Elewacje stalowe

Face lifting fasady

Czy Twój budynek straszy starą i zniszczoną elewacją? Nie masz możliwości zastosowania tradycyjnych systemów dociepleniowych i mokrych tynków by odnowić swoją nieruchomość? Chcesz żeby Twój budynek nabrał nowoczesnego i świeżego wyglądu? A może szukasz niebanalnej fasady dla nowo powstającego budynku? Na wszystkie te pytania jest jedna właściwa odpowiedź – Zastosuj system elewacji stalowej.

 

budynek oblozony kasetami stalowymifot. Elewacje Stalowe

 

Elewacja budynku nie tylko świadczy o jego atrakcyjności, ale jest również wizytówką właściciela. W przypadku biznesu, dzięki czystej nowoczesnej fasadzie firma może być lepiej postrzegana i uznawana za atrakcyjniejszą w oczach kontrahenta czy konsumenta. Oczywiście nie każdego stać, aby inwestować w budowę nowoczesnych nieruchomości ze stali i ze szkła. Z drugiej strony w naszym kraju sporo jest budynków, które dzięki face liftingowi mogą stać się bardzo atrakcyjnymi lokalizacjami. Szybką i tanią metodą, która może podnieść atrakcyjność nieruchomości jest zastosowanie elewacji stalowej, która może również być połączona z systemem docieplenia budynku.

 

elewacje stalowe przed kasetony kasetony stalowe kasety pofot. Elewacje Stalowe

 

– Podstawową zaletą elewacji stalowych jest to, że są one wobec tradycyjnych tynków konkurencyjne cenowo. Dodatkowo czas realizacji elewacji stalowej jest krótszy a cały proces „czysty”, ponieważ nie są stosowane żadne zaprawy, kleje i styropian, które mogą prowadzić do zanieczyszczenia lub zaśmiecenia okolic nieruchomości – mówi Maciej Dąbrowski z firmy Elewacje Stalowe – W przypadku elewacji stalowych bez docieplenia dodatkowym atutem jest fakt, że można instalować je niezależnie od pogody i pory roku – dodaje.

 

Dopasowane do każdej ściany

System elewacji proponowany przez firmę Elewacje Stalowe składa się z prostokątnych kaset o indywidualnie dobieranych wymiarach. Konstrukcję nośną dla kasetonów, przymocowywaną do ścian budynku stanowią zespolone ze sobą stalowe i ocynkowane wsporniki i profile. Za pomocą specjalnych wkrętów przymocowywane są do niej kasetony. 

 

– Przestrzeń pomiędzy obudową z kaset a ścianą budynku pozwala na swobodny przepływ powietrza, co w efekcie usprawnia wentylację i nie dopuszcza do zalegania wilgoci. Istnieje również możliwość docieplenia budynku warstwą wełny mineralnej, która przylega bezpośrednio do ściany budynku. Również w tym przypadku pozostaje wolna przestrzeń pozwalająca na swobodną cyrkulację powietrza.  Grubość wełny mineralnej jest dobierana zgodnie z wymaganiami inwestora. Standardowe grubości wełny mineralnej wynoszą 80, 100 lub 120 mm – mówi Maciej Dąbrowski. 

Bardzo ważną zaletą systemu jest możliwość jego montażu do każdego rodzaju ścian. Mogą to być ściany murowane, betonowe o dowolnej strukturze i konstrukcji. 

 

kaseton kasetony elewacyjne elewacje nowoczesne stalowefot. Elewacje Stalowe

 

Pełne opracowanie koncepcji

Projekt każdej elewacji opracowywany jest pod konkretne zamówienie. Ilość wsporników i łączników dobierana jest indywidualnie i zależy od takich czynników jak: grubość izolacji cieplnej, krzywizny i ściany i materiału z jakiego została wykonana, obciążenia wiatrem i innych. W kolejnym etapie projektowania opracowywany jest schemat rozmieszczenia konstrukcji nośnej. 

– Na tym etapie  uwzględnia się różnice między temperaturą w trakcie montażu a temperaturą użytkowania. Nie bez znaczenia są także właściwości kurczliwości materiału z którego jest wykonana konstrukcja nośna i materiału z którego została wykonana ściana budynku, ponieważ w niektórych przypadkach konieczne jest zastosowanie łączeń ruchomych – mówi Maciej Dąbrowski.

 

Kasety i panele wzdłużne

W ofercie firmy znajduje się cały wachlarz kaset elewacyjnych. Kasetony mogą być zarówno gładkie w dowolnym kolorze z palety RAL, jak też profilowane, a także o powierzchni drewnopodobnej. Kasetony występują w dwóch podstawowych wersjach Standard i Luks. Różnią się one typem mocowania. Kasetony Luks posiadają niewidoczny typ mocowania. Zamki tych kasetonów są wykonane w taki sposób, aby zapewnić sztywność w łączeniach w pionie.

 

maciej dabrowski sprzedaz kasetonow elewacyjnych panele elewacyjne sprzedazfot. Elewacje Stalowe

 

Kasetony Standard i Luks dostępne są w wymiarach szerokości – od 350 mm do 1500 mm i wysokości – od 350 mm do 1500 mm.  Ich grubość wynosi 25mm. W przypadku kaset Luks o wymiarach przekraczających 900mm x 900mm, ma ona dodatkowy środkowy otwór do mocowania.

Oba typy kasetonów wykonywane są z blachy stalowej o grubości 0,55 mm- 1,00mm, ocynkowanej i powlekanej lakierem. Blacha o grubości 0,55mm jest używana do produkcji kasetonów, których wymiary nie przekraczają 700mm x 700mm. Kasety wykonane z cienkiej blachy dodatkowo posiadają na wewnętrznej stronie wzmocnienia w postaci doklejanych wsporników, które zapewniają sztywność i gładkość. Takie rozwiązanie sprawia, że kasetony są tańsze i lżejsze. Natomiast kasety, których wymiary znajdują się w zakresie 700 – 1100mm x 700 – 1100mm wykonywane są ze stali o grubości 0,7 – 0,8mm. Kasetony o wymiarach większych niż 1100mm x 1100mm produkowane są ze stali o grubości 0,9 – 1,0mm.

Oprócz kasetonów w ofercie firmy znajdują się również panele wzdłużne. Są mocowane podobnie jak kasetony, na konstrukcji wsporczej. Występują w wymiarach: długość 500m – 3000m, szerokość 100mm-250mm, głębokość 25mm. Panele te mogą być zarówno gładkie jak i profilowane.

 

Firma Elewacje Stalowe współpracuje z firmami montażowymi, które instalują elewacje na zlecenie klienta końcowego.

Więcej informacji na temat systemu elewacji stalowych znaleźć można na stronie: www.elewacje-stalowe.pl

64-600 Oborniki, Komunalna 5, woj. wielkopolskie
tel. +48 61 29 66 806 ,


Liczba odwiedzin: 2261 | Data publikacji: 2013-10-01

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


Kasetony elewacyjne stalowe sprawdzą się, gdy nie...
Florian Centrum od początku powstania w 1996...
20.04.2018 | Systemy budowlane
Przebywając we wnętrzu, bez względu na to...
16.01.2018 | Systemy budowlane
Metal od kilku lat gra główną rolę...
22.12.2014 | Kontenery
Modułowe obiekty architektury przenośnej, które najczęściej mają...
07.10.2013 | Kontenery
Często zdarza się, że odstraszają nas zbudowane...
Blaszane pokrycia dachowe łączą w sobie dobry...
Już o dłuższego czasu mamy okazję obserwować,...
23.08.2017 | Blachy
Trudno wskazać branżę, która mogłaby się obejść...
Dach, obok elewacji, jest elementem wieńczącym dzieło,...
Nowoczesne rolety i bramy garażowe Fart Produkt...
28.01.2020 | Domy prefabrykowane
Doświadczony producent domów modułowych Moodhouse spod Poznania...
Wielu inwestorów zarówno prywatnych jak biznesowych decyduje...
rozbiórki budynków
Prace wyburzeniowe wymagają ogromnej wiedzy oraz doświadczenia....
Budownictwo mostowe wymaga rozwiązań, które dosłownie przetrwają...
Nowoczesna architektura, zwłaszcza w dużych miastach, odważnie...
25.10.2017 | Podnośniki
Podesty to niezbędne wyposażenie firm z branży...
24.02.2016 | Grzejniki
Właściciele niewielkich domków i mieszkań wiedzą, jakie...
14.04.2015 | Stal, wyroby stalowe
Niewiele jest materiałów, które mają tak wszechstronne...
Coraz rzadziej widać w Polsce tradycyjne, druciane...
Jak zbudować samodzielnie dom jednorodzinny w ekspresowym...
Utrzymanie każdego obiektu we właściwej kondycji wiąże...
W obecnych czasach aranżowanie wnętrz dla wielu...
Płyta HPL Kronospan to produkt znany i...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. dolnośląskie
woj. mazowieckie
woj. lubuskie
woj. małopolskie
woj. świętokrzyskie
woj. mazowieckie
woj. łódzkie
woj. śląskie

Słowa kluczowe: kasetony stalowe, kasetony do krycia budynków, kasety stalowe, elewacje blaszane, elewacje stalowe
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy