Płytki gresowe typu slim to prawdziwy hit. Dlaczego? Cieńsze płytki to szereg zalet – tracimy mniej przestrzeni, zyskujemy ekonomiczniejsze ogrzewanie, działamy proekologicznie, a do tego mamy możliwość wyboru niezwykłych struktur i kolorów. Jak to możliwe?

Ultracienkie płytki gresowe – oszczędności w kosztach i przestrzeni

Kolekcja Di Carta to płytki o grubości zaledwie 5 mm, co docenią właściciele nie tylko małych pomieszczeń. Co bardzo ważne, cienka płytka o wiele szybciej oddaje ciepło z ogrzewania, które zostało pod nią zainstalowane. Ultracienkie płytki gresowe pozwalają zatem zaoszczędzić fundusze, co jest niezwykle istotne w obecnych czasach. Niewielka grubość odbija się także na ciężarze. Płytki Di Carta są lżejsze od standardowego gresu, dzięki czemu możemy zaoszczędzić na kosztach transportu materiału. Warto wspomnieć także o rektyfikowanych krawędziach płytek, które wymagają jedynie niewielkiej ilości fugi, co także oszczędza koszty materiałowe oraz czas pracy.

fot. Vinderen 

Doskonała odporność

Pozornie delikatne, a jednak niezwykle trwałe płytki gresowe slim z kolekcji Di Carta są odporne na skrajne temperatury (nawet na mróz i ogień), a także na wilgoć oraz chemię. Oznacza to całkowitą dowolność projektową. Płytki na schodach, w łazience, za kuchenką gazową, a nawet w garażu czy pracowni – nie musisz się martwić o ich wygląd oraz trwałość, a wybór środka czyszczącego należy wyłącznie do Twoich preferencji.

Na podłogi, ściany… a nawet krzywizny

Ultracienkie płytki gresowe Di Carta można kłaść zarówno na podłogach, jak i na ścianach. Daje to ogromne możliwości w aranżowaniu przestrzeni oraz indywidualnym doborze rozwiązań. Cienkie płytki są niezwykle elastyczne, a do tego trwałe. Teraz możemy kłaść gres bez kompromisów – dokładnie tam, gdzie chcemy. Cienkie krawędzie płytek sprawiają, że można z ich pomocą łatwo wykończyć trudno dostępne wnęki. Kolekcja Di Carta sprawdzi się nawet w przestrzeniach na planie łuku.

fot. Vinderen 

Wygoda montażu

Płytki slim występują w dużym formacie 120 x 60 cm, co sprawia, że montaż jest niezwykle prosty i szybki. Łatwo można stworzyć duże powierzchnie, ale także możliwe są punktowe dekoracje. Ultracienkie płytki gresowe można także łatwo docinać. Dzięki Di Carta uzyskujemy harmonijne, gładkie i doskonale proste powierzchnie. Lekkie płytki sprawiają, że ich układanie jest łatwiejsze i dzięki temu o wiele mniejsze jest ryzyko wystąpienia jakiejkolwiek krzywizny na podłodze lub ścianie.

fot. Vinderen 

Płytka… na płytce?

Cienka płytka gresowa o grubości zaledwie 5 mm daje także możliwość przeprowadzenia ciekawej metamorfozy wnętrza, podczas której unikniemy kucia i całego związanego z tym bałaganu. Jak to możliwe? Płytki Di Carta z powodzeniem można kłaść na już istniejących powierzchniach. Dzięki niewielkiej grubości po położeniu na starym gresie nie zauważymy utraty miejsca, a czas oraz fundusze przeznaczone na skuwanie starej warstwy możemy poświęcić na nowe dodatki do pokoju.

fot. Vinderen 

Gres w wersji slim? Naturalnie!

Warto zaznaczyć, że ultracienkie płytki gresowe Di Carta to produkt w 100% naturalny. Do ich produkcji wykorzystuje się mniej energii niż przy produkcji standardowych gresów. Ich ślad węglowy jest niższy, a proekologiczny wybór doskonale łączy się z funkcjonalnością oraz nowoczesnym wyglądem.

fot. Vinderen 

Porozmawiajmy o designie

Poza niewątpliwie długą listą walorów technicznych, kolekcja Di Carta to płytki typu slim w niezwykle modnych wybarwieniach oraz strukturach, co pozwala dopasować je do każdego pomieszczenia, stylistyki oraz gustu. Ta linia wzornicza inspirowana jest naturą i opiera się na modnych odcieniach szarości. Na powierzchniach ultracienkich płytek gresowych slim odnajdziemy motywy kamienia i betonu w różnych formach i wykończeniu – matowym, polerowanym oraz metalizującym. Stonowana szarość, biel i czerń to barwy, które doskonale wpisują się w różne wnętrza oraz cieszą się niesłabnącą popularnością wśród architektów oraz konsumentów.
Płytki dostępne w kolekcji Di Carta:

• Di Carta Cobre – matowa lub metalizująca powierzchnia z zieloną kolorystyką;
• Di Carta Concreto – matowa płytka o wyglądzie surowego betonu;
• Di Carta Denso – odzwierciedla ponadczasowe piękno kamienia naturalnego (marmuru);
• Di Carta Escala – matowa powierzchnia inspirowana wulkaniczną skałą z efektem strukturalnych pęknięć;
• Di Carta Faton – nieregularny motyw surowego betonu w matowym wykończeniu;
• Di Carta Grecer – matowa płytka o wyglądzie kamienia naturalnego w szlachetnej czerni;
• Di Carta Ligera – matowe lub polerowane wykończenie płytek z efektem marmuru w filigranowej wersji;
• Di Carta Luna – szare płytki w matowym wykończeniu;
• Di Carta Pelusa – polerowany I błyszczący gres w akwarelowym motywie marmuru;
• Di Carta Preto – surowe odcienie czerni i szarości w surowym wykończeniu z matowym licem i ciekawą strukturą;
• Di Carta Raya – płytka w odcieniach bieli i szarości;
• Di Carta Rigo Dark – ciemna szarość w połączeniu z bielą w wersji polerowanej lub matowej;
• Di Carta Rigo Light – szara powierzchnia z intrygującą bielą;
• Di Carta White – klasyczna biel w nowoczesnej odsłonie.

fot. Vinderen 

Skorzystaj z doświadczenia

Solidne, trwałe, lekkie, ekologiczne, wielofunkcyjne oraz designerskie płytki Di Carta to odpowiedź na potrzeby funkcjonalnych oraz pięknych pokryć dla podłóg oraz ścian. Jeśli nie wiesz, które z ultracienkich płytek gresowe Di Carta będą najodpowiedniejsze dla określonego projektu, to skontaktuj się z firmą Vinderen Sp. z o. o., która udziela informacji technicznych, praktycznych, a także porad w zakresie doboru estetycznego płytek typu slim.

Z pełną ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.dicarta.pl

02-231 Warszawa, ul. Jutrzenki 177, woj. mazowieckie
tel. +48 22 223 38 08,