Zawory RTL firmy Vario Term

Nowa linia produktów do ogrzewania zintegrowanego

Ogrzewanie podłogowe ma wiele zalet: nagrzana podłoga długo utrzymuje ciepło, podłogi w łazience szybko schną, a sposób rozkładu ciepła z takiego ogrzewania pozwala obniżyć o około 2°C temperaturę w pomieszczeniu przy zachowaniu poczucia komfortu cieplnego. Poza tym jest to ogrzewanie uznawane za najlepsze dla naszego zdrowia.

Ogrzewanie podłogowe to bardzo dobre rozwiązanie, jednak jeśli powierzchnia pomieszczeń przeznaczonych do tego typu instalacji jest niewielka, jego montaż może być nieopłacalny. Czasem użytkownicy chcą tylko „ocieplić” podłogę z zimnego materiału, np. gresu, mimo używania tradycyjnych grzejników. Warto wówczas rozważyć inną opcję: ogrzewanie zintegrowane. Zasada jego działania polega na ograniczeniu temperatury wody na  powrocie grzejnika lub w pętli ogrzewania podłogowego. Aby jednak gorąca woda wypływająca z grzejników i wpływająca do instalacji w podłodze nie parzyła stóp, należy zamontować zawór RTL (z ang. Return Temperature Limiter) , które zapewnią odpowiednią temperaturę wody. Producentem takich zaworów jest firma Vario Term, która właśnie wypuściła na rynek nową linię produktów.

Zestawy z ekskluzywnej serii RTL

Zestaw zaworów VISION RTL
Zestaw zaworów grzejnikowych VISION RTL, przeznaczone do montażu na grzejniku centralnego ogrzewania w systemie dwururowym, stosuje się do ograniczenia temperatury na powrocie grzejnika lub do regulacji temperatury dla małych powierzchni ogrzewania podłogowego (do 15 m2). Zawór VISION RTL montowany jest na grzejniku centralnego ogrzewania po stronie przewodu odcinającego, natomiast zawór odcinający montowany jest po stronie przewodu zasilającego. Taki zestaw zapewnia precyzyjne zrównoważenie każdego obiegu grzejnikowego, co wpływa na poprawę komfortu cieplnego i lepszą wydajność zaworów. Zawory VISION RTL umożliwiają regulację wody w grzejniku w zakresie temperatury od 10 do 50°C, niezależnie od temperatury w pomieszczeniu. W skład zestawu wchodzi zawór VISION RTL osiowo lewy bądź prawy, głowica PRESTIGE RTL oraz zawór odcinający VISION osiowo lewy bądź prawy.

 

zawory rtl vario term zawory rtl vario termrys. Vario Term

 

Zestaw zaworów LUX RTL
Zestaw zaworów grzejnikowych LUX RTL wyłącznie w wersji kątowej, przeznaczony jest do montażu na grzejniku centralnego ogrzewania w systemie dwururowym. Zestaw stosuje się do ograniczenia temperatury na powrocie grzejnika lub do regulacji temperatury dla małych powierzchni ogrzewania podłogowego (do 15 m2). Umożliwia regulację temperatury i optymalne jej do potrzeb użytkowników. W skład zestawu wchodzi zawór kątowy LUX RTL, głowica PRESTIGE  RTL oraz zawór odcinający kątowy LUX.

 

zawory rtl vario term zawory rtl vario termrys. Vario Term

 

Przyłącze UNICO RTL
Przyłącze UNICO RTL zostało specjalnie zaprojektowane do grzejników dekoracyjnych i łazienkowych z pionowymi kolektorami, pozwalającymi na zastosowanie w grzejniku grzałki elektrycznej wykorzystywanej w okresie letnim do podgrzewania grzejnika i używania go jako suszarki. Zestaw stosuje się do ograniczenia temperatury na powrocie grzejnika lub do regulacji temperatury dla małych powierzchni ogrzewania podłogowego (do 15 m2). Przyłącze UNICO RTL posiada również funkcję odcięcia wody. W skład zestawu wchodzi przyłącze UNICO RTL lewe bądź prawe oraz głowica PRESTIGE RTL.

 

zawory rtl vario term zawory rtl vario termrys. Vario Term

 

Zestaw przyłączeniowy TWINS RTL
Zestaw przyłączeniowy TWINS RTL został specjalnie zaprojektowany do grzejników dekoracyjnych i łazienkowych z połączeniem dolnym i króćcami o rozstawie 50 mm. Zestaw stosuje się do ograniczenia temperatury na powrocie grzejnika lub do regulacji temperatury dla małych powierzchni ogrzewania podłogowego (do 15 m2). Zestaw składa się ze specjalnego przyłącza TWINS RTL lewego bądź prawego, nypli redukcyjnych oraz ogranicznika temperatury powrotu PRESTIGE RTL który umożliwia regulację wody w grzejniku w zakresie od 10 do 50°C niezależnie od temperatury w pomieszczeniu. Przyłącze TWINS RTL posiada również funkcję odcięcia wody.

 

zawory rtl vario term zawory rtl vario termrys. Vario Term

 

Zestawy za standardowej serii RTL

Zestaw SFP 15 i SFK 15 RTL
Zawory RTL serii SF (prosty oraz kątowy) DN15 z wyjściem pod adaptery Pex/Cu przeznaczone są do montażu w zintegrowanych instalacjach ogrzewania grzejnikowego i/lub podłogowego. Zestaw może być montowany na powrocie grzejnika (z zachowaniem odpowiedniego kierunku przepływu) bądź bezpośrednio na danej sekcji rozdzielacza, która odpowiada za pętle ogrzewania podłogowego (do 15m2). W zestawie z głowicą PERSTIGE RTL regulują ilość czynnika grzewczego wpływającego do grzejnika niezależnie od temperatury w pomieszczeniu. Zawór otwiera przepływ czynnika dopiero wówczas, gdy nie zostanie przekroczona  nastawiona wartość na głowicy. Taka regulacja pozwala na zachowanie komfortowej temperatury w pomieszczeniu.

 

zawory rtl vario term zawory rtl vario term
zawory rtl vario term zawory rtl vario termrys. Vario Term

 

Pełną ofertę firmy Vario Term prezentuje strona www.varioterm.pl

 

04-998 Warszawa, ul. Ogórkowa 96, woj. mazowieckie
tel. 228724214,


Liczba odwiedzin: 1239 | Data publikacji: 2016-02-11

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:


Podobne artykuły


06.03.2019 | Ogrzewanie
Czy montaż grzejnika może być banalnie prosty?...
14.01.2015 | Ogrzewanie
Pięknie odnowione, stylowe mieszkanie, idealnie dobrane przez...
Belimo to czołowy przedstawiciel branży w zakresie...
Firma EWE Armatura wyspecjalizowała się w produkcji...
Reduktory gazu LPG oraz instalacje butlowe to...
18.09.2019 | Ogrzewanie
Kocioł elektryczny centralnego ogrzewania – opinie większości...
22.07.2019 | Grzejniki
Efektywność grzewcza, niższe koszty eksploatacji dzięki mniejszemu...
21.06.2018 | Ogrzewanie
Gaz płynny LPG to jedno z podstawowych...
Gotowe studnie wodomierzowe z tworzyw sztucznych sprawdzają...
Wybór ogrzewania to bardzo ważna decyzja, która...
12.10.2017 | Piece, kotły
W Polsce nie brakuje zwolenników centralnego ogrzewania...
Ochrona przeciwpożarowa budynków drewnianych, zwłaszcza zabytkowych i...
09.03.2017 | Pompy
Zakłady komunalne, oczyszczalnie ścieków, zakłady przemysłowe, spożywcze,...
Gdyby wyłączyć muzykę i wyciszyć gwar ludzkich...
24.02.2016 | Domy drewniane
W epoce pięciogwiazdkowych hoteli wciąż wiele osób...
03.02.2016 | Pompy
Zakres stosowania agregatów pompowych jest bardzo szeroki,...
28.10.2014 | Ogrzewanie
Zauważalne na rynku dążenie, aby jak najbardziej...
29.04.2014 | Automatyka domowa
Każdy z nas zna następujący scenariusz: wyjazd...
Inwestorzy coraz częściej zdają sobie sprawę, że...
W roku 1943 wybitny francuski architekt i...
28.08.2017 | Ogrzewanie
Kontrola ogrzewania przez telefon, sterowanie pracą urządzeń...
18.03.2016 | Piece, kotły
Ustawienie kotła CO tak, aby grzał ekonomicznie,...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. lubelskie
woj. kujawsko-pomorskie
woj. wielkopolskie
woj. kujawsko-pomorskie
woj. wielkopolskie
woj. mazowieckie
woj. mazowieckie
woj. śląskie
woj. śląskie
woj. zachodniopomorskie
woj. wielkopolskie
woj. małopolskie

Słowa kluczowe: zawór rtl, zawory, zestaw przyłączeniowy, zawór grzejnikowy, zawory rtl, zawór rtl, ogrzewanie podłogowe rtl, zawór do ogrzewania podłogowego, zawór do podłogówki, zestaw przyłączeniowy do grzejników, ogrzewanie podłogowe zawór rtl, regulator temperatury ogrzewanie podłogowe, zawor rtl, zestaw zaworów grzejnikowych, zawor rtl ogrzewanie podlogowe, ogrzewanie podłogowe regulacja temperatury, produkty do ogrzewania zintegrowanego, przyłącze do grzejników dekoracyjnych
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy