Rewolucje i ewolucje, czyli dom na miarę marzeń
W Internecie nie brak krytycznych opinii na temat domów budowanych w technologii szkieletu drewnianego. Skąd się one biorą? Przede wszystkim ze złych doświadczeń, jakie wynieśli klienci ze współpracy z niedoświadczonymi firmami, które obiecują wiele, jednak na deklaracjach się kończy. Dlatego, zanim zdecydujemy się na budowę energooszczędnego domu drewnianego, sprawdźmy wcześniej dokładnie, komu to zadanie powierzamy. Wbrew pozorom na polskim rynku nie brakuje dziś profesjonalnych firm, które przez lata działalności zbudowały sobie renomę rzetelnych i profesjonalnych wykonawców. Osoby, które są zainteresowane budową drewnianego domu pod klucz, powinny zainteresować się projektem Energooszczędna Stodoła, który tworzą specjaliści w budowie nowoczesnych domów w technologii szkieletu drewnianego. Całe przedsięwzięcie jest pomysłem Witolda Grobelnego, który w 1999 roku rozpoczął przygodę z domami drewnianymi w firmie swojego ojca, Wojciecha Grobelnego. W 2010 roku Witold Grobelny otworzył swoją własną działalność pod nazwą Dor-Tex, która do dnia dzisiejszego z dużym sukcesem i uznaniem obsługuje swoich klientów na terenie całej Polski. Potrzeba nieustannego rozwoju oraz pasja w tworzeniu i budowie domów drewnianych pod klucz skłoniła Witolda Grobelnego do zaangażowania się w projekt Energooszczędna Stodoła.

 

domy drewniane pod klucz domy drewniane pod kluczfot. Dor-Tex

 

– W przestrzeni budowy domów realizujemy się już od 15 lat, a w naszych domach mieszka już ponad 200 rodzin na terenie całej Polski. Oferujemy profesjonalną obsługę przy budowie, przy czym nasze zaangażowanie i pasja każe nam nieustannie rozwijać się w tym, co robimy – mówi Witold Grobelny.
Energooszczędna Stodoła stosuje filozofię ciągłego rozwoju, i nie jest to pusty slogan reklamowy.
– Nie zmieniamy podstaw naszej sprawdzonej technologii, ale stale badamy i kontrolujemy proces budowy domu tak, aby móc stwierdzić, co możemy zrobić jeszcze lepiej. Doskonałymi nauczycielami są nasi Klienci, których zawsze dokładnie słuchamy i modelujemy projekt zgodnie z ich wizją – wyjaśnia Witold Grobelny.

 

domy drewniane pod klucz domy drewniane pod klucz domy drewniane pod kluczfot. Dor-Tex

 

Technologia szkieletu drewnianego – dom energooszczędny
Dziś, gdy zasoby naturalne gwałtownie się kurczą, coraz więcej mówimy o konieczności promowania rozwiązań energooszczędnych, co oczywiście przekłada się nie tylko na poszanowanie środowiska, ale też na zmniejszenie wydatków ponoszonych na ogrzewanie. Co oznacza termin „energooszczędność” w przypadku domów drewnianych?
– Przede wszystkim precyzję wykonania i wykańczania domów. Nie stawiamy na ilość, ale na jakość, dlatego do wznoszenia konstrukcji wykorzystujemy certyfikowane drewno C24Nsi. Szczególną uwagę zwracamy na jakość i szczelność izolacji termicznej – tak, aby uniknąć jakichkolwiek mostków termicznych i nieszczelności, szczególne wokół okien. O ciepłocie energooszczędnego domu drewnianego świadczy nie tylko grubość użytej wełny izolacyjnej, ale także dokładność w jej montażu. Każdy dom przechodzi rygorystyczną kontrolę jakości na wszystkich etapach budowy, co gwarantuje zadowolenie najbardziej wymagających Klientów, czego dowodem są liczne opinie Inwestorów na nasz temat – mówi Witold Grobelny.
Projekty domów Dor-Tex są projektowane pod kątem wykorzystania energii z promieni słonecznych, ale także z uwzględnieniem rozwoju technologii grzewczych oraz preferencji klientów.
– W procesie projektowania szanujemy każdego Klienta jako indywidualną jednostkę, dlatego chcemy, aby każdy dom oddał w pełni wizję, smak i upodobania każdego, kto w nim zamieszka – mówi Witold Grobelny.

Energooszczędna Stodoła, czyli dom w 3 miesiące
Cały proces budowy Energooszczędnej Stodoły przebiega błyskawicznie. Od momentu wejścia na wcześniej przygotowany fundament, inwestor może otrzymać dom drewniany pod klucz w czasie krótszym niż 3 miesiące.
– Pracujemy 12 miesięcy w roku, co powoduje, że Klient może cieszyć się nowym domem w dowolnym terminie i porze roku. Technologia szkieletu drewnianego nie boi się niskich temperatur podczas procesu budowy, a deszcz czy śnieg nie stanowią zagrożenia dla konstrukcji ścian budynku. Oczywiście dbamy o zespół i w miarę możliwość unikamy pracy w uciążliwych warunkach – mówi Witold Grobelny.

 

domy drewniane pod klucz domy drewniane pod kluczfot. Dor-Tex

 

Klienci, którzy zdecydują się budowę drewnianego domu energooszczędnego z Dor-Tex otrzymują nie tylko piękny, ekologiczny i solidny dom. Z ich barków zdjęty jest też ciężar doglądania kolejnych ekip budowlanych, organizowania materiałów i załatwiania mnóstwa formalności, ponieważ firma oferuje osobiste, fachowe doradztwo na każdym etapie procesu budowy Energooszczędnej Stodoły. Przeprowadza klienta przez proces projektowania domu, szczegółowo konsultując każdy detal budynku.
– Naszych Klientów kierujemy do architekta, który pomaga załatwić wszystkie formalności związane ze zgłoszeniem budynku do budowy lub uzyskaniem pozwolenia na budowę – mówi Witold Grobelny.
Dor-Tex może też wykonać fundament (płytę) pod budynek, jeśli natomiast inwestor zdecyduje się wykonywać go na własną rękę, to pracownicy firmy dołożą wszelkich starań, aby wykonawca dokładnie poznał oczekiwania odnośnie tego elementu. Firma może również wykonać wszystkie instalacje zewnętrzne na działce (m.in. podłączenie wody do budynku, odprowadzenie nieczystości z budynku, podłączenie energii elektrycznej od przyłącza energetycznego do rozdzielni), a po wykonaniu domu dostarcza wszystkie niezbędne dokumenty do jego odbioru w odpowiednim urzędzie.
– Co istotne, od momentu finalizacji inwestycji Klient ma też gwarancję, że przez kolejne 10 lat będziemy opiekowali się jego Energooszczędną Stodołą – podsumowuje Witold Grobelny.

 

90-350 Łódź, ul. Wincentego Tymienieckiego 25c/207, woj. łódzkie
tel. +48 601 34 93 94,