Dach to wizytówka domu i to zdanie mogłoby stać się niewiele znaczącym sloganem marketingowym, gdyby nie… jego prawdziwość. Przecież obok ogrodzenia i elewacji to właśnie dach jest tym elementem, który widzimy jako pierwszy, zbliżając się do danej posesji. Musi on więc nie tylko skutecznie pełnić swoją pierwotną funkcję, jaką jest zabezpieczenie budynku i jego mieszkańców, ale także rolę estetyczną, która dziś, w XXI wieku, wcale nie jest mniej istotna.

 

Blachodachówka z posypką wulkaniczną Gerard Diamant doskonale się w te oczekiwania wpisuje, na długie lata zapewniając nie tylko ochronę dachu nawet przed ekstremalnymi warunkami atmosferycznymi, ale będąc także niebanalną ozdobą budynku.

fot. AHI Roofing

Blachodachówka Gerard Diamant

Zastanawiając się nad doborem pokrycia dachowego musimy uwzględnić szereg czynników. Obok aspektów technicznych, takich jak kąt nachylenia dachu czy nośność konstrukcji więźby, ważna jest też estetyka, która powinna współgrać z architekturą całego budynku, a także cena. Dla wielu z nas wskazówką są też wystawiane na niezliczonych forach internetowych opinie. Blachodachówka z posypką wulkaniczną Gerard cieszy się dużym uznaniem wśród osób, które właśnie na to rozwiązanie postawiły, co w dobie Internetu i dużej łatwości w docieraniu do wielu odbiorców jest mocnym argumentem.

Skąd te pozytywne opinie o blachodachówce z posypką wulkaniczną Gerard się biorą? Są one pochodną doskonałych parametrów technicznych, przede wszystkim trwałości, która wielokrotnie przewyższa np. dachówki ceramiczne. Istnieją zresztą udokumentowane przypadki rozpadnięcia się podczas trzęsienia ziemi domów z innymi ciężkimi produktami pokrycia dachowego, podczas gdy domy z blachodachówką Gerard na tej samej ulicy pozostały nienaruszone i minimalnie uszkodzone. Osłabione mury lepiej znoszą lekkie pokrycie, a zazębiające się dachówki gwarantują mocny dach.

Oczywiście w polskich warunkach, gdzie trzęsienia ziemi nie występują, kwestia ta nie jest aż tak istotna, ale warto pamiętać, że trwałość pokrycia dachowego oznacza też odporność na huraganowe wiatry (a te zdarzają się coraz częściej). Unikalny system montażu Gerard, gdzie każdy panel jest zamocowany poziomo w 8 różnych punktach bezpośrednio do łaty eliminuje ryzyko zerwania dachówki przez wiatr. W porównaniu do ciężkich powłok czy zwykłych blach, posypka wulkaniczna skutecznie zabezpiecza blachodachówkę Gerard Diamant przed uszkodzeniem w efekcie gradobicia.

 

Dzięki temu, że tworzy ona szorstką strukturę, nie trzeba też obawiać się zsuwającego się zimą z dachu śniegu, który może być bardzo niebezpieczny dla człowieka. Pokrycie dachu blachodachówką z posypką wulkaniczną pozwala zatem wyeliminować konieczność budowy nieestetycznych zapór śniegowych, co obniża też cenę całej inwestycji.

System dachowy Gerard jest odporny na ogień, jako że niepalna substancja metalowa i powłoka powierzchniowa zapobiega rozprzestrzenianiu się ognia.

fot. AHI Roofing

Blachodachówka z posypką – cena inwestycji, koszt montażu

W dzisiejszych czasach nauczyliśmy się już, że na koszt niemal każdej inwestycji budowlanej wpływ ma wiele czynników. Dotyczy to również materiałów takich jak blachodachówka z posypką. Cena za m² jest tylko jednym z aspektów wartych uwzględnienia, bo na finalny koszt składa się jeszcze wiele innych kwestii, np. prostota montażu, która może znacznie skrócić czas realizacji inwestycji, a co za tym idzie – zredukować również okres, na jaki zaangażowana jest ekipa budowlana, co znajduje swoje przełożenie na finanse. W przypadku blachodachówki Gerard Diamant powierzchnia krycia jest zwiększona o 10%, co pozwala realnie obniżyć cenę inwestycji i skrócić czas montażu.

Istotną zaletą blachodachówki Gerard Diamant jest ponadto niska waga tego pokrycia, które jest do siedmiu razy lżejsze niż np. ciężki dach ceramiczny. Dzięki temu sprawdzi się nie tylko na nowych dachach, ale także w przypadku renowacji, bo można je kłaść bezpośrednio na istniejący dach, bez potrzeby wymiany więźby. Nawet stara i słaba konstrukcja jest w stanie utrzymać dach z balchodachówki Gerard, a montaż paneli przebiega niezwykle szybko i sprawnie. Eliminuje to konieczność wykonywania skomplikowanych prac budowlanych, a możliwość wymiany jedynie samego pokrycia na blachodachówkę z posypką obniża cenę realizacji inwestycji.

Porównując cenę balchodachówki z posypką wulkaniczną z innymi pokryciami warto też uwzględnić ogromną trwałość tego pierwszego, co oczywiście eliminuje wydatki ponoszone z tytułu ewentualnych napraw.

 

Blachodachówka z posypką wulkaniczną – z naciskiem na design

Kwestie estetyki, choć wymieniane na końcu, nie są dziś mniej istotne niż parametry techniczne, i dotyczy to zwłaszcza takich produktów, jak blachodachówka z posypką wulkaniczną. Opinie większości z nas są tu zgodne – dach jest „kropką nad i” i wieńczy budowę całego domu, dlatego nie ma tu mowy o kompromisach. Gerard Diamant to klasyczny wygląd w bogatej linii trzynastu naturalnych kolorów. Znajdą tu coś dla siebie zarówno miłośnicy hiszpańskiej czerwieni, jak i modnych minimalistycznych czerni lub oryginalnej i intrygującej kolorystyki Sapphire czy Sage. Posypka wulkaniczna nadaje niepowtarzalny wygląd i naturalny kolor skały i nie blaknie z biegiem czasu.

Zaletą blachodachówki Gerard jest też skuteczne zabezpieczenie przed nadmiernym nagrzewaniem oraz redukcja hałasu, bo teksturowana powłoka z posypką doskonale tłumi i minimalizuje przenoszenie dźwięku.

fot. AHI Roofing

Parametry techniczne, wytrzymałość, design, cena z m², opinie… Blachodachówka z posypką wulkaniczną pod wieloma względami wygrywa z innymi pokryciami dachowymi. A w swojej odsłonie inspirowanej trwałością i długowiecznością diamentu, sprosta nawet najbardziej wygórowanym wymaganiom odnośnie trwałości pokrycia dachowego.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.gerardroofs.pl

 

02-238 Warszawa, ul. Modularna 3a, woj. mazowieckie
tel. 225755225, +48 501 595 696,