Montaż głowicy termostatycznej do grzejnika nie taki straszny, jak go malują
Zawory przyłączeniowe, złączki, rozety maskujące, głowica termostatyczna – cena kompletnego zestawu do montażu grzejników dla niejednego inwestora bywa nieprzyjemnym zaskoczeniem. Aby usprawnić montaż, wyeliminować ryzyko niedopasowania do siebie poszczególnych produktów oraz obniżyć ich cenę, firma Vario Term wprowadziła do swojej oferty gotowe zestawy termostatyczne. Wszystkie produkty dostępne są w pasujących do siebie kolorach i przeznaczone zarówno do instalacji miedzianych oraz na PEX. Co istotne, można je montować do wszystkich rodzajów grzejników dostępnych na rynku, bez konieczności dokupowania jakichkolwiek dodatkowych akcesoriów.
Co zawierają zestawy All In One? Przede wszystkim zawory różnego rodzaju i przeznaczenia z segmentu „Eleganckie” lub „Ekskluzywne”, głowice termostatyczne Prestige oraz akcesoria maskujące: rozety (pojedyncze lub podwójne), tuleje maskujące, przedłużki, złączki lub adaptery na PEX bądź na miedź.

fot. Vario Term

 

Zestaw termostatyczny do podłączenia grzejnika
Czasy, w których do montażu grzejników wykorzystywano przypadkowe akcesoria, to już przeszłość. Dziś grzejnik jest tym elementem mieszkania, który na równi z podłogami, kolorem ścian czy wyposażeniem stanowi ważny element aranżacji. Mało tego! Obecnie dekoracyjne grzejniki nierzadko stają się oryginalną i przykuwającą uwagę ozdobą wnętrza. Z tego powodu muszą być zamontowane w sposób nie tylko umożliwiający właściwe funkcjonowanie instalacji, ale także estetyczny wygląd. Dotyczy to zarówno elementów takich jak zawory czy elementy maskujące, jak i samych głowic termostatycznych. Obok ważnej funkcji, jaką jest możliwość regulacji temperatury wewnątrz pomieszczeń, muszą być one trwałe i niezawodne oraz pasować do grzejników i do wnętrza. We wszystkich zestawach All In One Vario Term znajdują się sprawdzone głowice termostatyczne Prestige, które wyróżniają się ponadczasowym, eleganckim wzornictwem, dopracowanym w każdym detalu.
Jako współczesny producent zaworów firma Vario Term doskonale zrozumiała, że dziś klientom nie wystarczy tylko wysoka jakość, ale także nienaganna estetyka. Dlatego do zestawów termostatycznych tego producenta dobierane są elementy maskujące w dowolnym kolorze, które maskują zarówno rury instalacyjne PEX, jak i miedziane. Bogata kolorystyka sprawia, że bez trudu można dobrać zestaw termostatyczny do podłączenia grzejnika, który będzie pasował do każdego wnętrza. Znajdziemy tu takie kolory, jak np. grafit strukturalny, satyna, piaskowy (strukturalny i ciemny), granit, bordowy, różne odcienie czerni i bieli, a nawet kolory nietypowe jako czerwony, zielony lub pomarańczowy, ponieważ firma jest producentem, swoje produkty maluje na dowolne kolory zgodnie z życzeniem klienta.

 

fot. Vario Term

 

W zestawie All In One do wyboru są rozety podwójne lub pojedyncze, różnej długości tulejki maskujące, złączki wielu konfiguracji.
Aby ułatwić dobór poszczególnych rozwiązań, producent podzielił je na przejrzyste grupy. Znajdują się tu zestawy termostatyczne oznaczone jako „Eleganckie” i „Ekskluzywne”, które z uwagi na szczególną pieczołowitość i szlachetne wykończenia głowic termostatycznych jak i zaworów szczególnie sprawdzą się w przypadku grzejników dekoracyjnych. Oprócz tego firma przygotowała też zestawy dla klientów, którzy poszukują rozwiązań z segmentu ekonomicznego, dostępnych za niższą cenę, a także zestawy termostatyczne do łazienek, a nawet do grzejników retro.

Zestaw termostatyczny do ogrzewania podłogowego
Firma Vario Term oferuje ponadto rozwiązanie dla klientów, którzy decydują się na montaż ogrzewania podłogowego. Specjalnie dla nich stworzono zestawy termostatyczne RTL. Wśród nich znajduje się zestaw przyłącza UNICO RTL prawy lub lewy do grzejników z pionowymi kolektorami, które umożliwiają zastosowanie grzałki elektrycznej.

 

fot. Vario Term

Obok głowicy termostatycznej Prestige, w zestawie znajduje się także rozeta maskująca podwójna, tuleja maskująca, złączki na PEX lub na miedź. Do grzejników z połączeniem dolnym i króćcami o rozstawie 50 mm kierowany jest termostatyczny zestaw przyłączeniowy TWINS RTL prawy lub lewy, z kolei do grzejników w systemie dwururowym jest przeznaczony zestaw zaworów VISION RTL (prawy lub lewy) lub zestaw zaworów grzejnikowych LUX II RTL. Wszystkie zestawy RTL serii All In One posiadają oprócz głowicy termostatycznej Prestige także rozety i tuleje maskujące oraz złączki do różnego rodzaju instalacji.

Więcej informacji na stronie producenta: www.varioterm.pl

04-998 Warszawa, ul. Ogórkowa 96, woj. mazowieckie
tel. 228724214,