Przydomowe oczyszczalnie ścieków Łódź

Sprawdzone rozwiązania znanego producenta

Kanalizacja nie jest infrastrukturą, która jest dostępna wszędzie. Nawet obszary zurbanizowane, ale położone przykładowo w pobliżu lub w otulinie parków narodowych mogą być jej pozbawione. Przydomowe oczyszczalnie ścieków nie muszą być jednak wyborem przymusowym, to rozwiązanie wbrew obiegowym opiniom możliwe do zaimplementowania w każdym gruncie. Warunkiem jest zaproszenie do współpracy wyspecjalizowanej firmy. Przykładem miasta, w którym taką znajdziemy jest Łódź, a firma EKO-BIO Oczyszczalnie to dobrze wybrany partner do realizacji inwestycji związanej z przydomową oczyszczalnią ścieków.

Dobór odpowiedniego rozwiązania ma znaczenie

Technologia i specyfika pracy przydomowych oczyszczalni ścieków sprawia, że ich montaż zawsze powinien być poprzedzony indywidualnym audytem. Analizie muszą zostać poddane m.in. zastane na miejscu warunki gruntowe, potencjalna lokalizacja przyszłej oczyszczalni ścieków czy ostateczny dobór technologii. Czy w danym przypadku lepiej sprawdzi się ekologiczna czy może jednak biologiczna oczyszczalnia przydomowa? Dlatego też tak istotne jest podejście holistyczne i zapewnienie przez firmę pełnej obsługi inwestycji od momentu audytu i zebrania niezbędnej dokumentacji, aż do samego montażu. Klienci coraz lepiej rozumieją te uwarunkowania i szukają oczyszczalni z montażem, jednak znalezienie sprawdzonego wykonawcy nie zawsze jest proste.

fot. EKO-BIO

Przydomowe oczyszczalnie ścieków

Województwo łódzkie może pochwalić się jedną z najbardziej doświadczonych firm w branży montażu i projektowania przydomowych oczyszczalni w trzech technologiach. EKO-BIO , bo o nich tutaj mowa oferują jako producent oczyszczalni ścieków ich wersję ekologiczną, biologiczną i biologiczno-chemiczną. To dotyczy klientów indywidualnych. Natomiast osoby prawne mogą liczyć na zaawansowane rozwiązania przemysłowe. Wszystko to poparte ponad 20 letnim doświadczeniem. Wieloletnia znajomość branży procentuje w postaci nowoczesnych, sprawdzonych rozwiązań nawet w postaci oczyszczalni biologiczno-chemicznej dla aglomeracji powyżej 100 tys. RLM. Czym jest wskaźnik RLM? To parametr określający ładunek zanieczyszczeń odprowadzanych we wszystkich rodzajach ścieków powstających na terenie aglomeracji Przeliczenie jest proste 1 RLM oznacza 1 stałego mieszkańca lub zarejestrowane miejsce noclegowe.

fot. EKO-BIO

Zasada działania przydomowych oczyszczalni ścieków

Przydomowe oczyszczalnie oczyszczają ścieki bytowe dwuetapowo. Początkowo ścieki są oczyszczane jedynie z substancji nierozpuszczalnych w wodzie. Biorą w nim udział bakterie beztlenowe. Następnie wytrącane osady są poddawane fermentacji w osadniku gnilnym już z udziałem bakterii tlenowych. W ten sposób ścieki mogą zostać oczyszczone nawet w 98%. To, gdzie i w jaki sposób ostatecznie przebiegają te dwa wspomniane etapy zależy już od budowy konkretnego typu oczyszczalni. Wszystkie jednak są w pełni bezpieczne dla środowiska, a ich konstrukcja i funkcjonowanie zapobiegają przenikaniu nieczystości do gleb i/lub wód gruntowych.

fot. EKO-BIO

Przydomowe oczyszczalnie ścieków i ich rodzaje

W oczyszczalni biologicznej zarówno procesy beztlenowe denitryfikacji jak i tlenowe nitryfikacji zachodzą w tym samym zbiorniku, a jedynie w różnych jego komorach. Do oczyszczania ścieków używa się mikroorganizmów rozmieszczonych na tzw. błonie biologicznej. Jej 1-3 mm warstwa pokrywa złoże z kształtek z tworzyw sztucznych. Przepływające przez nie ścieki są oczyszczane przez bakterie. Dzięki jednemu zbiornikowi z kilkoma komorami oczyszczalnia biologiczna zajmuje mniej miejsca. Dlatego z jej montażem jest niewątpliwie mniej problemów na mniejszych działkach. Co więcej w jej przypadku geologiczne uwarunkowania, specyfika gruntów nie mają znaczenia. Zbiornik urządzenia może być nawet częściowo zanurzony w wodzie i nawet jej wysoki poziom w gruncie nie stanowi żadnego problemu. Laminat poliestrowo-szklany jest wyjątkowo odporny na uszkodzenia mechaniczne i nie przepuszcza płynów. Pozyskana po procesie oczyszczania szara woda może być bez obaw przekierowana do rowu melioracyjnego, oczka wodnego czy studni chłonnej.

fot. EKO-BIO

W przypadku przydomowej oczyszczalni ścieków z drenażem rozsączającym z montażem mogą wiązać się pewne uwarunkowania. Oczyszczalnia drenażowa przeprowadza filtrację ścieków w dwóch osobnych sekcjach. Pierwszy etap w zbiorniku gnilnym, a drugi etap przebiega już na drenażu rozsączającym. Aby móc go rozłożyć potrzebna jest duża powierzchnia i przepuszczalne grunty, a tym samym utrzymywanie się niskiego poziomu wód gruntowych.

Biologiczno-chemiczna oczyszczalnia ścieków EKO-BIOCH jest najnowszym i najbardziej zaawansowanym technologicznie rozwiązaniem od firmy EKO-BIO. To unowocześniona wersja oczyszczalni biologicznej z pięcioma komorami w zbiorniku, a proces filtracji ścieków bytowych jest wspierany również przez środek chemiczny PIX-113. Pozwala on na zredukowanie fosforu zawartego w ściekach aż o 95%.

Przydomowe oczyszczalnie ścieków łódzkiej firmy są objęte przez nią opieką serwisową. EKO-BIO mają szereg oddziałów na terenie całego kraju i doskonałą obsługę sprzedażową.

O tym, dlaczego warto zaufać firmie i nawiązać z nią współpracę można przeczytać więcej na www.oczyszczalnia.net

95-006 Bukowiec k/Łodzi, ul. Przylesie 7, woj. łódzkie
tel. 506 226 116, +48 510 209 465,


Liczba odwiedzin: 159 | Data publikacji: 2022-05-05

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


Przydomowe oczyszczalnie ścieków to nowoczesny sposób na...
Najpopularniejszym sposobem odprowadzania ścieków na terenach, które...
Inwestorzy nowobudowanych domów mieszkalnych oraz przeprowadzający remonty...
26.07.2021 | Uzdatnianie wody
Przydomowe oczyszczalnie ścieków doskonale sprawdzają się na...
09.06.2021 | Uzdatnianie wody
Brak dostępu do kanalizacji nie zmusza już...
26.11.2020 | Uzdatnianie wody
Jeszcze do niedawna jedynym rozwiązaniem problemu braku...
Na terenach mieszkalnych nieprzyłączonych do sieci kanalizacyjnej...
22.05.2020 | Uzdatnianie wody
Przydomowa oczyszczalnia ścieków to szansa na niezależność...
Przydomowe przepompownie ścieków mają za zadanie transportowanie...
Przyłączenie domowej sieci wodno-kanalizacyjnej do sieci miejskiej...
03.06.2016 | Ogrzewanie
Ogrzewanie sufitowe promieniowaniem podczerwonym to jeszcze wciąż...
28.10.2014 | Ogrzewanie
Zauważalne na rynku dążenie, aby jak najbardziej...
20.05.2022 | Grzejniki
Klimakonwektor Purmo VIDO S2 to grzejnik, który...
Pojawienie się w domu nowego członka rodziny...
Ogrodzenie wokół nieruchomości powstaje często zanim jeszcze...
Podczas projektowania agregatów chłodniczych oprócz niezawodności eksploatacyjnej,...
Naturalne drewno to wyjątkowy materiał, który współgra...
25.04.2022 | Stolarka otworowa
Oferta drzwi dostępnych na polskim rynku budowlanym...
Prefabrykacja w procesie budowy więźby dachowej to...
Czyste powietrze to podstawa dobrego samopoczucia. Wszędzie...
Systemy dachów zielonych, będące skutecznym remedium na...
30.03.2022 | Energia ekologiczna
W dobie rosnących raptownie kosztów paliw kopalnych...
18.03.2022 | Piece, kotły
Choć piec i kocioł to pod względem...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. mazowieckie
woj. łódzkie
woj. wielkopolskie
woj. łódzkie

Słowa kluczowe: przydomowe oczyszczalnie ścieków, łódź, łódzkie, przydomowe oczyszczalnie ścieków łódzkie, oczyszczalnia biologiczna, oczyszczalni ścieków, oczyszczalni ścieków z montażem, oczyszczalnia drenażowa, producent oczyszczalni ścieków, eko-bio, eko, bio, oczyszczalnie, ekologiczne oczyszczalnie, oczyszczalnie ścieków, oczyszczalnie przydomowe, oczyszczalnie biologiczne, oczyszczalnie biologiczno-chemiczne, oczyszczalnie chemiczne ścieków, ekologiczne oczyszczalnie chemiczne, szamba ekologiczne, szamba, oczyszczalnie przemysłowe,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy