Dlaczego rodzaj pokrycia dachowego jest tak ważny?

Dach to jeden z newralgicznych elementów konstrukcyjnych budynku, który decyduje o bezpieczeństwie i komforcie codziennego życia w naszych czterech kątach. Wybór materiałów do jego pokrycia to inwestycja kosztowna i realizowana z myślą o wieloletnim, bezawaryjnym użytkowaniu. Warto więc mądrze przemyśleć, jakie rozwiązanie wybrać, by dach spełniał swoje zadania. Dobrze zaprojektowany i wykończony dach jest szczelny, wytrzymały na stałe oddziaływanie intensywnych warunków atmosferycznych, odporny na uszkodzenia mechaniczne oraz zanieczyszczenia pyłami lub osadami. A przy tym estetycznie skomponowany z elewacją i stolarką, wydobywający w naturalny sposób zakładaną stylistykę architektoniczną budynku. Materiałem, który idealnie wpisuje się we wszystkie te role, są panele na rąbek, czyli blacha na dach, która jest nowoczesna, łączy walory estetyczne z korzystną ceną i szeroką paletą praktycznych zastosowań.

Nowoczesne dachy blaszane funkcjonalne w każdym terenie

Panel dachowy na rąbek PHR Revolution HANBUD wykonany jest z ocynkowanej stali pozyskanej z hut wyróżniających się najwyższą jakością surowca. Dla wzmocnienia odporności panele powlekane są specjalną polimerową warstwą ochronną. To materiał lekki, dzięki czemu sprawdzi się na większości rodzajów dachów, bez nadmiernego obciążania samej konstrukcji. Powlekane pokrycie z blachy jest odporne na korozję. Tego typu dachy mogą być montowane w budynkach znajdujących się na terenach wilgotnych lub przy zbiornikach wodnych. Blaszane panele na rąbek są także odporne na drgania uliczne, pyły, osady, zanieczyszczenia miejskie i środki chemiczne. Nie wymagają więc skomplikowanej konserwacji, a jedynie prostej pielęgnacji.

fot. HANBUD

Panel na rąbek – na jakich budynkach się sprawdzi?

Walory wizualne sprawiają, że nowoczesną blachę na dachach spotkamy zarówno w aranżacjach nowoczesnych, gdzie liczy się stonowany i jednocześnie wyrazisty minimalizm stylu, jak i w aranżacjach tradycyjnych, gdy zależy nam na harmonii kształtów i prostocie. Z kolei uniwersalność blaszanego poszycia sprawia, że jest to rozwiązanie wybierane przez architektów i dekarzy zarówno dla budownictwa wielorodzinnego, jak i w projektach domów jednorodzinnych czy budynków użytkowych – od industrialnej nowoczesnej architektury miejskiej po modernizowane obiekty zabytkowe lub sakralne. Odnajdzie się niemal w każdym kształcie i poziomie nachylenia dachu. Jest też świetną alternatywą dla dachówek w przypadku dachów niskospadowych (min. spadek dachu to 8°).

Blacha na dach – nowoczesna, elegancka, wytrzymała. Poznaj wszystkie zalety

Pokrycie dachowe w postaci blaszanych paneli zaginanych w miejscu połączeń na tzw. rąbek ma bogatą tradycję w dekarstwie, dlatego i współcześnie znajdziemy wiele wariantów tego produktu. Firmę HANBUD wyróżnia ponad 30 lat doświadczenia w produkcji paneli na rąbek, a oferowany obecnie panel PHR Revolution zawiera wiele udogodnień montażowych i technologicznych.

Panel PHR Revolution w skrócie

Konstrukcja

Panel na rąbek PHR Revolution to produkt dopracowany w każdym detalu, by sprostać nawet najbardziej ambitnym projektom i wymaganiom terenowo-środowiskowym. Duża szerokość efektywna panelu z ocynkowanej stali: 525 mm to znaczna oszczędność materiału, a co za tym idzie, kosztów zakupu pokrycia dachowego. Arkusze oferowane są w długości od 500 do 11000 mm, co zapewnia szerokie możliwości aplikacji. Producent oferuje komplet dopasowanych obróbek dekarskich, które sprawiają, że dach będzie estetyczny i szczelny. Za trwałość i wytrzymałość nowoczesnej blachy na dach HANBUD odpowiada też optymalna grubość paneli (0,5-0,7 mm) oraz specjalne ukształtowanie maskownic. Panele PHR Revolution można zamówić z dodatkową matą akustyczną SoundControl, która redukuje hałas nawet o 34% (mata dostępna jest w wykończeniu molet i mikrofala).

Powłoki ochronne

Ocynkowana stal, która stanowi rdzeń paneli PHR Revolution, zapewnia wytrzymałość poszycia. Z kolei za doskonałą ochronę przed różnymi czynnikami środowiskowymi – wiatr, śnieg, woda, promieniowanie UV i chemicznymi – korozja, osady, grzyb – odpowiadają specjalne powłoki osłonowo-dekoracyjne. Producent oferuje aż 4 warianty polimerowych powłok do wyboru: klasyczny połysk i mat oraz dwie ekologiczne powłoki premium SSAB Green Coat oraz Polar Mat. Ich specjalna struktura pozwala zaoferować aż 50 lat gwarancji na panele dachowe na rąbek PHR Revolution właśnie z tymi powłokami. Wyróżnia je także spektakularny efekt estetyczny. Polar Mat to powłoka matowa z delikatną fakturą w postaci refleksów szronu. SSAB Green Coat jest powłoką półmatową, co idealnie podkreśla bryłę budynku, dając podwójnie atrakcyjny walor wizualny.

Wykończenia panelu

Blacha na dach w nowoczesnej odsłonie HANBUD to także bogata paleta wzorów wykończeń paneli. Dzięki temu bez problemu dobierzemy wariant odpowiedni do stylu dachu, który projektujemy. To właśnie sposoby wykończenia panelu na rąbek (oraz kolorystyka) decydują o tym, jak nasz dach będzie wyglądał. W przypadku Paneli PHR Revolution mamy aż 5 opcji do wyboru:

• Klasyczne wykończenie płaskie, które docenią entuzjaści prostoty, minimalizmu i harmonii kształtów.
• Subtelne widoczne przetłoczenia w wykończeniu typu molet, które zmieniają kształt dachu wraz z kątem padania promieni słonecznych.
• Podłużne, wąskie przetłoczenia w wykończeniu mikrofala, dynamizujące wygląd całego panelu.
• Dwa warianty wykończenia trapezowego w opcji 2 lub 4 przetłoczeń to ukłon w stronę tradycji i ponadczasowej elegancji blaszanych pokryć dachowych.

fot. HANBUD

Kolorystyka

Panel dachowy na rąbek PHR Revolution jest oferowany w wielu odcieniach, co daje możliwość dopasowania koloru dachu do całości wizualnej kompozycji budynku oraz specyfiki otoczenia. W zależności od wybranej powłoki ochronnej HANBUD opracował warianty kolorystyczne dopasowane pod każdy trend architektoniczny.

Warianty montażowe

Wyróżnikiem nowoczesnej blachy na dach jest także dostępność kilku wariantów montażowych paneli, co ułatwia prace dekarskie, a także wzmacnia szczelność paneli i podnosi ich walor estetyczny. Mamy do wyboru klasyczny model prostego wykończenia z tyłu i przodu, a także fabryczne wycięcia lub zagięcia arkuszy z przodu i/lub z tyłu, co daje dekarzom możliwość samodzielnego dopasowania paneli pod określonym kątem. Ułatwieniem prac montażowych jest także zastosowanie przez producenta unikatowych zamków zatrzaskowych, które gwarantują szczelność pokrycia dachowego. Warto także wspomnieć, że panele PHR Revolution są wygodne w transporcie i łatwe w układaniu. Dzięki odpowiedniemu systemowi pakowania zajmują mało miejsca i utrzymują sztywność, co niweluje ryzyko uszkodzeń paneli.

Jak zamontować panel na rąbek PHR Revolution? Zobacz, jakie to proste!

Gdzie kupić panel na rąbek PHR Revolution?

HANBUD od ponad 30 lat produkuje i dostarcza na rynki krajowe oraz światowe najwyższej jakości pokrycie i ogrodzenia metalowe. Oprócz blachy na dach w postaci nowoczesnych paneli na rąbek w ofercie znajdziemy:

• blachodachówki modułowe,
• blachodachówki cięte na wymiar,
• blachy trapezowe,
• sztachety metalowe,
• ogrodzenia żaluzjowe,
• profile konstrukcyjne,
• profile do suchej zabudowy,
• billboardy.

Firma posiada kilkaset punktów sprzedaży na terenie kraju, zapewniając szeroką dostępność całej palety produktów do estetycznego i trwałego wykończenia dachu. Mamy więc pewność, że w wygodny i szybki sposób znajdziemy rozwiązania skrojone na miarę naszej inwestycji.

Sprawdź, gdzie dokładnie znajdziesz panele PHR Revolution

Dowiedz się więcej o HANBUD. Wybierz rzetelnego producenta

Poznaj szczegółowe specyfikacje nowoczesnej blachy na dach od HANBUD na dedykowanej stronie panelu dachowego na rąbek PHR Revolution

www.hanbud-dachy.pl

17-100 Bielsk Podlaski, ul. Brańska 153, woj. podlaskie
tel. 85 730 94 08, 607 35 77 35,