Gotowe zestawy do systemów kotłowni – rozdzielacz Ottone, grupa pompowa, sprzęgło hydrauliczne

Korzystając z bogatego doświadczenia i niezawodnych komponentów włoskich producentów, Ottone oferuje instalatorom optymalne jakościowo i gwarantujące oszczędności gotowe zestawy urządzeń lub pojedyncze elementy armatury instalacyjnej. Jednym z kompleksowych rozwiązań, odpowiadających na wyzwania współczesnych instalacji grzewczych, są zestawy do systemów kotłowni, ułatwiające sterowanie temperaturą czynnika grzewczego i powietrza w nowoczesnych i tradycyjnych systemach grzewczych w ramach jednego obiektu. W skład zestawów do kotłowni wchodzi: grupa pompowa, sprzęgło hydrauliczne oraz rozdzielacz Ottone.

fot. OTTONE

Podstawą zestawu jest grupa pompowa. Ottone oferuje ten element w trzech wariantach średnicy: DN20, DN25 i DN32, z różnymi typami zaworów, co ułatwia wybór optymalnej do potrzeb mocy kotłowni. Wszystkie opcje wyposażone są w izolację termiczną niwelującą straty ciepła, wytrzymują prace w temperaturze do 90 °C i ciśnienie 10 bar. W grupach pompowych Ottone możliwa jest zamiana zasilania z powrotem z prawej na lewą stronę (są odwracalne). W zakresie kontroli temperatury, grupy pompowe posiadają wbudowany zawór kulowy i termometry na zasilaniu i powrocie oraz dodatkowy zawór zwrotny, zapobiegający nieprawidłowemu przepływowi czynnika grzewczego.

fot. OTTONE

Uzupełnieniem grupy pompowej Ottone w systemie kotłowni są rozdzielacze i sprzęgła hydrauliczne. Rozdzielacz Ottone umożliwia podział strumienia czynnika grzewczego i skierowanie go do poszczególnych stref systemu. Bezpośrednie podłączenie rozdzielacza Ottone do grupy pompowej gwarantuje kompletność systemu i stabilność całej konstrukcji. Rozdzielacze występują w rozmiarach: dla systemu DN20 od 2 do 3 stref grzewczych, dla systemu DN25 od 2 do 7 stref grzewczych natomiast dla systemu DN32 od 2 do 4 stref grzewczych. Sprzęgło hydrauliczne, jako urządzenie odpowiadające za zrównoważenie hydrauliczne oraz prawidłową i płynną pracę całej instalacji, jest łącznikiem pomiędzy obiegiem źródła ciepła a pozostałą częścią systemu. Odpowiednia wielkość, przepływ oraz niezawodna konstrukcja to kluczowe parametry dla sprzęgła hydraulicznego.

fot. OTTONE

Ottone oferuje sprzęgła hydrauliczne w przedziale mocy od 55 do 180 kW, montowane w poziomie, pionie, a także zintegrowane z rozdzielaczem. Zaletą sprzęgła hydraulicznego jest umożliwienie niezależnej pracy każdego z obiegów, bez zakłóceń pracy pomp, przy jednoczesnej płynnej pracy źródła ciepła i całego systemu.

fot. OTTONE

Grupy pompowe mieszające – kompleksowe rozwiązania dla systemów ogrzewania

Innym systemowym rozwiązaniem dla optymalizacji funkcjonowania instalacji grzewczej jest grupa pompowa mieszająca, umożliwiająca dystrybucję czynnika grzewczego w systemach niskotemperaturowych. W zależności od modelu może również pełnić funkcję łączącą dwa typy ogrzewania: grzejnikowe i płaszczyznowe. W skład zestawu Ottone wchodzą: pompy DAB lub Grundfos, zawory termostatyczne o dużym współczynniku przepływu kv, niewymagające zewnętrznego sterowania oraz, w zależności od modelu, termometr tarczowy lub LCD, szybko reagujący na zmiany temperatury wody zmieszanej. Uzupełnieniem grup pompowych jest oferowany przez firmę system rozdzielaczy Ottone ze stali nierdzewnej, w różnych wersjach wyposażenia oraz z ośmioletnią gwarancją. Zaletą grup pompowych mieszających Ottone jest ich kompaktowość. Mieszczą się do szafki instalacyjnej o minimalnej głębokości 12 cm.

fot. OTTONE

Ottone oferuje dwa typy grupy pompowej mieszającej. Jedna oparta jest na zaworze mieszającym 3-drogowym, o przepływie 2,5 m3/h kv, z pompą Grundfos UPM3 AUTO o dużej wydajności 3,3m3/h, zasilającej około 1200 metrów bieżących rury o średnicy 16×2 mm, przy długości pętli ogrzewania podłogowego do 100 m. Druga grupa pompowa mieszająca posiada 4-drogowy zawór termostatyczny o przepływie 4m3/h kv, wyposażona jest w pompę DAB Evosta 2, o maksymalnej wydajności aż 3,6m3/h. Grupa ta może obsługiwać ogrzewanie podłogowe wykonane z rury 16x2mm o łącznej długości do 1500 metrów i pojedynczych pętli nieprzekraczających 100 metrów. Dedykowane do ogrzewania podłogowego rozdzielacze Ottone, wyposażone są w specjalne zawory upustowo-napełniające z poliamidu, o obrotowej konstrukcji, z wygodnym przyłączem ¾” do podłączenia węża napełniającego.

fot. OTTONE

Gotowe zestawy urządzeń oferowane przez firmę Ottone odpowiadają na aktualny kierunek rozwoju rynku technik grzewczych. Przy coraz bardziej skomplikowanych systemach instalacji, nastawieniu klientów na zapewnienie wysokiej energooszczędności zasilanych obiektów, dążeniu do oszczędnego operowania zasobami naturalnymi, a także potrzebie skrócenia czasu pracy instalatorów w ramach poszczególnych inwestycji, rozwiązania firmy Ottone są bezpośrednim i efektywnym wsparciem dla instalatorów. Eksperci firmy oferują także pomoc techniczną i doradzają jakie systemy wybrać i, co równie ważne, jak prawidło je zainstalować, by zapewnić bezawaryjną, bezpieczną i długoletnią pracę kotłowni.

fot. OTTONE

Siła mosiądzu symbolem gwarancji jakości Ottone

Firma Ottone jest generalnym dystrybutorem urządzeń włoskiej marki Barberi, która od niemal 70 lat dostarcza instalatorom wysokiej klasy urządzenia z zakresu techniki grzewczej, w tym sprzęgła hydrauliczne czy grupy pompowe mieszające, współtworzące ofertę Ottone. Symbolicznym wyrazem dążenia do zapewnienia klientom produktów najwyższej światowej jakości przez polską firmę jest odwołanie w nazwie do włoskiego słowa mosiądz. To główny, ale nie jedyny materiał, z którego wytwarzane są komponenty z oferty Ottone – rozdzielacze, pompy czy zawory. Obok mosiądzu, Ottone produkuje i dystrybuuje urządzenia ze stali nierdzewnej i poliamidu.

fot. OTTONE

Rygorystyczna selekcja jakościowa komponentów od europejskich dostawców w połączeniu z własną innowacyjnością i doradztwem technicznym gwarantuje klientom korzystanie z bezpiecznych, nowoczesnych, wydajnych i sprawdzonych rozwiązań branży techniki grzewczej.

Ze szczegółową ofertą firmy Ottone można zapoznać się na stronie www.ottone.pl

32-444 Głogoczów, Głogoczów 996, woj. małopolskie
tel. +48 600 892 333,