Bezpyłowe szlifowanie gładzi
Prawie każdy remont wiąże się z malowaniem ścian i sufitów. Wcześniej należy je do tego odpowiednio przygotować – przede wszystkim nałożyć gładź gipsową i ją wyszlifować, uzyskując w ten sposób gładką i równą powierzchnię, konieczną do aplikacji farby. O ile nakładanie gładzi nie jest czynnością skomplikowaną, o tyle jej szlifowanie wiąże się już z pewnymi trudnościami. Czynność tę musimy przeprowadzić w taki sposób, aby w efekcie uzyskać idealnie gładką powierzchnię. Dlatego potrzebujemy w tym celu odpowiedniego narzędzia – szlifierki.

 

jakie narzędzia wybrać festool jakie narzędzia wybrać festoolfot. Festool

 

Idealnym rozwiązaniem jest szlifierka do ścian i sufitów PLANEX easy marki Festool. To wysokiej jakości szlifierka przegubowa z napędem bezpośrednim przeznaczona do prac przy suchej zabudowie. Dostępna jest w zestawie z odkurzaczem AutoClean, który automatycznie odsysa powstający w trakcie szlifowania pył. Takie rozwiązanie skutecznie chroni użytkownika przed wdychaniem szkodliwego dla dróg oddechowych pyłu i kurzu. Miękki talerz szlifierki do gładzi PLANEX easy pozwala na bezbłędne szlifowanie i uzyskanie idealnie gładkiej powierzchni bez naruszenia jej struktury. Ponadto, możliwość zdjęcia segmentu szczotkowego ułatwia pracę przy krawędzi ściany, a tym samym precyzyjne i dokładne szlifowanie nawet w trudno dostępnych miejscach. Niewielki ciężar narzędzia pozwala na pracę bez wysiłku, nawet w trakcie szlifowania górnych krawędzi ścian i sufitów.

 

jakie narzędzia wybrać festoolfot. Festool

 

Szlifowanie twardych podłoży
Nie tylko ściany i sufity wymagają wyrównania w trakcie remontu. Czynność tę bardzo często przeprowadzamy również w przypadku podłoży przed położeniem materiału wykończeniowego. W tym celu również należy wyposażyć się w szlifierkę, jednak z innego rodzaju tarczą i większą mocą niż szlifierka do gładzi.

 

jakie narzędzia wybrać festoolfot. Festool

Firma Festool poleca w tym zakresie swoją szlifierkę RENOFIX RG 130 z osprzętem diamentowym. Urządzenie pozwala na szybkie i efektywne usuwanie betonu, jastrychów oraz powłok z twardych i dużych podłoży. Szlifierka wyposażona została w specjalną prowadnicę ścienną, a jej tarcza diamentowa została cofnięta o 0,5 mm. Dzięki temu użytkownik może pracować bezpośrednio przy ścianie bez obawy o jej uszkodzenie. Praca z urządzeniem wyposażonym w silnik o mocy 1600 W wymaga siły i pewnego prowadzenia sprzętu. Dlatego, aby zapewnić użytkownikowi bezpieczeństwo i pewne prowadzenie szlifierka RENOFIX RG 130 została wyposażona w stół prowadzący oraz dodatkowy uchwyt VIBRASTOP, który tłumi drgania i pozwala na pracę bez nadmiernego wysiłku. W trakcie szlifowania twardych, betonowych powierzchni również powstaje duża ilość pyłu. Dlatego, aby zagwarantować użytkownikowi szlifowanie bezpyłowe, marka Festool wyposażyła swoje urządzenie w opatentowaną spiralę ssącą, która skutecznie ułatwia odsysanie nagromadzonego pyłu.

 

jakie narzędzia wybrać festool jakie narzędzia wybrać festoolfot. Festool

 

Wkrętarka do suchej zabudowy
Nowoczesne budownictwo stawia na szybkie i łatwe w wykonaniu rozwiązania przy jednoczesnej wysokiej jakości stosowanego systemu. Dlatego coraz więcej remontów przeprowadza się z wykorzystaniem suchej zabudowy. Mianem suchej zabudowy określa się wszystkie lekkie technologie, które nie wymagają użycia wody zarobowej w wykończeniu wnętrz, tj. wiązania materiałów za pomocą betonu, tynku gipsowego bądź tynku cementowo-wapiennego. Eliminuje to długotrwały etap schnięcia. Do elementów suchej zabudowy zaliczamy: płyty gipsowo-kartonowe, płyty gipsowo-włóknowe, płyty cementowe montowane na ruszcie z profili stalowych lub na konstrukcji drewnianej oraz wyroby z tworzyw sztucznych, np. panele z PCV, gipsu czy styropianu. Materiały te posiadają wysokie parametry termoizolacyjne i akustyczne, są trwałe oraz ognioodporne. Jednocześnie dzięki nim użytkownik ma możliwość swobodnej aranżacji wnętrz.

 

jakie narzędzia wybrać festool jakie narzędzia wybrać festoolfot. Festool

 

Montaż suchej zabudowy nie jest możliwy bez użycia wkrętarki. Stanowi ona podstawę w tego typu pracach remontowo-budowlanych. Wkrętarka akumulatorowa DWC 18-4500 Li-Basic od Festool dedykowana do mocowania płyt gipsowo-kartonowych na konstrukcjach metalowych i drewnianych gwarantuje najwyższe prędkości obrotowe do wkręcania seriami w jak najkrótszym czasie. Funkcja  Start&Stop zwiększa wydajność urządzenia – silnik pracuje tylko wtedy, gdy jest używany. Sam silnik EC-TEC charakteryzuje się wysoką wydajnością i trwałością, a dzięki akumulatorom Li-Ion AIRSTREAM zwiększa wydajność wkręcania o 40% na jednym ładowaniu akumulatora. Akumulatory te są wyposażone w kanał chłodzący, który skraca czas schładzania i ładowania nawet o 65%. Lekka waga wkrętarki do suchej zabudowy pozwala na bezwysiłkową pracę, również w trakcie wkręcania nad głową. Specjalny podajnik pozwala na wygodną i komfortową pracę oraz zwolnienie jednej ręki, którą możemy np. dociskać płyty g-k. Podajnik jest przystosowany do wszystkich typów taśm z wkrętami o długości od 25 do 55 mm.

 

 jakie narzędzia wybrać festoolfot. Festool

 

Elektronarzędzia marki Festool pozwalają na sprawne i dokładne przeprowadzenie remontu domu czy mieszkania. Mogą je używać zarówno klienci indywidualni, majsterkowicze, jak i ekipy remontowe i firmy budowlane. Wysoka jakość, poręczna budowa i przystępne ceny sprawiają, że urządzenia te cieszą się dużą popularnością na rynku narzędzi budowlanych.

Więcej na temat produktów przeczytasz na stronie: www.festool.pl

Dodatkowo wszystkie elektronarzędzia Festool objęte są unikatowymi usługami Service all Inclusive, dzięki którym użytkownik jest chroniony, np. przed kradzieżą narzędzi, nawet z placu budowy, więcej na: www.festool.pl/serwis

01-991 Warszawa, ul. Kolumbijska 26b, woj. mazowieckie
tel. +48 (22) 122 74 00 ,