Projektowanie wnętrz Wrocław, Kępno, Syców

Wnętrze na miarę oczekiwań

Działalność artystyczna – właśnie tak wiele osób określa trudną sztukę, jaką jest projektowanie wnętrz. Wrocław, Kępno, Syców, a także inne miasta z województwa dolnośląskiego, opolskiego, łódzkiego to obszar działalności pracowni projektowej Ag-Art. Jego założycielka, Agnieszka Śliwińska, każdą swoją realizacją udowadnia, że prawdziwą sztuką jest nie tylko samo projektowanie, ale przede wszystkim harmonijne łączenie stylu aranżacji z oczekiwaniami klientów, bez kompromisów na rzecz walorów praktycznych.

Cena, którą warto zapłacić – zatrudnij projektanta!
Trendy w aranżacjach wnętrz zmieniają się w tempie ekspresowym, czemu sprzyja łatwy dostęp do Internetu. W dobie zalewu blogów wnętrzarskich i stron poświęconych aranżacjom, każdy z nas choć na chwilę (a zwłaszcza w czasie remontu) przeobraża się w projektanta. Jednocześnie – o czy czasem zapominamy – projektowanie wnętrz to nie tylko wybór konkretnego stylu aranżacji, ale przede wszystkim – zaadaptowanie go do istniejących warunków, a więc do dostępnego metrażu, rozkładu pomieszczeń, trybu życia i zwyczajów właścicieli, a nawet nasłonecznienia.
Próby samodzielnego przeniesienia zobaczonych na kolorowych fotografiach zdjęć do naszych wnętrz bez uwzględnienia specyfiki danej przestrzeni często kończą się więc niepowodzeniem, bo okazuje się, że to, co na zdjęciach prezentowało się imponująco, w naszych domach i mieszkaniach już tak nie wygląda. To najmocniejszy argument przemawiający za tym, aby zatrudnić profesjonalistę, który zajmie się projektowaniem wnętrza domu lub mieszkania. Cena realizacji inwestycji może się dzięki temu okazać niższa, bo wyeliminujemy konieczność późniejszego wprowadzania zmian, które jak wiadomo, są kosztowne.

 

– Jednoczesne uwzględnienie wszystkich powyższych czynników wymaga wykonania pełnego, precyzyjnego pomiaru i dokładnych wizualizacji. Czasem coś, co w wyobraźni wydawać się może ciekawym rozwiązaniem, w konkretnym wnętrzu po prostu się nie sprawdzi, dlatego zanim rozpocznie się remont, warto obejrzeć kilka wizualizacji i wybrać tę, która podoba się najbardziej – podpowiada Agnieszka Śliwińska.

 

Po lewej: łazienka 210 x 170 cm. z otwartym prysznicem 90x90, 50 cm umywalką, toaleta w zabudowie i szafkami. okno które musiało zostać w tym miejscu jak widać na zdjęciu; po prawej – ta sama łazienka z możliwością przesunięcia okna. Zamiast zabudowy nad toaletą, projektantka zaproponowała szafkę narożną na kosmetyki, uzyskując większą przestrzeń.

Projektowanie wnętrz – sztuka kompromisu
Nie jest przesadą stwierdzenie, że projektowanie wnętrz to sztuka kompromisu – zwłaszcza dla projektanta, który musi dopasować aranżację do klienta, a nie odwrotnie!

 

Kuchnia połączona z korytarzem.

– Obecnie znaczną część projektowanych przeze mnie wnętrz domów i mieszkań stanowią aranżacje utrzymane w bardzo popularnym stylu nowoczesnym, w którym dominują biele i szarości, przełamywane ciepłem drewna. Pojawiają się jednak pojedyncze zapytania o styl rustykalny, retro czy glamour. Oczywiście mam przy tym świadomość, że nawet jeśli w moim odczuciu w danym wypadku lepiej prezentowałyby się inne rozwiązania i inny styl, to szanuję decyzje klientów. Przedstawiam swoją propozycję, która czasem jest dla klienta na tyle atrakcyjna, że się na nią decyduje. Jeśli jednak klient postanowił, że chce projekt wnętrza w innym stylu, to staram się sprostać jego oczekiwaniom i przygotować rozwiązanie zgodne z jego upodobaniami. Mam zasadę, że współpracujemy aż do skutku, czyli do momentu, w którym klient powie, że to jest dokładnie to, czego oczekiwał – mówi Agnieszka Śliwińska.

 
Łazienka na poddaszu z oknami dachowymi, w której musiała zmieścić się wanna narożna 145x145 cm, dwie duże umywalki z szafkami, prysznic, wc i bidet.

Projektowanie wnętrz – cennik to punkt wyjścia
– Współpracuję z klientami z wielu różnych miast z terenu województwa opolskiego, łódzkiego, dolnośląskiego, oferuję projektowanie wnętrz w Kępnie, Sycowie, Wrocławiu. Cennik jest jeden, jednak ostateczny koszt zawsze zależy od tego, ile będzie spotkań z klientem, ile różnych wizualizacji i zmian – mówi Agnieszka Śliwińska.
Ag-Art realizuje głównie zlecenia dla prywatnych inwestycji i klientów indywidualnych, szyjąc projekty wnętrz na miarę oczekiwań i gustów tych, którzy będą w nich mieszkać. Na koncie firmy nie brakuje realizacji, których zaprojektowanie było dużym wyzwaniem. Jedną z nich było urządzenie domu z bali. Właściciel chciał, aby w środku i na zewnątrz na ścianach pojawił się kamień. Nietypowym i odważnym aranżacyjnie pomysłem było utworzenie korytarza prowadzącego do sypialni w stylu glamour i zaprojektowanie pośrodku małej sali kinowej.

 

Wnętrze domu z bali z salą kinową.

Projektowanie wnętrz często związane jest z koniecznością sprostania nietypowym wyzwaniom. Czasem jest to bardzo mała przestrzeń, na której trzeba zmieścić wszystkie niezbędne sprzęty i elementy wyposażenia, zachowując nie tylko funkcjonalność, ale i wysoką estetykę. Ag-Art podejmuje się również takich wyzwań, szukając najkorzystniejszych rozwiązań, w których liczy się nie tylko design, ale i strona praktyczna.
– Takim wyzwaniem był projekt łazienki, do której prowadziły dwa wejścia z dwóch różnych sypialni. Obok dużego prysznica w łazience miały się znaleźć dwie umywalki i dwie szafki, ponieważ z łazienki korzystają dwie różne osoby – mówi Agnieszka Śliwińska.

 

 

Łazienka z dwiema umywalkami, szafkami i osobnymi wejściami dla różnych osób.

Projektowanie wnętrz z pozoru wydaje się łatwe, dlatego próbując obniżyć cenę inwestycji, często rezygnujemy z usług profesjonalistów i wierzymy, że samodzielnie sprostamy zadaniu. Praktyka pokazuje jednak, że nie zawsze kończy się to sukcesem, a brak doświadczenia szybko daje o sobie znać. Pracownia Ag-Art, która obsługuje klientów z terenów województwa dolnośląskiego, opolskiego i łódzkiego (m.in. Kępno, Syców, Wrocław) oferuje projektowanie wnętrz, które będą nie tylko zgodne z indywidualnym gustem właścicieli, ale i w pełni funkcjonalne. Być może to właśnie osiągnięcie takiego kompromisu jest największym wyzwaniem, przed jakim stają dziś projektanci.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.ag-art.eu

46-320 Praszka, , woj. opolskie
tel. +48 514 018 094,


Liczba odwiedzin: 1180 | Data publikacji: 2019-04-25

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


18.11.2020 | Oświetlenie
Lampy oświetleniowe zewnętrzne w aranżacjach rzemieślników pasjonatów...
Beton architektoniczny podbija serca polskich architektów i...
23.06.2016 | Wykańczanie wnętrz
Potrzeba jest matką wynalazku, a to, co...
28.09.2015 | Sztukateria
Krzywe ściany, trudność z zamaskowaniem kabli i...
Zlecanie projektu i wykonania kominka, mebla czy...
22.12.2014 | Kontenery
Modułowe obiekty architektury przenośnej, które najczęściej mają...
Planowanie ogrodu to koronkowa robota, która obok...
Aranżowanie wnętrza to ostatni, bardzo ważny etap...
16.11.2021 | Kruszywa
Rosnąca popularność zielonych dachów nie powinna dziś...
22.10.2021 | Domy prefabrykowane
Zmniejszenie zapotrzebowania energetycznego budynku, to główny cel...
06.08.2021 | Beton
Obciążniki betonowe są jednym z najbardziej powszechnych...
Drewniane akcenty w architekturze wnętrz znajdziemy najczęściej...
Wielkoformatowe płyty z betonu cieszą się ogromną...
28.10.2020 | Beton
Jak łatwo zbudować solidne schody zewnętrzne? Odpowiedź...
17.08.2020 | Stolarka otworowa
Jakie kwestie powinniśmy uwzględnić, wybierając drzwi tarasowe...
15.04.2020 | Deweloperzy
Posiadanie własnych czterech kątów to marzenie większości...
18.03.2020 | Deweloperzy
Fotowoltaika na dachu, stacje ładowania pojazdów elektrycznych...
Jeszcze do niedawna zaprojektowanie własnego domu z...
08.01.2020 | Altany, pergole
Inwestorzy, którzy cenią sobie wyjątkowość i jakość...
Kasetony elewacyjne stalowe sprawdzą się, gdy nie...
31.07.2019 | Wykańczanie wnętrz
Płyty karton-gips czy ścianki działowe szklane? Biurowe...
29.07.2019 | Stolarka otworowa
Klasyczny model okna rozwieralno-uchylnego, do wysokości 1,5...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. małopolskie
woj. dolnośląskie
woj. dolnośląskie
woj. wielkopolskie
woj. łódzkie
woj. dolnośląskie
woj. kujawsko-pomorskie
woj. małopolskie
woj. śląskie
woj. opolskie
woj. wielkopolskie
woj. lubuskie

Słowa kluczowe: architektura wnętrz, projektowanie wnętrz, wyposażenie wnętrz, wnętrza
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy