Membrana epdm samoprzylepna alphathor do hydroizolacji tarasów, balkonów i dachów

Solidna i trwała ochrona budynków przed wodą, wiatrem, słońcem

Membrana EPDM samoprzylepna AlphaThor to skuteczna bariera wodochronna, zatrzymująca proces przenikania wody do budynków przez tak newralgiczne punkty, jak dachy czy tarasy. Wybór całkowicie szczelnej, a przy tym elastycznej i łatwej w montażu hydroizolacji zapewnia komfort użytkowania obiektu, chroni przed zawilgoceniem, powstawaniem grzybów czy pleśni i wydłuża żywotność konstrukcji. Warto więc zaufać wieloletniemu doświadczeniu producenta Alpha Dam i sięgnąć po nowoczesną samoprzylepną membranę EPDM AlphaThor.

Samoprzylepna membrana EPDM AlphaThor – charakterystyka produktu

AlphaThor to trójwarstwowa membrana wodoochronna wykonana z jednorodnego i ekologicznego surowca, jakim jest kauczuk syntetyczny. Dla wzmocnienia wytrzymałości membrana jest dodatkowo zbrojona rdzeniem z włókna szklanego. Samoprzylepna membrana EPDM AlphaThor przeznaczona jest do hydroizolacji dachów, stropodachów, balkonów, tarasów, dachów zielonych, sztucznych zbiorników wodnych jako element kształtowania krajobrazu.

fot. Alphadam Sp. z o.o.

Warstwa wewnętrzna zbudowana z włókna szklanego zapewnia bardzo wysoką wytrzymałość i stabilność produktu na rozdarcie, a membrana kauczukowa EPDM gwarantuje pełną wodoszczelność przy zmiennych warunkach atmosferycznych. AlphaThor jest niepodatna na zerwania, działanie silnego wiatru, obfitych opadów deszczu lub śniegu. Odporność na intensywne promieniowanie UV i ozon przynosi oszczędność czasu i kosztów przeznaczonych na konserwację dachu. Membrana EPDM samoprzylepna AlphaThor nie rozprzestrzenia ognia, spełnia klasyfikację ogniową NRO. Oferowana jest przez producenta w wymiarach 1,06 m x 20m i grubości 1,4 mm, w kolorze grafitowym (RAL 7024). Gwarancja obejmuje wodoszczelność wyrobu przez okres 10 lat od daty nabycia produktu, przy założeniu właściwego montażu i użytkowania membrany. AlphaThor dostępna jest także w wersji jednowarstwowej i niesamoprzylepnej. Może być pełnopowierzchniowo klejona do każdego podłoża na prawie każdym płaskim dachu. W pakiecie producenta znajdują się także dodatkowe akcesoria do systemu AlphaThor: grunt do klejenia, kleje systemowe, membrana EPDM niezbrojona do wykonania wykończenia, narożniki wewnętrzne i zewnętrzne z EPDM.

fot. Alphadam Sp. z o.o.

Membrana EPDM samoprzylepna – zalety AlphaThor

Odpowiednia konstrukcja spadów dachów płaskich jest kluczowa dla ich skutecznej hydroizolacji. Membrana EPDM samoprzylepna lub klejona, dzięki nieograniczonej wodoszczelności, daje możliwość projektowania dachów z minimalnym spadkiem 1%, który będzie wystarczający, aby odprowadzić wodę do odpowiednich punktów zrzutowych, bez powstawania szkodliwych zastoin. Jest to duży atut, szczególnie dla popularnych obecnie w projektowaniu stropodachów zielonych. Membrana EPDM samoprzylepna od Alpha Dam sprawdza się zarówno w nowoczesnych energooszczędnych systemach konstrukcyjnych, takich jak elewacje wentylowane, jak i w obiektach podlegających renowacji, opartych o stare pokrycia z pap czy foli PVC.

fot. Alphadam Sp. z o.o.

Elastyczna membrana EPDM AlphaThor przewyższa skutecznością ochrony tradycyjne izolacje z papy lub PVC. Dzięki bardziej wytrzymałej strukturze membranowej i możliwości uzyskania większej dokładności pokrycia, lepiej przenosi naprężenia między szczelinami tworzącymi się na skutek pracy materiału budowlanego, z którego wykonane są zabezpieczane powierzchnie. Wysokiej klasy kauczuk, z neutralnym chemicznie składem, nie reaguje negatywnie z innymi materiałami budowlanymi. Ułatwia to prace na budowie, gdyż nie jest wymagane tworzenia dodatkowych warstw i przekładek między różnymi poziomami izolacji powierzchni.

Membrana EPDM samoprzylepna AlphaThor to także oszczędność czasu aplikacji hydroizolacji. Jednowarstwowy sposób instalacji i możliwość układania AlphaThor na wilgotnych powierzchniach przyspiesza czas montażu. Spodnia warstwa membrany zalaminowaniu jest klejem butylowym, dzięki czemu aplikacja nie wymaga użycia specjalistycznych narzędzi, a nakładanie membrany możliwe jest na wielu różnorodnych rodzajach położna. AlphaThor może być łączona za pomocą zgrzewu gorącym powietrzem. Zakład między pasami powinien przy zgrzewaniu wynosić minimalnie 5 cm. Poszczególne etapy procesu montażowego przedstawia poniższy film instruktażowy:

Alpha Dam – lider profesjonalnych systemów hydroizolacji

Alpha Dam od niemal 20 lat produkuje na rynek krajowy i europejski profesjonalne systemy izolacji wodochronnej i przeciwwilgociowej dla budownictwa mieszkaniowego, przemysłowego oraz obiektów użyteczności publicznej, w tym membrany EPDM samoprzylepne.

fot. Alphadam Sp. z o.o.

Firma nieustannie rozwija technologie produkcji, kreując rozwiązania innowacyjne, spełniające wysokie wymagania techniczne nowoczesnych inwestycji budowlanych i nowatorskie propozycje projektowe architektów. W efekcie powstają produkty funkcjonalne, bezpieczne i trwałe, zadowalające inwestorów, wykonawców oraz klientów indywidualnych. Ważnym aspektem działalności firmy jest także dążenie do produkcji zgodnej z zasadami zrównoważonego rozwoju i minimalizacji wpływu na środowisko naturalne. Ponad 95% odpadów produkcyjnych poddana jest recyklingowi, a stosowane materiały podlegają certyfikacji. Membrany AlphaThor produkowane są zgodnie normą EN PN 13956:2013-6. Warto zatem skorzystać z doświadczenia ekspertów i wybrać szczelne i ekologiczne zabezpieczenia od fundamentów aż po dach.

Ze szczegółową ofertą producenta, także w zakresie membran EPDM samoprzylepnych, można zapoznać się na stronie www.alphadam.com

87-207 Dębowa Łąka, , woj. kujawsko-pomorskie
tel. 566 462 007,


Liczba odwiedzin: 1935 | Data publikacji: 2021-03-29

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


12.04.2019 | Izolacje
Elastomery – to technicznie zaawansowane polimery sztuczne...
07.04.2021 | Baseny, fontanny
Baseny poddajemy regularnej pielęgnacji nie tylko ze...
Jak pozbyć się wilgoci w domu, żeby...
04.10.2018 | Chemia budowlana
Skuteczne zabezpieczenie fundamentów i ścian piwnic przed...
keramzyt-impregnowany
29.08.2018 | Kruszywa
Budownictwo mieszkaniowe jedno- i wielorodzinne, garaże, budynki...
18.02.2016 | Inwestycje budowlane
Hydroizolacje bezpowłokowe (tzw. „biała wanna” lub „TBW”),...
13.07.2015 | Systemy budowlane
Suche jastrychy to sprawdzony sposób na wykonanie...
28.01.2015 | Izolacje
Mostki termiczne to zjawisko, które spędza sen...
08.11.2013 | Izolacje
Zielone dachy nie są w Polsce „zjawiskiem”...
05.10.2018 | Natryski pianki
Jeszcze do niedawna izolacje natryskowe z pewnym...
14.08.2018 | Termoizolacja
Ceny energii sukcesywnie rosną, co zmusza właścicieli...
31.10.2017 | Izolacje
Realizacja inwestycji przemysłowych to nie tylko prace...
08.01.2014 | Natryski pianki
Marnotrawstwo to największy grzech naszej cywilizacji. Chociaż...
Choć drewno uznawane jest za jeden z...
01.03.2021 | Stolarka otworowa
Współczesne budownictwo nieustannie zmierza w kierunku coraz...
18.01.2021 | Stolarka otworowa
Parowanie okien od zewnątrz i wewnątrz często...
Obiekty przemysłowe czy zakłady produkcyjne to miejsca,...
22.07.2020 | Izolacje
Otulina termoizolacyjna na rury to niezwykle ważny...
05.05.2020 | Domy prefabrykowane
Współczesny rynek budowlany oferuje tak wiele technologii...
Utrzymanie każdego obiektu we właściwej kondycji wiąże...
18.03.2020 | Deweloperzy
Fotowoltaika na dachu, stacje ładowania pojazdów elektrycznych...
16.07.2019 | Domy prefabrykowane
Domy z prefabrykatów drewnianych, bardzo popularne w...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. łódzkie
woj. śląskie
woj. śląskie
woj. łódzkie
woj. śląskie
woj. pomorskie
woj. pomorskie
woj. mazowieckie
woj. śląskie
woj. śląskie
woj. mazowieckie
woj. mazowieckie

Słowa kluczowe: membrana EPDM samoprzylepna, membrana EPDM samoprzylepna AlphaThor, samoprzylepna membrana EPDM AlphaThor, alphadam, alpha dam, iozlacje alpha dam, przeciwwilgociowe, izolacje dla budownictwa, izolacje przeciwwilgociowe,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy