Rodzaje kuchenek wolnostojących?

Zazwyczaj większość modeli kuchenek wolnostojących to albo kuchenka gazowa albo kuchenka elektryczna. Pierwszy rodzaj urządzeń jest zasilany za pomocą gazu ziemnego, doprowadzanego bezpośrednio z sieci lub zewnętrznej butli. Takie kuchenki są tanie i proste w konstrukcji. Mimo, iż nie wyposażone w wiele skomplikowanych funkcji są trwałe i bardzo funkcjonalne. Ponadto większość modeli nie wymaga w ogóle podłączenia do prądu.

Drugi typ kuchenek – elektryczne są bardziej złożonymi urządzeniami. Tutaj do wytwarzania ciepła i przygotowywania potraw służy prąd elektryczny. Ten typ urządzeń będzie droższy, ale też kuchenki takie posiadają wiele przydatnych funkcji. Jest to też urządzenie ekologiczne i bardzo bezpieczne. Warto zdecydować się na nie jeśli mamy w domu małe dzieci.

Jakie funkcję mogą mieć kuchenki wolnostojące?

W sklepie https://morele.net znajdziemy szeroki wybór kuchenek z możliwością przeglądania ich po posiadanych funkcjach jakie nas interesują. Możemy wybrać więc kuchenki mniejsze z 2 lub 4 polami grzewczymi a także modele większe nawet z 6 polami grzewczymi. Także sama płyta grzewcza może być gazowa, ceramiczna, indukcyjna lub elektryczna. Ciekawy modelem są kuchenki z płytą gazowo-elektryczną.

Także piekarniki w kuchenkach wolnostojących posiadają dużą różnorodność. Możemy wybrać modele z piekarnikiem z funkcjami takimi jak: funkcja pary, grill, termoobieg czy rożen. Prowadnice w piekarniki mogą być z kolei teleskopowe czy np. drabinkowe. W końcu rozmiary i design to też w czym możemy wybierać. Zazwyczaj możemy wybrać interesujący nas kolor płyty grzewczej: stalowy, biały, czarny lub beżowy. Także jeżeli chodzi o kolor piekarnika wybór jest pomiędzy tymi samymi kolorami.

Na co zwrócić jeszcze uwagę wybierając kuchenkę wolnostojącą?

Na pewno wybierając kuchenkę wolnostojącą musimy wziąć pod uwagę trzy aspekty: źródło jej zasilania, jak często będziemy je używać oraz kwestie bezpieczeństwa. Jeśli w naszym mieszkaniu lub domu jest gaz warto rozważyć kuchenkę gazową. Zdecydowanie w użyciu będzie ona tańsza od elektrycznej. Jeśli jednak nie mamy podłączenia do sieci gazowej zostają nam wyłącznie modele elektryczne.

Wybierając kuchenkę pod kątem ilości pól grzewczych, rozmiaru czy posiadanych funkcji zastanówmy się jak często i intensywnie będziemy je używać. Jeżeli przygotowujemy posiłki w domu codzienni i dla całej rodziny warto zainwestować w duży i bogato wyposażony model takiego urządzenia. Na https://morele.net możemy wybrać też kuchenki pod kątem klasy energetycznej. To ważne dla sprzętów elektronicznych i jeśli staramy się oszczędzać energię elektryczną. Modele o najwyższej klasie energetycznej (A) będą droższe ale z pewnością zużyją mniej energii i będą tańsze w użytkowaniu. To inwestycja, która przy częstym użyciu kuchenki wolnostojącej może się szybko zwrócić.

15-232 Białystok, Mickiewicza 32/22, woj. podlaskie
tel. 698 026 353,