Szafki strażackie metalowe ubraniowe OSP

Szafa na odzież dla strażaka

Regały i szafki strażackie to zawsze meble metalowe, często wykonywane na zamówienie i wykorzystywane w remizach na całym świecie. Można je zestawiać praktycznie w dowolny sposób, tak aby maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń, zapewnić szybki i bezproblemowy dostęp do niezbędnego w akcji ekwipunku. Dlaczego ubranie strażaka wymaga starannej pielęgnacji i ochrony? Dlaczego materiałem pierwszego wyboru jest metal oraz czym charakteryzuje się najlepsza szafa strażacka? O tym opowie poniższy artykuł.

Zawód strażaka bez względu na to czy pracuje on w Państwowej Straży Pożarnej, czy jest ochotnikiem, to służba publiczna, który od wielu już lat cieszy się w sposób niezachwiany największym zaufaniem społecznym. Jednak z oczywistych względów zawód ten obarczony jest też najwyższym poziomem ryzyka. Ludzie, którzy codziennie wystawiają na ryzyko własne życie zasługują na to co najlepsze, a wyposażenie, którym się posługują nigdy nie powinno i nie może ich zawieść.

fot. MELMET

Ile waży ubranie strażaka?

Specjalne ubranie to masa sięgająca 4 kg, do tego rękawice ważące 0,3 kg, hełm o wadze 1,4 kg. A do tego blisko kilogramowy pas bojowy oraz obuwie o ciężarze średnio 3,7 kg. Razem to 10 kg, które trudno jest przechowywać w zwykłej szafce. Poza tym jest to ubranie specjalnego przeznaczenia, które nie powinno utracić swoich wyjątkowych właściwości. Przed niszczącym działaniem czynników zewnętrznych jest je w stanie ochronić tylko metal. Dlatego remizy interesują szafki strażackie metalowe wykonane na zamówienie lub jako takie dedykowane straży pożarnej.

Trwałość i ergonomia codziennego użytkowania

Doświadczona w tworzeniu mebli metalowych na specjalne zamówienie i nie tylko firma Melmet stworzyła linię szaf strażackich. Firma podkreśla, że liczyła się dla nich przede wszystkim trwałość i ergonomia codziennego użytkowania. Głównym zastosowaniem tych szaf strażackich ma być możliwość swobodnego przechowywania odzieży strażackiej, która potrzebuje odpowiednio dużo miejsca i właściwych warunków.

fot. MELMET

Szafka na Nomex

Szafki ubraniowe bez względu na to czy jest wykorzystywana przez OSP czy PSP muszą posiadać odpowiednie parametry. Dla strażaka ekwipunek to podstawa. Ubranie specjalne strażaka to nie to samo co mundur. To tzw. środek ochrony indywidualnej, który wymaga specjalnej pielęgnacji i ochrony. Nomex ognioodporna tkanina techniczna stała się powszechna i obowiązkowa w polskiej straży pożarnej na przełomie wieków, kiedy to zaczęły obowiązywać normy europejskie EN. Nomex to technologia, która daje wszechstronną ochronę przed ogniem i łukiem elektrycznym, materiał zachowuje swoje właściwości na lata, ale musi być prany i przechowywany w odpowiedni sposób. Dlaczego? Nomex musi być utrzymany w czystości. Olej, smar, płyny ustrojowe, ale także po prostu osiadający kurz i pyły mogą zapalić się na ubraniu niezależnie od jego ognioodpornych właściwości. Z kolei kumulowana w ubraniu bojowym wilgoć zaburzyłaby możliwość dobrego odprowadzania potu, co utrudniałoby strażakom działanie podczas akcji, ale i groziłoby przegrzaniem organizmu i udarem cieplnym.

fot. MELMET

Szafki strażackie firmy Melmet zostały pomyślane i skonstruowane w taki sposób, aby sprostać wszystkim wymaganiom. W ich podłodze umieszczono otwory odprowadzające wodę. Grubość blachy od 0,7 mm i więcej to bariera, która ochroni ubranie przed tym co mogłoby zagrozić jego trwałości lub integralności. Solidne szafki strażackie metalowe jedno lub wielokomorowe, opcjonalnie z uchwytem na hełm lub bez – zależy od specyfikacji zamówienia. Gładka faktura blachy umożliwia łatwe utrzymanie powierzchni szafek w czystości, a malowanie proszkowe w kolorze z palety RAL skutecznie chroni mocną konstrukcję przed korozją. Oferowane szafki strażackie posiadają drzwi jednoryglowe i skrytki zamykane na zamki cylindryczne. Starannie przemyślana koncepcja i solidne wykonanie sprawiają, że ta linia produktowa cieszy się popularnością. Remizy chętnie zamawiają opisywane regały strażackie i darzą firmę zaufaniem.

Melmet oferuje jednak nie tylko szafy strażackie. W portfolio produktowym znajdują się również:
szafy metalowe BHP, szafy gospodarcze, meble warsztatowe, szafy serwerowe

Więcej informacji o ofercie znajdziecie Państwo na www.melmet.com.pl

67-400 Wschowa , ul. Dębowa Łęka 9 , woj. lubuskie
tel. 698 611 668,


Liczba odwiedzin: 915 | Data publikacji: 2021-10-19

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:
MONTAŻ
KABINY
ZA DARMO
Wypełnij dane
i wybierz kabinę prysznicową
  Wysyłając zapytanie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z wysłaniem formularza. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałeś poinformowany, że przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Lider Budowlany i Fancy Glass


  Podobne artykuły


  18.03.2022 | Piece, kotły
  Choć piec i kocioł to pod względem...
  10.01.2021 | Stolarka otworowa
  Okna „gospodarcze” były jeszcze do niedawna synonimem...
  W marcu bieżącego roku Komisja Europejska przyjęła...
  Płyta HPL Kronospan to produkt znany i...
  Statystyki GUS-u dotyczące wypadków przy pracy są...
  11.01.2018 | Chemia budowlana
  Dachy zielone to nowoczesny i ekologiczny sposób...
  19.07.2016 | Altany, pergole
  Jakie elementy współtworzą całość, którą określamy mianem...
  29.09.2015 | Automatyka domowa
  Nowa linia osprzętu elektroinstalacyjnego firmy Legrand Polska...
  Każdy, kto choć trochę interesuje się wystrojem...
  Zrębki drzewne są produktem, który nie musi...
  Budowa domu w dzisiejszych czasach to kosztowny...
  13.06.2022 | Osuszanie
  Prawidłowa wilgotność powietrza w domu nie powinna...
  13.06.2022 | Izolacje
  Zadaniem hydroizolacji fundamentów jest ochrona ścian przed...
  Szczelny i ciepły dach – to ogromna...
  19.05.2022 | Energia ekologiczna
  IV edycja programu Mój Prąd już ruszyła....
  Intensywna urbanizacja zabiera nam zieleń i zmienia...
  Podczas projektowania agregatów chłodniczych oprócz niezawodności eksploatacyjnej,...
  Prefabrykacja w procesie budowy więźby dachowej to...
  18.04.2022 | Baseny, fontanny
  Hydromasaż to doskonały sposób na odprężenie oraz...

  Firmy z tej branży


  Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
  woj. wielkopolskie
  woj. dolnośląskie
  woj. śląskie
  woj. opolskie
  woj. lubelskie
  woj. lubuskie
  woj. wielkopolskie
  woj. warmińsko-mazurskie
  woj. pomorskie
  woj. warmińsko-mazurskie
  woj. wielkopolskie
  woj. śląskie

  Słowa kluczowe: szafki strażackie metalowe, szafki ubraniowe, OSP, metalowe, melmet, meble melmet, meble metalowe, meble ze stali, wytrzymałe meble, meble do warsztatu, meble do szkoły, meble socjalne, sejfy, regały metalowe, regały,
  porozmawiaj
  z ekspertem
  Chcesz porozmawiać z ekspertem?
  Zostaw swój numer a oddzwonimy