Samoprzylepna membrana EPDM AlphaThor – charakterystyka produktu

AlphaThor to trójwarstwowa membrana wodoochronna wykonana z jednorodnego i ekologicznego surowca, jakim jest kauczuk syntetyczny. Dla wzmocnienia wytrzymałości membrana jest dodatkowo zbrojona rdzeniem z włókna szklanego. Samoprzylepna membrana EPDM AlphaThor przeznaczona jest do hydroizolacji dachów, stropodachów, balkonów, tarasów, dachów zielonych, sztucznych zbiorników wodnych jako element kształtowania krajobrazu.

fot. Alphadam Sp. z o.o.

Warstwa wewnętrzna zbudowana z włókna szklanego zapewnia bardzo wysoką wytrzymałość i stabilność produktu na rozdarcie, a membrana kauczukowa EPDM gwarantuje pełną wodoszczelność przy zmiennych warunkach atmosferycznych. AlphaThor jest niepodatna na zerwania, działanie silnego wiatru, obfitych opadów deszczu lub śniegu. Odporność na intensywne promieniowanie UV i ozon przynosi oszczędność czasu i kosztów przeznaczonych na konserwację dachu. Membrana EPDM samoprzylepna AlphaThor nie rozprzestrzenia ognia, spełnia klasyfikację ogniową NRO. Oferowana jest przez producenta w wymiarach 1,06 m x 20m i grubości 1,4 mm, w kolorze grafitowym (RAL 7024). Gwarancja obejmuje wodoszczelność wyrobu przez okres 10 lat od daty nabycia produktu, przy założeniu właściwego montażu i użytkowania membrany. AlphaThor dostępna jest także w wersji jednowarstwowej i niesamoprzylepnej. Może być pełnopowierzchniowo klejona do każdego podłoża na prawie każdym płaskim dachu. W pakiecie producenta znajdują się także dodatkowe akcesoria do systemu AlphaThor: grunt do klejenia, kleje systemowe, membrana EPDM niezbrojona do wykonania wykończenia, narożniki wewnętrzne i zewnętrzne z EPDM.

fot. Alphadam Sp. z o.o.

Membrana EPDM samoprzylepna – zalety AlphaThor

Odpowiednia konstrukcja spadów dachów płaskich jest kluczowa dla ich skutecznej hydroizolacji. Membrana EPDM samoprzylepna lub klejona, dzięki nieograniczonej wodoszczelności, daje możliwość projektowania dachów z minimalnym spadkiem 1%, który będzie wystarczający, aby odprowadzić wodę do odpowiednich punktów zrzutowych, bez powstawania szkodliwych zastoin. Jest to duży atut, szczególnie dla popularnych obecnie w projektowaniu stropodachów zielonych. Membrana EPDM samoprzylepna od Alpha Dam sprawdza się zarówno w nowoczesnych energooszczędnych systemach konstrukcyjnych, takich jak elewacje wentylowane, jak i w obiektach podlegających renowacji, opartych o stare pokrycia z pap czy foli PVC.

fot. Alphadam Sp. z o.o.

Elastyczna membrana EPDM AlphaThor przewyższa skutecznością ochrony tradycyjne izolacje z papy lub PVC. Dzięki bardziej wytrzymałej strukturze membranowej i możliwości uzyskania większej dokładności pokrycia, lepiej przenosi naprężenia między szczelinami tworzącymi się na skutek pracy materiału budowlanego, z którego wykonane są zabezpieczane powierzchnie. Wysokiej klasy kauczuk, z neutralnym chemicznie składem, nie reaguje negatywnie z innymi materiałami budowlanymi. Ułatwia to prace na budowie, gdyż nie jest wymagane tworzenia dodatkowych warstw i przekładek między różnymi poziomami izolacji powierzchni.

Membrana EPDM samoprzylepna AlphaThor to także oszczędność czasu aplikacji hydroizolacji. Jednowarstwowy sposób instalacji i możliwość układania AlphaThor na wilgotnych powierzchniach przyspiesza czas montażu. Spodnia warstwa membrany zalaminowaniu jest klejem butylowym, dzięki czemu aplikacja nie wymaga użycia specjalistycznych narzędzi, a nakładanie membrany możliwe jest na wielu różnorodnych rodzajach położna. AlphaThor może być łączona za pomocą zgrzewu gorącym powietrzem. Zakład między pasami powinien przy zgrzewaniu wynosić minimalnie 5 cm. Poszczególne etapy procesu montażowego przedstawia poniższy film instruktażowy:

Alpha Dam – lider profesjonalnych systemów hydroizolacji

Alpha Dam od niemal 20 lat produkuje na rynek krajowy i europejski profesjonalne systemy izolacji wodochronnej i przeciwwilgociowej dla budownictwa mieszkaniowego, przemysłowego oraz obiektów użyteczności publicznej, w tym membrany EPDM samoprzylepne.

fot. Alphadam Sp. z o.o.

Firma nieustannie rozwija technologie produkcji, kreując rozwiązania innowacyjne, spełniające wysokie wymagania techniczne nowoczesnych inwestycji budowlanych i nowatorskie propozycje projektowe architektów. W efekcie powstają produkty funkcjonalne, bezpieczne i trwałe, zadowalające inwestorów, wykonawców oraz klientów indywidualnych. Ważnym aspektem działalności firmy jest także dążenie do produkcji zgodnej z zasadami zrównoważonego rozwoju i minimalizacji wpływu na środowisko naturalne. Ponad 95% odpadów produkcyjnych poddana jest recyklingowi, a stosowane materiały podlegają certyfikacji. Membrany AlphaThor produkowane są zgodnie normą EN PN 13956:2013-6. Warto zatem skorzystać z doświadczenia ekspertów i wybrać szczelne i ekologiczne zabezpieczenia od fundamentów aż po dach.

Ze szczegółową ofertą producenta, także w zakresie membran EPDM samoprzylepnych, można zapoznać się na stronie www.alphadam.com

87-207 Dębowa Łąka, , woj. kujawsko-pomorskie
tel. 566 462 007,