Tanie blachodachówki i panele dachowe

Ile kosztuje blachodachówka i czy wciąż się opłaca?

Choć pod sloganem, że stanie w miejscu oznacza cofanie się, podpisałby się niejeden przedsiębiorca, to chyba jeszcze nigdy rynek aż tak szybko nie weryfikował, na ile słowa te są brane na poważnie. Wiedzą o tym specjaliści z firmy Finish Profiles, która oferuje m.in. tanie blachodachówki, panele dachowe na rąbek stojący, blachy trapezowe i in. Nacisk na nieustanne dopracowywanie produktów pozwala firmie bardzo celnie odpowiadać na potrzeby klientów świadomych faktu, że pokrycie dachowe jest wizytówką domu.

Cena blachodachówki a jej jakość
Jeszcze dwadzieścia lat temu mało komu przyszłoby do głowy, aby eksperymentować z pokryciem dachowym. Na dachy kładło się wówczas to, co akurat można było kupić na rynku. Efekty PRL-owskich deficytów widujemy zresztą do dziś, gdy przejeżdżając przez niektóre regiony naszego kraju jesteśmy otoczeni przez ponure, szare budynki, z dachami krytymi papą lub kawałkami blachy, które wyglądają, jakby miały się zawalić. Stwierdzenie, że sytuacja diametralnie się zmieniła jest oczywistością, ale przecież fakt, że na rynku dostępne są niezliczone warianty różnych pokryć dachowych nie oznacza, że wszystkich na nie stać. Ekstrawagancje typu dachy z łupków lub kryte strzechą to wciąż przywilej najbogatszych, a wybory odnośnie pokrycia dachowego wciąż są zdeterminowane tym, ile kosztuje blachodachówka, panel dachowy czy blacha trapezowa w porównaniu do innych, droższych rozwiązań. Jednak, na szczęście, zmieniło się coś jeszcze. Otóż dziś powiedzenie, że blacha trapezowa czy blachodachówka jest tania i dobra jednocześnie staje się faktem. Mało tego! Firmy, które wyspecjalizowały się w produkcji tego typu wyrobów oferują nie tylko rozwiązania w dobrej jakości, ale także różnorodne. Oznacza to, że mając nawet mocno ograniczone środki, nie jesteśmy skazani na jeden model dostępny tylko w jednym odcieniu. To z kolei otwiera spore pole do popisu dla tych osób, które stawiają na dobry design za rozsądną cenę.

 

Tanie blachodachówki i panele dachowefot. Finish Profiles

 

Blachodachówka tania a dobra – dylemat pozorny
Jednymi z najpopularniejszych produktów firmy Finish Profiles były dotychczas tanie blachodachówki King i Max King, w których grubość blachy wynosi 0,5 mm, a wysokość profilu odpowiednio 33 i 38 mm. Ich tradycyjny i bardzo popularny na polskim rynku kształt, nawiązujący do dachówek ceramicznych, szczególnie dobrze wpisuje się w gusta klientów ceniących rozwiązania tradycyjne, bez nadmiernej ekstrawagancji. 
– King i Max King to wyroby z segmentu ekonomicznego, kierowanego do klientów, dla których cena blachodachówki odgrywa kluczową rolę. Projektujące te tanie blachodachówki mieliśmy jednak na uwadze również fakt, że ich odbiorcami są klienci, którzy z jednej strony dysponują stosunkowo niewielkim budżetem, z drugiej strony – są świadomi faktu, że gdy kupią najtańsze wyroby, to dość szybko będą musieli zainwestować w naprawę czy remont. Tym produktem udowadniamy, że możliwe jest połączenie zalet taniej i dobrej blachodachówki w jednym wyrobie – mówi Tomasz Kośniewski z firmy Finish Profiles.
Aby jeszcze lepiej odpowiedzieć na potrzeby rynku, dostępna w korzystnej cenie blachodachówka King i Max King przeszła też drobny lifting. Dzięki wprowadzeniu technologii laserowego cięcia 3D udało się znacznie poprawić jej estetykę.
– Cięta w technologii 3D i wciąż dostępna w niskiej cenie blachodachówka King i Max King wyglądem przypomina droższą balchodachówkę modułową, wciąż jednak pozostając jej tańszą alternatywą – podkreśla Tomasz Kośniewski.

 

Tanie blachodachówki i panele dachowe Tanie blachodachówki i panele dachowefot. Finish Profiles

 

Panele dachowe na rąbek stojący
Ogromną popularnością na polskim rynku wciąż cieszą się też panele dachowe na rąbek stojący, które swoją estetyką nawiązują do tradycyjnych pokryć dachowych, łączonych tą samą techniką, czyli na felc. Oczywiście poza metodą łączenia, od swoich pierwowzorów współczesne panele dachowe różnią się znacząco, bo i unowocześnienia poszły w tym kierunku, aby poprawić ich walory użytkowe. 
– W naszej ofercie znajdują się m.in. panele dachowe FP 500 i FP 500 H, o bardzo wysokiej odporności na niekorzystne warunki atmosferyczne i doskonale izolujące budynek. To zarazem wyrób, który zaspokaja nawet najbardziej wyrafinowane gusta i sprawdzi się jako pokrycie dachowe domów jednorodzinnych, budynków gospodarczych, handlowych, a nawet obiektów zabytkowych i sakralnych – mówi Tomasz Kośniewski.
Panele dachowe na rąbek stojący szczególnie często stosuje się na budynkach o niewielkim nachyleniu dachu, a bogata gama kolorystyczna sprawia, że bez trudu można dobrać produkt do estetyki budynku.

 

Tanie blachodachówki i panele dachowefot. Finish Profiles

 

Co jeszcze, obok ceny blachodachówki czy paneli dachowych, powinniśmy uwzględnić dobierając pokrycie dachowe?
Obok budżetu ważny jest też rodzaj więźby dachowej. Pokrycie dachowe z blachodachówki, paneli dachowych czy blachy trapezowej jest bardzo lekkie, przez co sprawdzi się nawet w przypadku lekkiej więźby, co jest szczególnie istotne, gdy remontujemy dach i nie możemy już wymienić więźby. Z kolei na etapie realizowania inwestycji „od podstaw”, wybór blachodachówki czy paneli dachowych pozwala zbudować lżejszą więźbę i zredukować ostateczny koszt. Pamiętajmy też o tym, że blachodachówki i panele dachowe mają długą żywotność, a możliwości technologiczne sprawiają, że ich atutem jest także atrakcyjny wygląd, ciekawe kolory i interesujące wzory, dostępne w bardzo korzystnych cenach.

Ze szczegółową ofertą firmy Finish Profiles można zapoznać się na stronie: www.finishprofiles.plhttp://www.finishprofiles.pl


Liczba odwiedzin: 388 | Data publikacji: 2018-05-10

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


Choć pod sloganem, że stanie w miejscu oznacza cofanie się, podpisałby się niejeden przedsiębiorca, to chyba jeszcze nigdy rynek aż tak szybko nie weryfikował, na ile słowa te są brane na poważnie. Wiedzą o tym specjaliści z firmy Finish Profiles, która oferuje m.in. tanie blachodachówki, panele dachowe na rąbek stojący, blachy trapezowe i in. Nacisk na nieustanne dopracowywanie produktów pozwala firmie bardzo celnie odpowiadać na potrzeby klientów świadomych faktu, że pokrycie dachowe jest wizytówką domu.

Moda nieustannie przemija, a każdy kolejny sezon wnosi coraz to nowe rozwiązania – zwłaszcza w budownictwie jednorodzinnym. Wiele z tych rozwiązań pojawia się tylko na chwilę, aby za moment ustąpić miejsca kolejnym. Niezależnie jednak od zmieniających się trendów w architekturze, klasyka zawsze pozostaje modna i nie ulega żadnym wpływom. Ceniona jest za ponadczasowość i elegancję, a jednocześnie pozwala na łączenie z nowoczesnymi elementami, tworząc w ten sposób unikatową całość.

Dzięki pokryciom ceramiczno-blaszanym Gerard AHI Roofing możemy korzystać z nowoczesnej technologii, dostosowanej do różnorodnej architektury. Przekonał się o tym inwestor, który w 2016 roku wykorzystał blachodachówkę z posypką ceramiczną producenta Gerard AHI Roofing na dachu budynku jarmarku Nowa Targowica. Klienci są zachwyceni, nowoczesna dachówka z powodzeniem zastępuje tradycyjny gont i doskonale współgra z budownictwem drewnianym i podhalańską stylistyką, jednocześnie gwarantując bezpieczeństwo, solidność i trwałość.

Teoretycznie dachówki ceramiczne i cementowe tworzą pokrycie dachowe najbardziej trwałe, są ponadto odporne na wahania temperatury, uszkodzenia mechaniczne, nie pękają pod wpływem zalegającego na dachu śniegu. Dlaczego więc miałyby być najlepsze tylko w teorii? Bo po pierwsze: są bardzo drogie… za bardzo, w porównaniu np. do blachodachówki (zwykłej czy modułowej) lub blachy trapezowej, która – solidnie wykonana – także ma świetne parametry wytrzymałościowe, przy czym zapłacimy za nią zdecydowanie mniej. Po drugie – w odróżnieniu od dachówek ceramicznych, blacha trapezowa/ blachodachówka na dachu nigdy nie nasiąknie wodą, jest lekka, a technologicznie możliwości jej zabezpieczenia sprawiają, że doskonale posłuży przez lata. Takie właśnie wyroby można znaleźć w ofercie firmy WAT.

Kiedy budujemy dom, jedną z priorytetowych kwestii jest dla nas wybór pokrycia dachowego. Musi być ono solidne i trwałe, a jednocześnie odpowiadać naszym gustom i harmonizować z architekturą budynku. Najpopularniejszym rodzajem pokrycia dachowego jest obecnie blachodachówka. Jaki rodzaj blachodachówki powinnyśmy wybrać, aby zyskać gwarancję trwałości i estetyki?

Wybierając pokrycia dachowe i system rynien, należy brać pod uwagę takie cechy produktów jak: estetyka i trwałość. Jeżeli chodzi o pierwszy faktor to wszystko zależy od gustu. Jednak drugi w pełni zależy od producenta, który oferuje pokrycie dachowe lub system rynnowy. O to na co należy zwracać uwagę w trakcie wyboru pokryć dachowych zapytaliśmy Tomasza Kośniewskiego z firmy Finish Profiles, produkującej blachodachówki, panele i systemy rynnowe.

Firma Glinmet, jeden z wiodących polskich producentów pokryć dachowych wprowadził na rynek nowości w postaci modułowego gąsiora VEGAS oraz modułowej blachodachówki GALLA. Oba produkty powodują, że dach wygląda jak wykonany z ekskluzywnej dachówki ceramicznej a jednocześnie zachowują cechy lekkich pokryć dachowych.

Firma Glinmet, jeden z największych producentów i dystrybutorów w Polsce, posiada w swojej ofercie szeroki wachlarz blach dachowych. Jako wieloletni potentat rynku, poprzez swoje doświadczenie i sprawdzone kontakty handlowe gwarantuje wysoką jakość asortymentu i obsługi klienta.

Dach, obok elewacji, jest elementem wieńczącym dzieło, jakim jest budowa domu, to jego wizytówka i ozdoba. Najczęściej właśnie aspekty wizualne dachu – obok ceny – determinują wybory inwestorów w tym zakresie. Jednak, jak podkreślają specjaliści, podstawowym kryterium powinny być uwarunkowania techniczne zarówno dachu, jak i pokrycia dachowego. Razem z ekspertami z firmy Lindab, oferującej nowoczesne stalowe pokrycia dachowe podpowiadamy, jakie rozwiązania sprawdzają się najlepiej w konkretnych przypadkach.

Blaszane pokrycia dachowe łączą w sobie dobry stosunek jakości do ceny, szybki czas montażu oraz łatwość użytkowania. Jednocześnie ich niewielka waga oraz atrakcyjny wygląd pozwalają stosować je zarówno w budynkach nowych jak i remontowanych, gdzie nie ma czasu, funduszy lub możliwości na wzmocnienie lub rozbudowę konstrukcji dachu a konieczne jest zachowanie zabytkowej estetyki.

Drewno to jeden z najstarszych znanych człowiekowi materiałów budowlanych. Dziś możliwości jego wykorzystania są o wiele większe niż jeszcze kilkadziesiąt lat temu, a nasi przodkowie nie uwierzyliby, jakie niezwykłe budynki można wznosić z wykorzystaniem drewna konstrukcyjnego. Wszystko to umożliwia nowoczesna technologia, która sprawiła też, że całkowicie zmienił się charakter pracy cieśli.

Dach z blachy to powszechne rozwiązanie w nowoczesnym budownictwie. Jest trwały, solidny i estetyczny. Chroni dom przed trudnymi warunkami atmosferycznymi, a jednocześnie dopełnia charakter budynku. Inwestor może wybierać spośród takich rozwiązań jak: blachodachówka, blacha trapezowa czy blacha na rąbek stojący. Wszystko zależy od upodobań inwestora i projektu jego domu. W jaki sposób można jeszcze wykorzystać blachę?

25.05.2017 | Piece, kotły

Trująca chmura smogu, która wisi nad naszymi głowami, to jeden z głównych tematów zaprzątających uwagę mediów ostatniej zimy. Do pracy ruszyły samorządy, które postanowiły najpierw ograniczyć, a w dalszej perspektywie wyeliminować użycie kotłów węglowych, uruchamiając programy dofinansowań na ich wymianę. Jednak nie tylko względy prośrodowiskowe przemawiają na korzyść ekologicznych metod ogrzewania domu i przygotowywania ciepłej wody użytkowej. Prosty rachunek ekonomiczny pokazuje, że inwestycja w fotowoltaikę czy hybrydowe systemy ogrzewania domu odbije się korzystnie nie tylko na naszych płucach, ale także na portfelach.

Płaski dach budynku wbrew pozorom nie musi oznaczać architektonicznej nudy. Wręcz przeciwnie – niemal nieograniczone możliwości zaprojektowania dla niego dodatkowych funkcji sprawiają, że coraz częściej właśnie taka konstrukcja wybierana jest jako zwieńczenie nowo powstających budynków. Trwały i skutecznie zaizolowany dach płaski może zostać wykonany na przykład jako tzw. konstrukcja odwrócona, która świetnie sprawdza się w przypadku dachów zielonych lub krytych żwirem.

10.05.2016 | Domy drewniane

Murowany, z bali czy szkieletowy? O ile jeszcze kilkanaście lat temu wybór przeciętnego Kowalskiego, przywiązanego do tradycyjnych metod budowania byłby oczywisty, to dziś wiele się zmieniło. Alternatywy dla domów murowanych są obecnie na tyle atrakcyjne, że coraz więcej osób wybiera konstrukcję szkieletową, która z pozostałymi wygrywa ceną, szybkością montażu oraz możliwościami łatwej rozbudowy. Niezaprzeczalną zaletą takich budynków jest też korzystny dla zdrowia człowieka mikroklimat, ponieważ drewno jako surowiec naturalny posiada zdolność samoregulacji wilgotności.

05.02.2016 | Domy drewniane

Budownictwo pasywne musi sprostać najsurowszym wymaganiom jeśli chodzi o zachowanie bilansu energetycznego. Dość powszechnie przyjęło się jednak sądzić, że koszty budowy tego typu obiektów są wysokie i bardzo długo się amortyzują, nawet przy uwzględnieniu niskich opłat eksploatacyjnych. Ile w tym prawdy? Pytamy o to Pawła Sochę z firmy JPS-BUD, która wyspecjalizowała się w budowie domów energooszczędnych i pasywnych.

23.09.2015 | Stalowe kontrukcje

Tradycyjny system budowli murowanych, mimo że wciąż unowocześniany, pozostaje nadal najbardziej czasochłonną i pracochłonną metodą wznoszenia domów. W dobie kredytów hipotecznych i życia w niewiarygodnie szybkim tempie, kiedy to czas decyduje o ekonomiczności, a opłacalność o wyborze danego sposobu budowania, coraz większą popularność zyskują nowoczesne rozwiązania. Wśród nich bardzo rozsądnie prezentuje się technologia ocynkowanego szkieletu stalowego firmy SFH Grzywka.

Efektywność. Wytrzymałość. Natura. Innowacyjność. Te słowa najlepiej oddają charakter nowego produktu firmy STEICO – drewna klejonego warstwowo z fornirów LVL (Laminated Veneer Lumber). Ten innowacyjny materiał będzie produkowany w Polsce już od lipca 2015. Linia produkcyjna w Czarnej Wodzie o powierzchni ok. 25 000 m² to nowy powód do dumy. Wydajność linii na poziomie ok. 100 000 m³ LVL rocznie stawia Polskę w ścisłej czołówce światowej. Będzie to jednocześnie najnowocześniejsza hala do produkcji drewna LVL na świecie.

Inwestorzy coraz częściej zdają sobie sprawę, że koniecznością staje się wyposażanie budynków w urządzenia wentylujące i odzyskujące ciepło. Pozwalają one na poważne oszczędności w kwestii opłat za energię cieplną. Instalacjami, które odpowiadają takim potrzebom są rekuperatory bezkanałowe oferowane przez firmę Alternatywne Systemy Komfortu.

11.01.2018 | Chemia budowlana

Dachy zielone to nowoczesny i ekologiczny sposób na zagospodarowanie przestrzeni dachu płaskiego budynków w miejskiej infrastrukturze. Urozmaicają miejski krajobraz, wprowadzając do niego więcej koloru i naturalnej roślinności. Poza estetyką, systemy zielonych dachów przynoszą wiele korzyści użytkowych, m.in. poprawiając klimat i jakość powietrza w miastach.

W Internecie roi się od blogów poświęconych tematyce aranżacji wnętrz i renowacjom domów, które – jak się okazuje – można przeprowadzić szybko, tanio i na własną rękę. Popularności tej tematyce przysparza też wciąż poszerzająca się oferta producentów farb na dachy czy farb dekoracyjnych. Bogata kolorystyka, łatwa aplikacja, a także wysoka jakość dostępnych na rynku wyrobów sprawia, że coraz częściej decydujemy się na samodzielne przeprowadzenie prac, co obok walorów ekonomicznych daje też sporo satysfakcji.

24.03.2016 | Kruszywa

Żwir, grys, kora kamienna czy otoczaki? Zastosowanie naturalnego kamienia w różnej postaci do aranżacji ogrodu i otoczenia domu jest coraz chętniej wykorzystywanym pomysłem. Jak i gdzie warto zastosować kruszywa ozdobne? Jaki kamień dekoracyjny wybrać? Podsuwamy pomysły i rozwiązania.

01.03.2016 | Systemy odwodnień

Fachowe wykonanie dachu zielonego, zgodnie z obowiązującymi przepisami i wytycznymi, wymaga odpowiedniego doboru elementów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania i spełnienia założonych aspektów techniczno-ekonomicznych, ekologicznych jak i urbanistycznych stawianym dachom zielonym.

Przez lata człowiek wydzierał naturze niemal każdy skrawek przestrzeni, wycinając lasy czy betonując i asfaltując drogi i place. Dziś, gdy w cenie są rozwiązania ekologiczne, trend ten przybrał kierunek odwrotny. Coraz częściej stawiamy na takie rozwiązania, które pozwalają zwrócić naturze choć cząstkę tego, co zostało jej zabrane. Wśród nich są zielone dachy, które – z uwagi na aspekt wizualny – coraz częściej wymagane są przez inwestorów w nowych projektach wyłącznie ze względów estetycznych.

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. śląskie
woj. mazowieckie
woj. mazowieckie
woj. śląskie
woj. mazowieckie
woj. pomorskie

Słowa kluczowe: blachodachówki, panele dachowe, tanie blachodachówki, panele dachowe na rąbek stojący, dachy, pokrycia dachowe