Budownictwo naturalne i zdrowe

Dom przyjazny człowiekowi i środowisku

Często mówi się, że uporządkowanie własnego życia powinno zaczynać się od własnego domu. Odpowiednie połączenie budownictwa ekologicznego opartego o naturalne materiały oraz odpowiednie zaplanowanie przestrzeni pozwoli na pozytywny i niczym niezakłócony przepływ energii. Będzie ona wpływała na nasze życie przez kolejne lata użytkowania naszej nieruchomości, wszak budowa domu to inwestycja i spełnienie marzeń często na całe życie.

Świadoma rezygnacja z niektórych osiągnięć współczesnego budownictwa prowadzi do wznoszenia budynków zdrowych, przyjaznych zarówno dla mieszkańców jak i środowiska naturalnego. Do ich budowy używa się produktów jak najmniej przetworzonych, które nie oddziaływają negatywnie na otoczenie a ich przyszła utylizacja nie będzie sprawiała kłopotów.

 

budownictwo naturalne i zdrowefot. Remodern

 

Zdrowe materiały – zdrowy dom
Co oznacza slogan – budować naturalnie? Pierwsze co przychodzi nam do głowy to  budownictwo ekologiczne. Oczywiście jest w tym sporo racji, jednak musimy pamiętać, że pozytywny wpływ budynku na środowisko naturalne to tylko połowa sukcesu. Musi on być oczywiście zbudowany tak, by jego mieszkaniec czuł się w nim komfortowo i zdrowo.
Klucz do naturalnego budownictwa leży w większości po stronie użytych do jego budowy materiałów.
– Mówimy o materiałach naturalnych, przyjaznych człowiekowi i otoczeniu, które charakteryzują się niskim stopniem przetworzenia – mówi Andrzej Zięba, właściciel firmy Remodern, specjalizującej się w budownictwie naturalnym.

 

dom przyjazny dla środowiskafot. Remodern

Materiały, które pasują do powyższej charakterystyki to przede wszystkim drewno, wapno, glina, paździerze konopne, perlit, sieczka, trzcina, łupki, piaskowiec itp. Nie stosuje się, więc wełny mineralnej, styropianu, plastików, toksycznych izolacji i farb, regipsów. Zastosowanie materiałów naturalnych pozwala wznosić budynki zarówno ekologiczne jak i estetyczne oraz energooszczędne.
– Nie raz materiały naturalne, i tradycyjnie używane w budownictwa udowadniały nam swoją wyższość nad „zdobyczami” nowoczesnego budownictwa. Wszak wiele budynków historycznych prezentuje ich trwałość – mówi Andrzej Zięba.
W trakcie samej budowy również powinniśmy brać pod uwagę to, że budując naturalnie należy redukować ilość odpadów. Stąd rosnąca popularność elementów prefabrykowanych, biodegradowalnych i takich do wytworzenia, których zużyto małą ilość energii i półproduktów.

 

ekologiczne zdrowe domyfot. Remodern

 

Pozytywna energia w Twoim domu
Zdrowy dom to jednak nie tylko materiały. Na odczuwanie w nim pozytywnej energii wpływa również jego umiejscowienie, kształt oraz nastawienie zarówno budowniczych jak i przyszłych właścicieli.
– W tej kwestii warto brać pod uwagę filozofię, która obejmuje przestrzenną organizację naszego otoczenia. Mowa o Feng Shui. Dzięki jej zasadom możemy tak zaplanować kształt bryły domu oraz odpowiednie usytuowanie budynku i działki budowlanej, aby pozytywnie na nas oddziaływały – mówi Andrzej Zięba.
Feng Shui to starożytna praktyka planowania przestrzeni w celu osiągnięcia zgodności ze środowiskiem naturalnym. Tradycyjne Feng Shui w starożytnych Chinach obejmowało ogólny rozkład miast, wsi, budynków mieszkalnych i gospodarskich. Bywa nazywane geomancją, bo obejmuje także takie zagadnienia, jak ochrona budynków przed złymi energiami czy wpływ kształtu na otoczenie.
– Pewnie niektórzy z nas potraktują te rady jako zabobony lub magię, w którą nie wierzą. Jednak nie o to tutaj chodzi. Pod nazwą Feng Shui kryją się bardzo praktyczne porady, o których często nie pamiętamy w momencie wyboru lokalizacji naszej przyszłej nieruchomości – mówi Andrzej Zięba – Weźmy pod uwagę chociażby pod uwagę umiejscowienie działki pod względem uciążliwego sąsiedztwa obiektów użyteczności publicznej, takich jak: cmentarz, kościół, szkoła, jakikolwiek dworzec lub market. Według feng shui powinniśmy tez unikać lokalizacji w pobliżu linii wysokiego napięcia, oczyszczalni ścieków (nawet odległość kilku kilometrów ma znaczenie w przypadku oczyszczalni ścieków) torów kolejowych, lotniska, autostrady lub drogi szybkiego ruchu. Te obiekty mogą emitować nadmiar negatywnej energii, która wpływa na nasze samopoczucie – dodaje.
– Ważnym aspektem budowania zgodnie z feng shui jest również kształt samej bryły budynku. Powinna ona mieć regularny kształt aby nie zakłócać przepływu energii – mówi Andrzej Zięba – Również materiały takie jak wapno, paździerze konopne w dużym stopniu potrafią nas ochronić przed negatywnymi energiami otoczeniami. Trzeba tylko umieć je zastosować.

 

zdrowy domfot. Remodern

 

Zdrowy dom – tani dom
Zdrowe budownictwo, naładowane pozytywną energią wcale nie musi być droższe od najbardziej popularnych technologii budowlanych dostępnych na rynku. Nawet jeżeli, któraś ze zdrowych technologii budowlanych (jest ich kilka) wymaga większego nakładu pracy czy też lepszych możliwości finansowych przyszłego właściciela to, w ogólnym rozrachunku, biorącym pod uwagę przyszłe, długofalowe korzyści wynikające z użytkowania zdrowego domu warto ponieść dodatkowe koszty.
– Zapraszam do kontaktu wszystkich zainteresowanych zbudowaniem domu zgodnego z naturalnym porządkiem świata, który będzie oddziaływał pozytywnie na na nas jak i środowisko naturalne – mówi Andrzej Zięba – Porozmawiajmy a pomogę spełnić Wasze marzenia o zdrowym życiu – dodaje.

Ze szczegółową ofertą firmy Remodern można zapoznać się na stronie: www.remodern.eu

32-089 Wielka Wieś, Bębło, ul. Na Dolinkę 10, woj. małopolskie
tel. 124193251, 694236620,


Liczba odwiedzin: 965 | Data publikacji: 2014-06-30

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


10.11.2015 | Domy drewniane
Bycie „eko” jest ostatnio w modzie, i...
25.10.2017 | Domy drewniane
Zdrowy dom to marzenie chyba każdego z...
21.04.2021 | Domy drewniane
Doskonale znane w surowym klimacie Skandynawii i...
03.06.2020 | Domy ekologiczne
W naszym kraju budownictwo murowane jest uświęcone...
14.05.2020 | Domy drewniane
Drewno jest najlepszym materiałem budowlanym, jakim natura...
domy drewniane
20.11.2018 | Domy drewniane
Czy możliwe jest połączenie nowoczesności i naturalności...
17.10.2018 | Domy prefabrykowane
Domy z prefabrykatów keramzytowych są być może...
18.09.2018 | Domy drewniane
W Polsce, gdzie sezon grzewczy trwa około...
10.05.2018 | Deweloperzy
Ucieczki z miasta w XXI wieku przybierają...
13.03.2018 | Domy drewniane
Domy o konstrukcji szkieletowej od kilku lat...
24.11.2017 | Domy drewniane
Domy szkieletowe to szybki i opłacalny sposób...
19.04.2017 | Domy drewniane
Domy z bali są naturalne, zdrowe i...
23.11.2016 | Deweloperzy
Zabetonowane dżungle blokowisk, zatłoczone parkingi, korki w...
10.05.2016 | Domy drewniane
Murowany, z bali czy szkieletowy? O ile...
11.12.2015 | Domy drewniane
Jakie wyobrażenia na temat budownictwa drewnianego są...
09.11.2015 | Domy drewniane
Przytulny, ekologiczny, energooszczędny – to pierwsze skojarzenia...
18.11.2014 | Domy drewniane
Dom na miarę XXI wieku musi sprostać...
18.09.2014 | Domy drewniane
Technologia szkieletowa to rozwiązanie lekkie, energooszczędne i...
01.10.2013 | Domy drewniane
Lato już za nami, czas zacząć myśleć...
12.03.2019 | Domy drewniane
Może się wydawać, że całoroczne domy drewniane...
08.02.2021 | Domy ekologiczne
Darmowy prąd i ogrzewanie, darmowa ciepła woda,...
21.09.2020 | Ogrzewanie
Czy przyjemnym i naturalnym ciepłem promieni słonecznych...
02.04.2020 | Domy ekologiczne
„Dom skandynawski” to hasło, które elektryzuje każdego...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. śląskie
woj. podkarpackie
woj. pomorskie
woj. pomorskie
woj. wielkopolskie
woj. podlaskie
woj. małopolskie
woj. pomorskie

Słowa kluczowe: zdrowe domy, ekologiczny dom,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy