Ogrzewanie podłogowe to bardzo dobre rozwiązanie, jednak jeśli powierzchnia pomieszczeń przeznaczonych do tego typu instalacji jest niewielka, jego montaż może być nieopłacalny. Czasem użytkownicy chcą tylko „ocieplić” podłogę z zimnego materiału, np. gresu, mimo używania tradycyjnych grzejników. Warto wówczas rozważyć inną opcję: ogrzewanie zintegrowane. Zasada jego działania polega na ograniczeniu temperatury wody na  powrocie grzejnika lub w pętli ogrzewania podłogowego. Aby jednak gorąca woda wypływająca z grzejników i wpływająca do instalacji w podłodze nie parzyła stóp, należy zamontować zawór RTL (z ang. Return Temperature Limiter) , które zapewnią odpowiednią temperaturę wody. Producentem takich zaworów jest firma Vario Term, która właśnie wypuściła na rynek nową linię produktów.

Zestawy z ekskluzywnej serii RTL

Zestaw zaworów VISION RTL
Zestaw zaworów grzejnikowych VISION RTL, przeznaczone do montażu na grzejniku centralnego ogrzewania w systemie dwururowym, stosuje się do ograniczenia temperatury na powrocie grzejnika lub do regulacji temperatury dla małych powierzchni ogrzewania podłogowego (do 15 m2). Zawór VISION RTL montowany jest na grzejniku centralnego ogrzewania po stronie przewodu odcinającego, natomiast zawór odcinający montowany jest po stronie przewodu zasilającego. Taki zestaw zapewnia precyzyjne zrównoważenie każdego obiegu grzejnikowego, co wpływa na poprawę komfortu cieplnego i lepszą wydajność zaworów. Zawory VISION RTL umożliwiają regulację wody w grzejniku w zakresie temperatury od 10 do 50°C, niezależnie od temperatury w pomieszczeniu. W skład zestawu wchodzi zawór VISION RTL osiowo lewy bądź prawy, głowica PRESTIGE RTL oraz zawór odcinający VISION osiowo lewy bądź prawy.

 

zawory rtl vario term zawory rtl vario termrys. Vario Term

 

Zestaw zaworów LUX RTL
Zestaw zaworów grzejnikowych LUX RTL wyłącznie w wersji kątowej, przeznaczony jest do montażu na grzejniku centralnego ogrzewania w systemie dwururowym. Zestaw stosuje się do ograniczenia temperatury na powrocie grzejnika lub do regulacji temperatury dla małych powierzchni ogrzewania podłogowego (do 15 m2). Umożliwia regulację temperatury i optymalne jej do potrzeb użytkowników. W skład zestawu wchodzi zawór kątowy LUX RTL, głowica PRESTIGE  RTL oraz zawór odcinający kątowy LUX.

 

zawory rtl vario term zawory rtl vario termrys. Vario Term

 

Przyłącze UNICO RTL
Przyłącze UNICO RTL zostało specjalnie zaprojektowane do grzejników dekoracyjnych i łazienkowych z pionowymi kolektorami, pozwalającymi na zastosowanie w grzejniku grzałki elektrycznej wykorzystywanej w okresie letnim do podgrzewania grzejnika i używania go jako suszarki. Zestaw stosuje się do ograniczenia temperatury na powrocie grzejnika lub do regulacji temperatury dla małych powierzchni ogrzewania podłogowego (do 15 m2). Przyłącze UNICO RTL posiada również funkcję odcięcia wody. W skład zestawu wchodzi przyłącze UNICO RTL lewe bądź prawe oraz głowica PRESTIGE RTL.

 

zawory rtl vario term zawory rtl vario termrys. Vario Term

 

Zestaw przyłączeniowy TWINS RTL
Zestaw przyłączeniowy TWINS RTL został specjalnie zaprojektowany do grzejników dekoracyjnych i łazienkowych z połączeniem dolnym i króćcami o rozstawie 50 mm. Zestaw stosuje się do ograniczenia temperatury na powrocie grzejnika lub do regulacji temperatury dla małych powierzchni ogrzewania podłogowego (do 15 m2). Zestaw składa się ze specjalnego przyłącza TWINS RTL lewego bądź prawego, nypli redukcyjnych oraz ogranicznika temperatury powrotu PRESTIGE RTL który umożliwia regulację wody w grzejniku w zakresie od 10 do 50°C niezależnie od temperatury w pomieszczeniu. Przyłącze TWINS RTL posiada również funkcję odcięcia wody.

 

zawory rtl vario term zawory rtl vario termrys. Vario Term

 

Zestawy za standardowej serii RTL

Zestaw SFP 15 i SFK 15 RTL
Zawory RTL serii SF (prosty oraz kątowy) DN15 z wyjściem pod adaptery Pex/Cu przeznaczone są do montażu w zintegrowanych instalacjach ogrzewania grzejnikowego i/lub podłogowego. Zestaw może być montowany na powrocie grzejnika (z zachowaniem odpowiedniego kierunku przepływu) bądź bezpośrednio na danej sekcji rozdzielacza, która odpowiada za pętle ogrzewania podłogowego (do 15m2). W zestawie z głowicą PERSTIGE RTL regulują ilość czynnika grzewczego wpływającego do grzejnika niezależnie od temperatury w pomieszczeniu. Zawór otwiera przepływ czynnika dopiero wówczas, gdy nie zostanie przekroczona  nastawiona wartość na głowicy. Taka regulacja pozwala na zachowanie komfortowej temperatury w pomieszczeniu.

 

zawory rtl vario term zawory rtl vario term
zawory rtl vario term zawory rtl vario termrys. Vario Term

 

Pełną ofertę firmy Vario Term prezentuje strona www.varioterm.pl

 

04-998 Warszawa, ul. Ogórkowa 96, woj. mazowieckie
tel. 228724214,