Szklane zadaszenia, pergole aluminiowe – jak urządzić taras i ogród

Praktyczne zadaszenia... czyli jakie?

W naszej strefie klimatycznej lato jest krótkie, dlatego warto wykorzystać je co do minuty. Nic więc dziwnego, że tak chętnie siadamy po pracy w ogrodzie, na balkonie czy tarasie, ciesząc się słońcem i ciepłem. Żeby w tych chwilach relaksu poczuć się naprawdę komfortowo, warto zabezpieczyć się zarówno przed niespodziewanymi zmianami pogody, jak również przed ciekawskimi spojrzeniami, budując zadaszenia (np. szklane) lub aluminiowe pergole. A jeśli chcemy zatrzymać lato na cały rok, warto pomyśleć o ogrodzie zimowym na tarasie.

Zadaszenie szklane czy ogród zimowy na tarasie?
Zanim podejmiemy decyzję o wyborze konkretnego typu zadaszenia szklanego czy ogrodu zimowego na tarasie lub w ogrodzie trzeba nie tylko dopełnić niezbędnych formalności. Warto dobrze przemyśleć kwestię materiału, z jakiego konstrukcja zostanie wykonana, co zagwarantuje jej solidność, wytrzymałość i odporność na warunki atmosferyczne, deszcz czy śnieg.

 

szklane zadaszenia pergole aluminiowe szklane zadaszenia pergole aluminiowefot. ALUSUN

 

– Jednym z materiałów najchętniej wykorzystywanych do budowy ogrodów zimowych i szklanych zadaszeń jest aluminium, które w odróżnieniu od drewna praktycznie nie wymaga konserwacji, a jednocześnie gwarantuje wieloletnią trwałość i wysoką estetykę. Profile aluminiowe są lekkie i wąskie, dzięki czemu nie ograniczają dostępu światła. Do ich budowy używa się tzw. ciepłych profili, z wkładką termoizolacyjną – mówi Mariusz Antczak – właściciel firmy ALUSUN, która oferuje szklane zadaszenia – pergole aluminiowe i ogrody zimowe.
Obok praktycznych zalet samego aluminium, duże pole do popisu dla kreatywnych aranżerów otwiera też bogata kolorystyka z palety RAL, przez co, w zależności od upodobań, konstrukcję można maksymalnie „wtopić” w tło lub sprawić, by stała się najbardziej wyróżniającym się punktem przydomowej przestrzeni.
Na co jeszcze zwracać uwagę, budując ogród zimowy na tarasie lub w ogrodzie?
Przede wszystkim nie możemy zapominać o tym, że taki obiekt trzeba dobrze dopasować do bryły budynku, aby współgrał z całością, zarówno architektonicznie, jak i gabarytowo. Pomoc w wyborze konkretnych rozwiązań powinna nam zaproponować firma, której powierzymy wykonanie pracy.

 

szklane zadaszenia pergole aluminiowefot. ALUSUN

 

– Ogród zimowy na tarasie to nie jedyna opcja, choć nasi klienci bardzo często decydują się na to, aby umiejscowić oranżerię właśnie tam, dzięki czemu można do niej wejść bezpośrednio z domu. W ten sposób powiększymy przestrzeń mieszkalną, a także – o czym warto pamiętać – poprawi się bilans energetyczny budynku. Ogrody zimowe ograniczają straty ciepła zimą, a latem zatrzymują część promieniowania słonecznego, przez co w budynku panuje przyjemny chłód.
Inną możliwością jest zbudowanie wolnostojącego ogrodu zimowego, który nie przylega bezpośrednio do budynku, co czasem jest jedynym możliwym rozwiązaniem, np. wówczas, gdy dom znajduje się bardzo blisko ulicy lub granicy z sąsiednią posesją. Tego typu oranżeria, ukryta w głębi ogrodu, może stać się nie tylko ulubionym miejscem spotkań z przyjaciółmi, ale także idealnym miejscem na wypoczynek.

 

szklane zadaszenia pergole aluminiowe szklane zadaszenia pergole aluminiowefot. ALUSUN

 

Do wyboru, do koloru – pergole tarasowe, pergole na balkon
Choć jeszcze do niedawna pergole kojarzyły nam się głównie z obiektami komercyjnymi, ogródkami przy restauracjach, kawiarniach i hotelach, dziś coraz częściej widujemy je też na prywatnych balkonach i tarasach. Tego typu zadaszenie jest świetną alternatywą, jeśli nie chcemy budować ogrodu zimowego, a jednocześnie zależy nam na tym, by efektywnie powiększyć i osłonić przestrzeń domowego tarasu lub dużego balkonu. Pergole sprawdzają się też jako wolnostojące altany czy nawet letnie pokoje w ogrodzie, w których zadaszenia i osłony materiałowe zapewniają komfort wypoczynku, osłaniając przed słońcem, wiatrem i otoczeniem.
Podobnie jak w przypadku ogrodów zimowych, również przy wyborze pergoli musimy przeanalizować, z jakiego materiału ma być wykonana.
– Najlepszymi parametrami wytrzymałościowymi wyróżniają się pergole aluminiowe, które nie wymagają czasochłonnych zabiegów konserwacyjnych, zachowując przy tym wysokie walory estetyczne. Ponadto stabilność takich konstrukcji umożliwia korzystanie z nich nawet przy silniejszym wietrze. Pergole składane są przy użyciu stabilnych aluminiowych elementów tworzących jedną całość. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które umożliwia rozłożenie konstrukcji w dowolnym momencie – podkreśla Mariusz Antczak.
Nowoczesne pergole tarasowe, balkonowe i ogrodowe można wyposażyć w szereg elementów podnoszących komfort użytkowania, z możliwością sterowania radiowego lub bezprzewodowego. I tak na przykład, aby osłonić się przed deszczem i wiatrem można je wyposażyć w rozsuwane, wodoodporne zadaszenia z tkanin, zadaszenia z poliwęglanu wielokomorowego czy zadaszenia typu sunbreaker z aluminiowych lameli, którymi można dowolnie sterować regulując dopływ światła. Przed ciekawskimi spojrzeniami z zewnątrz osłonimy się montując boczne przesłony, które mogą być rolowane, przesuwane, opuszczane w systemie Zip, a także w moskitiery, co trudno przecenić zwłaszcza w letnie wieczory.

 

szklane zadaszenia pergole aluminiowe szklane zadaszenia pergole aluminiowefot. ALUSUN

 

Wszystkie typy zadaszeń: pergole na balkon, tarasowe, ogrody zimowe firmy ALUSUN można też wyposażyć w oświetlenie LED, które instaluje się w rozsuwanym zadaszeniu lub na konstrukcji. Komfort wypoczynku w chłodnie dni zapewnią z kolei promienniki ciepła.
– Nasze konstrukcje aluminiowe są rozwiązaniami systemowymi, a to pozwala stworzyć zadaszenia szklane, które w późniejszym czasie można dodatkowo rozbudowywać. W ten sposób można zamontować na przykład przesuwne, bezramowe drzwi szklane, tworząc szklane bezramowe patio lub – w przypadku zastosowania ciepłych drzwi harmonijkowych/przesuwnych – uzyskać w pełni funkcjonalny ogród zimowy – podsumowuje Mariusz Antczak.

Ze szczegółową ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.alusun.pl

70-767 Szczecin, ul. Hangarowa 13, woj. zachodniopomorskie
tel. 502 202 513,


Liczba odwiedzin: 4058 | Data publikacji: 2017-10-13

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


07.08.2020 | Termoizolacja
Ocieplanie powierzchni nie wymaga montażu wielu osobnych...
Obudowę tarasów, ogrodów zimowych, a także zadaszenie...
27.08.2019 | Meble
Ogród lub taras jest cudownym miejscem, w...
28.06.2018 | Oświetlenie
Miasto nie zasypia wraz z zapadnięciem zmierzchu....
30.03.2020 | Składy budowlane
Gdzie wyrzucić ogryzek, gdy odpoczywamy w parku?...
16.07.2021 | Ogrody zimowe
Czy nam się to podoba, czy nie,...
12.03.2020 | Ogrody zimowe
W naszej szerokości geograficznej przeważają dni z...
01.07.2019 | Ogrody zimowe
Pomieszczenia, które powiększą przestrzeń mieszkalną, poprawią izolację...
30.09.2015 | Ogrody zimowe
Miesiące letnie nieodmiennie kojarzą nam się ze...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. śląskie
woj. mazowieckie
woj. zachodniopomorskie

Słowa kluczowe: szklane zadaszenie, pergola aluminiowa, zadaszenie ze szkła, pergola z aluminium
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy