Dom w stylu klasycznym opiera się chwilowym modom i trendom. Jest synonimem spokoju, bezpieczeństwa i ciepła rodzinnego. Klasyczny projekt pasuje do każdego otoczenia – wiejskiego krajobrazu i miejskiej infrastruktury, a jednocześnie będzie subtelnie wyróżniał się na tle sąsiadujących budynków. Reprezentacyjny dla tego stylu jest budynek o prostej, geometrycznej bryle z jasną elewacją (w białym, beżowym lub żółtym kolorze). Istotny jest ponadto dach, który nie tylko zabezpiecza dom przed warunkami zewnętrznymi, ale także stanowi jego estetyczne wykończenie. Dach w stylu klasycznym to dach dwu lub czterospadowy w czerwonym bądź grafitowym kolorze. Może być wzbogacony takimi detalami architektonicznymi jak lukarny bądź wykusze. A z czego zbudować ponadczasowy dach, który przetrwa lata?

 

blachodachówki finish profiles

 

Blachodachówki – nowoczesna klasyka
Ponadczasowy design na dachu stworzy blachodachówka – produkt uniwersalny na wielu płaszczyznach. Tradycyjną formą nawiązuje do dachówki ceramicznej, jest jednak od niej lżejsza i wytrzymalsza. Zastosowanie blachodachówki wiąże się z budową lekkiej więźby dachowej, a co za tym idzie – mniejszymi kosztami, ponieważ zużywa się mniej drewna konstrukcyjnego w trakcie budowy domu. Ponadto jest pokryciem o długiej żywotności i nie ulegnie zniszczeniu podczas silnych porywów wiatru i uderzeń gałęzi drzew, w przeciwieństwie do dachówki ceramicznej, która jest krucha i łatwo ją uszkodzić. Nowoczesne blachodachówki mają proste formy, głębokie kolory i ciekawe detale jak przetłoczenia czy fale.

Blachodachówka – jaka jest najlepsza?
W dzisiejszym budownictwie pokrycie dachowe, które łączy tradycję i nowoczesność, a przy tym jest wytrzymałe i funkcjonalne to rozwiązanie, które cieszy się ogromną popularnością. Takim produktem jest niewątpliwie blachodachówka. Podczas projektowania domu inwestor zadaje sobie jednak pytanie: „jakie blachodachówki wybrać?”. Idealna propozycja to blachodachówka modułowa od Finish Profiles dostępna w postaci paneli gotowych do instalacji. Jej zaletą jest łatwy i szybki montaż. Nie musimy robić pomiarów całego dachu, ponieważ wystarczy, że mamy podaną powierzchnię połaci w m2. Dzięki temu dachówkę łatwo dopasować do konstrukcji dachu, ograniczając przy tym straty materiałowe i związane z tym koszty. Oszczędności wiążą się również z transportem – łatwiej załadować i przewieźć blachodachówkę w modułach niż w dużych arkuszach. Producent Finish Profiles oferuje dwa modele blachodachówki modułowej.

 

blachodachówki finish profiles

 

Blachodachówka modułowa John Steel to unikatowe pokrycie dachowe o niepowtarzalnym wzorze. Wyraziste, głębokie przetłoczenie oraz nowoczesna forma z charakterystycznym podcięciem dolnej krawędzi będzie idealnie prezentowała się na tradycyjnym budynku. Materiał wykonany z mocnej stalowej blachy o grubości 0,5 mm pozwala stworzyć lekki, a jednocześnie trwały, solidny i bezpieczny dach. Wysokiej jakości stal produkcji szwedzkiej nie wymaga kosztownych i częstych zabiegów konserwacyjnych. Jest odporna na zmienne warunki pogodowe panujące w naszym klimacie.

Inną propozycją skierowaną dla miłośników nowoczesnej klasyki w eleganckim wydaniu są blachodachówki modułowe Mary Steel. To Blachodachówka wzorowana na dachówkach reńskich o jednym szerokim wgłębieniu. Tworzy ona niezwykle efektywny dach, nadając całemu budynkowi spokojny i dostojny charakter. Będzie idealnie pasować do domów jednorodzinnych o prostej bryle i białej elewacji z drewnianą stolarką otworową.  

Panel dachowy na rąbek – ponadczasowy dach na lata
Możliwość zakupu materiałów, które nawiązują do dawnej, tradycyjnej architektury pozwala inwestorowi stworzyć ponadczasowy dom, w którym spędzi całe swoje życie. Takim produktem jest właśnie blacha na rąbek, która nawiązuje do tradycyjnych pokryć dachowych z tzw. łączeniem na felc, tj. rąbek stojący wykonywanych całkowicie ręcznie. Obecnie blacha na rąbek nadal cieszy się popularnością, a ze względu na unowocześnienie posiada wysokie walory użytkowe. Jest szczelna, odporna na opady atmosferyczne, dobrze izoluje budynek, nie obciążając przy tym jego konstrukcji, jednocześnie zachwyca estetyką. Panel dachowy na rąbek stojący FP-500 i FP-500 H od Finish Profiles ma nowoczesny, ale zarazem ponadczasowy wygląd. Klasyczna forma pasuje zarówno do budownictwa jednorodzinnego, jak i budynków gospodarczych, handlowych oraz do renowacji obiektów zabytkowych i sakralnych. Dedykowany w szczególności na budynki o bardzo małym nachyleniu dachu oraz na dachy o nieregularnym i skomplikowanym kształcie. Dostępny jest w szerokiej gamie kolorystycznej, dzięki czemu można go dopasować do wielu typów elewacji i stolarki otworowej.

 

blachodachówki finish profiles

 

Jaki system orynnowania wybrać?
Dopełnienie dachu stanowi orynnowanie, które pełni nie tylko funkcję użytkową – odprowadzenie wody deszczowej z powierzchni dachu bez zalewania elewacji i terenu wokół budynku, ale także dekoracyjną – stanowi elegancki detal budynku. Dlatego tak ważny jest wybór systemu trwałego i estetycznego. Firma Finish Profiles stworzyła system rynnowy Finish Rain, który można instalować na różnych budynkach. Pasuje on do wielu rodzajów pokryć dachowych. Świetnie komponuje się m.in. z blachodachówkami modułowymi oraz blachą na rąbek. Orynnowanie Finish Rain wykonane jest z cynkowanej ogniowo blachy o grubości 0,6 mm powleczonej obustronnie powłoką poliuretanową o grubości 50µm. Dzięki temu nie koroduje i zachowuje niezmieniony wygląd przez cały okres użytkowania, tworząc harmonijną kompozycję z wybranym pokryciem dachowym. Użycie wysokiej jakości materiałów gwarantuje długą żywotność systemu rynnowego i nie wymaga kosztownych zabiegów konserwacyjnych lub wymiany po krótkim czasie od montażu.

Jeśli jesteś zainteresowany produktami, wejdź na stronę: www.finishprofiles.pl

96-314 Baranów, Pułapina Nowa 1A, woj. mazowieckie
tel. +48 (46) 856 04 70,