Budynki powstające w technologii szkieletowej znane są na całym świecie, chociaż w niektórych krajach przeważają, a w innych można je spotkać bardzo rzadko. Ich większa lub mniejsza popularność w wybranych regionach wynika zarówno z tradycji budowlanych, obowiązującej mody, dostępności surowca, a także klimatu. Jednak ten ostatni czynnik bywa źródłem nieporozumień. Zazwyczaj niesłusznie wydaje się, że budownictwo drewniane sprawdza się wyłącznie w krajach o łagodnym klimacie. Nic bardziej mylnego! Konstrukcje drewniane z powodzeniem stawiane są np. w Skandynawii, gdzie narażone są na działanie niekorzystnych warunków i długiej, mroźnej zimy. U naszych sąsiadów z północy drewniane domy sprawdzają się od pokoleń, zapewniając zdrowy klimat i przytulność wnętrza, a powstałe tam konstrukcje są trwałe przez lata. Jak to możliwe?

 

Fot. PARTNER

Trwałe domy z prefabrykatów drewnianych
Kluczem do powstania trwałej, bezpiecznej i solidnej konstrukcji drewnianej jest zastosowane drewno. Wysoka jakość surowca, który został odpowiednio obrobiony i przygotowany, bezpośrednio przekłada się na wytrzymałość budynku.
- Tylko oferując domy z odpowiednich materiałów, możemy zadowolić naszych odbiorców oraz wpłynąć na popularyzację budownictwa drewnianego. Nasza firma rozpoczęła produkcję prefabrykowanych konstrukcji drewnianych w 1994 roku. Od tego czasu wprowadzamy na rynek wyłącznie wyroby, które powstały z najlepszego surowca. Nasze domy i konstrukcje spełniają oczekiwania i wymagania odbiorców z całej Europy. Zawsze powtarzamy, że wyspecjalizowany wykonawca jest także nieodłączną częścią każdego projektu i odpowiada za powodzenie danej inwestycji – mówi Bartłomiej Jaworski z firmy PARTNER ze Szczecina, oferującej między innymi modułowe prefabrykowane domy drewniane w technologii szkieletowej.
Firma PARTNER buduje domy z prefabrykatów, wykorzystując wyłącznie suche drewno o wilgotności maksymalnej 18%, czterostronnie strugane i zabezpieczone przed ogniem oraz owadami.

Czas to pieniądz
Znaczną zaletą modułowych domów prefabrykowanych w technologii szkieletowej, jakie proponuje firma PARTNER, jest ich bardzo atrakcyjna cena, o wiele niższa niż w przypadku budynków stawianych w technologii murowanej. Z czego to wynika? Przede wszystkim skraca się czas realizacji projektu. Niesie to za sobą znaczne korzyści, zarówno dla inwestora, jak i odbiorcy. Na plac budowy przyjeżdżają gotowe elementy, które należy wyłącznie ze sobą połączyć. Przypomina to nieco budowanie z klocków. Montaż domów modułowych jest niezwykle łatwy, co ucieszy wielu wykonawców. Możliwość popełnienia błędu jest znikoma, a błyskawiczne prace, które można wykonywać nawet zimą, zaoszczędzają bardzo dużo czasu i zmniejszają koszty. Modułowe domy składane z gotowych elementów nie wymagają także wykonywania standardowych fundamentów, do ich osadzenia wystarczą słupki z betonu, bloczków lub wiercone kotwy gruntowe, które może samodzielnie wykonać inwestor.

 

Fot. PARTNER

 

Niezwykła dokładność
Firma PARTNER ze Szczecina posiada zaawansowane zaplecze techniczne do produkcji elementów prefabrykowanych, które stosowane są w domach modułowych. Wykorzystanie maszyn sterowanych numerycznie oraz urządzeń do wytrzymałościowego testowania drewna konstrukcyjnego pozwala na wytwarzanie określonych wyrobów z niezwykłą dokładnością. Dzięki temu, że wszystkie elementy doskonale do siebie pasują, nie ma mowy o pomyłce i przestoju na placu budowy. Najwyższej jakości technologia, wywodząca się ze Szwecji, jest gwarancją dokładności fabrycznej domów modułowych powstających w Szczecinie.

Dom na miarę
Budynki modułowe można dopasowywać kształtem i wymiarami do potrzeb i możliwości. Moduły można łączyć praktycznie w dowolny sposób na etapie projektu. Można również przewidzieć możliwość ich późniejszej rozbudowy – czemu nie dołożyć kolejnego pokoju w naszym domu?

 

Fot. PARTNER

 

Dom modułowy – od A do Z
Producent oferuje możliwość zamówienia nie tylko domu z możliwością jego szybkiego montażu, ale także z pełnym wykończeniem. Takie rozwiązanie to jeszcze większa oszczędność czasu i ewentualnych problemów. Wszystkie komponenty odpowiednio przygotowane w fabryce umożliwiają przeprowadzenie na placu budowy prac, których czas jest liczony w dniach, a nie latach.

Mobilność oznacza wolność
Kolejną zaletą modułowych domów składanych z gotowych elementów jest możliwość ich dowolnego przestawiania w zależności od potrzeb. Niezależnie od tego, czy jest to dom letniskowy, sezonowy sklep czy też tymczasowe biuro, konstrukcja budynku pozwala na swobodne przemieszczanie go w inne miejsce. To udogodnienie sprawia, że inwestycja w dom modułowy jest bezpiecznym zakupem, zarówno dla odbiorcy indywidualnego, jak też przedsiębiorcy.

 

Fot. PARTNER

Domy z prefabrykatów na miarę
Firma PARTNER, korzystając z obszernej wiedzy oraz posiadanych technologii, oferuje domy z prefabrykatów drewnianych szyte na miarę. Domy modułowe mogą mieć charakter niewielkich budynków wolnostojących, jak też dużych konstrukcji z kilkunastoma lokalami. Co bardzo ważne, modułowość konstrukcji sprawia, że można ją rozbudowywać według potrzeb w kolejnych miesiącach lub latach. Dzięki temu, modułowe domy z gotowych elementów są niezwykle uniwersalne i stanowią bezpieczny zakup. Moduły zawsze wykonywane są zgodnie z możliwościami transportowymi odbiorcy oraz określonymi przez niego wymaganiami, dzięki czemu otrzymuje on gotowy i wygodny w użyciu gotowy produkt.

Z pełną ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.partner.szczecin.pl

70-893 Szczecin, ul. Przyszłości 20, woj. zachodniopomorskie
tel. 914621756, 509955782,