fot. Gerard AHI ROOFING | blachodachówka z posypką CORONA® DEEP BLACK

Wynaleziona w 1957 roku blachodachówka z posypką skalną ewoluowała na przestrzeni lat do nowoczesnej, estetycznej i niezwykle trwałej, jaką dziś oferuje firma GERARD. Przez dekady materiał poddawano licznym próbom i testom, a dzięki temu dziś możemy cieszyć się gwarancją piękna oraz trwałości. Firma GERARD jest twórcą technologii blachodachówki z posypką skalną i produkuje ją na bazie ponad 60-letniego doświadczenia. Produkty objęte są pełną 50-letnią gwarancja. Firma posiada fabryki w USA, Nowej Zelandii oraz Belgii.

fot. Gerard AHI ROOFING | blachodachówka z posypką CORONA® CHAROCAL

– Wybór najlepszej dachówki powinien oprzeć się na kilku czynnikach – mówi Łukasz Malicki, Dyrektor Sprzedaży na Europę Centralną GERARD Ahi Roofing. – Muszą one spełniać wymagania projektowe oraz posiadać doskonałe właściwości użytkowe. Dach to inwestycja na lata, dlatego warto postawić na materiały i technologie, które pozwolą nam cieszyć się ich trwałością oraz doskonałym wyglądem przez pokolenia. Istotna jest także niewielka konieczność konserwacji. Wymiana pokrycia dachowego jest kosztowna i zdecydowanie warto przed ostatecznym wyborem dokładnie zapoznać się z możliwościami, jakie dają określone pokrycia, aby potem nie trzeba było martwić się niespodziewanymi renowacjami i dodatkowymi wydatkami.

Warto wspomnieć, że blachodachówka z posypką skalną GERARD jest aż 2,5 razy trwalsza od tradycyjnie ocynkowanej blachy!

fot. Gerard AHI ROOFING | blachodachówka z posypką HERITAGE® SPANISH RED

Blachodachówka z posypką skalną – moc natury

Tym, co wyróżnia blachodachówki z posypką skalną GERARD Ahi Roofing jest ich piękny i naturalny wygląd oraz doskonałe właściwości. Jeśli zastanawiasz się jaka dachówka jest najlepsza, to zdecydowanie nie możesz pominąć wyrobów GERARD.

fot. Gerard AHI ROOFING | blachodachówka z posypką CORONA® CHAROCAL

– Blachodachówka z posypką skalną często określana jest mianem stalowego gontu – łączy w sobie piękno oraz bardzo dużą trwałość – podkreśla Łukasz Malicki. – Co ważne, blachodachówki z posypką skalną są lekkie i nie obciążają konstrukcji dachu, ale charakteryzują się bardzo wysoką odpornością. Nie są im straszne burze, grad, a nawet ogień! Bez problemu wytrzymują wiatr o prędkości do 200 km/h. Promieniowanie UV oraz kwaśne deszcze nie zmieniają ich właściwości ani wyglądu. Blachodachówka z posypką skalną doskonale sprawdza się w każdej strefie klimatycznej, nawet w pasie nadmorskim, a także bez problemu poradzi sobie ze zmieniającymi się i coraz bardziej ekstremalnymi warunkami pogodowymi w Polsce.

fot. Gerard AHI ROOFING | blachodachówka z posypką DIAMANT® ROSSO

Specjalna gruboziarnista struktura powłoki blachodachówki z posypką skalną GERARD posiada dodatkową użyteczną funkcję – zapobiega osunięciom śniegu. Oznacza to możliwość zrezygnowania z montażu dodatkowych płotków. Dodatkowo, posypka z kruszywa skalnego zapewnia izolację akustyczną, dzięki czemu ulewny deszcz nie będzie już problemem w pokoju na poddaszu.

fot. Gerard AHI ROOFING | blachodachówka z posypką CORONA® DEEP BLACK

Pasuje jak ulał!

Kolejną ważną kwestią przy dylemacie jaką najlepszą dachówkę wybrać jest także jej montaż oraz dopasowanie do rodzaju i nachylenia najpopularniejszych obecnie dachów.

– Ważną cechą naszych blachodachówek z posypką skalną jest ich kompatybilność z wieloma rodzajami dachów – dodaje Łukasz Malicki. – Prostokątne profile mocuje się do łat przy pomocy gwoździ, jakie nabija się od czoła modułu i równolegle do połaci. Uzyskujemy tym samym trwałe połączenie i jakość na lata. Nasze produkty można montować zarówno na etapie budowy domu, jak też jego modernizacji.

fot. Gerard AHI ROOFING | blachodachówka z posypką CORONA® CHAROCAL

Elastyczność tego pokrycia dachowego oraz jego systemowość sprawia, że jest obecnie jednym z najchętniej wybieranych materiałów dekarskich.

fot. Gerard AHI ROOFING | blachodachówka z posypką DIAMANT® CHAROCAL

Odpowiednia technologia

Tym, co sprawia, że blachodachówka z posypką jest trwała i piękna, jest specjalny układ warstw – znajdziemy tu stalowy rdzeń, zabezpieczony obustronnie powłoką antykorozyjną z Alucynku.

– Alucynk jest aktywny, dzięki czemu nie rdzewieje nawet przy zarysowaniu w uszkodzonym punkcie – wyjaśnia Łukasz Malicki. – Nie ma ponadto ryzyka, że rdza pojawi się w miejscu przecięcia panela, gdzie „zabliźni się” cząsteczkowo. Takie zabezpieczenie antykorozyjne jest najbardziej skuteczne, dlatego z gwarancji nie wyłącza się nawet najsilniej narażonych na rdzę dachów domów ulokowanych nad morzem. W konstrukcji pokrycia najważniejsza jest jednak baza. To unikatowe spoiwo łączące blachę z posypką w taki sposób, że kruszywo skalne nie obsypuje się ani podczas montażu, ani podczas obróbki, ani w trakcie użytkowania. Każdy z etapów objęty jest 50-letnią gwarancją producenta, wynikająca z ponad 60-cio letniego doświadczenia w produkcji. Wierzchnia część blachodachówki wykończona jest strukturą kamienia naturalnego. Efekt ten uzyskuje się dzięki zastosowaniu tzw. posypki, czyli sypkiej, naturalnej materii skalnej pozyskiwanej z rozdrobnionej skały. Ostatni szlif pokryciu nadaje szkliwo z przezroczystego akrylu.

fot. Gerard AHI ROOFING | blachodachówka z posypką SENATOR® ECLIPSE

Jaka dachówka najlepsza do domu drewnianego i nowoczesnego?

Ogromną zaletą blachodachówek GERARD z posypką skalną jest ich bogactwo kolorów i wzorów. Wśród 8 innowacyjnych profili (paneli), dostępnych w 13 naturalnych kolorach skały, każdy może znaleźć odpowiedni styl dla swojej budowy, niezależnie od jej charakteru.

– Blachodachówki z posypką skalną to trwałe, praktyczne i efektowne formy wykończenia dachu, wyraźnie definiujące styl budowli – informuje Łukasz Malicki. – W gamie wariantów stylistycznych znajdują się zarówno klasyczne, jak i awangardowe linie wzornicze, z dopasowanymi akcesoriami dachowymi.

Jeśli zastanawiamy się na tym, która dachówka najlepsza będzie dla domu drewnianego, a jaka lepiej sprawdzi się przy nowoczesnym budownictwie, to warto zajrzeć na stronę internetową producenta, gdzie obejrzeć można obszerną galerię fotografii gotowych domów, wykonanych z użyciem poszczególnych typów oraz kolorów blachodachówek z posypką marki GERARD.

Przyjrzyjmy się ośmiu dostępnym modelom:

– DIAMANT® to blachodachówka o unikalnym kształcie, który ułatwia montaż i pozwala pokryć aż 10% więcej dachu! Jest to doskonały wybór dla dużych połaci.

– SENATOR® to model, który charakteryzuje się klasycznym kształtem bitumicznego gontu, przy jednoczesnym efekcie trójwymiarowości. Nadaje budynkom ekskluzywności oraz oryginalności.

– CORONA® to kolejna blachodachówka przypominająca gont, tym razem do złudzenia! Model jest znany przez zakopiańskich architektów i bardzo chętnie wykorzystywany w tradycyjnym budownictwie.

– CLASSIC® to wybór dla zwolenników klasyki. Mamy tu do czynienia z tradycyjnym kształtem – marsylki.

fot. Gerard AHI ROOFING | blachodachówka z posypką CLASSIC® SPANISH RED

– MILANO® to produkt o kształcie typu niemieckiego z wyraźną falą, przez co optycznie sprawia wrażenie cięższego pokrycia dachowego.

– HERITAGE II® – ten model najczęściej trafia do osób, które cenią wygląd „karpiówki”. Znajdziemy tu dodatkowe przetłoczenie na grzbiecie panelu, co wzmacnia strukturę oraz zmienia estetykę dachu.

fot. Gerard AHI ROOFING | blachodachówka z posypką HERITAGE® ROSSO

– ALPINE® – to blachodachówka zaprojektowana w celu odtworzenia naturalnego wyglądu europejskich dachów łupkowych.

– ELEGANTA® – to model o płaskim profilu, co świetnie sprawdza się w nowoczesnych budynkach.

fot. Gerard AHI ROOFING | blachodachówka z posypką CORONA® CHAROCAL

Z pełną ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.gerardroofs.pl

02-238 Warszawa, ul. Modularna 3a, woj. mazowieckie
tel. 225755225, +48 501 595 696,