– Duże przeszklenia to obecnie dominujący trend w budownictwie. Zwiększają funkcjonalność domu, podnoszą jego estetykę oraz zapewniają znacznie lepsze samopoczucie i codzienny komfort. To plusy, ale – niestety – mamy też minusy tego typu rozwiązań. Duże przeszklenia są również przyczyną uciążliwego przegrzewania pomieszczeń w okresie letnim i strat energii w przypadku ich chłodzenia. Rozwiązaniem tego problemu mogą być żaluzje fasadowe SunFas – mówi Michał Ozon, manager produktu z firmy Aliplast.

Żaluzje fasadowe SunFas to nowoczesne, eleganckie osłony okienne, które skutecznie zasłonią okna przed słońcem. Stosuje się je w obiektach, w których są duże przeszklenia (okna, drzwi tarasowe,) a także w budynkach ze szklanymi fasadami. Oprócz możliwości obniżenia kosztów eksploatacji poprzez wyeliminowanie konieczności montażu klimatyzatorów, tego typu żaluzje pozwalają też na regulację dopływu światła do pomieszczeń, przez co nie ma potrzeby montowania np. rolet wewnętrznych czy kupowania zacieniających zasłon.

fot. Aliplast 

Czym zasłonić okno przed słońcem?

Oferta żaluzji fasadowych SunFas obejmuje dwa rozwiązania montażowe: podtynkowe (przeznaczone do stosowania w budynkach w trakcie budowy lub istniejących – to rozwiązanie sprawia, że żaluzje idealnie wpasowują się w elewacje budynku) i adaptacyjne (system przeznaczony głównie do stosowania w istniejących budynkach – montaż do elewacji budynku, we wnęce okiennej lub drzwiowej). Dostępne opcje zapewniają elastyczność na etapie projektowania lub doboru produktu do gotowego projektu budynku.

 

fot. Aliplast  | Żaluzje fasadowe adaptacyjne (po lewej) i podtynkowe (po prawej).

Estetyka na świeczniku

Warto podkreślić, że w przypadku zasłaniania okien przed słońcem z wykorzystaniem żaluzji fasadowych, będą one pełnić nie tylko rolę bariery termicznej, choć niezaprzeczalnie to właśnie ta funkcja jest w ich przypadku najistotniejsza. Z uwagi na staranne wykonanie, ponadczasowe wzornictwo oraz brak widocznych śrub montażowych (zarówno na prowadnicach, jak i w skrzynce natynkowej), żaluzje fasadowe doskonale spiszą się jako wyjątkowa ozdoba budynku – zarówno prywatnego domu, jak i nowoczesnego biurowca ze szklanymi fasadami.

fot. Aliplast 

Skutecznie też zasłonią okna przed wścibskimi spojrzeniami, zapewniając prywatność osobom przebywającym wewnątrz.

Głównym elementem żaluzji są aluminiowe, poziome lamele, dostępne w dwóch kształtach: C (żaluzja fasadowa C80) oraz Z (żaluzja fasadowa Z90). Zabezpieczone są one doskonałej jakości lakierami, które mają wysoką odporność na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych oraz na uszkodzenia mechaniczne. Oferowana szeroka gama kolorów pozwala dopasować żaluzje zarówno do minimalistycznych, oszczędnych w wyrazie budynków, jak i do najbardziej nietuzinkowych aranżacji.

Proste sterowanie to podstawa!

Zasłanianie okien przed słońcem z wykorzystaniem żaluzji fasadowych to rozwiązanie w równej mierze designerskie, praktyczne, co i wygodne w codziennej eksploatacji. Za ten ostatni aspekt odpowiada możliwość wyposażenia ich w napęd elektryczny, co pozwoli sterować żaluzją i kątem nachylenia lameli i regulować w ten sposób natężenie światła oraz temperaturę wewnątrz budynku.

Opcjonalnie żaluzje mogą współpracować z systemem automatyki pogodowej. Dzięki temu użytkownik zyskuje możliwość sterowania systemem zasłaniania okien przed słońcem za pomocą komputera, smartfona czy tabletu.

fot. Aliplast 

Zastanawiając się nad inwestycją w żaluzje fasadowe, warto uświadomić sobie, że taki produkt nie tylko podniesie komfort termiczny osób przebywających wewnątrz budynku. W czasach, w których tak często mówimy o ekologii, również słowo „energooszczędność” przestało być jedynie sloganem marketingowym. Skuteczne zasłanianie okien przed słońcem pozwala zaoszczędzić na kosztach klimatyzacji latem, zaś zimą – zredukować koszty ogrzewania, pozwalając bardziej racjonalnie gospodarować dostępnymi zasobami.

Więcej informacji na stronie: www.sunfas.pl i www.aliplast.pl

20-276 Lublin, ul. Wacława Moritza 3, woj. lubelskie
tel. + 48 81 745 50 30,