Nowoczesna stodoła – projekty domów i budowa w technologii Steico

Zdrowe, nowoczesne i oryginalne domy

Przyjazne środowisku naturalnemu oraz bezpieczne i oszczędne budownictwo cieszy się obecnie niesłabnącą popularnością. Nic w tym dziwnego, coraz więcej z nas zdaje sobie sprawę z korzyści, jakie niesie za sobą ekologiczne budownictwo, zarówno dla naszej planety, jak też domowników. Jak znaleźć idealny i „zdrowy” dom? Niezwykłe możliwości dają Energooszczędne Stodoły.

Nowoczesne Stodoły? Tak! Chociaż oczywiście, mowa o domach. Zaskakująca nazwa Energooszczędne Stodoły to autorski projekt Witolda Grobelnego, który od 1999 roku zajmuje się budową domów drewnianych. Od roku 2010 działa pod nazwą Dor-Tex oraz oferuje swoje projekty oraz realizacje odbiorcom w całej Polsce.

Stawiają na ekologię

Energooszczędne Stodoły to rodzinne przedsięwzięcie, w skład którego wchodzą specjaliści z zakresu projektowania oraz budowy domów szkieletowych. Idąc z duchem czasu, zespół postanowił wdrożyć jak najbardziej przyjazną technologię, dla uzyskania idealnych parametrów budynku oraz zmniejszenia comiesięcznych wydatków domowników. Dlatego właśnie pojawiły się energooszczędne nowoczesne „stodoły”. Koszty ogrzewania, zdrowy klimat oraz ciekawe projekty to nie jedyne z zalet, jakie oferuje firma Witolda Grobelnego.

fot. DOR-TEX

Partnerstwo specjalistów

Zespół Energooszczędnych Stodół postawił na współpracę ze znanym i cieszącym się bardzo dużym zaufaniem, dostawcą ekologicznych technologii budowlanych. Firma STEICO, o której mowa, oferuje gotowe, certyfikowane rozwiązania dla konstrukcji ścian, stropów i dachów, pozwalające projektować i budować budynki ekologiczne, w standardzie energooszczędnym, niskoenergetycznym, pasywnym, zeroenergetycznym, a nawet plus energetycznym. Zastosowanie we wszystkich energooszczędnych domach drewnianych oraz szkieletowych, innowacyjnych technologii oraz najwyższej jakości materiałów STEICO już zyskało uznanie bardzo wielu odbiorców drewnianych domów, które wywodzą się spod skrzydeł inżynierów Energooszczędnych Stodół.

Dlaczego warto postawić na zielone technologie?

Wykorzystywane rozwiązania wpływają bezpośrednio na redukcję kosztów ogrzewania. Ponadto, przyczyniają się do ograniczenia emisji dwutlenku węgla. Energooszczędne domy w technologii drewnianej z zastosowaną technologią STEICO sprawiają, że domownicy mogą korzystać z biologicznie zdrowych i przyjaznych człowiekowi surowców. Warto zwrócić uwagę na jakość i szczelność izolacji termicznej, dzięki której można wyeliminować powstające mostki termiczne oraz nieszczelności.

fot. DOR-TEX

Nowoczesna stodoła – projekty, o których marzysz

Zespół Energooszczędnych Stodół nieustannie pogłębia swoją wiedzę oraz współpracuje z doświadczonymi inżynierami oraz architektami, dzięki czemu firma umiejętnie łączy ekonomiczne techniki budowlane z oryginalnym i praktycznym designem. Przedsiębiorstwo zapewnia, że wszystkie szkieletowe i energooszczędne domy mieszkalne, wykonywane również pod klucz, sprostają wymaganiom klientów, zarówno w zakresie unikatowego stylu oraz komfortu, jak też funkcjonalności użytkowania. Nowoczesne stodoły z garażem, czy też bez, mniejsze lub większe, ale co najważniejsze – zgodne ze stylistycznymi upodobaniami odbiorców, to uniwersalna i niezwykle elastyczna oferta dla każdych potrzeb. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat domów w technologii STEICO, skontaktuj się z firmą Energooszczędne Stodoły już dziś!

Z najwyższą, europejską technologią

Firma Witolda Grobelnego oferuje także drewniane domy szkieletowe w standardowej technologii, bez zastosowania rozwiązań STEICO. Grupa inżynierów z wieloletnim doświadczeniem w zakresie technologii drewna nieustannie rozwija tę ofertę oraz wprowadza unowocześnienia do oferowanych budynków. Pomagają w tym architekci, którzy potrafią zastosować ekonomiczne rozwiązania w indywidualnej formie architektury. Podczas budowy drewnianych domów szkieletowych, firma wykonuje wszystkie detale zgodnie z europejską jakością. Aby osiągnąć ten cel, przedsiębiorstwo wykorzystuje naturalne materiały izolacyjne, np. wełnę mineralną, płyty gipsowo-kartonowe, a także zdrowe, wieloletnie i wysuszone do najkorzystniejszej wilgotności, certyfikowane drewno C24Nsi. Każdy wyprodukowany dom przechodzi rygorystyczną, wieloetapową kontrolę jakości, dzięki czemu gotowe budynki gwarantują pełne zadowolenie odbiorców.

fot. DOR-TEX

Tanie, praktyczne i zdrowe

Konstrukcje proponowane przez Energooszczędne Stodoły są nie tylko tanie, ale również zdrowe. Zastosowanie odpowiednich systemów izolacyjnych pozwala na stworzenie korzystnych warunków cieplnych. Zewnętrzne ściany naszych budynków oddychają w taki sposób, że klimat wewnątrz budynku pozostaje świeży. Alergicy i astmatycy mogą spać spokojnie. Wszystkie oferowane domy są niezwykle praktyczne i wytworzone są z ogromną dbałością o najwyższą jakość oraz zadowolenie ostatecznego odbiorcy, czyli przyszłego domownika. Firma oferuje również specjalistyczne projekty domów, które wykorzystywać będą energię z promieni słonecznych.

fot. DOR-TEX

Minimum formalności i opieka przez 10 lat!

Energooszczędne Stodoły pomaga w łatwy i szybki sposób przejść od fazy projektu, poprzez realizację, aż po gotowy dom. Specjaliści pomogą w procesie projektu, konsultując niezbędne elementy domu, doradzą także jaką technologię wybrać – STEICO czy też klasyczny szkielet drewniany. Firma pomoże także w kontaktach z architektem oraz formalnościach związanych z budową, a nawet wykona fundament pod budynek oraz instalacje zewnętrzne na działce. Firma przeprowadza odbiorcę przez cały proces budowy domu, dzięki czemu staje się to przyjemnością. Po zakończeniu budowy inwestor otrzymuje komplet dokumentów, niezbędnych do odbioru budynku w odpowiednim urzędzie, a firma Energooszczędne Stodoły zapewnia 10-letnią opiekę nad wybudowanym domem.

Z aktualną ofertą domów szkieletowych w technologii STEICO oraz tradycyjnych można zapoznać się na stronie: www.energooszczednestodoly.pl

90-350 Łódź, ul. Wincentego Tymienieckiego 25c/207, woj. łódzkie
tel. +48 601 34 93 94,


Liczba odwiedzin: 14251 | Data publikacji: 2019-09-24

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


20.09.2017 | Domy drewniane
Zakup działki budowlanej to dopiero początek długiej...
domy drewniane
20.11.2018 | Domy drewniane
Czy możliwe jest połączenie nowoczesności i naturalności...
10.05.2018 | Deweloperzy
Ucieczki z miasta w XXI wieku przybierają...
26.02.2021 | Domy prefabrykowane
Energooszczędność to aktualnie bardzo ważny temat, zwłaszcza...
03.06.2020 | Domy ekologiczne
W naszym kraju budownictwo murowane jest uświęcone...
19.06.2018 | Domy prefabrykowane
Prefabrykowane domy drewniane cieszą się w Polsce...
13.03.2018 | Domy drewniane
Domy o konstrukcji szkieletowej od kilku lat...
09.01.2018 | Domy drewniane
Dawniej budowa domu była przedsięwzięciem na skalę...
13.07.2017 | Domy drewniane
Optymalizacja kosztów utrzymania domu to zdecydowanie więcej...
22.11.2016 | Domy drewniane
Kiedy nadchodzi czas na własne cztery kąty,...
10.05.2016 | Domy drewniane
Murowany, z bali czy szkieletowy? O ile...
01.10.2013 | Domy drewniane
Zgodnie z wynikami sondaży jednym z największych...
21.04.2021 | Domy drewniane
Doskonale znane w surowym klimacie Skandynawii i...
Budowane dziś nowoczesne domy drewniane całoroczne to...
23.12.2020 | Domy ekologiczne
Krótki czas realizacji i przystępna cena całej...
Jak zbudować samodzielnie dom jednorodzinny w ekspresowym...
29.05.2020 | Domy drewniane
Coraz większą popularnością cieszy się wypoczynek blisko...
19.05.2020 | Domy drewniane
Choć w Polsce uświęcone tradycją budownictwo murowane...
23.10.2019 | Domy prefabrykowane
Szybko, ekologicznie, za niską cenę… w ten...
16.07.2019 | Domy prefabrykowane
Domy z prefabrykatów drewnianych, bardzo popularne w...
08.11.2018 | Domy drewniane
W Polsce coraz bardziej popularne są domy...
17.10.2018 | Domy prefabrykowane
Domy z prefabrykatów keramzytowych są być może...
Budownictwo energooszczędne to przyszłość – takie zdanie...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. śląskie
woj. podkarpackie
woj. pomorskie
woj. pomorskie
woj. wielkopolskie
woj. podlaskie
woj. małopolskie
woj. pomorskie

Słowa kluczowe: dor-tex, dortex, domy energooszczędne, domy oszczędne, domy ekologiczne, szybka budowa domów, domy szybko budowane, domy wytrybowywane szybko, profesjonalna budowa domów,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy