Izolacja ceramiczna ThermaCote – uniwersalność

ThermaCote jest w stanie uszczelnić powierzchnię o dowolnej konstrukcji: podłogi, systemy ścienne, dachowe, agregaty chłodnicze, rury i rurociągi, kontenery stalowe, zawory, silosy. Można stosować ją na: drewno, szkło, stal, beton, płyty gipsowe, cegłę, a nawet plastik, przez co świetnie sprawdzi się w przemyśle. Jednocześnie prostota aplikacji, skuteczność oraz fakt, że technologia ta nie jest oparta na agresywnych związkach chemicznych (izolacja posiada certyfikację ekologiczną zgodnie z kalifornijską normą DHS01350), z powodzeniem można też wykorzystać ją w budownictwie mieszkaniowym czy użyteczności publicznej.

ThermaCote – zasada działania

ThermaCote to termiczna izolacja ceramiczna w postaci farby jednoskładnikowej aplikowanej natryskowo. Akrylowy materiał na bazie wody zawiera 80% ceramiki i gwarantuje do 40% oszczędności energetycznej. Skąd tak duża skuteczność? Otóż swoje wyjątkowe właściwości ThermaCote zawdzięcza starannie opracowanej recepturze i nowatorskiemu wykorzystaniu technologii ceramicznej, przez co tworzy skuteczną barierę termoizolacyjną (współczynnik przenikania ciepła U wynosi 0,53W/m²K), jednocześnie odbijającą światło. Dzięki temu zminimalizowany jest szkodliwy wpływ promieniowania słonecznego i promieniowania cieplnego.

fot. BUSINESS SOLUTIONS

Jako energooszczędna farba stosowana na zewnątrz, ThermaCote tworzy efektywną barierę termiczną, a jednocześnie zapewnia oddychalność i odprowadzenie wilgoci. Z kolei we wnętrzach izolacja uszczelnia barierę powietrzną i zatrzymuje zimne lub ciepłe powietrze. To właśnie dzięki temu skraca się czas pracy klimatyzatora lub nagrzewnic.

Oszczędności generowane są jednak nie tylko dzięki obniżeniu kosztów energii. Izolacja ceramiczna ThermaCote przedłuża też żywotność materiałów budowlanych, co pozwala na wieloletnie użytkowanie bez konieczności kosztownych napraw, remontów i konserwacji. Producent udziela na ten produkt aż 10 lat gwarancji.

Niskie VOC

Lotne związki organiczne VOC (z ang. Volatile Organic Compounds) to duża grupa substancji organicznych, które, jeśli znajdą się w powietrzu, mogą wywołać szereg negatywnych skutków dla środowiska i ludzi. Zawierają bowiem co najmniej jeden pierwiastek węgla i jeden lub większą ilość pierwiastków wodoru, halogenów, tlenu, siarki, fosforu, krzemu lub azotu. Szkodliwość VOC wyraża się przede wszystkim w drażniącym działaniu dla śluzówek nosa, gardła, oczu i skóry. ThermaCote charakteryzuje się bardzo niskim poziomem uwalniania lotnych związków organicznych. Mowa tutaj o poziomie jedynie 5,3g/l, a więc jest to ultra-niska zawartość.

ThermaCote – zastosowania

Dzięki wszechstronności zastosowania oraz świetnym parametrom, termiczna izolacja ceramiczna ThermaCote znajduje zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu.. Korzystają z niej m.in.: magazyny, HVAC, linie i rurociągi parowe, a także petrochemie, lotnictwo i cała branża budowlana.

Dzięki inhibitorom korozji ThermaCote skutecznie chroni przed korozją, dlatego idealnie sprawdza się jako izolacja dla zaworów i rur przemysłowych. Izolację można nakładać na urządzenia o temperaturze 149 stopni, a po przeszkoleniu – nawet 210 stopni Celsjusza. Co więcej, zastosowanie ThermaCote ochroni w ten sposób nie tylko przed stratami ciepła lub zimna, ale też personel przed poparzeniem lub odmrożeniem. Izolacja ceramiczna jest niezastąpiona również przy kontroli temperatury w gazownictwie.

fot. BUSINESS SOLUTIONS

ThermaCote do zadań specjalnych

Na przemyśle i budownictwie obszary zastosowania dla ThermaCote się nie kończą, bo może też być też wykorzystana np. izolacji samochodów wyścigowych. Izolacja ceramiczna jest lżejsza od wody, ma niską kurczliwość i tym sposobem z powodzeniem uszczelnia i zapobiega wyciekom powietrza. ThermaCote stosuje się także do uszczelniania komór chłodniczych, basenów, a nawet parkingów i jezdni asfaltowych.

Produkt spełnił wymogi testów w ramach międzynarodowego standardu dla elementów pasa startowego. Charakteryzuje się więc doskonałymi parametrami antypoślizgowymi i przyczepnością. Będzie przylegał do każdej powierzchni bez gruntowania i wcześniejszych przygotowań.

Certyfikacje i nagrody

Innowacyjne rozwiązania zwykle bronią się same w toku eksploatacji, ale i tak są szybko dostrzegane przez branże i instytucje certyfikujące. ThermaCote zdobyła uznanie na całym świecie.
Zakwalifikowano ją do międzynarodowego programu Energy Star, który od 1992 roku promuje w USA produkty energooszczędne i przyczyniające się do zmniejszenia emisji gazów.
Izolacja ceramiczna została wyróżniona także za swe właściwości termiczne przez prestiżową ECRC

European Cool Roof Council – stowarzyszenie powstałe w ramach programu Intelligent Energy Europe (IEE). Celem ECRC jest promowanie certyfikacji i wykorzystania produktów „Cool Roof”, których stosowanie ma na celu obniżenie temperatury dachu i wnętrza budynku. Swoją działalnością stowarzyszenie wspiera dążenia do ograniczania efektu cieplarnianego oraz minimalizacji tzw. efektu wysp ciepła w obszarach silnie zurbanizowanych. ThermaCote idealnie wpisuje się w te cele.
Opisywana termiczna izolacja ceramiczna została też nagrodzona Złotym Medalem Targów BUDMA 2020.

ThermaCote nie tylko izoluje, ale i chroni przed ogniem. Posiada certyfikat MASS Certified Green i Ul Classified, jako ognioodporny w klasie A0, czyli nie przenosi płomieni, dzięki czemu ogień się nie rozprzestrzenia.

fot. BUSINESS SOLUTIONS

Współczesny rynek stawia szczególnie wygórowane wymagania materiałom budowlanym. Dziś liczy się nie tylko ich skuteczność, ale także ekologiczność i brak negatywnego oddziaływania na środowisko. Izolacja ceramiczna ThermaCote spełnia łącznie te wszystkie wymogi, przez co jest produktem na miarę naszych czasów.

Więcej o izolacji ceramicznej ThermaCote na stronie: www.twojaizolacja.pl i www.thermacote.eu

72-006 Mierzyn, ul. Brzozowa 14, woj. zachodniopomorskie
tel. +48 693 325 134, 795 090 175,