Nowoczesne Stodoły? Tak! Chociaż oczywiście, mowa o domach. Zaskakująca nazwa Energooszczędne Stodoły to autorski projekt Witolda Grobelnego, który od 1999 roku zajmuje się budową domów drewnianych. Od roku 2010 działa pod nazwą Dor-Tex oraz oferuje swoje projekty oraz realizacje odbiorcom w całej Polsce.

Stawiają na ekologię

Energooszczędne Stodoły to rodzinne przedsięwzięcie, w skład którego wchodzą specjaliści z zakresu projektowania oraz budowy domów szkieletowych. Idąc z duchem czasu, zespół postanowił wdrożyć jak najbardziej przyjazną technologię, dla uzyskania idealnych parametrów budynku oraz zmniejszenia comiesięcznych wydatków domowników. Dlatego właśnie pojawiły się energooszczędne nowoczesne „stodoły”. Koszty ogrzewania, zdrowy klimat oraz ciekawe projekty to nie jedyne z zalet, jakie oferuje firma Witolda Grobelnego.

fot. DOR-TEX

Partnerstwo specjalistów

Zespół Energooszczędnych Stodół postawił na współpracę ze znanym i cieszącym się bardzo dużym zaufaniem, dostawcą ekologicznych technologii budowlanych. Firma STEICO, o której mowa, oferuje gotowe, certyfikowane rozwiązania dla konstrukcji ścian, stropów i dachów, pozwalające projektować i budować budynki ekologiczne, w standardzie energooszczędnym, niskoenergetycznym, pasywnym, zeroenergetycznym, a nawet plus energetycznym. Zastosowanie we wszystkich energooszczędnych domach drewnianych oraz szkieletowych, innowacyjnych technologii oraz najwyższej jakości materiałów STEICO już zyskało uznanie bardzo wielu odbiorców drewnianych domów, które wywodzą się spod skrzydeł inżynierów Energooszczędnych Stodół.

Dlaczego warto postawić na zielone technologie?

Wykorzystywane rozwiązania wpływają bezpośrednio na redukcję kosztów ogrzewania. Ponadto, przyczyniają się do ograniczenia emisji dwutlenku węgla. Energooszczędne domy w technologii drewnianej z zastosowaną technologią STEICO sprawiają, że domownicy mogą korzystać z biologicznie zdrowych i przyjaznych człowiekowi surowców. Warto zwrócić uwagę na jakość i szczelność izolacji termicznej, dzięki której można wyeliminować powstające mostki termiczne oraz nieszczelności.

fot. DOR-TEX

Nowoczesna stodoła – projekty, o których marzysz

Zespół Energooszczędnych Stodół nieustannie pogłębia swoją wiedzę oraz współpracuje z doświadczonymi inżynierami oraz architektami, dzięki czemu firma umiejętnie łączy ekonomiczne techniki budowlane z oryginalnym i praktycznym designem. Przedsiębiorstwo zapewnia, że wszystkie szkieletowe i energooszczędne domy mieszkalne, wykonywane również pod klucz, sprostają wymaganiom klientów, zarówno w zakresie unikatowego stylu oraz komfortu, jak też funkcjonalności użytkowania. Nowoczesne stodoły z garażem, czy też bez, mniejsze lub większe, ale co najważniejsze – zgodne ze stylistycznymi upodobaniami odbiorców, to uniwersalna i niezwykle elastyczna oferta dla każdych potrzeb. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat domów w technologii STEICO, skontaktuj się z firmą Energooszczędne Stodoły już dziś!

Z najwyższą, europejską technologią

Firma Witolda Grobelnego oferuje także drewniane domy szkieletowe w standardowej technologii, bez zastosowania rozwiązań STEICO. Grupa inżynierów z wieloletnim doświadczeniem w zakresie technologii drewna nieustannie rozwija tę ofertę oraz wprowadza unowocześnienia do oferowanych budynków. Pomagają w tym architekci, którzy potrafią zastosować ekonomiczne rozwiązania w indywidualnej formie architektury. Podczas budowy drewnianych domów szkieletowych, firma wykonuje wszystkie detale zgodnie z europejską jakością. Aby osiągnąć ten cel, przedsiębiorstwo wykorzystuje naturalne materiały izolacyjne, np. wełnę mineralną, płyty gipsowo-kartonowe, a także zdrowe, wieloletnie i wysuszone do najkorzystniejszej wilgotności, certyfikowane drewno C24Nsi. Każdy wyprodukowany dom przechodzi rygorystyczną, wieloetapową kontrolę jakości, dzięki czemu gotowe budynki gwarantują pełne zadowolenie odbiorców.

fot. DOR-TEX

Tanie, praktyczne i zdrowe

Konstrukcje proponowane przez Energooszczędne Stodoły są nie tylko tanie, ale również zdrowe. Zastosowanie odpowiednich systemów izolacyjnych pozwala na stworzenie korzystnych warunków cieplnych. Zewnętrzne ściany naszych budynków oddychają w taki sposób, że klimat wewnątrz budynku pozostaje świeży. Alergicy i astmatycy mogą spać spokojnie. Wszystkie oferowane domy są niezwykle praktyczne i wytworzone są z ogromną dbałością o najwyższą jakość oraz zadowolenie ostatecznego odbiorcy, czyli przyszłego domownika. Firma oferuje również specjalistyczne projekty domów, które wykorzystywać będą energię z promieni słonecznych.

fot. DOR-TEX

Minimum formalności i opieka przez 10 lat!

Energooszczędne Stodoły pomaga w łatwy i szybki sposób przejść od fazy projektu, poprzez realizację, aż po gotowy dom. Specjaliści pomogą w procesie projektu, konsultując niezbędne elementy domu, doradzą także jaką technologię wybrać – STEICO czy też klasyczny szkielet drewniany. Firma pomoże także w kontaktach z architektem oraz formalnościach związanych z budową, a nawet wykona fundament pod budynek oraz instalacje zewnętrzne na działce. Firma przeprowadza odbiorcę przez cały proces budowy domu, dzięki czemu staje się to przyjemnością. Po zakończeniu budowy inwestor otrzymuje komplet dokumentów, niezbędnych do odbioru budynku w odpowiednim urzędzie, a firma Energooszczędne Stodoły zapewnia 10-letnią opiekę nad wybudowanym domem.

Z aktualną ofertą domów szkieletowych w technologii STEICO oraz tradycyjnych można zapoznać się na stronie: www.energooszczednestodoly.pl

90-350 Łódź, ul. Wincentego Tymienieckiego 25c/207, woj. łódzkie
tel. +48 601 34 93 94,