Blachodachówka – konkurencyjna cenowo, funkcjonalna, elegancka

Jak wiemy, blachodachówki to złoty środek w systemach pokryć dachowych, zarówno w kontekście konstrukcji oraz jakości, jak i ceny czy estetyki. Wypełniają lukę między tradycyjnymi, droższymi i bardziej wymagającymi w montażu i eksploracji dachówkami ceramicznymi lub betonowymi a prostą blachą trapezową idealną do dużych powierzchni magazynowych, przemysłowych czy rolniczych. Lekki i trwały rdzeń z ocynkowanej stali jest zabezpieczony powłoką chroniącą przedkorozją, pleśnią, wilgocią, promieniowaniem UV. Dzięki niej blachodachówki są w stanie oprzeć się silnemu wiatrowi, przetrzymają ulewy i są bardziej odporne na wnikanie w strukturę dachówki brudu i pyłów. Ponadto dostępność blachodachówki w arkuszach w wielu wariantach kolorystyki powłok malarskich i opcjach wykończenia sprawia, że materiał sprawdzi się zarówno w klasycznych, jak i rustykalnych aranżacjach, zapewniając minimalistyczny wygląd dachu, zgodny z trendami nowoczesnej architektury.

Fot. Blachodachówka HANBUD Claro cięta na wymiar

Blachodachówka HANBUD Claro

Blachodachówka płaska w arkuszach ciętych na wymiar HANBUD Claro lub modułowa HANBUD Claro Modular spełnia te wymogi z naddatkiem. Prosta geometryczna forma, bez rozbudowanych przetłoczeń i dekorów dostosowana jest do montażu na dużych i mniejszych powierzchniach dachowych pod różnym kątem nachylenia (> 14°). W obu wariantach montażowych znajdziemy te same wzory, kolory oraz powłoki, co ułatwi bezproblemowe dopasowanie dachu do kolorystyki budynku, ogrodzenia i otoczenia.

Blachodachówka płaska w arkuszach – cięta na wymiar

W tym wariancie arkusze blachodachówki posiadają stałą szerokość, a długość ustalana jest indywidualnie pod kątem wymiarów połaci dachu. Największa długość oferowana przez producenta to 6 metrów. Plusem tego wariantu jest szybsze wykonanie pokrycia na prostych dachach o dużej powierzchni jedno lub dwuspadowych bez lukarn. Długie arkusze wymagają jednak szczególnej ostrożności w transporcie i bardzo precyzyjnych obliczeń, by nie mnożyć odpadów oraz nie generować dodatkowych problemów z obróbką na placu budowy. Spójrzmy na specyfikację techniczną blachodachówki w arkuszach ciętych na wymiar HANBUD Claro.

Fot. Specyfikacja techniczna blachodachówki HANBUD Claro ciętej na wymiar

Blachodachówka w arkuszach – modułowa

W celu zwiększenia pola zastosowania blachodachówek, producenci oferują także wariant modułowy. Tego rodzaju blachodachówka płaska w arkuszach produkowana jest w stałych wymiarach. Jeden moduł najczęściej nie przekracza powierzchni 1 m2. Łatwy transport na europaletach, proste magazynowanie, szybki montaż, brak widocznych łączeń, minimalizacja odpadu i bezproblemowe docinanie i dopasowanie nawet do bardzo fantazyjnych kształtów dachów to walory modułowych blachodachówek. Ten wariant rekomendowany jest także do dachów wielospadowych, które posiadają dużą ilość skosów i załamań. Uzyskamy podobny efekt wizualny jak w przypadku dachówek ceramicznych. Aby właściwie dobrać ilość arkuszy i precyzyjnie skalkulować cenę, należy do powierzchni połaci dachowej doliczyć 5% zapasu. Przyjrzyjmy się parametrom modułowej blachodachówki płaskiej ClaroModular.

Fot. Specyfikacja techniczna blachodachówki HANBUD Claro Modular

Blachodachówka w arkuszach – cena

W dobie dynamicznych zmian na rynkach cenniki wymagają częstych aktualizacji. Jak jednak wylicza producent blachodachówek HANBUD:

Najtańsze blachodachówki kosztują w 2024 roku około 47 zł brutto za m2 całkowity. Dotyczy to zarówno blachodachówki ciętej na wymiar, jak i blachodachówki modułowej. Najdroższa blachodachówka to koszt rzędu około 65 zł brutto za m2 całkowity. Do 50 zł brutto za m2 całkowity jest bardzo duży wybór produktów. [za Ile kosztuje blachodachówka? Cennik 2024 | HANBUD (hanbud-dachy.pl)]

Fot. Blachodachówka HANBUD Claro Modular

Od czaego zależy cena blachodachówek płaskich w arkuszach?

Cena blachodachówki w arkuszach HANBUD Claro zależy od kilku czynników: wariantu (cięta na wymiar/ modułowa), powierzchni niezbędnego do pokrycia dachu pokrycia, rodzaju wybranej powłoki zabezpieczającej (mat, połysk, Polar Mat, Green Coat), kolorystyki. W ofercie HANBUD znajdziemy aż 4 warianty pokrycia. Od standardowych powłok połysk, mat (w wersji pełnej, ultra lub częściowej) po zabezpieczenia premium, które przekładają się na 50 lat gwarancji producenta na blachodachówki. To eleganckie i subtelne połączenie połysku i matu – Green Coat oraz Polar Mat – chropowata powłoka przypominająca drobinki szronu, dająca efekt lekkiej modyfikacji barwy pod wpływem działania światła. Spójrzmy na przykładowe koszty blachodachówki Claro dla różnych wariantów powłok.

Fot. Powłoka gładka Green Coat (po lewej), powłoka Polar Mat (po prawej)

Cena – HANBUD Claro cięta na wymiar (wg cennika obowiązującego od 22.04.2024)

Ceny blachodachówki Claro ciętej na wymiar zaczynają się już od 45,83 do 49,94 zł za m2 całkowity. Taka cena dotyczy blachodachówek pokrytych powłokami mat i połysk. Ceny blachodachówek pokrytych powłokami premium zaczynają się od około 60 zł brutto za m2 całkowity.

Cena – HANBUD Claro Modular (wg cennika obowiązującego od 22.04.2024)

Cena brutto 1 arkusza Claro 350/30 (1 moduł) to koszt od 20,02 zł za połysk, #0,47 do 27,16 zł za powłokę Crown BT SSAB.

Cena brutto 1 m2 całkowitego Claro 350/30 (1 moduł) to koszt 45,51 za połysk, #0,47oraz 61,74 zl za powłokę Crown BT SSAB.

HANBUD – gdzie znajdziesz aktualną cenę blachodachówek w arkuszach?

  • Dokładne i aktualne ceny płaskich blachodachówek w arkuszach znajdziesz bezpośrednio u producenta w cenniku dostępnym online.
  • Jeśli potrzebujesz gotowych rozwiązań dopasowanych do konkretnych inwestycji, znajdź eksperta w swoim regionie. Sprawdź sieć sprzedaży HANBUD.
  • Możesz także skorzystać z wyceny online, co oszczędzi Twój czas.
Fot. Blachodachówka HANBUD Claro

HANBUD to nie tylko blachodachówki w arkuszach. Pełna oferta producenta w zakresie pokryć dachowych i ogrodzeń z blachy dostępna jest na stronie https://hanbud-dachy.pl/

17-100 Bielsk Podlaski, ul. Brańska 153, woj. podlaskie
tel. 85 730 94 08, 607 35 77 35,