Zawrotna kariera, jaką robią dziś pojęcia takie jak „energooszczędność” i „ekologiczność”, nie powinna dziwić. Klimatolodzy coraz częściej biją na alarm, a efektem kurczenia się zasobów naturalnych i postępującej degradacji planety jest wzrost cen. Ekodomy, czyli budynki, w których zastosowane są energooszczędne rozwiązania grzewcze, fotowoltaika czy wentylacja z rekuperacją, to remedium na ciągłe podwyżki, a zarazem możliwość przejścia na przyjazne środowisku rozwiązania.

W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie projektami ekodomów i montowanych w nich systemów, które są przyjazne środowisku, firma Lindab uruchomiła nową usługę o nazwie „Dom w ekoklimacie”.

Ekodom – cena w pakiecie jest korzystna!

Choć zainteresowanie domami ekologicznymi rośnie, to jednak mnogość dostępnych na rynku rozwiązań może wprowadzić w konsternację niejednego inwestora. Projekty ekodomów – co dotyczy zarówno rozwiązań konstrukcyjnych, jak i zastosowanych systemów grzewczych, klimatyzacyjnych, fotowoltaicznych – muszą być dopracowane w każdym calu. „Dom w ekoklimacie” to ukłon w stronę tych, którzy chcieliby otrzymać wszystkie systemy z jednej ręki – bez konieczności samodzielnego poszukiwania poszczególnych rozwiązań i zlecania prac oddzielnym ekipom wykonawczym.

Wszystkie systemy: od pokrycia dachowego, systemu fotowoltaicznego, przez system rekuperacji i klimatyzacji, system centralnego ogrzewania oparty na pompach ciepła, aż po przydomową stację ładowania samochodów elektrycznych można teraz zamówić wraz z montażem w jednym miejscu. „Dom w ekoklimacie” to kompleksowa oferta energooszczędnych rozwiązań oraz ich realizacja skierowana do inwestorów indywidualnych, planujących budowę lub remontujących już istniejący budynek mieszkalny.

Usługa „Dom w ekoklimacie” to dostęp do najnowszych technologii i wysokiej jakości rozwiązań dla budownictwa oferowanych przez Lindab, połączonych z know-how sprawdzonych i rzetelnych ekip wykonawczych. Inwestor zyskuje oszczędność czasu, rozwiązania dostosowane do potrzeb, montaż instalacji „pod klucz” oraz opiekę posprzedażową i pełną obsługę gwarancyjną. Atutem budowanych z firmą Lindab ekodomów jest też cena, bo nie trzeba oddzielnie płacić każdej ekipie i dostawcy. Precyzyjnie dopasowane rozwiązania instalacji projektowanych dla ekodomów dają też gwarancję, że wszystkie zastosowane technologie będą nie tylko efektywne, ale także kompatybilne, co zapewni ich sprawną współpracę.

Projekt ekodomu – energooszczędne instalacje szyte na miarę

Prawie 30-letnie doświadczenie firmy Lindab na polskim rynku energooszczędnych i przyjaznych środowisku rozwiązań zaowocowało nowym projektem. „Dom w ekoklimacie” to odpowiedź na potrzeby inwestorów zainteresowanych nowoczesnymi i ekologicznymi technologiami i połączenie w jednej ofercie kilku odrębnych, a zarazem kompatybilnych systemów instalacyjnych wraz z kompleksową i profesjonalną usługą montażu, którą gwarantują sprawdzone ekipy wykonawcze.

Oferta „Domu w ekoklimacie” to także dostęp do całego portfolio pasujących do siebie elementów (kolory pokryć dachowych pasują do kolorów rynien, system paneli fotowoltaicznych jest zintegrowany z dachem, a system wentylacyjny współpracuje z systemem grzewczym).

fot. Lindab 

Komfort i oszczędność czasu

Wielu inwestorów, rozpoczynając budowę lub remont domu, musi przebić się przez gąszcz różnych ofert i rozwiązań. Oprócz projektu ekodomu i kwestii konstrukcyjnych, trzeba też dobrze dopasować wszystkie zastosowane systemy: grzewcze, wentylacyjne, klimatyzacyjne, dachowe, rynnowe. Inwestor musi je porównać, podpisać z każdą z firm wykonawczych osobne umowy, uzgodnić czasy dostaw i montażu, zaakceptować projekt, w którym zastosowane systemy będą mogły sprawnie współpracować. Trzeba też zająć się nadzorem poszczególnych etapów i postępów pracy różnych ekip oraz dopilnować warunków gwarancji.

„Dom w ekoklimacie” to odpowiedź na sygnały i problemy płynące z rynku oraz ogromna oszczędność czasu inwestorów. W jednej ofercie inwestor otrzymuje kompleksową usługę wykonania kilku instalacji dostosowanych do wymogów mieszkańców i warunków wynikających z projektu budynku i pracujących w nim instalacji. To także pewna cena ekodomu, którą inwestor poznaje, zanim jeszcze zaczną się prace. Dzięki temu w momencie, w którym trzeba będzie zapłacić rachunki, obędzie się bez niemiłych niespodzianek.

fot. Lindab 

Nie ma domu bez solidnego dachu!

Dach chroni mieszkańców przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi – i jest to jego podstawowa funkcja, jednak warto też pamiętać, że jest on estetycznym zwieńczeniem, które nadaje charakter całemu budynkowi. Wybór odpowiedniego pokrycia dachowego to nie tylko jego „wygląd”, to przede wszystkim technologie wykorzystane do zabezpieczenia powierzchni dachu przed korozją, to także parametry techniczne, sposób wykonania połączeń/szczelności oraz koszt zakupu i eksploatacji.

W programie „Dom w ekoklimacie” znajdują się pokrycia dachowe, które w łatwy sposób można dobrać do potrzeb i wymogów projektowych ekodomu – od modnych teraz blach płaskich łączonych w technologii rąbka stojącego: Lindab PLX, Lindab FAP, Lindab ALU, przez panele dachowe na klik: Lindab SRP z dodatkowym wykończeniem mikrofali lub moletowania, po blachodachówki modułowe Lindab Riviera, Moduline, Laguna i blachodachówkę Topline.

Systemy pokryć dachowych uzupełnione są o szereg akcesoriów, które zabezpieczają mieszkańców przed opadami śniegu oraz umożliwiają komunikację na dachu, np. ławy, pomosty, drabiny. Do pokryć dachowych idealnie pasują także kompletne systemy rynnowe, zarówno półokrągły system Lindab Rainline, jak i system prostokątny Lindab Square. Poszczególne elementy systemów wykonane są z najwyższej jakości szwedzkiej blachy oraz z aluminium, a dzięki zastosowanym rozwiązaniom poprawiającym szczelność poszczególnych części. Są także trwałe i niezwykle odporne na działania warunków atmosferycznych.

fot. Lindab 

Napełniamy Twój dom dobrą energią

Zadaniem energooszczędnych systemów „Domu w ekoklimacie” jest dostarczenie inwestorom ekologicznych rozwiązań wspomagających ochronę środowiska naturalnego i klimatu, które mają też znacząco obniżyć rachunki za eksploatację ekodomu. Ceny energii nieustannie rosną, dlatego obecnie coraz więcej osób poszukuje sposobu na to, aby uniezależnić się od zewnętrznych dostawców. Przyjazny środowisku system Lindab SolarRoofTM to spełnienie oczekiwań inwestorów, którym zależy na estetyce i nowoczesnym wyglądzie dachu oraz na wykorzystaniu energii słonecznej do zasilania systemów znajdujących się w domu.

Nowoczesne panele Lindab SolarRoofTM wykonane wg. szwajcarskiej technologii charakteryzują się wydajnością do 98% i nie stanowią obciążenia dla konstrukcji dachu (ważą tylko 2 kg/m2 i mają grubość zaledwie 2 mm). Można po nich chodzić i są łatwe w konserwacji. Panele mają długość od 0,8 do 3,1 m i doskonale wpasowują się w nowoczesne pokrycia wykonane np. w technologii rąbka stojącego.

Niskie rachunki dzięki energooszczędnym rozwiązaniom

Pozostałe rozwiązania, czyli system wentylacyjny z centralą rekuperacyjną, system klimatyzacyjny oraz grzewczy to kolejne ekologiczne rozwiązania pomagające ograniczyć emisję CO2 oraz wpływające na wysokość rachunków.

Centrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła pozwalają na nawet 94% odzysk ciepła z powietrza, a współpracując ze szczelnym systemem wentylacyjnym dbają o kontrolę jakości powietrza w domu. W kontroli wysokości rachunków sprzymierzeńcem właścicieli będzie także odpowiednio dobrana do potrzeb projektowych ekodomu pompa ciepła z systemem ogrzewania. Zapewnia ona także produkcję ciepłej wody użytkowej, a w okresie letnim może również chłodzić pomieszczenia.

Dlaczego warto skorzystać z usługi „Dom w ekoklimacie”?

Oferowana usługa to wygoda, profesjonalne doradztwo oraz oszczędność czasu i pieniędzy inwestora:

• oszczędność czasu: wszystkie rozwiązania dla ekodomu znajdują się w ofercie Lindab,
• oszczędność pieniędzy: wyposażysz dom w nowoczesne technologie, które tworzą i oszczędzają energię,
• najwyższa jakość: produkty wykonane są z najwyższej jakości surowców z zastosowaniem innowacyjnych rozwiązań, posiadają niezbędne certyfikaty i spełniają normy polskie i europejskie.
• elegancki i estetyczny wygląd domu: nowoczesny design, kompatybilność urządzeń i systemów, elementy wykończeniowe dostępne w różnych wzorach i kolorach.

fot. Lindab 

Obok standardowych rozwiązań „Dom w ekoklimacie” daje możliwość realizacji niestandardowych zapytań oraz projektów instalacji do ekodomów „szytych na miarę” konkretnych potrzeb.

Zaletą projektu jest dostęp do najnowszych technologii i sprawdzonych rozwiązań zrealizowanych na polskim i skandynawskim rynku, a połączenie prawie 30-letniego doświadczenia w produkcji wysokiej jakości rozwiązań dla budownictwa z know-how sprawdzonych i rzetelnych ekip wykonawczych to dodatkowy komfort oraz oszczędność czasu dla inwestora.

Skoro wykonanie projektu ekodomu powierzamy ekspertom, to również projekt instalacji oraz jej montaż należy powierzyć profesjonalistom z doświadczeniem, dlatego „Dom w ekoklimacie” to kompletne rozwiązanie wpisujące się w oczekiwania obecnych i przyszłych inwestorów.

Więcej informacji na: www.eko-lindab.pl

05-850 Wieruchów, ul. Sochaczewska 144, woj. mazowieckie
tel. +48 22 250 50 50,