Tradycyjne budownictwo drewniane

Dom drewniany od początku do końca

Na polskim rynku dostępna jest już praktycznie kompleksowa oferta firm budujących „domy drewniane”. Są to budynki stawiane w różnych technologiach. Jednak wśród nich przeważają domy, w których tylko część konstrukcji budowana jest z drewna, tak jak w przypadku domów szkieletowych. Jeżeli Twoim wymarzonym domem jest tradycyjny, zdrowy i klimatyczny dom drewniany powinieneś zainteresować się domami z bali.

Nieprzerwanie, od stuleci drewno jako materiał budowlany kojarzone jest z solidnością, trwałością  i naturalnym klimatem jaki nadaje budynkom z niego wzniesionym. Era betonu i stali niestety zepchnęła drewno na dalsze pozycje w rankingu najpopularniejszych materiałów budowlanych. Kiedyś dom drewniany był codziennością, dzisiaj jest przejawem indywidualnego oraz zdrowego i ekologicznego podejścia do życia. Najlepszym tego przykładem jest rosnąca popularność domów z bali.

fot. AFJ

Zdrowie i klimat
Jednak drewno to nie tylko legendarny materiał budowlany dzięki, któremu nasz dom będzie niepowtarzalny i odróżniający się na tle innych. Dom z bali to po prostu realizacja marzeń o tradycyjnym zaciszu, domowym ognisku, w którym domownicy czują się bezpiecznie i przyjemnie. Wnętrza domów drewnianych sprawiają, że otoczeni nimi wyczuwamy sprzyjający klimat – w przenośni i dosłownie. Ciepłe słoneczne barwy bez wątpienia wpływają pozytywnie na samopoczucie. Jednak są nie tylko ucztą dla oka. Przecież przede wszystkim powinniśmy dbać o zdrowie swoje i własnej rodziny. Zdrowy, ekologiczny i naturalny materiał jakim jest drewno sprawia, że domy z bala są przyjazne dla alergików. Naturalna klimatyzacja, energooszczędność i ekologiczność drewnianych budynków mogą jedynie wspomóc opisywane właściwości i poczucie, że zrobiliśmy wszystko co tylko możliwe żeby nasz wymarzony dom był przyjazny dla wszystkich.

Wyśnij swój dom
Kiedy stajemy przed wyzwaniem jakim bez wątpienia jest budowa domu, wydaje się nam, że w jego trakcie należy twardo stąpać po ziemi a sytuację należy oceniać realnie i bez zbędnych emocji. Nic bardziej mylnego! Co powiedziałbyś, gdyby ktoś zaproponował Ci budowę domu Twoich marzeń, domu wyśnionego? Zapomnij o typowych rozwiązaniach, daj się ponieść emocjom i ukrywanym pragnieniom, zgłoś się do firmy AFJ, specjalistów od budowy domów z bala.

 

fot. AFJ

Indywidualne podejście
Firma AFJ dysponujemy wieloma pomysłami na dom, wśród nich są domy małe i duże; klasyczne i nowoczesne; parterowe oraz piętrowe. W ofercie firmy znajduje się wiele gotowych projektów. Jednak AFJ nie zamyka się na „własnym podwórku” i dostosowuje do technologii domów z bali projekty tradycyjne, jednocześnie obalając mit, że koszt budowy takiego budynku jest duży. W porównaniu z domem  murowanym koszty są porównywalne.
– Wychodzimy z założenia, że nie tylko budujemy domy z bala, ale spełniamy marzenia. Nie chcemy ubierać klientów w ciasne, niedopasowane, acz wygodne z deweloperskiego punktu widzenia projekty. Każdy, kto myśli o budowie własnego domu z bala, ma jakąś wizję – mówi Jacek Kaczorowski – Chcemy aby klienci również uczestniczyli w procesie kreowania wyglądu nowego domu tak, aby urzeczywistniać marzenia – dodaje.

 

afj nagroda targi Drewood wroclawfot. Lider Budowlany

Masz marzenie, to je realizuj
Odrzucamy sztampę, typowość rozwiązań i nudne frazesy o wygodnych w realizacji projektach. Dlaczego w trakcie budowy domu mamy pójść na łatwiznę a potem stwierdzić, że nasz domy jest nudny i bez klimatu. Spójrzmy chociażby na tak ważną sprawę jak pokrycie dachu. Logicznym i najbardziej uzasadnionym rozwiązaniem, które powinniśmy wybrać na tym etapie jest decyzja o pokryciu dachu tradycyjnymi produktami jakimi są: dachówki, blacho – dachówki itp. Jednak Twój dom z bala może zasługiwać na więcej. Czy myślałeś kiedyś o tradycyjnym, drewnianym domu z dachem krytym trzciną albo drewnianym gontem? Jeżeli masz marzenie to musisz przynajmniej spróbować je zrealizować. Drugiej szansy możesz nie mieć, bo dom buduje się najczęściej raz w życiu.

 

Aby skontaktować się z firmą zajrzyj na www.afj.com.pl

52-314 Wrocław, Wałbrzyska 10/3, woj. dolnośląskie
tel. 717182623,


Liczba odwiedzin: 1256 | Data publikacji: 2013-10-02

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:


Podobne artykuły


18.09.2018 | Domy drewniane
W Polsce, gdzie sezon grzewczy trwa około...
03.02.2016 | Domy drewniane
Jeśli marzenie o własnym domu jest właśnie...
30.11.2017 | Chemia budowlana
Jesień to czas, gdy nawet najmniejsze ubytki...
25.06.2020 | Techniki zamocowań
Jak ułatwić sobie prace montażowe i zapewnić...
18.11.2019 | Chemia budowlana
Łazienka powinna cieszyć ładną aranżacją, będąc przy...
02.09.2019 | Chemia budowlana
Jednym z największych problemów miast i terenów...
Jednym z kluczowych trendów w budownictwie XXI...
31.07.2019 | Techniki zamocowań
Firma Bandimex to niemiecka precyzja i dokładność...
płytki klinkierowe
Płytki klinkierowe elewacyjne to rozwiązanie, którego popularność...
Kotwa chemiczna i klej do betonu to...
05.10.2018 | Natryski pianki
Jeszcze do niedawna izolacje natryskowe z pewnym...
Agregaty malarsko-szpachlarskie, agregaty tynkarskie, zacieraczki do tynków...
Dziś, gdy w internecie możemy znaleźć całą...
Fakt, że ogrodzenie stanowi wizytówkę domu, nie...
05.04.2017 | Natryski pianki
Nowoczesne budownictwo poszukuje nowoczesnych materiałów, jednak zazwyczaj...
Rynek budowlany ewoluuje w tempie błyskawicznym i...
Titanium, czyli tytan. Metal bardzo wytrzymały, a...
Jakie oczekiwania wobec pokrycia dachowego mają właściciele...
Okna i drzwi energooszczędne, okna ocieplane, coraz...
XXI wiek to epoka, w której konsumenci...
10.09.2015 | Izolacje
Płyty warstwowe, stosowane w budownictwie od ponad...
23.07.2015 | Domy drewniane
Co sprawia, że tak bardzo urzeka nas...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. śląskie
woj. pomorskie
woj. podlaskie
woj. podkarpackie
woj. małopolskie
woj. pomorskie
woj. podlaskie
woj. dolnośląskie

Słowa kluczowe: kit do domów z bali, alastyczny kit do szczelin, kitowanie szczelin, uzupełnianie szczelin, uszczelniacz, kit, substancja uszczelniająca, woodchink, elastyczna masa uszczelniająca, wypełnianie pęknięć w balach, wypełnianie peknięć w belkach
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy