Kasetony elewacyjne stalowe

Elewacja stalowa jak druga skóra

Kasetony elewacyjne stalowe sprawdzą się, gdy nie ma możliwości zastosowania tradycyjnych systemów dociepleniowych i mokrych tynków. Niska cena i łatwość adaptacji do różnych projektów sprawia, że to świetny sposób na to, aby nadać nowe życie starym budynkom. A dziś, gdy nowoczesna architektura tak bardzo stawia na surowe i nieoczywiste materiały, jak np. stal czy szkło, tego typu elewacje doskonale wpiszą się w nawet najbardziej nietypowe projekty aranżacyjne, dobrze korespondujące z duchem nowoczesności.

Kasetony elewacyjne stalowe – cena niewielka, efekt ogromny

Elewacja to wizytówka budynku, niezależnie od tego, czy mowa o siedzibie firmy, czy o domu prywatnym. Zdanie to, choć powtarzane jest aż nazbyt często w celach marketingowych, bynajmniej nie traci na swej aktualności, bo przecież to właśnie elewacja jest tym elementem, który widzimy jako pierwszy. O ile w przypadku domów prywatnych brzydka czy brudna fasada może świadczyć co najwyżej o niedbałości czy złym guście właścicieli, to jednak ten fakt nie niesie ze sobą jakichś większych konsekwencji. Inaczej wyglądają sprawy, gdy mamy do czynienia z siedzibą firmy. Odpadające czy łuszczące się tynki to dla potencjalnym klientom z pewnością coś mówią o firmie, sugerują niedbałość czy nawet prowizoryczność.

Zagadnienie komplikuje jednak fakt, że wykonanie elewacji na budynku nie należy do tanich prac i jest raczej mocno odczuwalne dla budżetu. Modne dziś materiały, jak drewno, stal czy szkło to duża inwestycja, a w przypadku małych czy średnich firm, które nie generują dużych zysków, cena może być zaporowa. Właśnie w takiej sytuacji doskonale sprawdzą się kasetony elewacyjne stalowe, które mogą być połączone z systemem ocieplenia budynku. Znajdziemy je w ofercie firmy ES Elewacje Stalowe. Atrakcyjna cena, szybki czas wykonania, niewielki stopień skomplikowania sprać (zwłaszcza, gdy elewacja wykonywana jest bez ocieplenia) to atuty tego typu rozwiązania, które cieszy się coraz większą popularnością zwłaszcza wśród tych inwestorów, którym zależy na szybkim liftingu budynku.

fot. Elewacje Stalowe

 

Kasetony elewacyjne stalowe – do wyboru, do koloru

W ofercie firmy Elewacje Stalowe znajduje się rozbudowana gama kaset elewacyjnych, podzielonych na linie Standard i Luks. Ostatnie z wymienionych posiadają niewidoczny typ mocowania, a ich zamki wykonane są tak, aby zapewnić sztywność łączenia w pionie. Kasetony Standard i Luks mają grubość 25 mm i dostępne są w szerokościach od 350 mm do 1500 mm oraz wysokościach – od 350 mm do 1500 mm. Kasetony elewacyjne stalowe Luks o wymiarach przekraczających 900 mm x 900 mm, wyposażone są one w dodatkowy środkowy otwór do mocowania.

Oba typy kasetonów wykonywane są z blachy stalowej o grubości 0,55 mm- 1,00 mm, ocynkowanej i powlekanej lakierem. Blacha o grubości 0,55 mm jest używana do produkcji kasetonów, których wymiary nie przekraczają 700 mm x 700 mm. Kasetony elewacyjne stalowe wykonane z cienkiej blachy dodatkowo posiadają na wewnętrznej stronie wzmocnienia w postaci doklejanych wsporników, które zapewniają sztywność i gładkość. Takie rozwiązanie sprawia, że są one tańsze i lżejsze. Natomiast kasetony, których wymiary mieszczą się w zakresie 700 – 1100 mm x 700 – 1100 mm wykonywane są ze stali o grubości 0,7 – 0,8 mm. Kasetony o wymiarach większych niż 1100 mm x 1100 mm produkowane są ze stali o grubości 0,9 – 1,0 mm.

– Kasetony elewacyjne stalowe produkujemy w wersji gładkiej, w dowolnym kolorze z palety RAL, a także w wersji profilowanej. Ostatnio dużą popularnością cieszą się też kasetony elewacyjne stalowe o powierzchni drewnopodobnej, które świetnie wpisują się w najnowsze trendy w architekturze, która chętnie sięga zarówno po drewno, jak i po materiały imitujące naturalny surowiec– mówi Maciej Dąbrowski.

Oprócz kasetonów elewacyjnych stalowych w ofercie firmy znajdują się również panele wzdłużne. Są one mocowane podobnie jak kasetony na konstrukcji wsporczej. Występują w wymiarach: długość 500 m – 3000 m, szerokość 100 mm-250 mm, głębokość 25 mm. Panele te mogą być zarówno gładkie jak i profilowane.

fot. Elewacje Stalowe

Elewacje stalowe do ścian murowanych lub betonowych

– Oferowany przez nas system elewacji składa się z prostokątnych kasetonów elewacyjnych stalowych o indywidualnie dobieranych wymiarach. Konstrukcję nośną dla kasetonów, przymocowywaną do ścian budynku stanowią zespolone ze sobą stalowe i ocynkowane wsporniki i profile. Za pomocą specjalnych wkrętów przymocowywane są do niej kasetony – wyjaśnia Maciej Dąbrowski.

Takie wykonanie kasetonów gwarantuje, że zachowany będzie swobodny przepływ powietrza pomiędzy obudową kaset a ścianą budynku, uniemożliwiając zaleganie wilgoci. Co istotne, zachowana jest wolna przestrzeń nawet w przypadku wykonania elewacji w wersji z ociepleniem z wełny mineralnej, która przylega bezpośrednio do ściany budynku.

– Grubość warstwy wełny ustalamy zawsze z inwestorem. Może to być 80, 100 lub 120 mm – mówi Maciej Dąbrowski. Bardzo ważną zaletą systemu jest możliwość jego montażu do każdego rodzaju ścian. Mogą to być ściany murowane, betonowe o dowolnej strukturze i konstrukcji.

 

Szybki lifting za niską cenę

Jednym z czynników, które mają zasadniczy wpływ na to, co kupujemy, jest cena, i dotyczy to w równej mierze przedmiotów codziennego użytku, co i materiałów budowlanych. Na cenę danego produktu składa się jednak nie tylko wartość danego produktu, ale także na przykład sposób jego montażu, bo przecież im szybciej wykonamy instalację, tym krócej będzie zaangażowana ekipa budowlana, której dzięki temu zapłacimy mniej.

– W porównaniu np. do tynków kasetony elewacyjne stalowe wygrywają zarówno ceną, jak i czasem realizacji oraz faktem, że cały proces jest czysty, ponieważ nie są stosowane żadne zaprawy, kleje i styropian, które mogą prowadzić do zanieczyszczenia lub zaśmiecenia okolic nieruchomości – mówi Maciej Dąbrowski

Ponadto w przypadku elewacji stalowych bez docieplenia dodatkowym atutem jest fakt, że można instalować je niezależnie od pogody i pory roku.

fot. Elewacje Stalowe

Kasetony elewacyjne stalowe szyte na miarę

Firma Elewacje Stalowe nie tylko sprzedaje klientom gotowy produkt, jakim są kasetony elewacyjne stalowe.

– Elewacja musi leżeć na budynku jak druga skóra, dlatego indywidualnie opracowujemy każdy projekt z uwzględnieniem takich czynników, jak grubość izolacji cieplnej, krzywizny ściany i materiału z jakiego została wykonana, obciążenia wiatrem i inne. Dobieramy odpowiednią ilość wsporników i łączników, a w kolejnym etapie projektowania opracowujemy schemat rozmieszczenia konstrukcji nośnej.

Na tym etapie uwzględnia się ponadto różnice między temperaturą w trakcie montażu a temperaturą użytkowania. Nie bez znaczenia są także właściwości kurczliwości materiału, z którego jest wykonana konstrukcja nośna i materiału z którego została wykonana ściana budynku, ponieważ w niektórych przypadkach konieczne jest zastosowanie łączeń ruchomych.

fot. Elewacje Stalowe

Firma Elewacje Stalowe w ciągu wieloletniej działalności stworzyła rozbudowaną sieć firm montażowych, które na zlecenie klienta końcowego wykonują montaż kasetonów elewacyjnych stalowych. To daje pewność, że kasetony będą dobrze pełnić swoją rolę, stając się ozdobą budynku.

Więcej informacji na temat systemu elewacji stalowych znaleźć można na stronie: www.elewacje-stalowe.pl

 

64-600 Oborniki, Komunalna 5, woj. wielkopolskie
tel. +48 61 29 66 806 ,


Liczba odwiedzin: 1705 | Data publikacji: 2019-09-19

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


Czy Twój budynek straszy starą i zniszczoną...
23.08.2017 | Blachy
Trudno wskazać branżę, która mogłaby się obejść...
Dach, obok elewacji, jest elementem wieńczącym dzieło,...
Nowoczesne rolety i bramy garażowe Fart Produkt...
28.01.2020 | Domy prefabrykowane
Doświadczony producent domów modułowych Moodhouse spod Poznania...
Wielu inwestorów zarówno prywatnych jak biznesowych decyduje...
rozbiórki budynków
Prace wyburzeniowe wymagają ogromnej wiedzy oraz doświadczenia....
Budownictwo mostowe wymaga rozwiązań, które dosłownie przetrwają...
20.04.2018 | Systemy budowlane
Przebywając we wnętrzu, bez względu na to...
Nowoczesna architektura, zwłaszcza w dużych miastach, odważnie...
16.01.2018 | Systemy budowlane
Metal od kilku lat gra główną rolę...
25.10.2017 | Podnośniki
Podesty to niezbędne wyposażenie firm z branży...
24.02.2016 | Grzejniki
Właściciele niewielkich domków i mieszkań wiedzą, jakie...
14.04.2015 | Stal, wyroby stalowe
Niewiele jest materiałów, które mają tak wszechstronne...
22.12.2014 | Kontenery
Modułowe obiekty architektury przenośnej, które najczęściej mają...
Coraz rzadziej widać w Polsce tradycyjne, druciane...
07.10.2013 | Kontenery
Często zdarza się, że odstraszają nas zbudowane...
15.06.2021 | Meble
Jak powstają eleganckie nowoczesne meble do salonu,...
15.06.2021 | Pompy
Esybox Diver od DAB to rozwiązanie, które...
02.06.2021 | Piece, kotły
Polska znajduje się w czołówce państw Unii...
31.05.2021 | Stolarka otworowa
Dynamiczny rozwój wirtualnego doradztwa, wprowadzenie do oferty...
Zarówno w przypadku renowacji posesji, jak też...
14.05.2021 | Oświetlenie
Nowoczesne oświetlenie zewnętrzne to doskonałe dopełnienie przydomowej...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. mazowieckie
woj. dolnośląskie
woj. mazowieckie
woj. lubuskie
woj. małopolskie
woj. świętokrzyskie
woj. mazowieckie
woj. łódzkie
woj. śląskie

Słowa kluczowe: elewacje stalowe, ES, es. kasetony elewacyjne, stalowe elewacje, elewacje za niską cenę, elewacje za niska cene, elewacje do ścian betonowych, elewacje do ścian marmurowych, kasetony elewacyjne stalowe
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy