Ekogroszek Grizzly – opinie i parametry to mocne argumenty

Paliwo na miarę czasów

Paliwa stałe to wciąż najtańsze źródło energii grzewczej, a pojawienie się na rynku wydajnych, ekologicznych urządzeń grzewczych sprawia, że ekogroszek czy pellet cieszą się ogromną popularnością wśród konsumentów. Jak to jednak bywa – paliwo paliwu nierówne, dlatego warto wybierać produkty renomowanych dostawców. Takim właśnie jest firma Porto Palo, oferująca ekogroszek Grizzly. Opinie odbiorców indywidualnych oraz z sektora energetyki zawodowej, którzy zaufali temu dostawcy, są najdobitniejszym dowodem na to, że opłaca się wybierać produkty z półki premium.

Olej opałowy, gaz, pellet, ekogroszek… opinie dotyczące każdego z tych paliw są różne, jednak nie ma chyba osoby, dla której nadrzędnym kryterium nie byłaby wysoka wartość opałowa, niska cena, a coraz częściej także – niewielka szkodliwość dla środowiska. Sprzyja temu zarówno rosnąca świadomość konsumentów dotycząca wpływu człowieka na środowisko, jak również rozwój nowoczesnych urządzeń grzewczych, które spełnić muszą surowe wytyczne europejskie. Bez wątpienia era dymiących, zanieczyszczających powietrze „kopciuchów” się kończy, a na ich miejsce wchodzą proste w obsłudze, wydajne i ekologiczne urządzenia grzewcze, legitymujące się 5 klasą zgodnie z normą PN-EN 303:5-2012 oraz certyfikatem ECODESIGN.

Warto jednak pamiętać o jednym – kocioł grzewczy na paliwa stałe osiąga swoją optymalną temperaturę tylko wtedy, gdy dostarczymy mu odpowiedniego opału, a nieprzestrzeganie tej zasady może skutkować spadkiem sprawności nawet o kilkanaście procent. Efektem ubocznym niskiej klasy paliwa – pelletu, miału czy ekogroszku będzie też zbieranie się zanieczyszczeń i popiołów, których usuwanie w opinii większości użytkowników jest zajęciem bardzo uciążliwym. Dlatego wysokiej klasy piec spełni swoją rolę tylko w duecie z dobrym paliwem. Co jednak kryje się pod pojęciem „dobre paliwo”? Ekogroszek Grizzly, ekomiał i węgiel ekologiczny Panda czy pellet drzewny Koala z oferty firmy Porto Palo to doskonałe przykłady tego, jak zminimalizować zanieczyszczenia emitowane w trakcie procesu spalania bez najmniejszych kompromisów w kwestii wysokiej wartości opałowej.

fot. Porto Palo

Grizzly, Koala i Panda – paliwo dla wymagających

Firma Porto Palo, należąca do Grupy COBANT, od samego początku istnienia miała jasno sprecyzowany cel: zapewnić kompleksową obsługę w zakresie dostaw paliw odnawialnych zarówno odbiorcom indywidualnym, jak i sektorowi energetycznemu. Obecnie przedsiębiorstwo ma swoje biura w Warszawie, Katowicach i Chrzanowie, skąd zaopatruje firmy reprezentujące najważniejsze gałęzie gospodarki, m.in. ciepłownie, mieszalnie, cementownie, cukrownie, składy opałowe oraz firmy pośredniczące. Jako sprawdzony dostawca, oferujący węgiel i biomasę spełniające wymogi Prezesa URE i Energetyki Zawodowej, wśród odbiorców spółki znajdują się wiodące na rynku grupy energetyczne, jak Enea, PGE i Tauron Polska Energia, a od tego roku Porto Palo zaczęło sprzedaż brykietu węglowego (z certyfikatem IChPW Zabrze) również na rynki zagraniczne.

Rozbudowane zaplecze logistyczne, wiedza, doświadczenie oraz nacisk na rozwój sprawiły, że oferowane produkty z trzech linii: Panda – węgiel ekologiczny i miał, Koala – pellet oraz Grizzly – ekogroszek mają doskonałe opinie wśród klientów indywidualnych i instytucjonalnych, co pozwala firmie na sukcesywne powiększanie sieci sprzedaży o kolejne sektory rynku.

fot. Porto Palo

Ekogroszek Grizzly – opinie konsumentów na wagę złota

Flagowym rozwiązaniem premium z oferty firmy Porto Palo jest ekogroszek Grizzly, a pozytywne opinie dotyczącego tego produktu są pochodną jego świetnych parametrów: wysokiej wartości opałowej 28-26 MJ/kg, niskiej zawartości siraki (<0,6%) i popiołu (<7%) oraz niskiej zawartości wilgoci (<10%). Klienci, którzy poszukują bardziej ekonomicznego rozwiązania, wybierają z kolei ekogorszek Grizzly Standard, o takiej samej zawartości siarki, popiołu i wilgoci oraz nieco niższej wartości opałowej (26-24 MJ/kg).

Dużą popularnością cieszy się też węgiel ekologiczny PANDA, pochodzący z rekultywacji terenów górniczych. Nowatorska, innowacyjna technologia obróbki sprawiła, że udało się stworzyć wysokoenergetyczne paliwo o wartości opałowej 25-24 MJ/kg, które zaspokaja potrzeby zarówno odbiorców indywidualnych, instytucjonalnych, jak i zakładowych.

Do klientów, którzy wybierają pellet, kierowane są produkty z linii KOALA, wytwarzane ze sprasowanych pod wysokim ciśnieniem, najlepszych trocin sosnowych. Wyeliminowanie w toku produkcji chemicznych substancji klejących sprawia, że jest to czyste, nieszkodliwe paliwo o wartości opałowej ≥16,5 MJ/kg. Pellet dostępny jest w dwóch klasach: standard oraz premium. W pierwszej zawartość popiołu wynosi ≤1,2%, zawartość wilgoci: ≤10,0%, zaś temperatura topnienia popiołu to ≥1100°C. W klasie premium wartości te kształtują się na poziomie: ≤0,7% (zawartość popiołu), ≤10,0% (zawartość wilgoci), a temperatura topnienia popiołu ≥1200°C.

fot. Porto Palo

Każdej zimy w naszym kraju powtarza się ten sam scenariusz – wraz z rozpoczęciem sezonu grzewczego rusza medialna burza wokół trującej chmury smogu, która wisi nad naszymi głowami. Nie ma w tym zresztą nic dziwnego, skoro pod względem emitowanych do atmosfery zanieczyszczeń jesteśmy w niechlubnej europejskiej czołówce. Podjęcie decyzji o wyborze kotła, który umożliwi spalanie przyjaznych środowisku paliw jest więc w praktyce decyzją mającą bezpośredni wpływ na nasze zdrowie. Pamiętajmy jednak, że w nowoczesnych kotłach na paliwa stałe nie można spalać niczego poza paliwem, do którego zostały one przystosowane. Ponadto, im lepsza jakość paliwa, tym większe korzyści inwestora.

Nie ma więc sensu oszczędzać na pellecie czy ekogroszku, tym bardziej, że nawet produkty z najwyższej półki, atestowane i z wysoką wartością opałową, choć nieco droższe od najtańszych paliw oferowanych przez supermarkety, wciąż pozostają jednym z najbardziej opłacalnych ekonomicznie źródeł energii opałowej. Oprócz dobrych opinii, ekogroszek Grizzly, a także inne paliwa z oferty Porto Palo, mają także atesty i certyfikaty, które dają gwarancję, że inwestujemy w produkt najwyższej klasy. To właśnie wysoka wartość opałowa i niska zawartość siarki i popiołu w połączeniu z nowoczesnym kotłem na paliwa stałe pozwoli na ekologiczne i zarazem ekonomiczne wytwarzanie energii grzewczej.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.portopalo.pl

00-514 Warszawa, ul. Marszałkowska 84/92/117, woj. mazowieckie
tel. +48 723 800 800,


Liczba odwiedzin: 2249 | Data publikacji: 2021-03-26

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


26.01.2021 | Izolacje akustyczne
Dekoracyjne panele akustyczne na sufity podwieszane i...
Osiadanie budynku i pękanie ścian
Niewłaściwe zagęszczenie gruntu na początkowym etapie budowy...
07.06.2017 | Piece, kotły
Współczesne budownictwo wymaga od producentów rozwiązań najwyższej...
15.11.2013 | Piece, kotły
W sezonie grzewczym rośnie zainteresowanie wszelkimi nowinkami...
Światło naturalne właściwie na każdym polu ma...
23.12.2020 | Ogrzewanie
Decyzja o doborze ogrzewania jest niezwykle ważna,...
Energooszczędność w obecnych czasach to coś więcej...
02.06.2021 | Piece, kotły
Polska znajduje się w czołówce państw Unii...
03.10.2019 | Piece, kotły
Częściowy zwrot pieniędzy mogą uzyskać osoby, które...
18.09.2019 | Ogrzewanie
Kocioł elektryczny centralnego ogrzewania – opinie większości...
28.05.2019 | Piece, kotły
Czy kotły c.o. na ekogroszek są ekologiczne?...
zielone płuca miasta
Gdy temperatura za oknem rośnie i sezon...
piec pelletowy
11.09.2018 | Piece, kotły
Ostatnie ciepłe dni w roku to dobry...
26.04.2018 | Piece, kotły
Wybór ogrzewania nie jest łatwą decyzją, ponieważ...
09.11.2017 | Piece, kotły
Oprócz tysiąca kolorów w przyrodzie jesień przynosi...
26.10.2016 | Piece, kotły
Węgiel kamienny, pelet czy ekogroszek – niezależnie...
16.08.2016 | Piece, kotły
Zanim zacznie się sezon grzewczy, warto przeanalizować...
21.07.2016 | Piece, kotły
Kocioł na biomasę, kocioł gazowy, pompa ciepła,...
20.01.2016 | Piece, kotły
Wokół ogrzewania prądem od lat narosło sporo...
13.08.2015 | Piece, kotły
Mieszkańcy Krakowa, Dolnego i Górnego Śląska, Warszawy...
Efektywność. Wytrzymałość. Natura. Innowacyjność. Te słowa najlepiej...
12.12.2014 | Piece, kotły
Wybór kotła centralnego ogrzewania nie jest łatwy....
08.10.2014 | Piece, kotły
Ogrzewanie zimą jest jak powietrze, bo dopiero...
13.03.2018 | Izolacje
We współczesnym budownictwie problem zapewnienia prawidłowego odwodnienia...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. podlaskie
woj. śląskie
woj. mazowieckie
woj. kujawsko-pomorskie
woj. wielkopolskie
woj. kujawsko-pomorskie
woj. mazowieckie
woj. małopolskie
woj. pomorskie
woj. mazowieckie
woj. podlaskie
woj. zachodniopomorskie

Słowa kluczowe: ekogroszek grizzly, ekogroszek grizzly opinie, Porto Palo, węgiel ekologiczny, węgiel z rekultywacji, węgiel przyjazny środowisku, przyjazny węgiel, ekogroszek, pellet drzewny,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy