Elewacje stalowe

Face lifting fasady

Czy Twój budynek straszy starą i zniszczoną elewacją? Nie masz możliwości zastosowania tradycyjnych systemów dociepleniowych i mokrych tynków by odnowić swoją nieruchomość? Chcesz żeby Twój budynek nabrał nowoczesnego i świeżego wyglądu? A może szukasz niebanalnej fasady dla nowo powstającego budynku? Na wszystkie te pytania jest jedna właściwa odpowiedź – Zastosuj system elewacji stalowej.

 

budynek oblozony kasetami stalowymifot. Elewacje Stalowe

 

Elewacja budynku nie tylko świadczy o jego atrakcyjności, ale jest również wizytówką właściciela. W przypadku biznesu, dzięki czystej nowoczesnej fasadzie firma może być lepiej postrzegana i uznawana za atrakcyjniejszą w oczach kontrahenta czy konsumenta. Oczywiście nie każdego stać, aby inwestować w budowę nowoczesnych nieruchomości ze stali i ze szkła. Z drugiej strony w naszym kraju sporo jest budynków, które dzięki face liftingowi mogą stać się bardzo atrakcyjnymi lokalizacjami. Szybką i tanią metodą, która może podnieść atrakcyjność nieruchomości jest zastosowanie elewacji stalowej, która może również być połączona z systemem docieplenia budynku.

 

elewacje stalowe przed kasetony kasetony stalowe kasety pofot. Elewacje Stalowe

 

– Podstawową zaletą elewacji stalowych jest to, że są one wobec tradycyjnych tynków konkurencyjne cenowo. Dodatkowo czas realizacji elewacji stalowej jest krótszy a cały proces „czysty”, ponieważ nie są stosowane żadne zaprawy, kleje i styropian, które mogą prowadzić do zanieczyszczenia lub zaśmiecenia okolic nieruchomości – mówi Maciej Dąbrowski z firmy Elewacje Stalowe – W przypadku elewacji stalowych bez docieplenia dodatkowym atutem jest fakt, że można instalować je niezależnie od pogody i pory roku – dodaje.

 

Dopasowane do każdej ściany

System elewacji proponowany przez firmę Elewacje Stalowe składa się z prostokątnych kaset o indywidualnie dobieranych wymiarach. Konstrukcję nośną dla kasetonów, przymocowywaną do ścian budynku stanowią zespolone ze sobą stalowe i ocynkowane wsporniki i profile. Za pomocą specjalnych wkrętów przymocowywane są do niej kasetony. 

 

– Przestrzeń pomiędzy obudową z kaset a ścianą budynku pozwala na swobodny przepływ powietrza, co w efekcie usprawnia wentylację i nie dopuszcza do zalegania wilgoci. Istnieje również możliwość docieplenia budynku warstwą wełny mineralnej, która przylega bezpośrednio do ściany budynku. Również w tym przypadku pozostaje wolna przestrzeń pozwalająca na swobodną cyrkulację powietrza.  Grubość wełny mineralnej jest dobierana zgodnie z wymaganiami inwestora. Standardowe grubości wełny mineralnej wynoszą 80, 100 lub 120 mm – mówi Maciej Dąbrowski. 

Bardzo ważną zaletą systemu jest możliwość jego montażu do każdego rodzaju ścian. Mogą to być ściany murowane, betonowe o dowolnej strukturze i konstrukcji. 

 

kaseton kasetony elewacyjne elewacje nowoczesne stalowefot. Elewacje Stalowe

 

Pełne opracowanie koncepcji

Projekt każdej elewacji opracowywany jest pod konkretne zamówienie. Ilość wsporników i łączników dobierana jest indywidualnie i zależy od takich czynników jak: grubość izolacji cieplnej, krzywizny i ściany i materiału z jakiego została wykonana, obciążenia wiatrem i innych. W kolejnym etapie projektowania opracowywany jest schemat rozmieszczenia konstrukcji nośnej. 

– Na tym etapie  uwzględnia się różnice między temperaturą w trakcie montażu a temperaturą użytkowania. Nie bez znaczenia są także właściwości kurczliwości materiału z którego jest wykonana konstrukcja nośna i materiału z którego została wykonana ściana budynku, ponieważ w niektórych przypadkach konieczne jest zastosowanie łączeń ruchomych – mówi Maciej Dąbrowski.

 

Kasety i panele wzdłużne

W ofercie firmy znajduje się cały wachlarz kaset elewacyjnych. Kasetony mogą być zarówno gładkie w dowolnym kolorze z palety RAL, jak też profilowane, a także o powierzchni drewnopodobnej. Kasetony występują w dwóch podstawowych wersjach Standard i Luks. Różnią się one typem mocowania. Kasetony Luks posiadają niewidoczny typ mocowania. Zamki tych kasetonów są wykonane w taki sposób, aby zapewnić sztywność w łączeniach w pionie.

 

maciej dabrowski sprzedaz kasetonow elewacyjnych panele elewacyjne sprzedazfot. Elewacje Stalowe

 

Kasetony Standard i Luks dostępne są w wymiarach szerokości – od 350 mm do 1500 mm i wysokości – od 350 mm do 1500 mm.  Ich grubość wynosi 25mm. W przypadku kaset Luks o wymiarach przekraczających 900mm x 900mm, ma ona dodatkowy środkowy otwór do mocowania.

Oba typy kasetonów wykonywane są z blachy stalowej o grubości 0,55 mm- 1,00mm, ocynkowanej i powlekanej lakierem. Blacha o grubości 0,55mm jest używana do produkcji kasetonów, których wymiary nie przekraczają 700mm x 700mm. Kasety wykonane z cienkiej blachy dodatkowo posiadają na wewnętrznej stronie wzmocnienia w postaci doklejanych wsporników, które zapewniają sztywność i gładkość. Takie rozwiązanie sprawia, że kasetony są tańsze i lżejsze. Natomiast kasety, których wymiary znajdują się w zakresie 700 – 1100mm x 700 – 1100mm wykonywane są ze stali o grubości 0,7 – 0,8mm. Kasetony o wymiarach większych niż 1100mm x 1100mm produkowane są ze stali o grubości 0,9 – 1,0mm.

Oprócz kasetonów w ofercie firmy znajdują się również panele wzdłużne. Są mocowane podobnie jak kasetony, na konstrukcji wsporczej. Występują w wymiarach: długość 500m – 3000m, szerokość 100mm-250mm, głębokość 25mm. Panele te mogą być zarówno gładkie jak i profilowane.

 

Firma Elewacje Stalowe współpracuje z firmami montażowymi, które instalują elewacje na zlecenie klienta końcowego.

Więcej informacji na temat systemu elewacji stalowych znaleźć można na stronie: www.elewacje-stalowe.pl

64-600 Oborniki, Komunalna 5, woj. wielkopolskie
tel. +48 61 29 66 806 , www.elewacje-stalowe.pl


Liczba odwiedzin: 772 | Data publikacji: 2013-10-01

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


Kasetony elewacyjne stalowe sprawdzą się, gdy nie...
20.04.2018 | Systemy budowlane
Przebywając we wnętrzu, bez względu na to...
16.01.2018 | Systemy budowlane
Metal od kilku lat gra główną rolę...
22.12.2014 | Kontenery
Modułowe obiekty architektury przenośnej, które najczęściej mają...
07.10.2013 | Kontenery
Często zdarza się, że odstraszają nas zbudowane...
Blaszane pokrycia dachowe łączą w sobie dobry...
Już o dłuższego czasu mamy okazję obserwować,...
23.08.2017 | Blachy
Trudno wskazać branżę, która mogłaby się obejść...
Dach, obok elewacji, jest elementem wieńczącym dzieło,...
Wielu inwestorów zarówno prywatnych jak biznesowych decyduje...
rozbiórki budynków
18.09.2018 | Rozbiórki, wyburzenia
Prace wyburzeniowe wymagają ogromnej wiedzy oraz doświadczenia....
Budownictwo mostowe wymaga rozwiązań, które dosłownie przetrwają...
22.01.2018 | Aluminiowe konstrukcje
Nowoczesna architektura, zwłaszcza w dużych miastach, odważnie...
25.10.2017 | Podnośniki
Podesty to niezbędne wyposażenie firm z branży...
24.02.2016 | Grzejniki
Właściciele niewielkich domków i mieszkań wiedzą, jakie...
14.04.2015 | Stal, wyroby stalowe
Niewiele jest materiałów, które mają tak wszechstronne...
Coraz rzadziej widać w Polsce tradycyjne, druciane...
Płyta HPL Kronospan to produkt znany i...
Dwa lata – na tyle czasu otrzymujemy...
płytki klinkierowe
Płytki klinkierowe elewacyjne to rozwiązanie, którego popularność...
Ideały podobno nie istnieją. Podobno… Organizacja Building...
deska elewacyjna
Elewacja drewniana to nowoczesny, a jednocześnie ponadczasowy...
beton-architektoniczny
W dobie indywidualizacji zamówień prywatnych inwestorów oraz...
Romantyczne biele, modne szarości, intrygujące zielenie, nasycone...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. dolnośląskie
woj. łódzkie
woj. podkarpackie
woj. świętokrzyskie
woj. mazowieckie
woj. mazowieckie
woj. wielkopolskie

Słowa kluczowe: kasetony stalowe, kasetony do krycia budynków, kasety stalowe, elewacje blaszane, elewacje stalowe
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy