Deska elewacyjna, elewacja drewniana TIGA

Jak ciekawie wykończyć fasadę domu?

Elewacja drewniana to nowoczesny, a jednocześnie ponadczasowy sposób na wykończenie fasady domu. Deska elewacyjna z drewna może być położona na całej elewacji lub tylko na jej fragmencie. Sposób ułożenia zależy od projektu i gustu inwestora. Jaką deskę wybrać, aby stworzyć elegancką fasadę i nie mieć problemów podczas jej montażu?

deska elewacyjna

Deska elewacyjna – jaką wybrać?
Drewno nadaje szlachetności i elegancji budynkowi. Chcąc uzyskać najlepszy efekt wizualny, należy użyć wysokiej jakości materiałów, na przykład desek specjalnie wyprofilowanych pod system niewidocznego montażu TIGA. Dlaczego warto wybrać ten produkt?

TIGA to system niewidocznego montażu deski elewacyjnej, który zapewnia bardzo szybki i pewny montaż elewacji bez widocznych połączeń i wkrętów. W skład systemu TIGA wchodzą wyprofilowane i specjalnie wyfrezowane deski elewacyjne oraz klipsy montażowe ze stali nierdzewnej.

 

fot. Ultra Wood

– Deska w profilu TIGA jest produkowana w znacznej mierze z modrzewia syberyjskiego. Jest to drewno trwałe jak na nasze warunki klimatyczne, a przy odpowiednim zabezpieczeniu odporne na działanie czynników atmosferycznych i biodegradację – opowiada pan Sebastian Jankulowski z firmy Ultra Wood – Deska może być również wykonana ze świerku skandynawskiego, jodły, modrzewia europejskiego, termo topoli, termo jesionu lub termo sosny (na indywidualne zamówienie klienta) – dodaje ekspert.

Deska elewacyjna TIGA dostępna jest w wymiarach: 24 mm (grubość) x 68 mm (szerokość) x 2 – 5,10 m (długość) oraz 19 mm (grubość) x 90/95 mm (szerokość) x 2 – 5,10 m (długość). Przy indywidualnym zamówieniu jest możliwość uzyskania deski o szerokości 120 mm.

Jak montować deskę elewacyjną TIGA? System niewidocznego montażu
Jakość montażu ma bezpośredni wpływ na trwałość elewacji drewnianej. Jeżeli deski są odpowiednio zamontowane, woda spływa po nich bez problemu. Drewno od strony ściany dzięki zapewnionej przez sposób montażu wentylacji, nie wytwarza mikroklimatu o wysokiej wilgotności, wówczas elewacja pozostaje estetyczna i nie wymaga częstej i kosztownej renowacji.

 

fot. Ultra Wood

Deski elewacyjne TIGA montuje się na przytwierdzonym do budynku drewnianym ruszcie – najwłaściwiej, aby był on wykonany z tego samego drewna, co deska elewacyjna. Dzięki temu można ją zamontować do każdego rodzaju ściany. Na łacie pionowej należy zaznaczyć punkt zamocowania klipsa startowego. Następnie przytwierdzić w tym miejscu klipsy za pomocą wkrętów. Na pierwszej desce poprzez kliknięcie montuje się klipsy mocujące, deskę umieszcza się wpustem na zaczepach klipsów startowych. Kolejne deski montuje się analogicznie – na zaczepach klipsów deski poprzedniej. Klipsy mocujące przytwierdza się dołączonymi do zestawu wkrętami UNIA do łaty pionowej rusztu drewnianego. Na koniec należy dokładnie sprawdzić, czy deski są odpowiednio zamocowane i równolegle ułożone.

 

jak wykonać elewację drewnianą

fot. Ultra Wood

– TIGA to punktowy i przesuwny sposób mocowania, który pozwala na kontrolowanie anizotropii skurczu drewna – podkreśla pan Sebastian Jankulowski z Ultra Wood – Ponadto zastosowany w klipsach montażowych ogranicznik pozycjonowania zapewnia automatyczny odstęp od fugi i proste założenie listwy fasady, a łączniki zatrzaskowe stanowią dodatkową ochronę elewacji drewnianej przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych. Deski nie tworzą „półek”, na których mogłyby zalegać śnieg i woda deszczowa.

Elewacja z drewna – jaki kolor dachu i stolarki okienno-drzwiowej wybrać?
Drewno to materiał klasyczny, uniwersalny i ponadczasowy. Dobrze komponuje się z różnymi kolorami, materiałami i fakturami. Z powodzeniem możemy połączyć je z dowolnym rodzajem pokrycia dachowego – blachodachówką, dachówką ceramiczną, dachówką betonową, gontem bitumicznym czy łupkiem. Na jakie kolory postawić? Do drewna pasuje dach w kolorze klasycznej czerwieni, minimalistyczny grafit i czerń oraz rustykalny brąz.

 

fot. Ultra Wood

Drewniana stolarka okienno-drzwiowa to najlepsza propozycja dla domu, który zdobi elewacja z drewna. Jaki kolor okien i drzwi będzie pasował do deski elewacyjnej z modrzewia syberyjskiego? Wybór zależy głównie od gustu inwestora i wizji projektanta. Mogą być one w kolorze harmonizującym – nadając całej kompozycji stonowany, klasyczny styl lub w kolorze kontrastującym – dla barwy modrzewia będzie to ciemny brąz, grafit oraz czarny, dzięki czemu budynek zyska bardzo nowoczesny, designerski charakter.

Deska elewacyjna TIGA na fragmentach fasady
– Deska TIGA może być również użyta do wykończenia tylko fragmentów elewacji budynku, np. ułożona na wyższej kondygnacji lub elewacji frontowej – podpowiada pan Sebastian Jankulowski – W tym wariancie może dodatkowo skorygować kształt budynku, np. optycznie go powiększyć lub obniżyć.

 

deska elewacyjna montaż

fot. Ultra Wood

Wybierając deski elewacyjne z drewna na elementy, można połączyć je z jasnym tynkiem lub modnym obecnie klinkierem – tworząc prostą, ale bardzo nowoczesną kompozycję. Najefektowniej wyglądają deski ułożone poziomo – jest to nowoczesne rozwiązanie, zgodne z trendami obowiązującymi we współczesnej architekturze.

Elewacja drewniana – jak o nią dbać?
Wiemy, jak wykonać elewację drewnianą. Teraz warto dowiedzieć się, w jaki sposób należy ją pielęgnować. Prace konserwacyjne należy rozpocząć od umycia fasady z kurzu i zabrudzeń wodą pod ciśnieniem, zachowując przy tym odpowiednią odległość dyszy myjki od drewna. Następnie należy pozostawić elewację do całkowitego wyschnięcia. Na czystą powierzchnię można zaaplikować odpowiedni impregnat, pamiętając o tym, aby nakładać go na drewno zgodnie z wytycznymi producenta.
– Firma Ultra Wood oferuje nie tylko system niewidocznego montażu deski elewacyjnej TIGA. Zajmujemy się także dystrybucją olejów oraz środków impregnujących, które zapewniają drewnu piękny wygląd i długą żywotność – opowiada pan Sebastian Jankulowski – Specjalizujemy się ponadto w renowacji powierzchni drewnianych – elewacji oraz tarasów. Wykonujemy olejowanie i odświeżanie, wykorzystując sprawdzone metody i najwyższej jakości preparaty – dodaje ekspert.

 

fot. Ultra Wood

Z ofertą firmy zapoznasz się na stronie: www.ultrawood.pl

58-250 Pieszyce, ul. Świdnicka 42 , woj. dolnośląskie
tel. 530-176-376,


Liczba odwiedzin: 13609 | Data publikacji: 2018-10-23

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


11.01.2021 | Galanteria ogrodowa
Beton drewnopodobny na taras, ścieżkę ogrodową czy...
02.07.2020 | Beton
Beton architektoniczny to gwarancja łatwego i szybkiego...
Jeszcze kilka - kilkanaście lat temu poza...
Drewno to jeden z najchętniej wykorzystywanych materiałów...
Elewacja to wizytówka każdego domu. Dobór odpowiednich...
Drewno należy do najstarszych materiałów używanych przez...
23.06.2016 | Wykańczanie wnętrz
Potrzeba jest matką wynalazku, a to, co...
Nie szata zdobi człowieka, ale na pewno...
Wraz z modą na styl industrialny przyszedł...
Czy Twój budynek straszy starą i zniszczoną...
DEKORDESKA to unikatowy produkt, który pozwala cieszyć...
31.08.2021 | Styropian
Gzymsy, sztukaterie, bonie, listwy elewacyjne styropianowe, skosy...
Montujesz panele fotowoltaiczne? Instalujesz systemy rekuperacji? Budujesz...
Rolnictwo, przemysł, logistyka, lotnictwo… branże, w których...
01.06.2021 | Chemia budowlana
Na efekt końcowy prac związanych z układaniem...
Prawdziwe stare drewno, które starzało się powoli,...
29.03.2021 | Izolacje
Membrana EPDM samoprzylepna AlphaThor to skuteczna bariera...
Nowoczesne rolety i bramy garażowe Fart Produkt...
Jest mnóstwo powodów, dla których wielu inwestorów...
Nowoczesny ogród przed domem to dziś kwintesencja...
16.11.2020 | Izolacje
Energooszczędny, cienki, lekki, elegancki i łatwy w...
13.11.2020 | Techniki zamocowań
Energooszczędność, izolacyjność termiczna i akustyczna, wyeliminowanie zjawiska...
09.11.2020 | Beton
Myślisz o niepowtarzalnym wykończeniu swoich wnętrz oraz...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. mazowieckie
woj. dolnośląskie
woj. mazowieckie
woj. lubuskie
woj. łódzkie
woj. kujawsko-pomorskie
woj. świętokrzyskie
woj. mazowieckie
woj. mazowieckie
woj. dolnośląskie
woj. pomorskie
woj. śląskie

Słowa kluczowe: elewacje, elewacje drewniane, ultra wood, drewno, deska elewacyjna z drewna, deska elewacyjna, elewacja drewniana, jak montować deskę elewacyjną, jak wykonać elewację drewnianą, elewacja z drewna jaki kolor, deska elewacyjna montaż, system niewidocznego montażu deski elewacyjnej
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy