Cena blachodachówki a jej jakość
Jeszcze dwadzieścia lat temu mało komu przyszłoby do głowy, aby eksperymentować z pokryciem dachowym. Na dachy kładło się wówczas to, co akurat można było kupić na rynku. Efekty PRL-owskich deficytów widujemy zresztą do dziś, gdy przejeżdżając przez niektóre regiony naszego kraju jesteśmy otoczeni przez ponure, szare budynki, z dachami krytymi papą lub kawałkami blachy, które wyglądają, jakby miały się zawalić. Stwierdzenie, że sytuacja diametralnie się zmieniła jest oczywistością, ale przecież fakt, że na rynku dostępne są niezliczone warianty różnych pokryć dachowych nie oznacza, że wszystkich na nie stać. Ekstrawagancje typu dachy z łupków lub kryte strzechą to wciąż przywilej najbogatszych, a wybory odnośnie pokrycia dachowego wciąż są zdeterminowane tym, ile kosztuje blachodachówka, panel dachowy czy blacha trapezowa w porównaniu do innych, droższych rozwiązań. Jednak, na szczęście, zmieniło się coś jeszcze. Otóż dziś powiedzenie, że blacha trapezowa czy blachodachówka jest tania i dobra jednocześnie staje się faktem. Mało tego! Firmy, które wyspecjalizowały się w produkcji tego typu wyrobów oferują nie tylko rozwiązania w dobrej jakości, ale także różnorodne. Oznacza to, że mając nawet mocno ograniczone środki, nie jesteśmy skazani na jeden model dostępny tylko w jednym odcieniu. To z kolei otwiera spore pole do popisu dla tych osób, które stawiają na dobry design za rozsądną cenę.

 

Tanie blachodachówki i panele dachowefot. Finish Profiles

 

Blachodachówka tania a dobra – dylemat pozorny
Jednymi z najpopularniejszych produktów firmy Finish Profiles były dotychczas tanie blachodachówki King i Max King, w których grubość blachy wynosi 0,5 mm, a wysokość profilu odpowiednio 33 i 38 mm. Ich tradycyjny i bardzo popularny na polskim rynku kształt, nawiązujący do dachówek ceramicznych, szczególnie dobrze wpisuje się w gusta klientów ceniących rozwiązania tradycyjne, bez nadmiernej ekstrawagancji. 
– King i Max King to wyroby z segmentu ekonomicznego, kierowanego do klientów, dla których cena blachodachówki odgrywa kluczową rolę. Projektujące te tanie blachodachówki mieliśmy jednak na uwadze również fakt, że ich odbiorcami są klienci, którzy z jednej strony dysponują stosunkowo niewielkim budżetem, z drugiej strony – są świadomi faktu, że gdy kupią najtańsze wyroby, to dość szybko będą musieli zainwestować w naprawę czy remont. Tym produktem udowadniamy, że możliwe jest połączenie zalet taniej i dobrej blachodachówki w jednym wyrobie – mówi Tomasz Kośniewski z firmy Finish Profiles.
Aby jeszcze lepiej odpowiedzieć na potrzeby rynku, dostępna w korzystnej cenie blachodachówka King i Max King przeszła też drobny lifting. Dzięki wprowadzeniu technologii laserowego cięcia 3D udało się znacznie poprawić jej estetykę.
– Cięta w technologii 3D i wciąż dostępna w niskiej cenie blachodachówka King i Max King wyglądem przypomina droższą balchodachówkę modułową, wciąż jednak pozostając jej tańszą alternatywą – podkreśla Tomasz Kośniewski.

 

Tanie blachodachówki i panele dachowe Tanie blachodachówki i panele dachowefot. Finish Profiles

 

Panele dachowe na rąbek stojący
Ogromną popularnością na polskim rynku wciąż cieszą się też panele dachowe na rąbek stojący, które swoją estetyką nawiązują do tradycyjnych pokryć dachowych, łączonych tą samą techniką, czyli na felc. Oczywiście poza metodą łączenia, od swoich pierwowzorów współczesne panele dachowe różnią się znacząco, bo i unowocześnienia poszły w tym kierunku, aby poprawić ich walory użytkowe. 
– W naszej ofercie znajdują się m.in. panele dachowe FP 500 i FP 500 H, o bardzo wysokiej odporności na niekorzystne warunki atmosferyczne i doskonale izolujące budynek. To zarazem wyrób, który zaspokaja nawet najbardziej wyrafinowane gusta i sprawdzi się jako pokrycie dachowe domów jednorodzinnych, budynków gospodarczych, handlowych, a nawet obiektów zabytkowych i sakralnych – mówi Tomasz Kośniewski.
Panele dachowe na rąbek stojący szczególnie często stosuje się na budynkach o niewielkim nachyleniu dachu, a bogata gama kolorystyczna sprawia, że bez trudu można dobrać produkt do estetyki budynku.

 

Tanie blachodachówki i panele dachowefot. Finish Profiles

 

Co jeszcze, obok ceny blachodachówki czy paneli dachowych, powinniśmy uwzględnić dobierając pokrycie dachowe?
Obok budżetu ważny jest też rodzaj więźby dachowej. Pokrycie dachowe z blachodachówki, paneli dachowych czy blachy trapezowej jest bardzo lekkie, przez co sprawdzi się nawet w przypadku lekkiej więźby, co jest szczególnie istotne, gdy remontujemy dach i nie możemy już wymienić więźby. Z kolei na etapie realizowania inwestycji „od podstaw”, wybór blachodachówki czy paneli dachowych pozwala zbudować lżejszą więźbę i zredukować ostateczny koszt. Pamiętajmy też o tym, że blachodachówki i panele dachowe mają długą żywotność, a możliwości technologiczne sprawiają, że ich atutem jest także atrakcyjny wygląd, ciekawe kolory i interesujące wzory, dostępne w bardzo korzystnych cenach.

Ze szczegółową ofertą firmy Finish Profiles można zapoznać się na stronie: www.finishprofiles.plhttp://www.finishprofiles.pl

96-314 Baranów, Pułapina Nowa 1A, woj. mazowieckie
tel. +48 (46) 856 04 70,