Zadaszenie basenu ogrodowego dla wymagających z Alukov Polska

Pozwól sobie na bycie wybrednym

Basen w ogrodzie to doskonały sposób na zadbanie o kondycję, zdrowie i wygląd w zaciszu własnego domu. Zmienne warunki pogodowe w polskim klimacie wydają się mówić „nie” odkrytym basenom, ale od czego jest zadaszenie basenu ogrodowego. Pytanie jest oczywiście retoryczne. Takie rozwiązanie pozwala na korzystanie z kąpieli podczas deszczu, wiatru i niepogody, zabezpiecza basen przed mrozem i zanieczyszczeniami, zapewnia pełne bezpieczeństwo domownikom – również czworonożnym pupilom. Jednak tylko pod warunkiem, że wykorzystane zostaną sprawdzone technologicznie i zindywidualizowane konstrukcje.

Alukov teleskopowe zadaszenia basenu ogrodowego. Co je wyróżnia?

Bezpieczeństwo powiązane z jakością. Firma używa tylko najlepszych materiałów, co ma również odzwierciedlenie w nagrodach i wyróżnieniach m.in. na prestiżowych targach Budma w Poznaniu, Warsaw Build czy For Arch w Czeskiej Pradze. Teleskopowa konstrukcja to możliwość odsłonięcia lub zakrycia prywatnego basenu w kilka chwil. Jednak to nie jedyny atut. Taki typ konstrukcji pozwala zyskać również na trwałości i wytrzymałości samej niecki basenowej. Warto również mieć na uwadze fakt, że: – Modele niższe są nieco bardziej odporne na ekstremalne warunki atmosferyczne, bo stawiają mniejszy opór od zadaszeń wysokich. Wszystkiemu można zaradzić w Alukov Polska stosując odpowiednio wzmocniony profil konstrukcji lub stosując segmenty stałe i teleskopowe zestawione razem – podkreśla Tomasz Pacyński międzynarodowy ekspert zadaszeń Alukov oraz przedstawiciel firmy Alukov. Firma jest więc w stanie do każdego projektu podejść całkowicie indywidualnie. Co sprawia, że oferuje wszystko, co obecnie na rynku najlepsze, najtrwalsze i najbezpieczniejsze.

fot. Alukov Polska

Bezpieczeństwo bez kompromisów

– Zalecam, aby zadaszenie wyposażyć w klucz. Daje to absolutną pewność, że nikt nie powołany nie dostanie się do zadaszenia podczas naszej nieobecności. To także w przypadku, kiedy mamy małe dzieci daje nam pewność, że nikt nie wpadnie do wody – mówi Tomasz Pacyński. A to oczywiście nie wszystko. Inaczej dobierane jest zadaszenie basenu ogrodowego dla terenów nizinnych, inaczej dla tych górzystych. Inwestor, musi być pewien, że ma to co najlepsze. Nie będzie miał co do tego żadnych wątpliwości zwracając uwagę chociażby na takie detale jak konstrukcja prowadnic. Pozwala ona na stąpanie po nich bosą stopą nawet przez małe dzieci. Wysokość całej konstrukcji może być również dostosowana do osób niepełnosprawnych poruszających się na wózku.

fot. Alukov Polska

Higiena i oszczędności na lata

Zadaszenia chronią również patio lub inne najbliższe otoczenie działając niczym parasol i gwarantując mniejsze zużycie chemii basenowej. Co przekłada się bezpośrednio na zdrowie domowników i oszczędności. Jeśli o nich mowa to inwestor może również oczekiwać mniejszych strat ciepła. Teleskopowa konstrukcja efektywnie kumuluje i zatrzymuje ciepło. Taki bufor ciepła nocą sprawia, że nie trzeba już podgrzewać wody, aż tak intensywnie.

A pod zadaszeniem basenu ogrodowego wytwarza się specyficzny mikroklimat. Czy nie będzie zbyt parno?

Alukov zadbała o nowoczesną wentylację

– (…) na zachodzie Europy jest normą, aby zadaszenie wyposażyć w system pasywnej wentylacji, który umożliwia np. odparowywanie skroplin wody z poliwęglanu. Tutaj warto przemyśleć również zastosowanie systemu wentylacji Alukov Air Fresh składającego się z uchylnych gum i rozsuwanych segmentów lub po prostu elementów uchylnych takich jak progi uchylne czy system Alukov lift up rubber do wentylacji zadaszenia w upalne dni, kiedy to kompensacja pary wodnej staje się uciążliwa – zwraca uwagę Tomasz Pacyński. Każdy znajdzie tu rozwiązanie dopasowane do jego potrzeb. Przykładem tego jest również możliwość dopasowania szczegółów technicznych – m.in. systemu prowadnic do warunków ukształtowania terenu oraz rodzaju zastosowanych wykończeń w ogrodzie, takich jak murawa, kostka, beton czy deska.

fot. Alukov Polska

Alukov oferuje trzy podstawowe linie zadaszeń

Zadaszenia niskie to aż sześć modeli, różniących się kształtem, wysokością od poziomu prowadnic oraz rodzajem poliwęglanowego poszycia. Sprawdzą się gdy inwestor stawiając infrastrukturę basenową, nie chce zbytnio ingerować w otoczenie. Na szczególne zainteresowanie zasługuje Model Viva. A to dlatego, że umożliwia korzystanie z basenu również osobom niepełnosprawnym poruszającym się na wózkach. Prowadnica znajduje się bowiem tylko po jednej stronie zadaszenia. Dla jeszcze większego komfortu opcjonalnie w tym modelu można zastosować sterowany pilotem napęd elektryczny.

fot. Alukov Polska

Model Universe jest jednym z zadaszeń basenów ogrodowych średniej wielkości będących udanym kompromisem między konstrukcjami niskimi a wysokimi. Nie zakłócają one harmonii ogrodu, ale jednocześnie są dostatecznie wysokie, aby móc się pod nimi bardzo wygodnie pływać. Prowadnice pozwalają na łatwe przesuwanie segmentów w obu kierunkach, a także poza basen, całkiem na bok, jeśli tylko zastosuje się taki wariant.

fot. Alukov Polska

Zadaszenia wysokie jest rozwiązaniem dla ceniących najwyższy komfort, umożliwiającym swobodne poruszanie się wokół basenu czy nawet rozstawienie przy nim leżaków. W modelach takich jak: Olympic, Omega i Vision zsunięte segmenty mogą stworzyć wygodny aneks. Ale przestronność i imponująco piękna i nowoczesna konstrukcja, wzmocniona oczywiście profilami aluminiowymi, to ich bezsprzecznie największy atut.

fot. Alukov Polska

To wyjątkowe zadaszenia basenów ogrodowych. Cena jest zrównoważona i zależna od przyjętego indywidualnie wariantu i rozwiązań technicznych. Specjaliści i projektanci są zawsze do dyspozycji klienta, który z firmą Alukov może dowolnie przebierać w ofercie i pozwolić sobie na więcej niż gdziekolwiek indziej.

Ze szczegółową ofertę firmy Alukov zapoznaj się na stronie: www.alukov.pl

60-683 Poznań, ul. Wiedeńska 1, woj. wielkopolskie
tel. +48 61 82 81 444,


Liczba odwiedzin: 1169 | Data publikacji: 2020-05-08

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


13.10.2017 | Ogrody zimowe
W naszej strefie klimatycznej lato jest krótkie,...
Tarasy z deski tarasowej, tarasy z kompozytu,...
26.04.2018 | Meble - ogrodowe
Taras to nieosłonięta część domu, z której...
Drewno klejone warstwowo to bodaj najbardziej zaawansowana...
30.04.2021 | Baseny, fontanny
Basen ogrodowy z montażem to inwestycja na...
28.02.2018 | Galanteria ogrodowa
Ogród bezsprzecznie kojarzy się z bezpieczeństwem i...
Światło naturalne właściwie na każdym polu ma...
10.04.2018 | Meble - ogrodowe
Urządzanie domu z dbałością o szczegóły jest sprawą oczywistą...
Katalogi z projektami domów obejrzane, rozmowy przy...
25.02.2020 | Baseny, fontanny
Czy baseny kąpielowe ogrodowe to wciąż synonim...
12.03.2020 | Ogrody zimowe
W naszej szerokości geograficznej przeważają dni z...
MASTA Sp. z o.o. jako lider w...
Zadaszenie tarasu z poliwęglanu litego i komorowego,...
Jest mnóstwo powodów, dla których wielu inwestorów...
27.04.2020 | Systemy budowlane
Prefabrykacja betonowa to hasło wywoławcze, charakteryzujące nowoczesne...
27.08.2019 | Meble
Ogród lub taras jest cudownym miejscem, w...
Przestrzeń, porządek i jak najmniejsza ilość niepotrzebnych...
11.06.2021 | Ogrzewanie
Jednym z najkorzystniejszych na rynku alternatywnych systemów...
11.06.2021 | Wykańczanie wnętrz
Własny dom jest marzeniem wielu osób, ale...
11.06.2021 | Izolacje
Nowe warunki techniczne WT 2021 regulują między...
10.06.2021 | Izolacje
Wiedza o cechach technicznych materiałów budowlanych to...
09.06.2021 | Uzdatnianie wody
Brak dostępu do kanalizacji nie zmusza już...
09.06.2021 | Chemia budowlana
Problemy z mocowaniem płytek na tradycyjne kleje...
Kończą się czasy dymiących kotłów na węgiel,...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. mazowieckie
woj. mazowieckie
woj. mazowieckie
woj. mazowieckie
woj. śląskie
woj. wielkopolskie
woj. wielkopolskie
woj. łódzkie
woj. łódzkie
woj. śląskie
woj. śląskie
woj. mazowieckie

Słowa kluczowe: alukov, alukov polska, zadaszenia tarasowe, zadaszenia basenowe, zadaszenia horeca, zadaszenia do basenu, zadaszenia na tarasy, zadaszone tarasy, zadaszone baseny, zadaszenie na basen, zadaszenie basenu, zadaszenie tarasu, zadaszenie basenu ogrodowego, teleskopowe zadaszenia basenu ogrodowego, zadaszenia basenów ogrodowych. Cena,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy