Druk cyfrowy na szkle, tkaninie, papierze… i grzejniku indukcyjnym

Świat pełen obrazów

Projektowanie wnętrz w XXI wieku dla wielu stało się pasją czy wręcz stylem życia, czemu sprzyja wysp blogów tematycznych. Wśród aranżacyjnych trendów ostatniego czasu coraz większą popularnością cieszy się druk cyfrowy na szkle, tkaninach, tapetach oraz innych materiałach, a technologia pozwala na przeniesienie ulubionej grafiki na różnorodne powierzchnie, również nietypowe. Takich zadań podejmuje się firma Expansa, która w ubiegłym roku stworzyła internetową platformę handlową www.piekneobrazy.com, zsynchronizowaną ze znanym bankiem zdjęć Fotolia. Nowoczesne urządzenia drukujące pozwalają firmie na wykonywanie druku cyfrowego na szkle, papierze, betonie drewnie, a nawet na grzejnikach indukcyjnych.

Ukochana panorama tatrzańska nadrukowana cyfrowo na szkle między blatem a szafkami kuchennymi, pamiątkowe rodzinne zdjęcie z wakacji umieszczone na kubku, magnesie czy betonowej ścianie, drewniana szafka z uwiecznionym zachodem słońca nad pomarszczoną taflą jeziora…. Rozwój technologii sprawił, że w aranżacjach naszych domów i mieszkań możemy wykorzystywać elementy, o jakich naszym przodkom nawet się nie śniło, tworząc jedyne w swoim rodzaju przestrzenie, w których gust i upodobania gospodarzy są wyraźnie zaznaczone.

Platforma piękneobrazy.com powstała, aby odpowiadać na ludzką potrzebę otaczania się pięknymi przedmiotami, które noszą jednocześnie indywidualny rys, stając na przekór standaryzacji i dostępnym masowo wyrobom. Druk cyfrowy na szkle, tkaninie, betonie, drewnie doskonale się w tę potrzebę wpisuje, bo każdy wyrób jest unikalny i jedyny w swoim rodzaju.

fot. Piękne Obrazy „Expansa”

– Zakup nowoczesnych, a zarazem ekologicznych urządzeń drukujących otworzył przed nami nową przestrzeń do działania, bo oprócz zastosowania w reklamie doskonale nadają się one do produkcji elementów wystroju wnętrz. Dzięki temu, że jest to technologia cyfrowa, usługa może dotyczyć nawet tylko jednej sztuki, przez co doskonale trafia w potrzeby klientów o wysublimowanym guście, poszukujących wyrobów oryginalnych i nietuzinkowych – podkreśla Hieronim Matczak z firmy Expansa.

Możliwość wykonania druku cyfrowego na szkle, tkaninie, płótnie, drewnie czy płytkach to także atrakcyjne rozwiązanie dla architektów i projektantów wnętrz, którzy jeszcze lepiej mogą odpowiedzieć na potrzeby i wymagania klientów, zwłaszcza tych o oryginalnym guście.

– Współpraca z architektami może być bardzo owocna i dla nich, i dla nas. U nas mają oni możliwość szybkiej realizacji swoich pomysłów, bez straty czasu na poszukiwania wykonawcy, a zarazem zyskują szansę dodatkowego zarobku na prowizji handlowej – podkreśla Hieronim Matczak.

fot. Piękne Obrazy „Expansa”

Druk cyfrowy na szkle, materiale, płótnie

Możliwości wykorzystania technologii są ogromne, bo urządzenia mogą drukować na wielu różnych podłożach. Może to być druk cyfrowy na szkle, papierze, płótnie, betonie, drewnie, a jedynym ograniczeniem jest grubość do 7 cm.

– Dzięki temu, że naszą internetową platformę handlową www.piekneobrazy.com zsynchronizowaliśmy ze znanym bankiem zdjęć Fotolia (obecnie adobe), nasi klienci mają do dyspozycji ponad 10 milionów grafik i zdjęć – mówi Hieronim Matczak.

Co można wykonać w technologii druku oferowanej przez piękneobrazy.com? Lista jest bardzo długa. Otwierają ją obrazy na różnych podłożach, na przykład na papierze czy na płótnie. Atrakcyjnym sposobem na wykończenie wnętrza jest też fototapeta zadrukowana w dowolny sposób lub druk cyfrowy na szkle, które sprawdza się nie tylko jako zabezpieczenie ściany nad blatem w kuchni.

– Druk cyfrowy na szkle, dzięki nieograniczonym możliwościom w zakresie doboru grafik i kolorów, coraz częściej zamawiany jest przez tych klientów, którzy poszukują efektownego sposobu na wykończenie ściany w łazience, przedpokoju czy w salonie. Możliwe jest też drukowanie na płytkach, które będą dzięki temu jedyne w swoim rodzaju. – dodaje Hieronim Matczak.

Oferta internetowej platformy piękneobrazy.com kierowana jest też do tych osób, które szukają nieszablonowego pomysłu na spersonalizowany prezent. Ciekawym pomysłem może być wykorzystanie cyfrowego nadruku na szkle dekoracyjnym czy np. na magnesie na lodówkę, który może stać się zabawnym gadżetem lub pamiątką z rodzinnej wyprawy. W tej roli doskonale sprawdzi się też nadruk na naklejkach dekoracyjnych.

fot. Piękne Obrazy „Expansa”

Druk cyfrowy – na przekór nudzie

Rozbudowana baza zdjęć i zróżnicowane materiały, które można zadrukować sprawiają, że oferta platformy piękneobrazy.pl idealnie trafia w gusta tych, którzy szukają ciekawych i przełamujących schematy sposobów na aranżację wnętrz. Jedną z ciekawszych propozycji firmy jest możliwość wykonania nadruku cyfrowego na grzejnikach indukcyjnych na podczerwień. Firma kupuje grzejniki bezpośrednio od producenta, a następnie wykonuje na nich dowolny obraz, zgodnie z życzeniem klienta.

– To doskonały sposób na to, aby nadać nowy wymiar przedmiotom o funkcji typowo użytkowej. Dzięki zadrukowaniu powierzchni, grzejniki stają się efektownymi obrazami, które oprócz tego, że ogrzewają pomieszczenia, stają się nietuzinkowym ornamentem – mówi Hieronim Matczak.

Niebawem oferta piękneobrazy.com poszerzy się o dodatkowe usługi, które firma dotychczas zlecała podwykonawcom. Dzięki zakupowi urządzeń, które pozwalają na wykonanie cyfrowego druku na tkaninach, możliwe będzie przeniesienie ulubionych grafik na pościel, zasłony czy wykładziny, czym firma odpowiada zarówno na potrzeby klientów indywidualnych, jak i projektantów czy firm zajmujących się np. wykonywaniem dekoracji okiennych.

Więcej na stronie: www.piekneobrazy.com

61-423 Poznań, ul. Błotna 25, woj. wielkopolskie
tel. +48 61 828 90 88,


Liczba odwiedzin: 1216 | Data publikacji: 2020-04-07

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


08.02.2021 | Domy ekologiczne
Darmowy prąd i ogrzewanie, darmowa ciepła woda,...
16.02.2016 | Wykańczanie wnętrz
Aranżacyjnie XXI wiek dopuszcza niemal wszystko. W...
08.02.2016 | Ogrzewanie
Decyzję o sposobie ogrzewania najlepiej podjąć już...
07.10.2013 | Ogrodzenia z kamienia
W dzisiejszych czasach coraz więcej osób świadomie...
01.10.2013 | Szkło
Moda na zastosowanie dekoracyjnego szkła w elementach...
Lato sprzyja pracom w ogrodzie, który w...
30.06.2021 | Altany, pergole
COCOSHELL to ekologiczna osłona przed wiatrem i...
15.06.2021 | Meble
Jak powstają eleganckie nowoczesne meble do salonu,...
Zastanawiasz się, jak uprzyjemnić sobie letnie oglądanie...
Prawdziwe stare drewno, które starzało się powoli,...
Drewniane akcenty w architekturze wnętrz znajdziemy najczęściej...
Prawdziwym wyzwaniem w trakcie aranżowania ogrodów przy...
Brak pomysłu na spójną z otoczeniem, piękną...
04.02.2021 | Stolarka otworowa
AG DOM SYSTEM oferuje pełny przekrój rozwiązań...
Wielkoformatowe płyty z betonu cieszą się ogromną...
14.01.2021 | Oświetlenie
Wybór odpowiedniego oświetlenia jest niezwykle istotnym momentem...
Obecnie łazienka przestaje być pojmowana wyłącznie jako...
Jeszcze do niedawna ogrodzenia betonowe kojarzyły się...
Ekologiczność oraz dbałość o środowisko obecne są...
03.11.2020 | Meble
Dostępność do szerokiej gamy materiałów wykończeniowych sprawia,...
02.11.2020 | Meble
Kupno odpowiedniego mebla jakim jest stół do...
30.09.2020 | Stolarka otworowa
Firma DOMO Ewelina Górecka z Słupska oferuje...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. wielkopolskie
woj. łódzkie
woj. dolnośląskie
woj. opolskie
woj. świętokrzyskie
woj. mazowieckie
woj. lubuskie
woj. małopolskie
woj. świętokrzyskie
woj. łódzkie
woj. wielkopolskie
woj. zachodniopomorskie

Słowa kluczowe: obrazy, piękne, piękne obrazy, fototapety, plakaty, szklane ozdoby, powierzchnie oszklone, grafiki w szkle, obrazy w szkle, nadruki, kolekcje, naklejki, obrusy z nadrukiem, expansa,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy