Na rynku istnieje wiele rodzajów blachodachówki. Różnią się one materiałem, jaki został użyty do ich produkcji, kolorem, sposobem montażu oraz ceną. Inwestorzy muszą dokładnie przeanalizować oferty producentów blach dachówkowych, aby  wybrać te najlepsze, które spełnią ich oczekiwania.

Jaki rodzaj blachodachówki jest najlepszy?
Wybierając blachodachówkę stajemy przed dylematem: czy wybrać blachodachówkę modułową czy może blachodachówkę w arkuszach.
Blachodachówka w arkuszach to system cięty pod konkretny wymiar, wyliczony na podstawie projektu lub po wymierzeniu dachu w trakcie budowy. Długość jednego arkusza może wynosić nawet do 8m. Jest ona jednak kłopotliwa, ponieważ łatwo się odkształca i można ją uszkodzić. Dlatego bardzo ważne jest, aby przy jej zakupie, zapewnić odpowiedni transport i rozładunek oraz przygotować miejsce składowania na placu budowy.

 

system rynnowyfot. Finish Profiles

 

W tej kwestii blachodachówka modułowa wypada znacznie lepiej. Nie musimy robić dokładnych pomiarów całego dachu. Wystarczy nam tylko podanie powierzchni połaci w m². Transport blach nie wymaga też specjalistycznego sprzętu i wielu pracowników, ponieważ wystarczą tylko dwie osoby przy rozładunku. Montaż także jest łatwy i pozwala uniknąć wielu błędów, które mogą się zdarzyć podczas montowania blachodachówki w arkuszach. Ten typ blachy dachówkowej minimalizuje również ilość odpadów jakie powstają przy montażu.

Producent pokryć dachowych i systemów rynnowych, firma Finish Profiles oferuje swoim klientom blachodachówkę modułową John Steel, która swoimi właściwościami użytkowymi i estetycznymi zachwyci każdego inwestora.

Jakie są właściwości blachodachówki modułowej John Steel?
Blachodachówka modułowa John Steel od Finish Profiles jest funkcjonalna, ekonomiczna oraz estetyczna. Wykonana została z blachy stalowej o grubości 0,5mm, co pozwala na stworzenie solidnego, bezpiecznego dachu, który jest jednocześnie niezwykle lekki i idealnie wpisuje się w architekturę dowolnego budynku. Materiał, dzięki swoim właściwościom jest niezwykle wydajny, a ponadto łatwy w montażu. Długość modułu wynosi 350mm, a wysokość profilu to 65mm.

Wyraziste przetłoczenie blachodachówki pozwala uzyskać spójność łączeń i w efekcie jednakowe załamanie się światła w miejscach łączenia dwóch blach. Przetłoczenia stanowią leżnie dla wkrętów i podkładek, zapewniając szczelność połączenia, a także leżnie dla uszczelki, dzięki czemu mocno przylegają do powierzchni. Zastosowane zagłębienia narożników, w miejscach nakładania się na siebie wzajemnie łączonych arkuszy, sprawia, że łączenia są całkowicie niewidoczne.  Charakterystyczne podcięcie dolnej krawędzi nie powoduje rysowania się powierzchni blachy, a tym samym powstawania korozji.
Blachodachówka modułowa John Steel od Finish Profiles jest szybka i wygodna w montażu. Dodatkowo producent, wraz z blachodachówką, oferuje cały komplet akcesoriów do jej montażu: wkrętów, kołnierzy, uszczelek czy taśm uszczelniających.
Rozwiązania zastosowane przy produkcji blachodachówki modułowej John Steel zwiększają stabilność konstrukcji dachu, co jest istotne przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych jak silne wiatry lub obfite opady śniegu. A jej nowoczesny kształt wyróżni każdy dom.

 

system rynnowysystem rynnowyrys. Finish Profiles

 

W jaki sposób dobrać system rynnowy do pokrycia dachowego?
Kupując pokrycie dachowe, nie można zapomnieć o inwestycji w systemu rynnowy, który będzie sprawnie odprowadzał wodę deszczową i jednocześnie harmonizował się z dachem pod względem estetycznym. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno obu elementów od tego samego producenta. Dzięki temu otrzymamy pełen pakiet, kompleksową obsługę i gwarancję jakości.
Firma Finish Profiles w swojej ofercie posiada system rynnowy Finish Rain. Wykonany jest z ocynkowanej ogniowo blachy o grubości 0,6mm powleczonej obustronnie powłoką poliuretanową o grubości 50µm. Dzięki temu zapewnia długotrwałą ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi, niekorzystnym oddziaływaniem warunków atmosferycznych oraz korozją.
Jest to system o wysokiej sprawności. Kształt elementów, odpowiednia głębokość rynny oraz średnica rur spustowych pozwalają na odprowadzanie wody z połaci dachowych nawet przy obfitych opadach atmosferycznych.
Producent zadbał także o kwestię estetyki. Szczególne właściwości materiałów zastosowanych przy produkcji Finish Rain zapewniają doskonały wygląd systemu przez cały okres użytkowania. Ponadto, wybierając system rynnowy od Finish Profiles, mamy pewność, że jego kolorystyka będzie współgrała z wybarwieniem pokrycia dachowego, w tym wypadku blachodachówki John Steel.

Ze szczegółową ofertą firmy Finish Profiles można zapoznać się na stronie: www.finishprofiles.pl

 

96-314 Baranów, Pułapina Nowa 1A, woj. mazowieckie
tel. +48 (46) 856 04 70,