Blaszane pokrycia dachowe

Nowości od potentata

Blaszane pokrycia dachowe łączą w sobie dobry stosunek jakości do ceny, szybki czas montażu oraz łatwość użytkowania. Jednocześnie ich niewielka waga oraz atrakcyjny wygląd pozwalają stosować je zarówno w budynkach nowych jak i remontowanych, gdzie nie ma czasu, funduszy lub możliwości na wzmocnienie lub rozbudowę konstrukcji dachu a konieczne jest zachowanie zabytkowej estetyki.

Producenci blaszanych pokryć dachowych starają się na bieżąco udoskonalać swoje produkty szczególnie w kwestii ich trwałości oraz ułatwienia sposobu ich montażu. Wprowadzają również na rynek nowe produkty, które są innowacyjne pod względem jakości i zastosowanych rozwiązań. Jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających swoją ofertę pod tym względem producentów jest firma Blachy Pruszyński. W ostatnim czasie firma wprowadziła na rynek innowacje w zakresie tradycyjnych pokryć dachowych, jakimi są panele dachowe na rąbek oraz nowe produkty w postaci blachodachówek ARAD.

Spełniają wymagania rynku
Koncepcja nowych blachodachówek ARAD praktycznie wyczerpuje wymagania klientów w stosunku do tej grupy produktowej. Wprowadzając ten asortyment na rynek, firma Blachy Pruszyński praktycznie odpowiada na popyt w zakresie blachodachówek trwałych, estetycznych, lekkich i łatwych w montażu. Jednocześnie wyróżniają się one na tle konkurencji i zanim zostały wprowadzone do produkcji a następnie do sprzedaży były szczegółowo dopracowywane, pod względem rozwiązań montażowych, kształtu i właściwości. W rodzinie blachodachówek ARAD występują dwa produkty o nazwach: ARAD Premium i OPTIMA Arad.

Panel bez widocznych wkrętów
Spośród dwóch wymienianych, nowych produktów w marce Blachy Pruszyński, niewątpliwie wyróżniającym się blachodachówką jest ARAD Premium, która do klienta dostarczana jest w postaci paneli z gotowymi otworami montażowymi. Dzięki jej niewielkim rozmiarom zmniejsza się ryzyko uszkodzeń w transporcie a ponadto następuje redukcja ilości odpadów, powstających podczas układania dachu. Natomiast koncepcja gotowych otworów montażowych została pomyślana tak, aby żaden wkręt nie zakłócił harmonii połaci dachowej i jednocześnie umożliwia prostotę i szybkość montażu oraz całkowite zamaskowanie użytych wkrętów.
 

blachodachowka-otwory-montazowe-1.jpg Gotowe otwory montażowe w blachodachówce ARAD Premium / fot. Blachy Pruszyński

Blachodachówka ARAD Premium dostępna jest w powłoce PURMAT® o grubości 50 μm z 30-letnią gwarancją. Jest to wyjątkowa powłoka z lakieru poliuretanowego, która przy swej bardzo dobrej odkształcalności jest wyjątkowo trwała i odporna na zarysowania, będące bezpośrednią przyczyną korozji. Ponadto powłoka Purmat® nie poddaje się działaniu promieni ultrafioletowych, co w praktyce eliminuje problem odbarwiania.
Nowy produkt charakteryzuje się również innowacyjnym kształtem, dzięki zastosowanym ukośnym przetłoczeniom, które nie tylko wpływają pozytywnie na estetykę, ale również zwiększają sztywność poszczególnych paneli.
 

blachodachowka-arad-1.jpgBlachodachówka ARAD Premium / fot. Blachy Pruszyński

Pod indywidualny wymiar
Blachodachówka OPTIMA Arad montowana jest klasycznie jak pozostałe produkty w ofercie firmy Blachy Pruszyński. W odróżnieniu od dachówki ARAD Premium, OPTIMA Arad dostępna jest we wszystkich powłokach z oferty Blachy Pruszyński, czyli w 27 kolorach podstawowych z palety RAL i RR. Tak jak w przypadku dachówki ARAD Premium może być ona montowana na dachach o minimalnym nachyleniu 9 st. Tak jak w przypadku blachodachówki ARAD Premium jest ona produkowana na konkretną długość, dzięki czemu minimalizuje się straty w materiale podczas montażu.
 

blachodachowka-optima-1.jpgBlachodachówka OPTIMA Arad / fot. Blachy Pruszyński

Tradycja poparta nowoczesnością
W zakresie rozwiązań popularnych i stosowanych od lat firma Blachy Pruszyński również proponuje innowacyjne rozwiązania. Chodzi o jedno z najdłużej stosowanych w dekarstwie technologii jakim są panele na rąbek stojący, które mogą być stosowane zarówno na pokrycia dachowe jak i elewacje. W ramach rodziny produktów pod nazwą PD 510 marka Blachy Pruszyński oferuje poprawioną estetykę oraz zwiększoną funkcjonalność paneli. Są one dostępne są w trzech rodzajach profilowania powierzchni – płaskim, falistym oraz z przetłoczeniami trapezowymi. Daje to możliwość urozmaiconego projektowania pokryć dachowych. Odpowiednie profilowanie ma za zadanie zminimalizować efekt falowania powierzchni pojawiający się czasem w wyniku oddziaływania temperatury.
 

panele-dachowe1.jpgPanele dachowe PD510 T z otworami montażowymi i gotowym mocowaniem na listwie startowej / fot. Blachy Pruszyński

Prostota montażu to kwestia od lat dopracowywana przez Blachy Pruszyński. Każdy z paneli na rąbek posiada gotowe otwory montażowe ułatwiające mocowanie do konstrukcji. Dodatkowo łączenie paneli odbywa się na zatrzask bez konieczności zaginania rąbka. Dzięki temu rozwiązaniu możliwe jest rozłączenie paneli w razie potrzeby.  Bardzo często wykonawcy montują panele na listwie startowej – w tym celu wycinają zamki, aby zagiąć krawędź. W tej chwili możliwe jest zamówienie paneli z gotowymi maszynowymi wycięciami – tak więc na placu budowy wystarczy podgiąć krawędź pod spód. Maszynowo wycinane zamki są dostępne w opcji dla paneli PD 510 P i PD 510 T. Łatwy montaż i redukcję odpadów firma Blachy Pruszyński zapewnia również dzięki, dostarczaniu paneli w dowolnych długościach, na indywidualne zamówienie klienta.

Za szczegółową ofertę firmy Blachy Pruszyński można zapoznać się na stronie internetowej: www.pruszynski.com.pl

 

05-806 Komorów, ul. Sokołowska 32b, woj. mazowieckie
tel. (48-22) 738 60 00,


Liczba odwiedzin: 1292 | Data publikacji: 2013-09-30

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


Blachodachówka z posypką wulkaniczną Gerard Diamant to...
Zarówno inwestorzy, producenci, jak i dekarze od dawna się...
Teoretycznie dachówki ceramiczne i cementowe tworzą pokrycie...
Kiedy budujemy dom, jedną z priorytetowych kwestii...
Firma Glinmet, jeden z wiodących polskich producentów...
Na pierwszy rzut oka nie do odróżnienia...
24.10.2019 | Izolacje
Dlaczego ciepło przenika przez przegrody budowlane? Odpowiedzialne...
Coraz częściej wybieraną alternatywą dla garaży tradycyjnych...
Jakie pokrycie dachowe wybrać zamiast tradycyjnej dachówki...
dachówka kompozytowa
Do niedawna wybór pokrycia dachowego ograniczał się...
deska elewacyjna
Elewacja drewniana to nowoczesny, a jednocześnie ponadczasowy...
07.09.2018 | Energia ekologiczna
Świat nie stoi w miejscu. Wykorzystywane od...
Choć pod sloganem, że stanie w miejscu...
26.10.2017 | Izolacje
Ocieplenie poddasza jest niezbędne dla utrzymania komfortu...
Dach z blachy to powszechne rozwiązanie w...
Decyzja o wyborze pokrycia dachowego to jedna...
Firma Glinmet, jeden z największych producentów i...
Moda nieustannie przemija, a każdy kolejny sezon...
15.07.2021 | Altany, pergole
Ogrodzenia sztachetowe metalowe to funkcjonalne i estetyczne...
31.03.2021 | Techniki zamocowań
Połączenie krokwi z murłatą to jedno z...
25.03.2021 | Izolacje
Właściwy stan dachu to jeden z najważniejszych...
08.10.2020 | Izolacje
Termoizolacja budynków jest bardzo ważna w nowoczesnym...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. śląskie
woj. mazowieckie
woj. mazowieckie
woj. mazowieckie
woj. śląskie
woj. wielkopolskie
woj. wielkopolskie
woj. mazowieckie
woj. małopolskie
woj. łódzkie
woj. śląskie
woj. śląskie

Słowa kluczowe: blachodachówka, blachodachówki, pokrycia dachowe, blaszane pokrycia dachowe, pokrycie dachowe, blachy trapezowe, rynny, płyty warstwowe, perforacje blach, kasety ścienne, pokrycia elewacyjne, kasetony elewacyjne, panele elewacyjne, dachy, dach
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy