Dlaczego warto wynajmować maszyny?
Przede wszystkim dlatego, że rozwiązuje to szereg problemów, z jakimi na co dzień borykają się właściciele firm budowlanych, jak np. dbałość o regularne przeglądy konserwatorskie i dopuszczenia dozorowe (wymuszające nieraz zatrudnianie do tych zadań dodatkowych osób), konieczność spłacania rat. A jeśli maszyna ulegnie usterce, to spowodowane tym faktem przestoje w pracy mogą wygenerować olbrzymie straty ekonomiczne – nierzadko nie do udźwignięcia dla przeciętnego przedsiębiorcy. Zwłaszcza, jeśli doliczyć do tego wysokie koszty naprawy.
Choćby z tego względu warto rozważyć długoterminowy wynajem maszyn budowlanych, zamiast ich kupna.
- Wynajmując sprzęt budowlany, przedsiębiorcy nie ponoszą kosztów naprawy. Obsługę pod tym względem (o ile usterka nie wynika z winy operatora) gwarantuje autoryzowany serwis, zapewniony przez wypożyczalnię. Jeśli zaś maszyna nie może być szybko naprawiona na miejscu, zostanie zastąpiona inną – podkreśla Dariusz Orszulski, Operational Manager z wypożyczalni sprzętu i maszyn budowlanych Cramo. - Dostępność oraz sprawność tego rodzaju usług zależy m.in. od liczby maszyn, jakimi dysponuje wypożyczalnia, z którą przedsiębiorca podpisał umowę – dodaje.

 

mazyny budowlane do wynajęciafot. Cramo

 

Maszyna dostępna od ręki
Z uwagi na wysokie ceny maszyn budowlanych, mało który przedsiębiorca w Polsce może pozwolić sobie na ich zakup za gotówkę. A okres załatwiania wszystkich formalności leasingowych jest nieraz bardzo długi, nie mówiąc już o tym, że zabiegi te pochłaniają mnóstwo czasu i energii. Dla porównania – aby  wypożyczyć maszynę, wystarczy jedynie wpis do odpowiednich rejestrów, REGON oraz NIP, a sprzęt zostanie wydany praktycznie od ręki. Dzięki temu jest to po prostu rozwiązanie wygodniejsze, a także ekonomicznie bardziej opłacalne – zwłaszcza, jeśli uwzględnimy coraz bardziej wyśrubowane i drożejące warunki leasingu, co jest obroną instytucji finansowych przed kryzysem.
- Z wynajmem długoterminowym wiąże się konieczność uiszczania stałej, określonej w umowie stawki, która jest tym niższa, im dłuższy okres najmu – podkreśla Dariusz Orszulski. – W długiej perspektywie wynajem jest pod względem zabezpieczenia frontu robót równie przyjazny dla użytkownika jak leasing. A przy tym jest obłożony znacznie mniejszymi obostrzeniami – dodaje.

 

maszyny budowlane do wynajęciafot. Cramo

 

Maszyny do wyboru, do koloru
Cramo posiada ogromną ilość jednostek dostępnych na terenie całego kraju, m.in. jedną z największych w Polsce flot walców drogowych oraz oddziały w większości dużych miast. Do tego cały sprzęt to nowe maszyny, których wiek nie przekracza dwóch lat. Cała nowoczesna baza sprzętowa jest regularnie odnawiana, co gwarantuje, że w zasięgu ręki przedsiębiorcy są wszystkie maszyny i urządzenia, których akurat potrzebuje.
- To także dostęp do najnowszych technologii, wysoki komfort pracy, niskie zanieczyszczenie środowiska, serwis na telefon, fachowe doradztwo. To także dostawa na miejsce i na czas. Jeśli przedsiębiorca ma chwilowy przestój na budowie, to może oddać maszynę, nie ponosząc żadnych kosztów – wylicza Dariusz Orszulski.

 

maszyny budowlane do wynajęcia maszyny budowlane do wynajęciafot. Cramo

 

Pełna kontrola kosztów
Przedsiębiorca zainteresowany wynajmem długoterminowym może zawrzeć umowę na okres od 12 do 60 miesięcy. Dzięki temu wie dokładnie, jakie koszty będzie ponosić co miesiąc i nigdy nie zaskoczy go drożejąca rata. Nie mówiąc już o tym, że w okresie braku zleceń nie musi obciążać się żadnymi kosztami wynikającymi z utrzymania maszyn czy spłaty raty leasingowej.
Zaletą wynajmu maszyn jest też wyeliminowanie kosztownego transportu całej floty w przypadku zleceń z dala od siedziby firmy. Dzięki licznym oddziałom firmy Cramo może ona szybko dostarczyć sprzęt w dowolnej ilości po kosztach lokalnego transportu.
- Wynajem umożliwia koncentrację na podstawowej działalności, bo przecież sam sprzęt zazwyczaj nie stanowi istoty działania firmy. Działalność podstawowa to różnego rodzaju wykonawstwo. Wynajmując klient może skupić się na tej działalności i nie martwić się stanem utrzymania bazy sprzętowej, nie wspominając już o potrzebie wyszukiwania i kupowania nowych maszyn – podsumowuje Dariusz Orszulski.

Cramo to jedna z największych i najdłużej istniejących na polskim rynku wypożyczalni sprzętu budowlanego. Firma należy do europejskiej Grupy CRAMO. W Polsce działa od 1996 roku. Oferta Cramo obejmuje: ciężkie maszyny konstrukcyjne, maszyny i drobny sprzęt budowlany, sprzęt do robót wysokościowych oraz kontenery biurowe i magazynowe. Spółka posiada 19 oddziałów na terenie całej Polski. Grupa CRAMO, notowana na giełdzie w Helsinkach, posiada w Europie 350 oddziałów w 14 krajach, zatrudnia 2.500 pracowników, którzy obsługują 150.000 klientów. W roku 2013 sprzedaż skonsolidowana Grupy wyniosła 657 mln EUR.

Ze szczegółową ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.cramo.pl

 

02-801 Warszawa, Puławska 405, woj. mazowieckie
tel. 225440745,