Blachodachówka z posypką GERARD – co to za produkt?
Pokrycie dachowe marki GERARD to blachodachówka z posypką mineralną. Blacha jest wykonana ze stali pokrytej obustronnie ochronną warstwą stopu aluminium-cynku o wysokiej odporności i wytrzymałości, który nawet w trudnych warunkach atmosferycznych nie ulega korozji. Materiał przewyższa swoimi właściwościami blachę ze stali cynkowanej i blachę cynkowo-aluminiową. Warstwę wierzchnią stanowi posypka z kamienia wulkanicznego, dzięki której dachówka zyskuje charakterystyczną fakturę. Kamień pokryty jest przezroczystym akrylowym szkliwem, które nadaje mu błyszczące wykończenie. Spoiwo na bazie żywicy zapewnia piękny i niezmienny wygląd dachu przez cały okres eksploatacji. Na żywotność blachy z posypką GERARD wpływ ma również jej unikalna struktura – dachówki są gruntowane i tłoczone. Producent udziela aż 50-letniej gwarancji na dachówki z posypką. Jest to bardzo odpowiedzialna gwarancja oparta na 60 latach doświadczenia w produkcji (firma produkuje i sprzedaje dachy na całym świecie już od 1957 roku).

 

fot. AHI Roofing

Blachodachówka z posypką GERARD a inne pokrycia dachowe
Co wyróżnia blachodachówkę z posypką GERARD wśród innych pokryć dachowych na rynku? Przede wszystkim jest to wytrzymałość dachu na niekorzystne warunki atmosferyczne. Globalne ocieplenie sprawia, że z roku na rok zmienia się klimat na świecie, również w naszym kraju. Porywiste wiatry i burze, które coraz częściej pojawiają się w Polsce, są poważnym zagrożeniem dla trwałości dachu, a tym samym całego budynku. Dlatego warto zainwestować w stabilne i mocne pokrycie dachowe. Takim produktem jest dachówka z posypką GERARD, odporna na ekstremalne warunki pogodowe, jak: wichury, grad czy śnieg, jak również ujemną temperaturę i promieniowanie UV (dachówka nie blaknie i zabezpiecza poddasze przed zbyt mocnym nagrzewaniem się latem). Za trwałość odpowiada nie tylko sam materiał, ale także sposób montażu dachówki – metoda mocowania poziomego. Dachówki GERARD są przytwierdzane do łat aż w ośmiu miejscach, co zapobiega ich podnoszeniu i zerwaniu przez wiatr. Dlatego też wygrywają m.in. z dachówką ceramiczną, która z łatwością może zostać zerwana przez silny wiatr.

 

fot. AHI Roofing

Niewielki ciężar to kolejna zaleta blachy z posypką. Lekkie pokrycie dachowe daje architektom i budowlańcom większą swobodę w projektowaniu domu, który nie wymaga budowy grubej i masywnej konstrukcji – co jest niezbędne w przypadku ciężkich pokryć dachowych, jak dachówka ceramiczna czy dachówka betonowa. Dachówka GERARD jest aż 7 razy lżejsza od dachówki ceramicznej!
To również pożądana cecha w przypadku wymiany pokrycia dachowego na nowe, zwłaszcza na starych i zabytkowych budynkach, ponieważ nie ma potrzeby wzmacniania więźby dachowej i ponoszenia dodatkowych kosztów z tym związanych.

W czym z kolei blachodachówka z posypką GERARD jest lepsza od zwykłej blachodachówki? Tutaj decydującym kryterium jest akustyka oraz redukcja hałasu. Warstwa pokryta kamieniem i wykończona szkliwem akrylowym ma bardzo dobre właściwości akustyczne – tłumi odgłosy deszczu, gradu, wiatru i burzy oraz hałas uliczny i dźwięki dochodzące do budynku z zewnątrz. Dzięki temu zapewnia wysoki komfort akustyczny w domu i spokojny sen, co jest szczególnie pożądane w przypadku rodzin z dziećmi i osób starszych. Takich właściwości nie posiada blachodachówka, która ma słabą izolacyjność akustyczną i wzmaga odgłosy uderzającego o dach deszczu czy gradu.

 

fot. AHI Roofing

Dachówka z posypką wulkaniczną – jaki model wybrać?
Marka GERARD zaprojektowała kilka niepowtarzalnych modeli blachodachówek z posypką wulkaniczną, które wzornictwem nawiązują do tradycyjnej architektury z różnych zakątków świata, będąc jednocześnie odpowiedzią na potrzeby współczesnego rynku pokryć dachowych. Bogata oferta sprawia, że każdy znajdzie w niej coś dla siebie!

Dopełnieniem stylu tradycyjnych domów jednorodzinnych, domów drewnianych i różnego typu budynków w stylu klasycznym będzie elegancka, a jednocześnie wyrazista dachówka GERARD CLASSIC, nawiązująca kształtem do dachówek z minionych epok. Klasyczny falisty profil dachówki sprawia, że może ona stanowić alternatywę dla dachówek ceramicznych. Kolory, w jakich może być wyprodukowana to: Chestnut, Charcoal, Spanish Red, Redwood, Ashwood, Rosso, Pepper, Sage, Cedar, Dark Silver, Forest Green, Sapphire oraz Tuscany.

W kolekcji dachówek z posypką znajdziemy również dachówkę GERARD CORONA zaprojektowaną na wzór ręcznie wykonywanego pokrycia dachowego z gontu drewnianego. Dachówka jest dobrym rozwiązaniem w przypadku wymiany dachu na starych i zabytkowych budynkach. Dostępne kolory to: Charcoal, Chestnut, Deep Black, Ashwood, Pepper, Forest Green, Cedar, Spanish Red, Rosso, Sage, Sapphire, Dark Silver, Bark, Old, Galaxy.

 fot. AHI Roofing

Ciekawą propozycją jest dachówka GERARD SENATOR, która odtwarza wyglądem gont bitumiczny. Charakterystyczne teksturowane, pionowo prążkowane wykończenie tworzy trójwymiarowy efekt na całej połaci dachu. Ten model idealnie pasuje do bardzo nowoczesnych budynków, które zostały zaprojektowane w stylu minimalistycznym, industrialnym i high-tech. Inwestor ma do wyboru cieniowaną posypkę mineralną w kolorach: Dark, Eclipse, Charcoal, Forest Green, Deep Black, Ravine, Sunset, Monterey.

Wyjątkowy kształt i wytrzymałość inspirowana jednym z najtwardszych materiałów na świecie to zalety dachówki GERARD DIAMANT. Model ten wyróżnia powierzchnia krycia o 10% większa od dotychczasowych produktów firmy AHI Roofing, co pozwala inwestorowi zaoszczędzić sporo pieniędzy na robociźnie oraz więźbie dachowej.

Na dachach o stromym spadzie najlepiej będzie się prezentować dachówka GERARD MILANO. Zaprojektowana według tradycyjnego, rzymskiego modelu dachówka zachwyca klasycznym pięknem i gładką formą. Wyjątkowości nadają jej cienie układające się na falach.

Wielbicieli śródziemnomorskiej architektury zachycą również dachówki GERARD HERITAGE. Ponadczasowy wygląd inspirowany profilem rzeźbionych dachówek terakotowych i dodatkowe przetłoczenie wykonane na grzbietach panelu nadaje pokryciu wyjątkowy i niepowtarzalny charakter.

GERARD ALPINE to nowość w ofercie AHI Roofing. Dachówka zaprojektowana w Nowej Zelandii imituje łupek skalny. Unikatowy design i kolor naturalnej skały odporny na blaknięcie sprawiają, że dachówka ta wspaniale prezentuje się na dachu. Model ten dostępny jest w kolorach: Dark Silver, Charcoal i Redwood.

Więcej na temat produktu przeczytasz na stronie: www.gerardroofs.pl

02-238 Warszawa, ul. Modularna 3a, woj. mazowieckie
tel. 225755225, +48 501 595 696,