Mycie oraz impregnacja elewacji

Czyszczenie tańsze niż remont

Utrzymanie każdego obiektu we właściwej kondycji wiąże się z koniecznością czyszczenia i ochrony przed starzeniem. Ściany budynków z czasem ulegają zabrudzeniom opadowym (smog i sadza), ale też zarastają algami, glonami, mchem, grzybnią. Regularne i profesjonalne mycie fasad szklanych, mycie elewacji mineralnych czy dachów sprawia, że obiekty dłużej prezentują się znakomicie, a ich wytrzymałość zwiększa się na kolejne lata. Myciefasady.pl oferuje mycie elewacji z zastosowaniem nowoczesnych i ekologicznych BIOtechnologii wraz z impregnacją hydrofobową, zapewniając trwałość przeprowadzonych prac na długie lata.

Mycie elewacji a cena

Odpowiednio przeprowadzone mycie fasad oraz impregnacja elewacji budynków to przede wszystkim duża oszczędność. Cena takich usług jest nawet 75% niższa w stosunku do kosztów przeznaczanych na malowanie lub inne naprawy. Ważne jest, aby prace związanie z myciem elewacji zostały przeprowadzone z odpowiednim wyprzedzeniem oraz z zastosowaniem impregnacji, która zagwarantuje trwałość wykonanej usługi nawet do 15 lat. Na przykład impregnacją ceramiczna marki myciefasady.pl zabezpiecza fasady na 30 lat. Tego typu prace pozornie wydają się proste, w rzeczywistości są bardziej skomplikowane, gdyż prawidłowy dobór ciśnienia, koncentracji biochemicznej, oraz rodzaju impregnacji wymaga doświadczenia. Wynajęcie specjalistycznej firmy daje pewność, że wszystkie procesy zostaną przeprowadzone prawidłowo, a efekt końcowy będzie trwały i zadowalający. Tego rodzaju usługi oferuje firma Fesler Limited, właściciel marki www.myciefasady.pl.

fot. Fesler Ltd

Mycie fasad, rodzaje elewacji a zabrudzenia

Zabrudzenia pojawiają się na każdym rodzaju elewacji, dotyczy to zarówno wszelkiego rodzaju tynków, jak również fasad szklanych. Podatność elewacji na zabrudzenia determinuje jej rodzaj oraz poziom nasiąkliwości. W przypadku budynków mieszkalnych, najczęściej stosuje się elewacje o wyższej nasiąkliwości, zazwyczaj są to tynki mineralne. Wyższa nasiąkliwość powoduje, że ściana gorzej oczyszcza się z zabrudzeń w czasie deszczu. Ponadto wilgotne środowisko stwarza korzystne warunki do wzrastania glonów i grzybni, które powodują czarny, czerwony lub zielony nalot na elewacji obiektu. Mniejszą nasiąkliwością charakteryzują się tynki akrylowe, silikonowe oraz silikatowe. Znaczenie ma również powierzchnia elewacji – im gładsza, tym mniejsza przyczepność zabrudzeń. Obiekty z tynkami o innych, bardziej porowatych fakturach wymagają częstszego czyszczenia elewacji, jednak kompleksowo wykonane mycie fasad mineralnych z impregnowaniem może znacznie spowolnić ten proces, obniżając koszty utrzymania obiektu.

fot. Fesler Ltd

Rodzaje zabrudzeń elewacji

Zanieczyszczenia osadzające się na ścianach budynków to skutki działań czynników atmosferycznych. Opady, wiatry i promienie słoneczne powodują, że w porowatych strukturach elewacji wzrastają mikroorganizmy fototroficzne (bakterie autotroficzne), czyli glony i cyjanobakterie. Osadzają się one na powierzchni lub w porowatych strukturach kamienia, pogarszając wygląd elewacji obiektu. Cyjanobakterie nitkowate i glony wytwarzają gęste, śluzowate powierzchnie, których efektem są zielone lub szare plamy na elewacjach. Zabrudzenia tworzą także osadzające się na elewacjach grzyby chemoorganotroficzne, przenikające w głąb materiału skalnego. Tworzą one charakterystyczną fakturę, przypominającą rdzawy nalot, obniżający walory estetyczne każdego obiektu.

fot. Fesler Ltd

Zanieczyszczenia elewacji nie wpływają korzystnie na zdrowie ludzi, dlatego warto stosować regularne mycie elewacji, czyszczenie dachu i kostki brukowej z użyciem odpowiednich środków oraz impregnowaniem, zabezpieczającym tego typu powierzchnie. Aby mycie zostało przeprowadzone kompleksowo wraz ze skutecznym usuwaniem mchu, glonów, grzybni i mikroorganizmów, najlepiej wynająć firmę świadczącą tego rodzaju usługi. Warto zwrócić także uwagę, aby wykonawca stosował nowoczesne impregnaty hydrofobizujące, chroniące obiekt na długie lata. Kompleksowe usługi, jakie w tym zakresie świadczy firma myciefasady.pl sprawiają, że budynek odzyska właściwe kolory i blask. Warto też pamiętać o tym, że cena za mycie elewacji będzie zawsze niższa niż rosnące obecnie koszty usług ponownego malowania, w których i tak wymagane jest przez producentów czyszczenie ścian przed malowaniem pod rygorem utraty gwarancji.

fot. Fesler Ltd

Mycie powierzchni szklanych oraz fasad szklanych i balustrad

Fasady szklane są bardzo efektowne, ale podobnie jak tynkowane szybko ulegają zabrudzeniom. Co więcej, zanieczyszczenia na elewacjach szklanych są łatwo widoczne, a to powoduje, że obiekt szybko traci swoje walory estetyczne. Podobnie jak w przypadku elewacji mineralnych, zabrudzenia powodują mikroorganizmy, czynniki atmosferyczne i emisyjne środowiska. Aby szklana fasada zawsze prezentowała się efektownie, musi zostać utrzymana w należytej czystości. Mycie elewacji szklanych wymaga odpowiedniej wiedzy i przygotowania, a także środków, które skutecznie usuną zabrudzenia i zabezpieczą powierzchnię elewacji szklanej przed czynnikami atmosferycznymi. Istotne jest również, aby proces mycia fasady szklanej został przeprowadzony w odpowiedni sposób, bez pozostawiania smug lub innych, niepożądanych śladów. Firma myciefasady.pl, oferuje również usługi mycia elewacji szklanych wodą demineralizowaną / dejonizowaną, gwarantując wysoką jakość czyszczonej powierzchni.

Częstotliwość i technologie mycia elewacji

Nie istnieje uniwersalna zasada mówiąca o częstotliwości mycia fasad. Czyszczenie należy wykonać wtedy, gdy zajdzie taka potrzeba, choć wielu fachowców sugeruje coroczne mycie elewacji, co może być błędem. Wpływ na to ma jednak technologia mycia stosowana przez firmę oraz to, w jaki sposób fasady są zabezpieczane przed ponownymi zabrudzeniami. Firma myciefasady.pl stosuje kilku-etapowy, niskociśnieniowy, biochemiczny system mycia fasad mineralnych. Ponadto stosuje biodegradowalne środki, skutecznie usuwające mech, glony, grzybnie i mikroorganizmy. Wykonawca stosuje również nowoczesną ochronę przed wodą – impregnacje hydrofobizujące, gwarantując zabezpieczenie obiektu na długie lata. W ofercie firmy znajduje się również kompleksowe uszczelnianie dachów i tarasów. Myciefasady.pl stosuje nowoczesne technologie izolacje dachów krytych papą, EPDM, czy blachą, poprzez montaż płynnych membran z żywic poliuretanowych.

fot. Fesler Ltd

Bogaty zakres usług firmy przewiduje również specjalną ofertę dla budownictwa wielorodzinnego, jest to więc dobra wiadomość dla wszystkich zarządców nieruchomości, spółdzielni, czy wspólnot mieszkaniowych. Ponadto myciefasady.pl oferuje również profesjonalne impregnacje dla przemysłu i budownictwa.

Więcej informacji można znaleźć na www.myciefasady.pl

M6 6AJ Anglia, Salford, Unit 36 leslie Hough Wey, woj.
tel. +44 2080899012,


Liczba odwiedzin: 281 | Data publikacji: 2020-05-05

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:


Podobne artykuły


Multiserwis Sp. z o.o. w Krapkowicach to...
08.06.2016 | Pompy
Niewykorzystywanie wszystkich pomieszczeń w budynku uznaje się...
Od firm serwisujących maszyny budowlane wymaga się...
28.09.2020 | Piece, kotły
Urządzenia Viessmann to prawdziwa rewolucja w zakresie...
21.09.2020 | Ogrzewanie
Czy przyjemnym i naturalnym ciepłem promieni słonecznych...
15.09.2020 | Energia ekologiczna
Fotowoltaika na dachu bloku to rozwiązanie coraz...
02.09.2020 | Ogrzewanie
Oczekiwania, jakie nowoczesne budownictwo stawia dziś przed...
28.08.2020 | Kontenery
Specjalistyczne kontenery techniczne Polkont niezbędne są wszędzie...
20.08.2020 | Energia ekologiczna
Rosnąca skokowo ilość instalacji fotowoltaicznych w naszym...
10.08.2020 | Energia ekologiczna
Gdy szukamy najbardziej wydajnego, autonomicznego i opłacalnego...
22.07.2020 | Energia ekologiczna
Fotowoltaika Bruk-Bet Solar to rozwiązanie dla klientów...
06.07.2020 | Dźwigi (żurawie)
Współcześnie wielkie i małe inwestycje budowlane nieodłącznie...
26.06.2020 | Drabiny
Rusztowania i drabiny KRAUSE to na rynku...
24.06.2020 | Energia ekologiczna
Jeśli jeszcze kilkanaście lat temu panele fotowoltaiczne...
23.06.2020 | Energia ekologiczna
Przeciwpożarowy wyłącznik systemu fotowoltaicznego będący elementem systemu...
Rozbudowany asortyment glazury, jaki możemy dziś znaleźć...
27.05.2020 | Energia ekologiczna
Opłacalność instalacji fotowoltaicznych nie budzi w dzisiejszych...
27.05.2020 | Automatyka domowa
Kable grzewcze są doskonałym rozwiązaniem wielu problemów...
Rozważając kwestię, jaki klimatyzator do mieszkania w...
05.05.2020 | Piece, kotły
Nowoczesne kotły na pellet 5 klasy charakteryzują...
04.05.2020 | Tworzywa sztuczne
Firma Metria to wiodący producent zbiorników na...
Hala namiotowa całoroczna lub sezonowa to obiekt,...
12.03.2020 | Ogrody zimowe
W naszej szerokości geograficznej przeważają dni z...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. mazowieckie
woj. dolnośląskie
woj. świętokrzyskie
woj. mazowieckie
woj. lubuskie
woj. małopolskie
woj. mazowieckie
woj. łódzkie
woj. śląskie

Słowa kluczowe: Fesler, serwis, obsługa, przemysł, FMCG, HoReCA, ochrona techniczna, ochrona biologiczna, ochrona stanowisk pracy, czyszczenie fasad, mycie elewacji, mycie fasad,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy