Rodzaje umywalek

Poza funkcją użytkową, umywalka pełni w łazience także rolę dekoracyjną, a na rynku nie brakuje produktów, które harmonijnie łączą walory praktyczne z wyjątkowym, często bardzo nietuzinkowym designem.

Jednak zanim przejdziemy do koloru, kształtu i materiału, z którego umywalki są wykonane, nasz wybór ogranicza się zazwyczaj do kilku typów: umywalki montowanej na blacie (umywalka nablatowa), umywalki wpuszczanej w szafkę (umywalka blatowa), umywalki montowanej pod blatem (umywalka podblatowa), umywalki montowanej do ściany (umywalka ścienna) czy umywalki wolnostojącej. Aby zdecydować odpowiednio, nie warto się jednak kierować tym, co ma u siebie sąsiadka. Umywalkę wybieramy przede wszystkim z uwzględnieniem naszych konkretnych potrzeb i możliwości pomieszczenia.

Umywalka blatowa – dlaczego warto?

Największą zaletą umywalek wpuszczanych jest uniwersalność. Taka umywalka sprawdzi się zarówno w dużym, jak i małym pomieszczeniu. To zdecydowanie najlepszy wybór do łazienki, z której korzystają dzieci, bo dostęp do kranu jest dużo łatwiejszy niż w przypadku wysokich umywalek nablatowych.

Umywalka blatowa ma także tę zaletę, że pozwala ukryć nieestetyczne elementy montażowe. Jedynym minusem jest ograniczona pojemność szafki, w której znajdują się ukryte elementy, jednak łazienka zyskuje w ten sposób na estetyce, bo wystroju nie psują widoczne rury odpływowe czy syfon.

Umywalki blatowe z kolekcji INO

Kolekcja INO marki LAUFEN to nowoczesna wariacja na temat klasycznych umywalek. Eleganckie, estetyczne, posiadające prostą linię umywalki blatowe stwarzają wrażenie lekkości. Umywalki blatowe z tej kolekcji występują w dwóch rozmiarach (mniejsza o długości 350 mm oraz większa o długości 500 mm) i trzech wersjach: biały, biały matowy i biały ze specjalną powłoką Laufen Clean Coat ułatwiającą utrzymanie czystości.

Nowatorska kolekcja umiejętnie wykorzystuje twórcze możliwości SaphirKeramik® – rewolucyjnego materiału ceramicznego, który pozwala na tworzenie ultracienkich, 4-5 mm ścianek oraz łuków o promieniu 2–3 mm, przy zachowaniu tradycyjnego procesu produkcji.

fot. LAUFEN 

Umywalki blatowe z kolekcji VAL

Niezwykły potencjał rewolucyjnego materiału SaphirKeramik® wykorzystany został także w kolekcji łazienkowej Val, której autorem jest Konstantin Gricic – ikona designu rodem z Monachium. Proste linie, bardzo wąskie krawędzie i drobne struktury powierzchniowe sprawiają, że umywalki z kolekcji VAL są unikatowe w skali globalnej.

Umywalka blatowa z kolekcji VAL przykuwa uwagę niebagatelnym kształtem – prostokąt z zaokrąglonymi bokami kryje w sobie okrągłą misę umywalki. Ciekawym rozwiązaniem jest zintegrowana z umywalką półka – podstawka: część umywalki pokryta jest specjalną drobną strukturą i może służyć jako np. podstawka pod mydło. Umywalka blatowa VAL występuje w kolorze białym i białym matowym (z powłoką Laufen Clean Coat lub bez) i w jednym rozmiarze: 550 x 360 (szerokość x głębokość).

fot. LAUFEN 

Umywalki blatowe z kolekcji Laufen PRO

Szwajcarski LAUFEN serią PRO udowadnia, że dobry design oraz wysoka jakość mogą stanowić cechy rozpoznawcze marki premium, jaką jest Laufen. Te piękne, klasyczne umywalki zostały wykonane z najwyższej jakości ceramiki sanitarnej.

Biała umywalka blatowa w serii LAUFEN PRO dostępna jest w dwóch kształtach: owalnym i prostokątnym. Obie umywalki dedykowane są szafkom o szerokości minimum 60 cm.

Umywalki blatowe INDOVA

Dla wszystkich, którzy cenią sobie klasyczne piękno stworzono umywalki blatowe INDOVA. Białe, występujące w dwóch rozmiarach umywalki ( 610 x 480 oraz 570 x 450) idealnie wkomponują się w każdą łazienkę: i tę nowoczesną, i tę klasyczną. Przemyślany owalny kształt został specjalnie zaprojektowany tak, żeby wykorzystać maksymalnie dostępną powierzchnię umywalki.

LAUFEN – satysfakcja i jakość w jednym!

Jako jeden z wiodących światowych producentów z globalną siecią dystrybucji, swoim znakiem rozpoznawczym marka LAUFEN uczyniła wzornictwo, jakość i funkcjonalność. Oferowane przez producenta umywalki blatowe cieszą się ogromną popularnością zwłaszcza wśród tych klientów, którzy poszukują produktów podkreślających stylową aranżację łazienki, designerskich, a zarazem – trwałych i łatwych w utrzymaniu w czystości.