Tarcze diamentowe marki Rubi

Jak wybrać najlepszą tarczę do cięcia?

W związku z bardzo szeroką ofertą rynkową, wybór odpowiedniej tarczy diamentowej do cięcia nie jest prostą sprawą. Jaka tarcza do gresu na mokro? Jaka tarcza do szlifowania płytek pod kątem 45 stopni, a jaka tarcza do cięcia betonu? Na te i inne pytania odpowiedzieli nam specjaliści z firmy Rubi, producenta wysokiej jakości tarcz diamentowych.

Marka RUBI, znana nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie, posiada w swojej ofercie tarcze diamentowe do większości materiałów budowlanych, ze szczególnym naciskiem na tarcze do cięcia płytek ceramicznych, tarcze diamentowe do glazury i tarcze do cięcia płytek z kamienia naturalnego. To właśnie dzięki tej specjalizacji oraz znajomości potrzeb zgłaszanych przez glazurników z wielu różnych krajów firmie udało się dopracować asortyment tak, by móc zaoferować użytkownikom jak najwyższą jakość, żywotność i szybkość cięcia przeróżnych materiałów.

Lider Budowlany: Jakie typy tarcz diamentowych macie Państwo w swojej ofercie?
Rubi: Najbardziej powszechne tarcze to oczywiście typowe tarcze do cięcia materiałów budowlanych lub do płytek ceramicznych i kamiennych. Wśród nich wyróżniamy tarcze do cięć precyzyjnych z obrzeżem gładkim lub do cięć szybkich z obrzeżem turbo lub segmentowym. Bardzo ważną grupę stanowią tarcze z materiałem roboczym nanoszonym obustronnie na korpus dysku przeznaczone do cięcia i szlifowania. Kolejna grupa to tarcze diamentowe do szlifowania kamienia oraz tarcze diamentowe do szlifowania płytek. Uzupełnieniem tarcz diamentowych są dyski polerskie przeznaczone głównie dla kamieniarzy, ale też powszechnie wykorzystywane przez glazurników. W ofercie firmy dostępne są także tarcze do cięcia betonu zbrojonego oraz tarcze do cięcia metalu.

 

Fot. Rubi Polska

LB: Co wyróżnia tarcze diamentowe RUBI spośród innych na rynku?
R: Na pierwszy rzut oka można powiedzieć, że kolory. To może brzmi dziwnie, ale wszystkie tarcze naszej marki podlegają jednolitej klasyfikacji kolorystycznej – tarcze zielone są uniwersalne ogólnego przeznaczenia. Tarcze czerwone nadają się do cięcia gresów, a niebieskie materiałów twardych i kamiennych. Dodatkowe kolory oznaczają wąską specjalizację (np. materiały włókniste, beton zbrojony itp.). Ale kolor to oczywiście tylko i wyłącznie zewnętrzna forma i ukłon w stronę klienta. Najważniejszy jest jednak zawsze odpowiedni dobór grubości dysku, skład spoiwa metalowego oraz ilości i wielkości ziarna diamentowego.

LB: Czyli nie tylko kolor ma znaczenie?
R: Charakterystyczne dla nas jest to, że np. tarcze do gresu występują w kilku odsłonach, dzięki czemu tarcze dobiera się nie tylko do asortymentu, ale też do rodzaju przeprowadzanego cięcia – np. CPC jako tarcza uniwersalna z obrzeżem gładkim jest przeznaczona do cięcia na wprost i pod kątem, CPX z nacięciami obrzeża i cienkim dyskiem – do szybkich cięć na wprost, a TPI ze sztywnym dyskiem i obrzeżem typu turbo – do cięć pod kątem.

 

Fot. Rubi Polska

LB: Krótko mówiąc, jakimi kryteriami należy kierować się podczas wyboru tarczy diamentowej?
R: Wybierając tarczę diamentową patrzymy przede wszystkim na jej rozmiar, tak by można ją było prawidłowo zamontować na przecinarce elektrycznej lub szlifierce kątowej, których używamy. Następnie, biorąc pod uwagę rodzaj materiału ciętego, dobieramy odpowiedni model tarczy do cięcia i ukosowania. Jeśli tarcza ma ciąć głównie na wprost, to grubość dysku może nie przekraczać 2 mm, jeśli jednak planujemy cięcia pod kątem, to konieczne jest dobranie dysku o grubości co najmniej 2,2 mm, a najlepiej ok. 2,5 mm, tak by odpowiednio wysoka sztywność uniemożliwiała odginanie się dysku podczas cięcia. Wybierając tarcze diamentowe należy także wziąć pod uwagę to, na czym nam bardziej zależy – na szybkości, czy na jakości cięcia. Jeśli na szybkości, to oczywiście możemy się zdecydować na tarczę wydajną typu turbo z rowkami na obrzeżu. Jeśli na możliwie najlepszej jakości, to oczywiście wybieramy tarczę z obrzeżem gładkim. Ciekawym rozwiązaniem jest tarcza turbo viper, czyli hybryda łącząca szybkość tarczy turbo i jakość tarczy ciągłej. Ogromnym ułatwieniem przy wyborze tarczy jest zawsze nasza aplikacja mobilna.

LB: Aplikacja mobilna do wyboru odpowiedniej tarczy diamentowej? Brzmi bardzo interesująco, zwłaszcza w dobie wszechobecnych smartfonów. Co to za aplikacja?
R: To stworzone specjalnie dla naszych klientów narzędzie Dimond Expert, będąca integralną częścią naszej aplikacji lojalnościowej KLUB RUBI. Aplikacja KLUB RUBI ma funkcjonalność zbierania punktów, które z łatwością można następnie wymienić na pieniądze. Wystarczy zarejestrować zakupione produkty, by otrzymać za to punkty, a te z kolei wymienić na pieniądze. Użytkownicy aplikacji otrzymują także powiadomienia o promocjach oraz ekskluzywne oferty handlowe. KLUB RUBI to także katalogi online i wsparcie klienta, między innymi poprzez pomoc w doborze odpowiedniej tarczy diamentowej w zakładce Dimond Expert.

 

Fot. Rubi Polska

LB: Brzmi profesjonalnie, zdecydowanie warto pobrać taką aplikację. Proszę mi jeszcze podpowiedzieć, co jest najważniejsze podczas pracy z tarczami diamentowymi? Na co należy zwrócić szczególną uwagę? O czym nie wolno zapominać?
R: Pozornie prosta czynność cięcia płytki przy użyciu tarczy wymaga zastosowania wielu istotnych reguł. Przede wszystkim należy pamiętać o prawidłowym doborze tarczy do rodzaju ciętego materiału oraz do rodzaju samego cięcia – czy na wprost, czy pod kątem. Bardzo istotną informacją, jest to, że tarcza przeznaczona do cięcia twardych materiałów NIE JEST tarczą do wszystkiego. Tnąc materiały miękkie nie będzie się ona ścierać i odsłaniać nowych diamentów, co prowadzi do jej szybkiego nie tyle zużycia, ale stępienia. Kolejnym ważnym aspektem pracy z tarczą diamentową jest zakaz stosowania nadmiernej siły nacisku podczas cięcia oraz konieczność obustronnego chłodzenia – w przeciwnym razie może dojść do „ciągnięcia” tarczy w stronę, która się mocniej nagrzewa. Oczywiście nie wolno zapomnieć o możliwości ostrzenia tarcz diamentowych poprzez nacinanie materiałów abrazyjnych. Zaleca się cykliczne ostrzenie tarczy, gdy tylko zaczynamy czuć, że tnie ona wolniej i z większym oporem oraz każdorazowo przed rozpoczęciem pracy po dłuższej przerwie w użytkowaniu. No idealna tarcza – taki „święty graal glazurników”, czyli taka, która tnie pod kątem, tnie pod wprost, nie strzępi, nie wygina się, nie tępi się i nie zużywa …. niestety nie istnieje. Tarcze trzeba okresowo ostrzyć, trzeba je dobierać do materiału, najlepiej mieć różne do cięć na wprost i pod kątem, trzeba pilnować kierunku zamontowania na wałek napędowy. Ewentualne nierówności lub postrzępienia materiału po cięciu można doszlifować lub polerować gąbkami diamentowymi lub tarczami polerskimi.

LB: Proszę opowiedzieć nam krótko o procesie produkcji tarcz diamentowych. Jak powstają tego typu tarcze?
R: W pierwszej kolejności przygotowywane są mieszanki z surowców, z których będzie wykonana tarcza diamentowa (sproszkowane metale i diament syntetyczny, ze zwróceniem szczególnej uwagi na właściwy dobór geometrii i rozmiar ziarna oraz stężenie w zależności od wymaganej aplikacji). Następnie wszystkie składniki są mieszane. Po uzyskaniu odpowiedniej gęstości substancji, rozpoczyna się proces tworzenia segmentów (wytworzony proszek, pod wpływem wysokiego ciśnienia, przyjmuje zwartą, ale bardzo kruchą postać). Dlatego kolejnym, ważnym elementem procesu jest umieszczenie powstałych segmentów w piecu o bardzo wysokiej temperaturze, razem z płytkami grafitowymi, w celu uzyskania jeszcze większej wytrzymałości. Tak wyrobione segmenty poddawane są jeszcze jednemu procesowi, spawania/lutowania na tarczy lub spiekania laserowo pod ciśnieniem. W ten sposób powstaje wytrzymała tarcza segmentowa.

 

www.rubi.com/pl/witamy-w-aplikacji-klubu-rubi

LB: Na koniec ważne pytanie o źródło sukcesu marki Rubi, o którym świadczą przede wszystkim zadowoleni klienci. Jakie podejście do klienta ma grupa RUBI? W jaki sposób budujecie Państwo relacje z klientami?
R: Użytkownik naszego sprzętu jest dla nas najważniejszy i można powiedzieć, że wszystko kręci się wokół niego. Po pierwsze, staramy się jak najlepiej dopasować produkty do potrzeb poszczególnych rynków. Dlatego po analizie potrzeb prototypy produktów są testowane przez specjalnie wytypowanych testerów z danego kraju. Następnie z już gotowymi produktami staramy się dotrzeć do jak najszerszej grupy odbiorców poprzez autoryzowanych dystrybutorów naszej marki oraz poprzez szkolenia i prezentacje bezpośrednie. Nieodzowny jest też indywidualny kontakt z wykonawcami realizowany poprzez spotkania bezpośrednio w miejscu wykonywania prac, gdzie pokazujemy jak prawidłowo użytkować przecinarki, jak je regulować oraz jakie tarcze dobierać do konkretnego materiału. Podczas takich spotkań nie ma miejsca na niedociągnięcia czy brak profesjonalizmu, bowiem od razu wychodzi, która z tarcz najlepiej sobie radzi z danym materiałem.

LB: Bardzo dziękujemy za konkretne i ciekawe odpowiedzi, dzięki którym wybór odpowiedniej tarczy diamentowej będzie dużo łatwiejszy!

Więcej informacji o tarczach diamentowych Rubi dostępnych jest na stronie www.rubi.com/pl/tarcze-diamentowe-s12

02-871 Warszawa, ul. Karczunkowska 43, woj. mazowieckie
tel. +48 22 644 51 61 ,


Liczba odwiedzin: 2508 | Data publikacji: 2019-02-28

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


płytki dekoracyjne
Płytki dekoracyjne to najczęściej wykorzystywany pomysł na...
Remont domu to duże wyzwanie, które wymaga...
28.05.2020 | Systemy budowlane
Wysoka trwałość, uniwersalność, obniżenie kosztów inwestycji –...
08.12.2020 | Stal, wyroby stalowe
ATT Inox Drain to polskie przedsiębiorstwo o...
26.11.2020 | Ogrzewanie
Inwestycja w energooszczędne pompy obiegowe oraz naczynia...
22.11.2016 | Domy drewniane
Kiedy nadchodzi czas na własne cztery kąty,...
Najbardziej tradycyjnym i najczęściej stosowanym systemem wentylacyjnym...
Firma Inter Import-Export, polski przedstawiciel marek Rollmops...
Rozbudowany asortyment glazury, jaki możemy dziś znaleźć...
Czym kierować się wybierając tarcze diamentowe? Jakie...
25-lecie istnienia firmy na polskim rynku, a...
Czy prace remontowe muszą być trudne, szczególnie...
Doskonała jakość powierzchni bez wyżłobień, wyeliminowanie konieczności...
W ofercie firmy Adiam, oferującej narzędzia diamentowe...
W przeszłości prace ze zbrojeniem i betonem...
Czy istnieje ergonomiczna i wygodna szlifierka mimośrodowa?...
wiercenie
Żelbet to jeden z najtrwalszych materiałów konstrukcyjnych....
Sezon ogrodowy w pełni. Trwa przycinanie żywopłotów,...
Obróbka drewna to dla jednych codzienna praca,...
Wśród podstawowych usług wielu firm budowlanych jest...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. dolnośląskie
woj. pomorskie
woj. mazowieckie
woj. mazowieckie

Słowa kluczowe: tarcza diamentowa, jaka tarcza do gresu, jaka tarcza do szlifowania płytek pod kątem 45 stopni, jaka tarcza do cięcia betonu, tarcze wydajne, tarcze do cięcia i ukosowania, dyski polerskie, tarcze diamentowe do gresu na mokro, tarcze do cięcia betonu zbrojonego, tarcze diamentowe do gresu, tarcze diamentowe do betonu, tarcze diamentowe do metalu, tarcze diamentowe do glazury, tarcze diamentowe do szlifowania kamienia, tarcze diamentowe do szlifowania płytek
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy