Ogrodzenia modułowe i ogrodzenia żaluzyjne – cena a jakość
Z założenia podstawową rolą ogrodzenia – nieważne, czy dotyczy to ogrodzenia modułowego, panelowego, sztachetowego, palisadowego czy ogrodzenia żaluzyjnego – jest wyznaczenie granic posesji, ochrona prywatności oraz zabezpieczenie przed niechcianymi gośćmi. Trudno jednak nie zauważyć, że coraz częściej wymienione wyżej funkcje przesuwają się na dalszy plan, a my – klienci – baczniejszą uwagę przykładają do kwestii estetyki. Nie ma w tym nic dziwnego. Na przestrzeni ostatnich kilkunastu/kilkudziesięciu lat zauważalne stały się ogromne zmiany, jakie zaszły w budownictwie jednorodzinnym i nie tylko. Zamiast szarych betonowych kostek powstają obecnie domy, które przykuwają wzrok oryginalną bryłą czy nietypowymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi.
Producenci ogrodzeń żaluzyjnych, modułowych, panelowych, a także producenci bram i architektury ogrodowej również musieli zareagować elastycznie i dopasować swoją ofertę do zmieniającej się sytuacji na rynku. Jakie są tego efekty? Świetne, bo dziś do wyboru mamy całą gamę przeróżnych, często niezwykle oryginalnych rozwiązań: ogrodzeń sztachetowych, palisadowych, panelowych, żaluzyjnych, ogrodzeń modułowych. Cena nie jest jedynym elementem, który różni je od siebie, a za wymienionym nazewnictwem idą odmienne technologie wykonania, bogactwo wariantów i zróżnicowany design.

 

Ogrodzenie P305 / fot. Konsport

Ogrodzenia modułowe
Wśród ich zalet na pierwszym miejscu trzeba wymienić nieskomplikowany montaż oraz wiele opcji wykonania, co zjednuje im zwolenników zarówno wśród wykonawców, jak i wśród właścicieli posesji. Projektując swoje ogrodzenia modułowe, firma Konsport postawiła na sprawdzone i docenione przez wielu klientów modele P305 oraz PS004, łącząc je w jednym rozwiązaniu. Model P305 (konsport.com.pl/produkt/pp002-p305) wyróżniający się prostotą, łatwością adaptacji i montażu zestawiono z ozdobnym dodatkiem, jakim jest charakterystyczny układ sztachet przypominający żaluzję, stosowany w ogrodzeniu żaluzyjnym PS004. Głównym elementem systemu P305 (konsport.com.pl/produkt/pp002-p305) jest płyta XPS, która oprócz zabezpieczenia ceownikami, dodatkowo z obu stron została pokryta poliestrową blachą, jaka jest wykorzystywana m.in. przy produkcji pokryć dachowych. Takie pokrycie nie tylko skutecznie zabezpiecza płytę, ale nadaje jej również estetyczny, nietuzinkowy i nowoczesny wygląd.
- To właśnie zastosowanie płyty XPS jest jednym z najważniejszych elementów współtworzących wyjątkowy charakter tego ogrodzenia modułowego. Płyty mogą być podstawowym elementem przęseł lub tylko ich dopełnieniem, mogą zastąpić profile albo podmurówkę. Opcji jest bardzo wiele, dzięki czemu ogrodzenia modułowe świetnie komponują się zarówno z nowoczesną architekturą, jak również z tradycyjnym budownictwem – mówi Daniel Kuziora z firmy Konsport.

 

Przęsło p305 z modułem Ps005 / fot. Konsport

Ogrodzenia żaluzyjne
Drugim ważnym elementem ogrodzenia modułowego jest model PS004 (konsport.com.pl/produkt/ps-004) Nietypowa, nowatorska stylistyka oraz wysoka trwałość przysporzyły mu popularności wśród wielu klientów – zwłaszcza tych, którzy poszukują rozwiązań pasujących do nowoczesnej architektury, stawiających na oszczędność wyrazu i proste, geometryczne formy.

 

Ogrodzenie żaluzyjne PS004 / fot. Konsport

- Przęsło zastosowane w tym modelu potocznie nazywane jest żaluzją, z uwagi na charakterystyczne, poziome ułożenie sztachet. Materiał wykorzystany do produkcji ogrodzenia żaluzyjnego PS004 (konsport.com.pl/produkt/ps-004) to blacha ALUZINC. Dzięki zastosowaniu tego surowca i dodatkowego zabezpieczenia w postaci malowania proszkowego mamy pewność, że ogrodzenie będzie służyło przez długie lata i żadne czynniki zewnętrzne nie wpłyną negatywnie na jego wygląd. Ciekawy design, wynikający zarówno z oryginalnego kształtu konstrukcji oraz możliwości pomalowania jej na jeden z kolorów z palety RAL gwarantuje, że ogrodzenie będzie cieszyć właścicieli posesji, nie znudzi się i nie wyjdzie z mody – podkreśla Daniel Kuziora.

 

Ogrodzenie żaluzyjne PS004 / fot. Konsport

Ogrodzenia żaluzyjne doceniają przede wszystkim te osoby, które stawiają na prywatność. Tego typu rozwiązanie pozwala całkowicie zasłonić się przed wścibskimi spojrzeniami napływającymi z zewnątrz dzięki gęstemu usytuowaniu sztachet. Ponadto ich układ nadaje interesującą, niejednolitą fakturę, która rewelacyjnie komponuje się z nowoczesną, minimalistyczną architekturą.
Ogrodzenia żaluzyjne bardzo dobrze wyglądają też ze słupami z naturalnych materiałów, np. z kamienia. Jeśli te same elementy znajdą się także na elewacji, to można mieć pewność, że całość posesji to architektoniczna perełka.

 

Ogrodzenie z niewidoczną skrzynką na listy / fot. Konsport

- Dopełnieniem ogrodzenia może być skrzynka na listy. Nowością z naszej oferty jest Invisible Post Box, czyli niewidzialna skrzynka na listy, kierowana do tych klientów, którzy uważają, że skrzynka na listy psuje ogólny efekt wizualny. Dzięki temu, że montuje się ją od wewnętrznej strony ogrodzenia lub furtki, z zewnątrz widoczna jest tylko część wrzutki na listy, a linia ogrodzenia nie zostaje przełamana żadnym wystającym elementem. Aby ten efekt pozostał niezakłócony, kolor skrzynki można dopasować do koloru ogrodzenia – mówi Daniel Kuziora.
Skrzynka ma wymiary 500x310x125 mm (wysokość, szerokość, głębokość), więc z łatwością zmieści się w niej korespondencja większa niż w rozmiarze A4. Dostępna jest z wybranymi modelami ogrodzeń Konsport, pełna lista dostępna jest na stronie internetowej.

 

Skrzynka na listy Invisible Post Box – widok od wewnętrznej i zewnętrznej strony ogrodzenia / fot. Konsport

Na co zwracać uwagę wybierając ogrodzenie modułowe czy ogrodzenie żaluzyjne? Cena bez wątpienia jest ważnym elementem, ale nie sugerujmy się tylko tym czynnikiem. Trwałość, możliwość dopasowania ogrodzenia do stylu, w jakim zaprojektowany jest cały budynek, warianty wykończenia, możliwość całkowitego zasłonięcia się przed spojrzeniami sąsiadów czy przechodniów – to aspekty, które w toku eksploatacji nierzadko okazują się ważniejsze niż cena, jaką zapłaciliśmy na etapie realizacji inwestycji.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.konsport.com.pl

95-083 Lutomiersk, Jana Kilińskiego 75, woj. łódzkie
tel. +48 43 677 50 63,