Budowa domów z bali

Domy z bali ekskluzywne i ekologiczne

Choć wszyscy wiemy, że mieszkanie w domu z bali jest o wiele korzystniejsze dla zdrowia człowieka niż w przypadku budynku murowanego, to jednak domy drewniane częściej kojarzymy z ciepłem i przytulnością niż z ekskluzywnością czy luksusem. Tymczasem współczesna technologia daje producentom tego typu obiektów tak ogromne możliwości, że zbudowany z drewna dom będzie nie tylko zdrowy, ale odzwierciedli też najmodniejszy design.

Fińska sosna – najlepszy budulec na domy z bali
Nie będzie przesadą stwierdzenie, że mistrzami w budowaniu domów drewnianych są Skandynawowie, którzy też uznawani są za jednych z najzdrowszych i najdłużej żyjących mieszkańców naszego globu. Nic w tym zresztą dziwnego, skoro drewno pozwala zapewnić we wnętrzach optymalną wilgotność i wysoką jakość powietrza, dając jednocześnie poczucie komfortu i bycia blisko natury. Propagowane w krajach skandynawskich budownictwo drewniane stało się więc w równej mierze wyborem najbardziej praktycznym ze względów życiowych, jak również przejawem szacunku do tradycji. I to właśnie w  surowym klimacie północnych obszarów Europy, a dokładniej w Finlandii, występują jedne z najbardziej odpornych na niekorzystne warunki atmosferyczne sosen na świecie.

 

domy z bali findrewno domy z bali findrewnofot. FINDREWNO Sp. z o. o.

 

– Właśnie z takich drzew, które są bardzo twarde i nie pękają pod wpływem zmian wilgotności, wznosimy nasze domy. Używamy w tym celu najnowocześniejszej technologii produkcji i przetwarzamy sosnę w najlepszy materiał budowlany – mówi Piotr Florczak, prezes firmy FINDREWNO Sp. z o. o., będącej przedstawicielstwem fińskiego producenta domów z bali HONKARAKENNE Oyj (Honka w języku fińskim oznacza sosnę). – Pomimo wysokiego stopnia przetworzenia, zwarty i zdrowy bal w ścianie budynku jest wciąż taką samą sosną, która kiedyś kołysała się na wietrze w fińskim lesie pełnym borówek – dodaje.

 

domy z bali findrewno domy z bali findrewnofot. FINDREWNO Sp. z o. o.

 

Luksusowe domy z bali
Wielu z nas dom zbudowany z bala kojarzy się przede wszystkim ze stylem ludowym, przywołującym wyobrażenie przytulnej, wiejskiej chaty. I rzeczywiście często sporo inwestorów właśnie takie budynki wybiera, doceniając urok architektury rustykalnej. Nie każdy jednak wie, że z tradycyjnego budulca, jakim jest drewno, można też wznosić najbardziej nietypowe i wyrafinowane architektoniczne konstrukcje, w których wysmakowany design świetnie wpisuje się w nowoczesny styl.  

 

domy z bali findrewno domy z bali findrewnofot. FINDREWNO Sp. z o. o.

 

– Bale drewniane są materiałem bardzo elastycznym i uniwersalnym. Dzięki naszej najnowocześniej koncepcji Honka Fusion ™ możemy z powodzeniem zestawiać masywne bale z innymi materiałami budowlanymi, np. z kamieniem, stalą i szkłem, przy czym wszystkie te materiały mogą być łączone przy użyciu lekkiej konstrukcji, wolnej od szerokich ościeżnic i osiadania. Ponadto drewno można malować, glazurować, ozdabiać rytem, ciosać, barwić lub impregnować, co otwiera dodatkowe możliwości kreowania wizualnej strony projektu – podkreśla Piotr Florczak.

Efekt? Nieskrępowana swoboda w realizacji najbardziej śmiałych koncepcji architektonicznych, świetnie wpisujących się w trendy nowoczesnej architektury. Jedynym ograniczeniem zdaje się być w tym wypadku wyobraźnia klienta, który może wybierać z gotowych projektów domów prefabrykowanych, jak również zaproponować własną, unikalną kompozycję, gdzie na przykład serce domu będzie z masywnego drewna, a elewacja z kamienia. Wykonane z sześciu części i laminowane poprzecznie nieosiadające bale, które stanowią konstrukcję nośną domów Honka Fusion™ pozwalają realizować najbardziej wymyśle wizje – wieżyczki, ściany z bali częściowo na zewnątrz i częściowo wewnątrz budynku, odważne struktury, których nie dałoby się zbudować z wykorzystaniem zwykłego bala.

 

domy z bali findrewno domy z bali findrewno domy z bali findrewnofot. FINDREWNO Sp. z o. o.

 

Energooszczędne domy drewniane
Co jeszcze obok designu i walorów prozdrowotnych jest atutem domów z bali? Z pewnością ich energooszczędność, która sprawia, że wydatki ponoszone na ogrzewanie w zimnych miesiącach są ograniczone do minimum. Tak jest w przypadku domów firmy Honka, w których stosowane są bale o profilu samoklinującym.
– Oznacza to, że klinowy element bala górnego zaciska się na balu znajdującym się pod nim, gwarantując szczelność, która przewyższa szczelność domów budowanych metodami tradycyjnymi – wyjaśnia Piotr Florczak.
Energooszczędność domów gwarantują też opatentowane okna i drzwi, a ich odporność na wilgoć zapewnia stosowana w fabryce podwójna taśma uszczelniająca.

 

domy z bali findrewno domy z bali findrewnofot. FINDREWNO Sp. z o. o.

 

Pamiętajmy też o tym, że sam budulec – masywne bale – ma świetnie właściwości termoizolacyjne. Wiosną i jesienią, gdy słońce operuje nisko, drewno bardzo dobrze absorbuje energię słoneczną, dzięki czemu może ją stopniowo uwalniać np. podczas chłodniejszej nocy, zapewniając przyjemną temperaturę wewnątrz. Z kolei latem – gdy słońce świeci wysoko – zadaszenia chronią wzniesione z bali domy przed przegrzaniem, a ściany wykorzystują chłodne powietrze letnich nocy, aby utrzymać chłód nawet w najgorętsze letnie dni.
Wszystkie praktyczne aspekty mieszkania w domu z bali – przyjemna temperatura, brak problemów z wilgotnością, trwałość, ciepło, korzystny mikroklimat oraz aspekty wizualne sprawiają, że każdy, kto choć przez krótki czas mieszkał w takim domu, nigdy nie będzie już chciał wrócić do budynku zbudowanego w innej technologii.

Ze szczegółową ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.honka.pl

98-161 Zapolice k.Zduńskiej Woli, Strońsko 58, woj. łódzkie
tel. 438238307, 601394934,


Liczba odwiedzin: 5677 | Data publikacji: 2015-11-10

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


21.04.2021 | Domy drewniane
Doskonale znane w surowym klimacie Skandynawii i...
14.05.2020 | Domy drewniane
Drewno jest najlepszym materiałem budowlanym, jakim natura...
08.11.2018 | Domy drewniane
W Polsce coraz bardziej popularne są domy...
18.09.2018 | Domy drewniane
W Polsce, gdzie sezon grzewczy trwa około...
13.02.2017 | Domy drewniane
Drewno jako materiał budowlany kojarzone jest zazwyczaj...
06.05.2016 | Domy drewniane
Dom drewniany – pierwsze skojarzenia przychodzące na...
24.02.2016 | Domy drewniane
Powrót do natury to dziś nie tylko...
03.02.2016 | Domy drewniane
Jeśli marzenie o własnym domu jest właśnie...
23.07.2015 | Domy drewniane
Co sprawia, że tak bardzo urzeka nas...
24.10.2014 | Domy drewniane
Sosny z Finlandii rosną w ekstremalnych warunkach,...
09.10.2013 | Domy drewniane
Rozmowa z Piotrem Florczak - Prezesem firmy...
02.10.2013 | Domy drewniane
Na polskim rynku dostępna jest już praktycznie...
Swoboda projektowa, większe bezpieczeństwo oraz jeszcze lepsza...
12.03.2019 | Domy drewniane
Może się wydawać, że całoroczne domy drewniane...
23.03.2017 | Kontenery
Rośnie liczba dzieci w wieku przedszkolnym, tym...
20.10.2016 | Stalowe konstrukcje
Wybór systemu, w jakim zbudujemy dom, garaż,...
13.07.2016 | Domy drewniane
Nowoczesny, stylowy, ekskluzywny, designerski – kiedy mówimy...
24.05.2016 | Domy prefabrykowane
Drewno jest znanym od zarania dziejów materiałem...
Mimo tego że drewno jest wdzięcznym materiałem...
06.04.2016 | Domy drewniane
Firma Drewnex, lider w dziedzinie budowy drewnianych...
29.05.2020 | Domy drewniane
Coraz większą popularnością cieszy się wypoczynek blisko...
19.04.2017 | Domy drewniane
Domy z bali są naturalne, zdrowe i...
11.07.2016 | Domy drewniane
Nowoczesność, minimalizm, technologia... to słowa, które w...
09.11.2015 | Domy drewniane
Przytulny, ekologiczny, energooszczędny – to pierwsze skojarzenia...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. śląskie
woj. podkarpackie
woj. pomorskie
woj. pomorskie
woj. wielkopolskie
woj. podlaskie
woj. małopolskie
woj. pomorskie

Słowa kluczowe: domy z bala, dom z bali, energooszczędny dom drewniany
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy