Podziwiając wystawy sztuki – zwłaszcza współczesnej – niejeden z nas nabiera przekonania, że w rękach utalentowanego wizjonera nawet najbardziej niepozorny przedmiot może posłużyć za tworzywo artystyczne i zostać przekształcony w arcydzieło, opalizujące bogactwem znaczeń i zapierając dech brawurą w realizacji artystycznej wizji. Nie inaczej jest z twórczością (bo taki właśnie termin jest jedynym adekwatnym) projektantów luksusowych wnętrz – kreatywnych designerów i artystów, którzy potrafią zaklinać przestrzenie domów, apartamentów i rezydencji, grając barwą, fakturą, strukturą i dodatkami. Nie bójmy się powierzać im wnętrz naszych domów. Zwłaszcza, gdy planujemy urządzić je w najlepszym stylu, z odwagą i śmiałością godną światowych stolic mody i designu.

 

aranżacje wnętrz intellio aranżacje wnętrz intelliofot. Intellio designers

 

Ujarzmić ekskluzywne wyposażenie wnętrz
Wbrew pozorom nie jest wcale łatwo zaaranżować luksusowe wnętrze czy zrealizować aranżację w stylu nowoczesnym, klasycznym czy eklektycznym, choć laikowi recepta na wykwintność mogłaby wydać się prosta: drogie meble z najszlachetniejszych materiałów, wyszukana forma, połysk, blichtr, kosztowne dodatki... Jak bardzo może to być złudne, przekonał się niejeden aranżer-amator, który na własną rękę postanowił urządzić eleganckie, stylowe wnętrze. Efekt? Niemal zawsze chybiony, bo zamiast dzieła sztuki powstaje często zaledwie imitacja albo... bohomaz.
„Aranżowanie wnętrz w stylu glamour i luksusowych przypomina komponowanie utworu muzycznego” – mówi Agnieszka Liniewska-Baran ze studia Intellio designers, które w swojej działalności koncentruje się przede wszystkich na stylowych, ekskluzywnych wnętrzach domów, apartamentów, rezydencji. „Od początku konieczna jest spójna wizja całości i wiedza o technikach kompozytorskich. Można na przykład prowadzić obok siebie kilka niezależnych linii melodycznych, ale można też oprzeć się na jednym dominującym temacie i przełamywać go ciekawymi akcentami, zmieniać rytm i tonację. Zawsze jednak, niezależnie od obranej drogi, projektowanie-komponowanie musi być podporządkowane pewnym zasadom, które utrzymają całość w ryzach i nie wprowadzą poczucia chaosu” – dodaje.

 

aranżacje wnętrz intellio aranżacje wnętrz intellio aranżacje wnętrz intelliofot. Intellio designers

 

Kto jest zdolny do tego, aby stworzyć takie dzieło sztuki? Tylko wirtuoz, którego talent wspiera się na solidnym fundamencie wiedzy i doświadczenia. Agnieszka Liniewska-Baran, założycielka studia Intellio designers doświadczenie zdobywała w europejskich kuźniach talentów – stolicach designu i aranżowania wnętrz w Paryżu, Mediolanie, Walencji, Madrycie. To tam pod okiem mistrzów doskonaliła swój artystyczny warsztat i zdobywała umiejętności sprawnego poruszania się po zaułkach i korytarzach labiryntu, jakim jest współczesna sztuka aranżowania wnętrz. To tam poznawała tajemnice projektowania przestrzeni z uwzględnieniem najnowszych trendów, psychologii barw, oświetlenia, funkcjonalności i ergonomii. Efekt wysiłku włożonego w rozwijanie talentu jest olśniewający, przez co w portfolio firmy znajdziemy realizacje wykonywane dla najbardziej wymagających klientów z całej Europy. Są wśród nich właściciele apartamentów pałacowych, domów i mieszkań w stylu glamour, eklektycznym i klasycznym, mieszkańcy rezydencji, w których stylistyczne konwenanse złamane są nieoczywistością połączeń materiałów i barw, a także miłośnicy surowych i oszczędnych w wyrazie kompozycji, których piękno polega na ograniczeniu środków, form i kolorów oraz twórczej grze pomiędzy nimi.

 

aranżacje wnętrz intellio aranżacje wnętrz intelliofot. Intellio designers

 

Luksusowe aranżacje wnętrz... czyli jakie?
Pojęcie luksusu, podobnie jak terminy takie jak „dobry gust”, „wyszukany styl”, „aranżacje w stylu klasycznym”, „nowoczesne wnętrza” wymagają wielu doprecyzowań. Wydawać by się mogło, że każde z nich jest pojęciem względnym, determinowanym przez poczucie estetyki konkretnego człowieka. To nasze zmysły (zwłaszcza wzrok, ale także dotyk, bo przecież gra fakturą i teksturą również ma niebagatelne znaczenie) stają się pryzmatem, przez który filtrujemy rzeczywistość, to one wpływają na postrzeganie przestrzeni i jej odbiór jako atrakcyjnej lub nudnej i banalnej. Czym więc jest luksus? Jakie wyposażenie wnętrz jest ekskluzywne, a co jest po prostu nietrafioną imitacją, namiastką dobrego stylu? Luksusowe aranżacje wnętrz lubią „mocne” dodatki, wyraziste kontrapunkty, oryginalne wzornictwo, metaliczne akcenty, szlachetne tkaniny, ale wszystko to musi być ujarzmione i zamknięte w ryzach spójnej wizji artystycznej. Tylko wtedy przestrzenie nabierają splendoru, zarezerwowanego dla najbardziej luksusowych aranżacji wnętrz.

 

aranżacje wnętrz intellio aranżacje wnętrz intelliofot. Intellio designers

 

„Ponieważ w wyposażeniu ekskluzywnych wnętrz królują śmiałe dodatki, łatwo popaść w przesadę, wywołać niepożądane wrażenie nadmiaru i przesytu. Takie przestrzenie wymagają od projektanta znawstwa, pietyzmu, wiedzy, wysokiej kultury stylistycznej i aranżacyjnej ogłady” – mówi Agnieszka Liniewska-Baran.
Warto też pojęcie luksusu rozciągnąć jeszcze na inne dziedziny życia. Bo czy dobrem luksusowym nie jest w dzisiejszych, zabieganych czasach spokój, wolna chwila, moment relaksu? Zamiast spędzać długie godziny na projektowaniu, poszukiwaniu materiałów wykończeniowych, pilnowaniu ekipy remontowej, powierzmy to zadanie firmie, która zajmie się wszystkim od początku do końca. Projektanci-artyści z Intellio designers nie tylko ubiorą nasze marzenia w gustowne, eleganckie i skrojone na miarę marzeń szaty. Pomogą też wybrać najlepszej jakości materiały niezbędne do ich uszycia, a ponadto dopilnują pracy tych, którzy będą je dla nas przygotowywać. Tak, aby nie tylko skierowały na nas pełne podziwu spojrzenia innych, ale także były wygodne i dopasowane w każdym detalu do naszego gustu, oczekiwań i preferencji.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.intellio.pl

 

30-418 Kraków, Zakopiańska 58, woj. małopolskie
tel. 604 534 123 ,