Zielona przystań na wyciągniecie ręki

Ogród zimowy to konstrukcja z profili drewnianych oraz szyb. Może być oszklona w pełni lub zadaszona, dostosowana do indywidualnych preferencji użytkownika. Przylegając do naszego domu, pozwala na założenie ogrodu, w którym możemy przebywać kiedy tylko chcemy, niezależnie od pory roku. Co więcej – dzięki temu możemy podziwiać kontrast między panującą tuż za szybą jesienią lub zimą, a pełnią lata wewnątrz. Możemy więc zachować nieprzerwany kontakt z naturą. Gracja jako producent ogrodów zimowych oferuje tego rodzaju konstrukcje drewniane budowane w dwóch systemach – Classic oraz Prestige. Pierwszy z nich to klasyczny, elegancki i funkcjonalny ogród, pozwalający cieszyć się światłem i klimatem lata nawet w środku zimy. Gracja Prestige to z kolei konstrukcja o łukowym kształcie, który nadaje całemu otoczeniu wspaniały wygląd. Producent oferuje również atrakcyjne ceny za m² ogrodu zimowego, przez co znajdą tu coś dla siebie również klienci o mniej zasobnym portfelu, ale niegodzący się na kompromisy w zakresie jakości.

fot. Gracja

Dodatkowe możliwości aranżacyjne w domu

Ogród zimowy pozwala na powiększenie powierzchni użytkowej domu, którą możemy zaaranżować w dowolny sposób. Warunki, które panują wewnątrz, pozwalają na całoroczną wegetację rozmaitych roślin. Jednocześnie to doskonały pomysł na stworzenie zielonego salonu, gdzie można relaksować się w otoczeniu natury lub urządzić tam jadalnię, w której każdy posiłek stanie się prawdziwą przyjemnością. Ogród zimowy może pełnić także funkcję werandy lub domowego Spa – wszystko zależy od preferencji użytkownika. Montaż przydomowego ogrodu zimowego jest znakomitym rozwiązaniem dla każdego, kto chce przebywać w pięknych i harmonijnych przestrzeniach na co dzień. Ogród zimowy oferowany przez firmę Gracja świetnie sprawdzi się również jako biuro lub część restauracji, czy hotelu, znacznie podwyższając prestiż i atrakcyjność takich obiektów. Ogrody zimowe tego producenta dają szerokie możliwości aranżacyjne, są trwałe i piękne, a formy pasują do każdego budynku. Ofertę firmy wyróżnia ponadto atrakcyjna cena za metr² ogrodu zimowego.

fot. Gracja

Ogród zimowy a jego funkcjonalność

Ogromną zaletą ogrodów zimowych jest przyjemne ciepło panujące wewnątrz, a wentylację zapewniają uchylne skrzydła okienne, dopasowane do preferowanej konstrukcji. Co więcej – ogród stanowi rodzaj buforu docieplającego budynek. Ponadto ogród sprawi, że do wnętrza domu będzie wpadać więcej światła, co ożywi wszystkie pomieszczenia oraz pozytywnie wpłynie na samopoczucie domowników. Tego typu konstrukcja może również być zadaszeniem istniejącego już tarasu lub balkonu co ochroni go przed przeciekaniem w deszczowe dni. Dostosowywanie konstrukcji do metrażu takiego miejsca nie będzie jednak wpływało znacząco na cenę za metr kwadratowy – producent zimowych ogrodów Gracja zawsze oszacuje ją korzystnie dla klienta. Instalacja ogrodu zimowego dobrze wpłynie również na kształt budynku, podnosząc jego walory estetyczne. Jednocześnie stanie się ulubionym pomieszczeniem w domu i znakomitym miejscem do spotkań towarzyskich, gdzie można spędzić czas z bliskimi w przyjaznej atmosferze.

fot. Gracja

Lokalizacja ogrodu zimowego

Montując ogród zimowy, musimy dopasować nie tylko jego kształt, ale także pamiętać o lokalizacji. Jeśli będzie to strona południowa, to pomieszczenie szybko będzie się nagrzewać i kumulować ciepło, co pozwoli na obniżenie kosztów ogrzewania. Latem natomiast konieczne będzie zacienienie ogrodu oraz skuteczna wentylacja, aby wewnątrz nie panowała zbyt wysoka temperatura. Strona północna będzie zawsze przyjemnie chłodna, a wpadające światło będzie idealne dla roślin cieniolubnych. Zimą konieczne jednak będzie dogrzewanie ogrodu. Strona wschodnia zapewni roślinom doskonałe warunki wzrostu, a także stworzy idealną atmosferę sprzyjającą relaksowi. Słońce nigdy nie będzie grzać zbyt mocno, nawet rano, gdy jest najsilniejsze, nie będzie więc trzeba stosować rolet. Strona zachodnia oferuje podobne warunki jak wschodnia, ale z uwagi na większą ilość słońca, zacienienie ogrodu będzie konieczne.

fot. Gracja

Ogród zimowy – producent z doświadczeniem

Jeśli zdecydujemy się na instalację ogrodu zimowego w naszym domu, warto zwrócić uwagę na ofertę firmy Gracja. Producent oferuje ogrody zimowe, budowane w dwóch systemach – Classic oraz Prestige, które odpowiadają na potrzeby różnych klientów. Konstrukcja oraz komponenty są dostosowywane do indywidualnych potrzeb oraz do zastanych warunków (kształt domu, metraż itd.). Zabudowy z obu systemów oferowanych przez producenta mogą być również wykorzystywane do obudowania tarasu, jako oranżerie, loggie lub świetliki. Ich atutem jest również atrakcyjna cena za m². Ogrody zimowe to inwestycja na lata, a Gracja Sp. z o.o., jako pionier w ich produkcji stała się jednym z liderów na rynku. Firma istnieje od 1995 roku i od samego początku skupia się na kompleksowej obsłudze klienta poprzez projektowanie, doradztwo techniczne, produkcję montaż oraz serwis ogrodów zimowych i zadaszeń na tarasy i baseny. Warto zaufać tak szerokiemu doświadczeniu.

Pełna oferta dostępna na stronie www.gracja.cieszyn.pl.

43-400 Cieszyn, ul. Bielska 76, woj. śląskie
tel. +48 (33) 857 74 60, +48 602 378 030,