Zestaw termostatyczny tańszy niż zwykle? Już jest na rynku!

Kompatybilność w cenie

Czy montaż grzejnika może być banalnie prosty? Tak, jeśli kupimy gotowy zestaw termostatyczny, który obok zaworów przyłączeniowych, odcinających i termostatycznych zawiera też wszystkie akcesoria niezbędne do podłączenia grzejnika do instalacji oraz komponenty przeznaczone do regulacji temperatury. Gotowe zestawy typu All In One znajdziemy w ofercie firmy Vario Term. Pasują one do instalacji miedzianych i PEX, a dzięki kolorystycznemu dopasowaniu można uniknąć aranżacyjnych gaf związanych z montażem grzejnika.

Montaż głowicy termostatycznej do grzejnika nie taki straszny, jak go malują
Zawory przyłączeniowe, złączki, rozety maskujące, głowica termostatyczna – cena kompletnego zestawu do montażu grzejników dla niejednego inwestora bywa nieprzyjemnym zaskoczeniem. Aby usprawnić montaż, wyeliminować ryzyko niedopasowania do siebie poszczególnych produktów oraz obniżyć ich cenę, firma Vario Term wprowadziła do swojej oferty gotowe zestawy termostatyczne. Wszystkie produkty dostępne są w pasujących do siebie kolorach i przeznaczone zarówno do instalacji miedzianych oraz na PEX. Co istotne, można je montować do wszystkich rodzajów grzejników dostępnych na rynku, bez konieczności dokupowania jakichkolwiek dodatkowych akcesoriów.
Co zawierają zestawy All In One? Przede wszystkim zawory różnego rodzaju i przeznaczenia z segmentu „Eleganckie” lub „Ekskluzywne”, głowice termostatyczne Prestige oraz akcesoria maskujące: rozety (pojedyncze lub podwójne), tuleje maskujące, przedłużki, złączki lub adaptery na PEX bądź na miedź.

fot. Vario Term

 

Zestaw termostatyczny do podłączenia grzejnika
Czasy, w których do montażu grzejników wykorzystywano przypadkowe akcesoria, to już przeszłość. Dziś grzejnik jest tym elementem mieszkania, który na równi z podłogami, kolorem ścian czy wyposażeniem stanowi ważny element aranżacji. Mało tego! Obecnie dekoracyjne grzejniki nierzadko stają się oryginalną i przykuwającą uwagę ozdobą wnętrza. Z tego powodu muszą być zamontowane w sposób nie tylko umożliwiający właściwe funkcjonowanie instalacji, ale także estetyczny wygląd. Dotyczy to zarówno elementów takich jak zawory czy elementy maskujące, jak i samych głowic termostatycznych. Obok ważnej funkcji, jaką jest możliwość regulacji temperatury wewnątrz pomieszczeń, muszą być one trwałe i niezawodne oraz pasować do grzejników i do wnętrza. We wszystkich zestawach All In One Vario Term znajdują się sprawdzone głowice termostatyczne Prestige, które wyróżniają się ponadczasowym, eleganckim wzornictwem, dopracowanym w każdym detalu.
Jako współczesny producent zaworów firma Vario Term doskonale zrozumiała, że dziś klientom nie wystarczy tylko wysoka jakość, ale także nienaganna estetyka. Dlatego do zestawów termostatycznych tego producenta dobierane są elementy maskujące w dowolnym kolorze, które maskują zarówno rury instalacyjne PEX, jak i miedziane. Bogata kolorystyka sprawia, że bez trudu można dobrać zestaw termostatyczny do podłączenia grzejnika, który będzie pasował do każdego wnętrza. Znajdziemy tu takie kolory, jak np. grafit strukturalny, satyna, piaskowy (strukturalny i ciemny), granit, bordowy, różne odcienie czerni i bieli, a nawet kolory nietypowe jako czerwony, zielony lub pomarańczowy, ponieważ firma jest producentem, swoje produkty maluje na dowolne kolory zgodnie z życzeniem klienta.

 

fot. Vario Term

 

W zestawie All In One do wyboru są rozety podwójne lub pojedyncze, różnej długości tulejki maskujące, złączki wielu konfiguracji.
Aby ułatwić dobór poszczególnych rozwiązań, producent podzielił je na przejrzyste grupy. Znajdują się tu zestawy termostatyczne oznaczone jako „Eleganckie” i „Ekskluzywne”, które z uwagi na szczególną pieczołowitość i szlachetne wykończenia głowic termostatycznych jak i zaworów szczególnie sprawdzą się w przypadku grzejników dekoracyjnych. Oprócz tego firma przygotowała też zestawy dla klientów, którzy poszukują rozwiązań z segmentu ekonomicznego, dostępnych za niższą cenę, a także zestawy termostatyczne do łazienek, a nawet do grzejników retro.

Zestaw termostatyczny do ogrzewania podłogowego
Firma Vario Term oferuje ponadto rozwiązanie dla klientów, którzy decydują się na montaż ogrzewania podłogowego. Specjalnie dla nich stworzono zestawy termostatyczne RTL. Wśród nich znajduje się zestaw przyłącza UNICO RTL prawy lub lewy do grzejników z pionowymi kolektorami, które umożliwiają zastosowanie grzałki elektrycznej.

 

fot. Vario Term

Obok głowicy termostatycznej Prestige, w zestawie znajduje się także rozeta maskująca podwójna, tuleja maskująca, złączki na PEX lub na miedź. Do grzejników z połączeniem dolnym i króćcami o rozstawie 50 mm kierowany jest termostatyczny zestaw przyłączeniowy TWINS RTL prawy lub lewy, z kolei do grzejników w systemie dwururowym jest przeznaczony zestaw zaworów VISION RTL (prawy lub lewy) lub zestaw zaworów grzejnikowych LUX II RTL. Wszystkie zestawy RTL serii All In One posiadają oprócz głowicy termostatycznej Prestige także rozety i tuleje maskujące oraz złączki do różnego rodzaju instalacji.

Więcej informacji na stronie producenta: www.varioterm.pl

04-998 Warszawa, ul. Ogórkowa 96, woj. mazowieckie
tel. 228724214,


Liczba odwiedzin: 1330 | Data publikacji: 2019-03-06

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


13.09.2021 | Ogrzewanie
Ekologiczne metody pozyskiwania energii, to nie konieczność...
11.06.2021 | Ogrzewanie
Jednym z najkorzystniejszych na rynku alternatywnych systemów...
Dębowa podłoga drewniana pod ogrzewanie podłogowe FINISHDESKA...
Pompa ciepła i jej montaż są tematem...
17.12.2020 | Ogrzewanie
Gdy ekolodzy biją na alarm, a zmiany...
08.10.2020 | Ogrzewanie
Ogrzewanie na podczerwień to dziś, w czasach...
02.09.2020 | Ogrzewanie
Oczekiwania, jakie nowoczesne budownictwo stawia dziś przed...
02.09.2020 | Ogrzewanie
Dostęp do własnej energii, wytwarzanej na przykład...
10.06.2020 | Ogrzewanie
Drogo – to pierwsze, co przychodzi na...
05.05.2020 | Piece, kotły
Nowoczesne kotły na pellet 5 klasy charakteryzują...
09.08.2019 | Ogrzewanie
Według potocznych opinii ogrzewanie podłogowe elektryczne to...
29.03.2019 | Ogrzewanie
Pompy ciepła, elektrownie wiatrowe, panele fotowoltaiczne i...
Dobór rur do instalacji co nie wydaje...
ogrzewanie gazowe ze zbiornika
23.11.2018 | Ogrzewanie
Ogrzewanie gazem płynnym ze zbiornika niesie za...
21.05.2018 | Ogrzewanie
Daikin to firma, która zdążyła już nas...
18.05.2018 | Ogrzewanie
Elektryczne ogrzewacze pomieszczeń to doskonała alternatywa dla...
26.04.2018 | Piece, kotły
Wybór ogrzewania nie jest łatwą decyzją, ponieważ...
Wybór ogrzewania to bardzo ważna decyzja, która...
15.02.2018 | Pompy
Czy ogrzewanie domu ciepłem z ziemi się...
Coraz częściej inwestorzy decydują się na ogrzewanie...
28.08.2017 | Ogrzewanie
Kontrola ogrzewania przez telefon, sterowanie pracą urządzeń...
23.06.2017 | Ogrzewanie
Pompy ciepła to jedne z najbardziej efektywnych...
23.02.2017 | Ogrzewanie
Ogrzewanie podłogowe to nie tylko przyjemność stąpania...
03.01.2017 | Ogrzewanie
Naszym przodkom nawet nie śniło się, że...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. podlaskie
woj. śląskie
woj. mazowieckie
woj. kujawsko-pomorskie
woj. wielkopolskie
woj. kujawsko-pomorskie
woj. mazowieckie
woj. dolnośląskie
woj. małopolskie
woj. pomorskie
woj. mazowieckie
woj. podlaskie

Słowa kluczowe: ogrzewanie, montaż głowicy termostatycznej do grzejnika, zestaw termostatyczny
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy