Wyposażenie grzejników: zawory, głowice, zestawy instalacyjne

Armatura grzejnikowa Vario Term

Pięknie odnowione, stylowe mieszkanie, idealnie dobrane przez projektanta wnętrz kolory, eleganckie meble i… grzejnik, a przy nim plastikowe pokrętło, albo – co jeszcze gorsze – widoczna gołym okiem rurka instalacyjna czy niklowany zawór. Choć każdy z nas to zna, to jednak (na szczęście!) takie widoki towarzyszą nam coraz rzadziej, a na rynku instalacyjno-sanitarnym dostępne są nie tylko designerskie grzejniki dekoracyjne, ale również bogaty asortyment różnego rodzaju armatury. Z powodzeniem można ją dopasować niemal do każdego grzejnika.

Przydatność i design w parze
Długie lata PRL-owskiej rzeczywistości przyzwyczaiły Polaków, że przedmioty stricte użytkowe nie muszą być ładne, wystarczy tylko, że są… Gdy udało się komuś zdobyć jakikolwiek sprzęt do domu, nie zastanawiał się nad jego wyglądem i nad tym, czy pasuje do wystroju wnętrza.
Czasy te przeszły do historii, jednak wielu z nas wciąż nie może się przyzwyczaić, że współczesny rynek nauczył się już łączyć design z funkcją czysto użytkową. A tendencja ta staje się już faktem. Obecnie coraz częściej nawet najbardziej niezbędne i – pozornie nieatrakcyjne – przedmioty są ciekawe, estetyczne, dostępne w różnych kolorach, kształtach i wykonywane z najbardziej różnorodnych materiałów. Trend ten nie omija również producentów armatury grzejnikowej, którzy oferują głowice termostatyczne w interesujących wzorach i bogatą ofertę akcesoriów do montażu (złączki, przedłużki, rozety), oczywiście malowane pod kolor grzejnika lub zaworu.

 

armatura grzejnikowa armatura grzejnikowafot. Varioterm

 

Armatura grzejnikowa od polskiego producenta
Jedną z pierwszych firm w Polsce i w Europie, która rozpoczęła produkcję głowic termostatycznych  (już w latach 80. XX wieku) była Mera Pnefal, dziś znana pod marką Mera Term. I po dziś dzień firma Vario Term, należąca do grupy Mera Term, oferuje na polskim rynku głowice, zawory termostatyczne i inne elementy wyposażenia grzejników i jest jednym z nielicznych rodzimych producentów tego typu rozwiązań, zwłaszcza zaś armatury ekskluzywnej.

 

zawory grzejnikowe zawory grzejnikowefot. Varioterm

– Nasze produkty dzielimy na cztery podstawowe kategorie – mówi Marcin Olech, Marketing Manager w firmie Vario Term. – Wśród nich znaleźć można zarówno rozwiązania ekskluzywne, jak i produkty tańsze, wciąż jednak w ciekawej ofercie wzorniczej – dodaje.
Najtańsze zestawy termostatyczne lub regulacyjne, niklowane, z tańszymi wersjami głowic i bez dostępnych różnych kolorów to klasa ekonomiczna.

 

zestawy do grzejnikówfot. Varioterm

Poziom wyżej obejmuje zestawy z zaworami termostatycznymi wyposażonymi już w nastawę wstępną, z tańszymi głowicami, ale bez kolorów (klasa standard).

 

głowice grzejnikowefot. Varioterm

Dla bardziej wymagających użytkowników, którym zależy np. na dopasowaniu kolorystycznym armatury do grzejnika są zestawy eleganckie, kolorowe, gdzie wszystkie zawory mają nastawę.

 

zestawy grzejnikowe zestawy grzejnikowefot. Varioterm

Najwyższa półka produktów Vario Term to najdroższe zestawy ekskluzywne.
– Dostępna jest w nich pełna gama kolorów wraz ze strukturami, możliwe są indywidualne zamówienia na kolory, np. złote, różowe, zielone itp. Są to produkty zdecydowanie cięższe, najlepszej jakości – podkreśla Marcin Olech. – W ostatnim czasie właśnie w tym segmencie, jak również w klasie eleganckiej zauważamy znaczny wzrost sprzedaży – dodaje.
 

armatura do grzejników armatura do grzejnikówfot. Varioterm

 

Zawory i głowice termostatyczne są ekonomiczne
Na czym właściwie polega przewaga zaworu termostatycznego nad zwykłym zaworem regulacyjnym? Oprócz tego, że te z oferty Vario Term mają ciekawe wzory i kolory, to pasują też niemal do wszystkich grzejników, również tych starszego typu. Jednak atrakcyjny wygląd to nie wszystko. Głowice i zawory termostatyczne to także ogromna oszczędność, gdyż regulując pracę grzejników przyczyniają się do oszczędności energii. Poza tym możliwość precyzyjnej regulacji poprawia też komfort cieplny wewnątrz pomieszczeń, dostosowując temperaturę otoczenia do potrzeb i upodobań użytkownika. Najbardziej zaawansowane produkty firmy Vario Term (np. głowice termostatyczne „Prestige”, „Plus” czy „Trendy”) nie tylko pozwalają na ustawienie pożądanej temperatury, ale utrzymują komfort cieplny również dzięki temu, że uwzględniają zyski ciepła pochodzące z innych źródeł – od ludzi, oświetlenia czy nasłonecznia.

 

zawory, głowice termostatycznefot. Varioterm

W ofercie Vario Term znajdują się zarówno pojedyncze głowice i zawory termostatyczne, jak i całe ich zestawy, np. bardzo popularne wśród klientów, eleganckie zestawy instalacyjne „Quattro” czy „Integra” do grzejników łazienkowych.
– W ofercie mamy też akcesoria do montażu. Są to różnego rodzaju złączki, przedłużki, rozety i inne, oczywiście malowane pod kolor grzejnika lub zaworu. Dzięki tym elementom można ukryć wszelkie rurki i połączenia, czyli te nieatrakcyjne elementy grzejnika – mówi Marcin Olech.

Bezpieczne akcesoria grzejnikowe
Oprócz tego, że akcesoria grzejnikowe muszą (albo przynajmniej powinny) być ciekawe wzorniczo i umożliwiać precyzyjną regulację temperatury wewnątrz pomieszczenia, ważne jest też, aby były bezpieczne. Dlatego decydując się na wybór danego produktu warto sprawdzić, czy posiada on odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa i deklaracje zgodności.

 

akcesoria grzejnikowefot. Varioterm

– Jest to dla nas bardzo ważny aspekt, dlatego w trosce o jakość i bezpieczeństwo wyrobów uzyskaliśmy certyfikację TUV Rheinland na zgodność z normami: PN-EN215-2005. Dzięki zdobytemu certyfikatowi możemy więc korzystać z dobrowolnego znaku zgodności Monitoring + Testing (M+T) który jest dowodem wysokiej jakości wyrobu. Znak gwarantuje, że procesy wytwarzania wyrobu monitorowane są przez firmę TUV – podkreśla Marcin Olech.
Ponadto podstawowe produkty i zestawy termostatyczne zostały też przebadane w Instytucie Energetyki w Radomiu.
Wzory głowic termostatycznych Vario Term są zarejestrowane w Urzędzie do Spraw Harmonizacji Rynku Wewnętrznego OHIM jako wzory wspólnotowe i podlegają ochronie.

Ze szczegółową ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.varioterm.pl

04-998 Warszawa, ul. Ogórkowa 96, woj. mazowieckie
tel. 228724214,


Liczba odwiedzin: 1886 | Data publikacji: 2015-01-14

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


11.02.2016 | Ogrzewanie
Ogrzewanie podłogowe ma wiele zalet: nagrzana podłoga...
03.09.2020 | Hydraulika
Współczesną technikę grzewczą napędzają technologiczne innowacje. Aby...
Wybór ogrzewania to bardzo ważna decyzja, która...
06.03.2019 | Ogrzewanie
Czy montaż grzejnika może być banalnie prosty?...
28.08.2017 | Ogrzewanie
Kontrola ogrzewania przez telefon, sterowanie pracą urządzeń...
18.03.2016 | Piece, kotły
Ustawienie kotła CO tak, aby grzał ekonomicznie,...
15.09.2015 | Ogrzewanie
Choć sercem systemu centralnego ogrzewania bez wątpienia...
18.02.2021 | Ogrzewanie
Kotłownia z buforem zasilana energią elektryczną –...
22.07.2019 | Grzejniki
Efektywność grzewcza, niższe koszty eksploatacji dzięki mniejszemu...
17.01.2018 | Grzejniki
Współczesne budownictwo charakteryzują nie tylko rozwiązania o...
29.01.2015 | Grzejniki
Czasy, w których różne przedmioty codziennego użytku...
04.11.2013 | Grzejniki
Rola grzejnika w pomieszczeniu wcale nie musi...
Kończą się czasy dymiących kotłów na węgiel,...
Energooszczędność w obecnych czasach to coś więcej...
08.10.2020 | Ogrzewanie
Ogrzewanie na podczerwień to dziś, w czasach...
02.09.2019 | Ogrzewanie
Zainteresowanie ogrzewaniem podłogowym nieustannie rośnie. Nic dziwnego....
29.01.2019 | Grzejniki
Grzejniki konwektorowe wodne to produkt, który doskonale...
11.10.2018 | Pompy
Okres grzewczy spędza sen z powiek tysiącom...
budowa hali stalowej
Firma JAKON od 1989 roku zajmuje się...
19.07.2018 | Grzejniki
Bardzo ograniczone możliwości regulowania temperatury, duży ciężar,...
05.07.2018 | Kominki
Ognisko domowe to miejsce, wokół którego od...
05.06.2018 | Grzejniki
Kwestia ogrzewania w domu jest bardzo ważna....
15.02.2018 | Pompy
Czy ogrzewanie domu ciepłem z ziemi się...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. śląskie
woj. mazowieckie
woj. kujawsko-pomorskie
woj. kujawsko-pomorskie
woj. mazowieckie
woj. dolnośląskie
woj. pomorskie
woj. mazowieckie
woj. podlaskie
woj. mazowieckie
woj. lubelskie
woj. śląskie

Słowa kluczowe: armatura grzejnikowa, zawory grzejnikowe, zawór grzejnikowy, głowica grzejnikowa, głowice grzejnikowa, zawór do grzejnika, głowica do grzejnika, instalacja grzejnika, akcesoria grzejnikowe
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy