W zakresie wyżej wspomnianych usług najlepiej postawić jest na firmy, które kompleksowo obsługują klientów i oprócz sprzedaży zawiesi oferują również kontrolę i okresowe  przeglądy. Jedną z takich firm jest SpanSet Polska, która jest częścią holdingu SpanSet Inter AG, światowego lidera działającego czterdzieści lat w branży podnoszenia i mocowania. Firma SpanSet Polska dysponuje własnym zakładem produkcyjnym w Krakowie i w swojej ofercie posiada sprawdzone i licencjonowane produkty. Firma prowadzi pełne doradztwo oraz szkolenia w zakresie stosowania zawiesi zgodnie ze sztuką . 

 

spanset zawiesia linowefot. SpanSet Polska

 

Dopasowane do wymagań użytkowników

Najpopularniejszą grupą  produktów w ofercie SpanSet są zawiesia poliestrowe pasowe i wężowe, które tworzą grupę zawiesi tekstylnych. Podstawową zaletą zawiesi poliestrowych jest ich niewielki ciężar oraz łatwość manewrowania.

Zawiesia poliestrowe wężowe oferowane są w dwóch kategoriach:

 

SUPRA PLUS ( nośność od 0,5 –do 8 ton) i MAGNUM PLUS(nośność od 10-do 400 ton)  – zawiesie wysokiej klasy, o specjalnym płaszczu ochronnym, zbrojonym drutem tekstylnym, z wypukłym oznaczeniem nośności i specjalnie chronionej etykiecie.

Zawiesie standardowe RS o nośności od 0,5 T do  100ton.

Długości zawiesi zależą od potrzeb klientów i mogą być wykonane na zamówienie.

 

liny pasy przemyslowe zaczepy pasy do podnoszenia ciezkich przedmiotow haki liny zawiesia krawedziefot. SpanSet Polska

 

Zawiesia poliestrowe pasowe też są w dwóch kategoriach:

POWER o nośności od 1do 20 ton, dwu lub czterowarstwowe, produkowane ze specjalnie tkanej i impregnowanej taśmy, trwale oznaczone na zawiesiu, ze specjalnie wzmocnionymi uszami i trwałą etykietą.

Zawiesia standardowe HB od 1 do 20 ton.

Zawiesia POWER mogą też być dodatkowo trwale zabezpieczone poliuretanem przed ostrymi krawędziami :

 

1.POWER SX jednostronnie 

2.POWER S2 dwustronnie

3.POWER P2 – przed nadmiernym ścieraniem i zabrudzeniem 

Długości zawiesi też są dopasowane do potrzeb klientów.

 

zawieszenie zawiesia spanset polska pasy wytrzymale pasy spanset polska  fot. SpanSet Polska

 

Z zawiesi pasowych lub wężowych można również przygotować zawiesia cięgnowe lub kombinowane z zawiesiami łańcuchowymi VARIO: 1,2,3 lub 4 cięgnowe wyposażone w metalowe ogniwa zbiorcze i haki, spełniające konkretne oczekiwania i wymagania użytkownika.

Wszystkie metalowe elementy zastosowane w zawiesiu są odpowiednio dopasowane pod względem nośności i atestowane.

Niestety zawiesia poliestrowe oprócz wielu zalet posiadają jedną istotną wadę . Łatwo ulegają uszkodzeniu na ostrych krawędziach – ale na wszystko jest sposób – należy używać odpowiednio dopasowanych osłon poliuretanowych.

 

Uwaga na ostre krawędzie!

W przypadku stosowania zawiesi tekstylnych należy szczególnie uważać na ostre krawędzie podnoszonych elementów. Z ostrą krawędzią mamy do czynienia, gdy jej promień jest mniejszy niż grubość materiału zawiesia. W takim wypadku zawiesie tekstylne musi zostać wyposażone w odpowiednie osłony zabezpieczające przed przecięciem- osłony ochronne jedno lub dwustronne typu SF1, SF2 dopasowane do szerokości zawiesia lub powłoki stałe SX lub S2. Możliwym  rozwiązaniem  są też różnego typu narożniki i podkładki zwiększające  promień krzywizny  danego elementu. Najpopularniejsze narożniki mogą mieć stały kąt lub regulowany poprzez przegub.

 

oslona krawedzi spanset magnum fot. SpanSet Polska

 

Pamiętaj o przeglądzie!

Przed każdorazowym przystąpieniem do pracy należy zawiesie sprawdzić .

Załączona do każdego zawiesia instrukcja użytkowania dokładnie opisuje co i jak należy sprawdzić. Natomiast przynajmniej raz w roku należy dokonywać  fachowej kontroli przez osoby kompetentne. W zależności od warunków zastosowania wymagane są ewentualne krótsze okresy pomiędzy kontrolami. Najczęstszymi uszkodzeniami zawiesi są nacięcia, przypalenia w skutek fruwających iskier, mechaniczne uszkodzenia oraz brak możliwości identyfikacji. Należy pamiętać również, że wszelkich napraw zawiesi może dokonywać tylko i wyłącznie producent lub osoba przez niego upoważniona.

 

Aby skontaktować sie z firmą zajrzyj na www.spanset.pl ,kanał filmowy:  zobacz

 

30-723 Kraków, ul. Golikówka 12, woj. małopolskie
tel. 126531353,