Aranżacje domów z drewna
W XXI wieku aranżacyjnie możliwe jest niemal wszystko, o ile oczywiście całość jest urządzona i zaplanowana ze smakiem i umiarem. Chyba żadna inna epoka nie dopuszczała aż tak dużego wachlarza stylistycznej różnorodności, gdzie mogą współistnieć surowy minimalizm, barokowa ozdobność, skandynawska prostota, rustykalna przytulność czy śmiały eklektyzm.
W powszechnej opinii przyjęło się sądzić, że domy z bali lub szkieletowe świetnie wpisują się w styl ludowy, bo to właśnie naturalne drewno na ścianach, podłogach i sufitach najlepiej przywołuje niepowtarzalny urok wiejskiej chaty, jej ciepło i przytulność. I oczywiście jest to prawdą, ale tylko częściowo.

 

domy z drewna drewhat domy z drewna drewhatfot. Drew-Hat

 

– Domy wykonane z drewna rzeczywiście świetnie współtworzą atmosferę wnętrz rustykalnych, gdzie naturalny surowiec wspaniale podkreśla harmonię z naturą oraz miłą i ciepłą atmosferę – mówi Katarzyna Pleśniar z firmy Drew-Hat, która zajmuje się kompleksową budową domów całorocznych z bali oraz domów w technologii szkieletowej. – Jednak równie dobrze można zaprojektować i wykonać taki budynek, który będąc ekologicznym i naturalnym, jednocześnie świetnie wpisze się w oszczędny w wyrazie styl nowoczesny lub w najbardziej nawet klasyczne style architektoniczne – dodaje.

 

domy z drewna drewhat domy z drewna drewhatfot. Drew-Hat

 

Jeśli więc podobają nam się wnętrza bardziej surowe, możemy wykończyć ściany przy pomocy płyt kartonowo-gipsowych, położyć na nie glazurę, kamień, terakotę, tapety lub po prostu pomalować je na wybrany kolor. Takie same możliwości mamy też jeśli chodzi o wykończenie podłóg, gdzie dopuszczalne są wszystkie możliwe rozwiązania: deski, parkiety, wykładziny, płytki, panele podłogowe. Jedynym ograniczeniem w aranżowaniu wnętrz domów drewnianych zdaje się być nasza wyobraźnia, a możliwości są tak duże, że budynek można nawet zaprojektować w modnym ostatnio stylu industrialnym, dobierając na ściany płytki imitujące starą cegłę i pozostawiając na suficie odsłonięte belki.

 

domy z drewna drewhat domy z drewna drewhat domy z drewna drewhatfot. Drew-Hat

 

Indywidualny projekt domu drewnianego
Firma Drew-Hat obok realizacji gotowych projektów domów z bali i w technologii szkieletowej, bardzo często realizuje też indywidualne, niepowtarzalne koncepcje architektoniczne, które są „skrajane” ściśle według wytycznych klienta. Dzięki temu otrzymuje on taki produkt, które idealnie odpowiada jego potrzebom oraz poczuciu estetyki.
– Prowadzimy budowę od poziomu zero do pełnego wykończenia dającego przede wszystkim świadomość całościowych kosztów budowy i spokojną głowę, gdyż wszystko zapewnia jedna firma. Pomagamy w wyborze wewnętrznych materiałów wykończeniowych. Możemy też zaproponować klientom niebanalne dekoracje ścian i sufitów, a różnorodność wzorów zaspokoi nawet najbardziej wyrafinowane gusta – podkreśla Katarzyna Pleśniar.

Oferowane przez Drew-Hat domy z bali powstają tylko z drewna certyfikowanego, a do ich budowy wykorzystywane są lite bale profilowane KVH oraz bale klejone. Specjalna technologia komorowego suszenia drewna sprawia, że jest ono wolne od zarodników grzybów, larw i owadów oraz lżejsze, co obniża ciężar całego budynku i ogranicza jego osiadanie. W takim budynku można natychmiast po doprowadzeniu go do stanu zamkniętego rozpocząć prace wykończeniowe.

– Wewnątrz ściany domu z bali mogą być zarówno drewniane, jak i białe, przez co klient zyskuje duże pole manewru jeśli chodzi o dowolność aranżacji – komentuje Katarzyna Pleśniar.
Z kolei domy w technologii szkieletowej opierają się na drewnianej ramowej konstrukcji ścian. Takie obiekty są lekkie a dzięki temu  fundamenty pod nie są zdecydowanie tańsze od fundamentów realizowanych pod dom w systemie murowym. Wszystkie elementy drewniane używane w procesie budowy są czterostronnie strugane i fazowane, co zwiększa odporność drewna na działanie ognia.
– Dom wykonany w technologii szkieletowej może posiadać elewację drewnianą lub otynkowaną. W tym drugim wypadku może on zupełnie nie przypominać domu z drewna, zachowując jednocześnie wszystkie jego walory – podkreśla Katarzyna Pleśniar.

 

domy z drewna drewhat domy z drewna drewhatfot. Drew-Hat

 

Dom drewniany, czyli jak być „eko”
XXI wiek to epoka indywidualizmu i śmiałości w projektowaniu rozwiązań architektonicznych i aranżacji wnętrz. Jednak dziś coraz więcej i częściej mówimy też o ekologii, co z jednej strony wiąże się z gwałtownie kurczącymi się zasobami naturalnymi, z drugiej dyktowane jest potrzebą bycia bliżej natury w stechnicyzowanym świecie. Bycie ekologicznym jest więc dziś nie tylko modne, ale także rozsądne.
– Drewno świetnie odpowiada na obie te potrzeby. Jest materiałem w 100% odnawialnym. Poza tym można je niemal w nieskończoność poddawać renowacji, przez co dom drewniany posłuży wielu pokoleniom – podkreśla Katarzyna Pleśniar.
Niesamowity zapach drewna w domu, ciepło zimą i przyjemny chłód latem, korzystny dla zdrowia mikroklimat i optymalna wilgotność, a także szybki czas budowy to z pewnością zalety obiektów wzniesionych z naturalnego surowca, wykorzystywanego przez człowieka od zawsze. Podejmując decyzję o tym, czy wybudujemy dom drewniany czy murowany, obok szybkości realizacji i walorów wizualnych pamiętajmy też o względach użytkowych. A te trudno przecenić, bo mieszkanie w domu z bali lub szkieletowym jest po prostu opłacalne dzięki termoizolacyjnym właściwościom drewna, pięciokrotnie wyższym niż w przypadku ścian z cegły lub betonu.

 

domy z drewna drewhat domy z drewna drewhatfot. Drew-Hat

 

W dzisiejszych czasach budownictwo drewniane przeżywa prawdziwy rozkwit.
Nasz drewniany dom może być zbudowany w stylu wiejskiej chaty lub być bardzo nowoczesny. Dobre wykonawstwo i wysoka jakość materiałów daje nam natomiast gwarancję ekonomicznego i zdrowego użytkowania przy stosunkowo niskich kosztach finansowych. W naszych czterech drewnianych kątach możemy odetchnąć pełną piersią i nasycić się wspaniałym aromatem drewna.
– Jako izolację domów stosujemy innowacyjną wełnę mineralną, wolną od formaldehydu, fenolu i akrylu, która zapewnia izolację cieplną, akustyczną, a także przeciwpożarową – wyjaśnia Katarzyna Pleśniar.
Klienci, którzy chcą być jeszcze bardziej ekologiczni częściej wybierają naturalny surowiec drzewny i wykonane z niego izolacyjne płyty pilśniowe oraz wełnę drzewną, które współgrają z nieznaczną przewodnością cieplną i wysoką akumulacją ciepła.
Efekt? Ciepło (a wraz z nim pieniądze z portfela właściciela) nie ucieka z budynku, a koszty ponoszone na ogrzewanie są o wiele niższe.

Ze szczegółową ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.drewhat.pl

 

36-230 Domaradz, Domaradz 856, woj. podkarpackie
tel. 609 201 243 / 605 614 603,