Imitacja drewna na elewacji domu to modny i estetyczny sposób na wykończenie budynków od zewnątrz.

– Panele drewnopodobne pozwalają cieszyć się urokiem drewna, które jest ciągle bardzo modne, ale pozwala zaoszczędzić wiele problemów związanych z naturalnym surowcem – mówi Paweł Ogonowski z firmy DS-Pro, która opracowała oraz produkuje DEKORDESKĘ. – Tworząc ten produkt, zależało nam na opracowaniu uniwersalnego i przyjaznego rozwiązania, które pozwoli cieszyć się swobodą stosowania, łatwością montażu oraz przede wszystkim – trwałością na bardzo długie lata.

fot. DS-PRO

Imitacja drewna na elewacji domu – trwałość bez kompromisów

Prace konserwacyjne wymagają czasu i są do tego kosztowne, dlatego właśnie DEKORDESKA bije rekordy popularności wśród odbiorców indywidualnych, jak też firm wykończeniowych, biur architektonicznych i indywidualnych projektantów.

fot. DS-PRO

– Mówimy tutaj o naprawdę bardzo prostym użytkowaniu, bez porównania z naturalnym drewnem – dodaje Paweł Ogonowski. – Otwiera to nowe możliwości dla zastosowań oraz projektów, gdzie drewno byłoby wskazane estetycznie, ale ze względu na kształt bryły częste konserwacje byłyby wręcz niemożliwe. DEKORDESKA nie wymaga dodatkowego impregnowania, nie trzeba wspinać się na drabinę każdego roku, jak też nie są potrzebne kosztowne wizyty specjalistów.

fot. DS-PRO

To właśnie dlatego produkt ten zdobywa ogromne uznanie jako wysokojakościowa imitacja drewna na elewacji domu.

Co sprawia, że DEKORDESKA jest trwała i nie trzeba jej konserwować?

– Tajemnica kryje się w materiale oraz sposobie produkcji – wyjaśnia Paweł Ogonowski. – Do jej tworzenia wykorzystujemy komponenty o długiej żywotności, co przekłada się na wysoką trwałość wyrobu finalnego. DEKORDESKA to unikalny panel wykonany z kompozyt polistyrenu, masy akrylowej i siatki z włókna szklanego. Dzięki temu naszej elewacji nie trzeba konserwować, impregnować ani dodatkowo zabezpieczać przed czynnikami pogodowymi, biologicznymi, a nawet mechanicznymi. Deski nie wypaczają się oraz zachowują swój kształt i wygląd przez długie lata.

fot. DS-PRO

Do złudzenia przypomina drewno

Tym co wyróżnia panele elewacyjne drewnopodobne DEKORDESKA, jest idealne odwzorowanie rysunku drewna.

– Nasze panele wiernie oddają strukturę drewna i to właśnie dlatego są tak popularne do zastosowania na elewacjach. Pasują do różnych styli architektonicznych oraz budynków rożnego przeznaczenia – od prywatnych po firmowe i nawet użyteczności publicznej – tłumaczy Paweł Ogonowski. – Oferujemy deski w kilku dekorach oraz grubościach, co sprawia, że nasze panele można dopasować do krzywizn i łuków ścian w różnych pomieszczeniach. Zapewnia to ogrom możliwości przy projektowaniu.
DEKORDESKA pozwala stworzyć estetyczne i designerskie imitacje drewna na elewacji domu. W zastosowaniu na poszczególnych aplikacjach pomagają różne wielkości i rodzaje desek.

fot. DS-PRO

W ofercie producenta znajdziemy pięć modeli:

– DEKOR-DD01 SLIM – to panele o szerokości 10 cm, które charakteryzują się bardzo głębokim wzorem. Sprawia to, ze słoje i sęki są tutaj doskonale widoczne. Te panele szczególnie polecane są do projektów, w których pragnie się uzyskać wrażenie drewna nadgryzionego zębem czasu.

– DEKOR-DD02 SLIM+ – te panele o szerokości 13 cm charakteryzuje delikatniejsze usłojenie. Naturalny wygląd jest tu dodatkowo podkreślony dzięki sfazowanym krawędziom. Panele w tym modelu doskonale nadają się do nowoczesnych budynków, zarówno przy deskowaniu częściowym, jak i całościowym. Można je montować w pionie i poziomie, co stwarza dodatkowe możliwości wzornicze.

– DEKOR-DD03 WIDE – to szerokie panele (18 cm), które polecane są do dużych powierzchni. Ich szerokość to 18 cm, co w połączeniu z wydajnością 2,8 szt. na 1m2 znacznie ułatwia i przyspiesza montaż, szczególnie na dużych elewacjach.

fot. DS-PRO

– DEKOR-DD04 FLEXIBLE – te cienkie (15 cm) i bardzo elastyczne panele bez rdzenia przeznaczone są do krzywizn. Można z łatwością dopasować je do bardziej wymagających projektów. Mała grubość – zaledwie 3 mm – minimalizuje odstawanie profilu od powierzchni.

– DEKOR-DD05 CARVE – to szeroki (18 cm) panel imitujący deskę ciosaną, który wiernie oddaje charakter naturalnego drewna dębowego. Rustykalny i oryginalny naturalny rysunek słoi nadaje wyjątkowy styl. Krawędzie są tutaj delikatnie wyciosane z niewielką fazką.

fot. DS-PRO

Dobierz lazurę lub efekt starego drewna

Pole do popisu dla architektów i projektantów otwiera też bogata gama kolorystyczna dostępnych lazur, dzięki temu można osiągnąć spektakularne efekty imitujące drewno na elewacji domu.

fot. DS-PRO

– Efekt ostateczny wyglądu DEKORDESKI będzie zależał od rodzaju nałożonej dedykowanej lazury UV Protect. To dzięki niej uzyskamy odpowiednią kolorystykę oraz pożądane przebarwienia słojów – wyjaśnia Paweł Ogonowski. – Za sprawą szerokiej oferty lazur można zarówno uzyskać ciepłe odcienie, jak również stworzyć jasne elewacje. Dużą popularnością cieszą się np. deski w dekorach takich jak: dąb złocisty, dąb węgierski, winchester, sosna górska, jesion i oliwka bielona, antracyt, klon srebrny, jesion bielony. Jak tłumaczy producent, możliwe jest także uzyskanie modnego efektu „starego drewna”.

fot. DS-PRO

– Dla uzyskania tego efektu, po wyschnięciu pierwszej warstwy koloru wystarczy nakładamy drugą warstwę tego samego koloru i bezpośrednio po nałożeniu „na mokro” przecieramy powierzchnię pacą z twardą gąbką – mówi Paweł Ogonowski. – W miejscach zagłębień pozostanie większa ilość lazury, tworząc naturalne wrażenie postarzanego drewna. Najlepiej efekty te widoczne są w przypadku paneli z wyraźnie widoczną strukturą usłojenia.

fot. DS-PRO

Prosty montaż

DEKORDESKA posiada Krajową Ocenę Techniczną ICiMB-KOT-2018/0026. Zakład produkcyjny podlega audytom i posiada Krajowy Certyfikat Zgodności Zakładowej Kontroli Produkcji Nr 008-UWB-070. Zaawansowana produkcja pozwala tworzyć trwałe oraz lekkie panele drewnopodobne, a to przekłada się na prosty i niekłopotliwy montaż.

– Do montażu wystarczy klej. Nie musimy stosować skomplikowanych kołków ani narzędzi – dodaje Paweł Ogonowski. – Oznacza to także, że panele nie ingerują w warstwę ocieplenia ani żaden inny materiał konstrukcyjny, dlatego nie ma ograniczeń w jego montażu. Sama praca przebiega szybko, dlatego właśnie DEKORDESKA zyskała uznanie jako jeden z materiałów pozwalających na błyskawiczne metamorfozy imitujące drewno na elewacji domu.

fot. DS-PRO

DEKORDESKĘ można nakładać na każdą, odpowiednio przygotowaną powierzchnie. Do klejenia zalecany jest specjalny klej EBX-1C. Profil paneli bez trudu dopasuje się do krzywizn i łuków ścian, co daje wiele możliwości przy projektowaniu fasad.

Ze pełną ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.dekordeska.pl

26-130 Suchedniów, ul. Berezów 17, woj. świętokrzyskie
tel. 724 238 438 ,