Producenci blaszanych pokryć dachowych starają się na bieżąco udoskonalać swoje produkty szczególnie w kwestii ich trwałości oraz ułatwienia sposobu ich montażu. Wprowadzają również na rynek nowe produkty, które są innowacyjne pod względem jakości i zastosowanych rozwiązań. Jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających swoją ofertę pod tym względem producentów jest firma Blachy Pruszyński. W ostatnim czasie firma wprowadziła na rynek innowacje w zakresie tradycyjnych pokryć dachowych, jakimi są panele dachowe na rąbek oraz nowe produkty w postaci blachodachówek ARAD.

Spełniają wymagania rynku
Koncepcja nowych blachodachówek ARAD praktycznie wyczerpuje wymagania klientów w stosunku do tej grupy produktowej. Wprowadzając ten asortyment na rynek, firma Blachy Pruszyński praktycznie odpowiada na popyt w zakresie blachodachówek trwałych, estetycznych, lekkich i łatwych w montażu. Jednocześnie wyróżniają się one na tle konkurencji i zanim zostały wprowadzone do produkcji a następnie do sprzedaży były szczegółowo dopracowywane, pod względem rozwiązań montażowych, kształtu i właściwości. W rodzinie blachodachówek ARAD występują dwa produkty o nazwach: ARAD Premium i OPTIMA Arad.

Panel bez widocznych wkrętów
Spośród dwóch wymienianych, nowych produktów w marce Blachy Pruszyński, niewątpliwie wyróżniającym się blachodachówką jest ARAD Premium, która do klienta dostarczana jest w postaci paneli z gotowymi otworami montażowymi. Dzięki jej niewielkim rozmiarom zmniejsza się ryzyko uszkodzeń w transporcie a ponadto następuje redukcja ilości odpadów, powstających podczas układania dachu. Natomiast koncepcja gotowych otworów montażowych została pomyślana tak, aby żaden wkręt nie zakłócił harmonii połaci dachowej i jednocześnie umożliwia prostotę i szybkość montażu oraz całkowite zamaskowanie użytych wkrętów.
 

blachodachowka-otwory-montazowe-1.jpg Gotowe otwory montażowe w blachodachówce ARAD Premium / fot. Blachy Pruszyński

Blachodachówka ARAD Premium dostępna jest w powłoce PURMAT® o grubości 50 μm z 30-letnią gwarancją. Jest to wyjątkowa powłoka z lakieru poliuretanowego, która przy swej bardzo dobrej odkształcalności jest wyjątkowo trwała i odporna na zarysowania, będące bezpośrednią przyczyną korozji. Ponadto powłoka Purmat® nie poddaje się działaniu promieni ultrafioletowych, co w praktyce eliminuje problem odbarwiania.
Nowy produkt charakteryzuje się również innowacyjnym kształtem, dzięki zastosowanym ukośnym przetłoczeniom, które nie tylko wpływają pozytywnie na estetykę, ale również zwiększają sztywność poszczególnych paneli.
 

blachodachowka-arad-1.jpgBlachodachówka ARAD Premium / fot. Blachy Pruszyński

Pod indywidualny wymiar
Blachodachówka OPTIMA Arad montowana jest klasycznie jak pozostałe produkty w ofercie firmy Blachy Pruszyński. W odróżnieniu od dachówki ARAD Premium, OPTIMA Arad dostępna jest we wszystkich powłokach z oferty Blachy Pruszyński, czyli w 27 kolorach podstawowych z palety RAL i RR. Tak jak w przypadku dachówki ARAD Premium może być ona montowana na dachach o minimalnym nachyleniu 9 st. Tak jak w przypadku blachodachówki ARAD Premium jest ona produkowana na konkretną długość, dzięki czemu minimalizuje się straty w materiale podczas montażu.
 

blachodachowka-optima-1.jpgBlachodachówka OPTIMA Arad / fot. Blachy Pruszyński

Tradycja poparta nowoczesnością
W zakresie rozwiązań popularnych i stosowanych od lat firma Blachy Pruszyński również proponuje innowacyjne rozwiązania. Chodzi o jedno z najdłużej stosowanych w dekarstwie technologii jakim są panele na rąbek stojący, które mogą być stosowane zarówno na pokrycia dachowe jak i elewacje. W ramach rodziny produktów pod nazwą PD 510 marka Blachy Pruszyński oferuje poprawioną estetykę oraz zwiększoną funkcjonalność paneli. Są one dostępne są w trzech rodzajach profilowania powierzchni – płaskim, falistym oraz z przetłoczeniami trapezowymi. Daje to możliwość urozmaiconego projektowania pokryć dachowych. Odpowiednie profilowanie ma za zadanie zminimalizować efekt falowania powierzchni pojawiający się czasem w wyniku oddziaływania temperatury.
 

panele-dachowe1.jpgPanele dachowe PD510 T z otworami montażowymi i gotowym mocowaniem na listwie startowej / fot. Blachy Pruszyński

Prostota montażu to kwestia od lat dopracowywana przez Blachy Pruszyński. Każdy z paneli na rąbek posiada gotowe otwory montażowe ułatwiające mocowanie do konstrukcji. Dodatkowo łączenie paneli odbywa się na zatrzask bez konieczności zaginania rąbka. Dzięki temu rozwiązaniu możliwe jest rozłączenie paneli w razie potrzeby.  Bardzo często wykonawcy montują panele na listwie startowej – w tym celu wycinają zamki, aby zagiąć krawędź. W tej chwili możliwe jest zamówienie paneli z gotowymi maszynowymi wycięciami – tak więc na placu budowy wystarczy podgiąć krawędź pod spód. Maszynowo wycinane zamki są dostępne w opcji dla paneli PD 510 P i PD 510 T. Łatwy montaż i redukcję odpadów firma Blachy Pruszyński zapewnia również dzięki, dostarczaniu paneli w dowolnych długościach, na indywidualne zamówienie klienta.

Za szczegółową ofertę firmy Blachy Pruszyński można zapoznać się na stronie internetowej: www.pruszynski.com.pl

 

05-806 Komorów, ul. Sokołowska 32b, woj. mazowieckie
tel. (48-22) 738 60 00,