Jak aranżować wnętrza ekskluzywnych mieszkań, domów, rezydencji?

Artystyczny rozmach w aranżacjach wnętrz

Zniewalające aranżacje w stylu glamour, okazałe, reprezentacyjne apartamenty, ekskluzywne wnętrza mieszkań, olśniewające mariaże przepychu z minimalistyczną prostotą, intrygujące zestawienia barw, które zachwycają nieoczywistością kompozycji, rozmach rodem z wytwornych hoteli Paryża, Mediolanu, Nowego Jorku, Londynu. Co łączy te wnętrza? A może zapytajmy raczej: kto łączy te wnętrza, bo przecież tylko przemyślana wizja artystyczna może być dostatecznie silnym spoiwem, aby w ozdobnych ramach jednej aranżacji zamknąć dobry smak, splendor, elegancję i funkcjonalność.

Podziwiając wystawy sztuki – zwłaszcza współczesnej – niejeden z nas nabiera przekonania, że w rękach utalentowanego wizjonera nawet najbardziej niepozorny przedmiot może posłużyć za tworzywo artystyczne i zostać przekształcony w arcydzieło, opalizujące bogactwem znaczeń i zapierając dech brawurą w realizacji artystycznej wizji. Nie inaczej jest z twórczością (bo taki właśnie termin jest jedynym adekwatnym) projektantów luksusowych wnętrz – kreatywnych designerów i artystów, którzy potrafią zaklinać przestrzenie domów, apartamentów i rezydencji, grając barwą, fakturą, strukturą i dodatkami. Nie bójmy się powierzać im wnętrz naszych domów. Zwłaszcza, gdy planujemy urządzić je w najlepszym stylu, z odwagą i śmiałością godną światowych stolic mody i designu.

 

aranżacje wnętrz intellio aranżacje wnętrz intelliofot. Intellio designers

 

Ujarzmić ekskluzywne wyposażenie wnętrz
Wbrew pozorom nie jest wcale łatwo zaaranżować luksusowe wnętrze czy zrealizować aranżację w stylu nowoczesnym, klasycznym czy eklektycznym, choć laikowi recepta na wykwintność mogłaby wydać się prosta: drogie meble z najszlachetniejszych materiałów, wyszukana forma, połysk, blichtr, kosztowne dodatki… Jak bardzo może to być złudne, przekonał się niejeden aranżer-amator, który na własną rękę postanowił urządzić eleganckie, stylowe wnętrze. Efekt? Niemal zawsze chybiony, bo zamiast dzieła sztuki powstaje często zaledwie imitacja albo… bohomaz.
„Aranżowanie wnętrz w stylu glamour i luksusowych przypomina komponowanie utworu muzycznego” – mówi Agnieszka Liniewska-Baran ze studia Intellio designers, które w swojej działalności koncentruje się przede wszystkich na stylowych, ekskluzywnych wnętrzach domów, apartamentów, rezydencji. „Od początku konieczna jest spójna wizja całości i wiedza o technikach kompozytorskich. Można na przykład prowadzić obok siebie kilka niezależnych linii melodycznych, ale można też oprzeć się na jednym dominującym temacie i przełamywać go ciekawymi akcentami, zmieniać rytm i tonację. Zawsze jednak, niezależnie od obranej drogi, projektowanie-komponowanie musi być podporządkowane pewnym zasadom, które utrzymają całość w ryzach i nie wprowadzą poczucia chaosu” – dodaje.

 

aranżacje wnętrz intellio aranżacje wnętrz intellio aranżacje wnętrz intelliofot. Intellio designers

 

Kto jest zdolny do tego, aby stworzyć takie dzieło sztuki? Tylko wirtuoz, którego talent wspiera się na solidnym fundamencie wiedzy i doświadczenia. Agnieszka Liniewska-Baran, założycielka studia Intellio designers doświadczenie zdobywała w europejskich kuźniach talentów – stolicach designu i aranżowania wnętrz w Paryżu, Mediolanie, Walencji, Madrycie. To tam pod okiem mistrzów doskonaliła swój artystyczny warsztat i zdobywała umiejętności sprawnego poruszania się po zaułkach i korytarzach labiryntu, jakim jest współczesna sztuka aranżowania wnętrz. To tam poznawała tajemnice projektowania przestrzeni z uwzględnieniem najnowszych trendów, psychologii barw, oświetlenia, funkcjonalności i ergonomii. Efekt wysiłku włożonego w rozwijanie talentu jest olśniewający, przez co w portfolio firmy znajdziemy realizacje wykonywane dla najbardziej wymagających klientów z całej Europy. Są wśród nich właściciele apartamentów pałacowych, domów i mieszkań w stylu glamour, eklektycznym i klasycznym, mieszkańcy rezydencji, w których stylistyczne konwenanse złamane są nieoczywistością połączeń materiałów i barw, a także miłośnicy surowych i oszczędnych w wyrazie kompozycji, których piękno polega na ograniczeniu środków, form i kolorów oraz twórczej grze pomiędzy nimi.

 

aranżacje wnętrz intellio aranżacje wnętrz intelliofot. Intellio designers

 

Luksusowe aranżacje wnętrz… czyli jakie?
Pojęcie luksusu, podobnie jak terminy takie jak „dobry gust”, „wyszukany styl”, „aranżacje w stylu klasycznym”, „nowoczesne wnętrza” wymagają wielu doprecyzowań. Wydawać by się mogło, że każde z nich jest pojęciem względnym, determinowanym przez poczucie estetyki konkretnego człowieka. To nasze zmysły (zwłaszcza wzrok, ale także dotyk, bo przecież gra fakturą i teksturą również ma niebagatelne znaczenie) stają się pryzmatem, przez który filtrujemy rzeczywistość, to one wpływają na postrzeganie przestrzeni i jej odbiór jako atrakcyjnej lub nudnej i banalnej. Czym więc jest luksus? Jakie wyposażenie wnętrz jest ekskluzywne, a co jest po prostu nietrafioną imitacją, namiastką dobrego stylu? Luksusowe aranżacje wnętrz lubią „mocne” dodatki, wyraziste kontrapunkty, oryginalne wzornictwo, metaliczne akcenty, szlachetne tkaniny, ale wszystko to musi być ujarzmione i zamknięte w ryzach spójnej wizji artystycznej. Tylko wtedy przestrzenie nabierają splendoru, zarezerwowanego dla najbardziej luksusowych aranżacji wnętrz.

 

aranżacje wnętrz intellio aranżacje wnętrz intelliofot. Intellio designers

 

„Ponieważ w wyposażeniu ekskluzywnych wnętrz królują śmiałe dodatki, łatwo popaść w przesadę, wywołać niepożądane wrażenie nadmiaru i przesytu. Takie przestrzenie wymagają od projektanta znawstwa, pietyzmu, wiedzy, wysokiej kultury stylistycznej i aranżacyjnej ogłady” – mówi Agnieszka Liniewska-Baran.
Warto też pojęcie luksusu rozciągnąć jeszcze na inne dziedziny życia. Bo czy dobrem luksusowym nie jest w dzisiejszych, zabieganych czasach spokój, wolna chwila, moment relaksu? Zamiast spędzać długie godziny na projektowaniu, poszukiwaniu materiałów wykończeniowych, pilnowaniu ekipy remontowej, powierzmy to zadanie firmie, która zajmie się wszystkim od początku do końca. Projektanci-artyści z Intellio designers nie tylko ubiorą nasze marzenia w gustowne, eleganckie i skrojone na miarę marzeń szaty. Pomogą też wybrać najlepszej jakości materiały niezbędne do ich uszycia, a ponadto dopilnują pracy tych, którzy będą je dla nas przygotowywać. Tak, aby nie tylko skierowały na nas pełne podziwu spojrzenia innych, ale także były wygodne i dopasowane w każdym detalu do naszego gustu, oczekiwań i preferencji.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.intellio.pl

 

30-418 Kraków, Zakopiańska 58, woj. małopolskie
tel. 604 534 123 ,


Liczba odwiedzin: 1928 | Data publikacji: 2017-10-17

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


14.06.2017 | Meble
Kuchnia jest sercem każdego domu. W tym...
14.01.2015 | Ogrzewanie
Pięknie odnowione, stylowe mieszkanie, idealnie dobrane przez...
06.03.2019 | Ogrzewanie
Czy montaż grzejnika może być banalnie prosty?...
27.10.2017 | Posadzki przemysłowe
Czy istnieje nawierzchnia, którą można stosować zarówno...
18.11.2014 | Domy drewniane
Dom na miarę XXI wieku musi sprostać...
20.09.2017 | Szkło
Coraz większa moda na szkło artystyczne i...
Poszukiwanie nieszablonowych rozwiązań w aranżacjach wnętrz jest...
Aranżowanie domu lub mieszkania jest jak dobieranie...
Okleiny ścienne, niezależnie od tego, czy mowa...
Beton architektoniczny, choć na ogół kojarzony z...
08.07.2015 | Kominki
Klasyczny, nowoczesny, elegancki z marmurową obudową czy...
Mnogość materiałów wykorzystywanych w nowoczesnych aranżacjach wnętrz...
Lato sprzyja pracom w ogrodzie, który w...
23.11.2021 | Grzejniki
Najwyższa jakość wykonania, efektywne działanie, stylowy design...
VENIDESIGN jakie panele do kuchni i przedpokoju
Panele laminowane, deska fornirowana, a może klasyczna...
14.10.2021 | Oświetlenie
„Rozwój technologiczny miał ogromny wpływ na projektowanie...
05.10.2021 | Dywany, wykładziny
Niesłabnącą popularność stylizacji skandynawskiej w architekturze odnajdujemy...
Małe, kameralne mieszkania tworzą wiele aranżacyjnych wyzwań....
Zasłony, firany, żaluzje i rolety to nieodłączni...
Geometria, delikatna fala, a może spiralne kręgi...
Obserwując współczesne trendy w aranżacjach wnętrz trudno...
21.04.2021 | Elektroinstalatorstwo
„Idealne wnętrze”… każdy może rozumieć to pojęcie...
24.03.2021 | Meble
Marzy wam się przytulna aranżacja salonu, która...
16.02.2021 | Stolarka otworowa
Jeszcze do niedawna wybór był potencjalnie prosty...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. małopolskie
woj. dolnośląskie
woj. dolnośląskie
woj. wielkopolskie
woj. łódzkie
woj. dolnośląskie
woj. kujawsko-pomorskie
woj. małopolskie
woj. śląskie
woj. opolskie
woj. wielkopolskie
woj. lubuskie

Słowa kluczowe: ekskluzywne wyposażenie wnętrz, aranżacja wnętrza, aranżacje wnętrz luksusowe,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy