Nowoczesne budynki mieszkalne są coraz bardziej szczelne. Wynika to z jednej strony z rosnącej świadomości ekologicznej oraz coraz większej potrzeby oszczędzania energii na co dzień. Niezależnie od tego, czy określony dom powstaje w technologii pasywnej, energooszczędnej, czy też mieszanej, konieczne jest stałe dostarczanie do jego wnętrza świeżego powietrza, bez niego bowiem żadnego domu nie można będzie uznać za zdrowy.

fot. FRÄNKISCHE 

– Mając na uwadze coraz lepszą izolacyjność budynków, niestety coraz częściej zapomina się o niezbędnej minimalnej wentylacji dla nowopowstających obiektów mieszkalnych, którą regulują odpowiednie przepisy budowlane – wyjaśnia Jürgen Rudolf, Product Menager z Działu Instalacji Wewnętrznych firmy Fränkische, oferującej nowoczesne rozwiązania dla wielu sektorów, w tym budownictwa. – Odpowiedni klimat dla mieszkańców oraz konstrukcji uzyskujemy po całkowitej wymianie powietrza, która zależnie od powierzchni, trwa około dwóch godzin. Stanowi to zarówno problem organizacyjny, musimy bowiem pamiętać o regularnym otwieraniu okien, ale także generuje ogromne dodatkowe koszty. Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła to odpowiedź na potrzebę wymiany powietrza w mieszkaniach i domach bez utraty energii. Wybierając takie rozwiązanie możemy cieszyć się świeżym powietrzem bez dodatkowych opłat za jego ogrzewanie.

fot. FRÄNKISCHE 

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła – koszt niewielki, zyski ogromne

System do mechanicznej wentylacji z odzyskiem ciepła łączy w sobie bardzo wiele zalet.

fot. FRÄNKISCHE 

– Opracowany przez nas innowacyjny system profi-air to doskonałe rozwiązanie dla każdego budynku – mówi Jürgen Rudolf. – Ta instalacja doprowadza świeże i odprowadza zużyte powietrze przez całą dobę. Nie wymaga naszej obsługi, po odpowiednim zaprogramowaniu nie musimy już o nic więcej się martwić. Dodatkowo, bardzo pozytywnie wpływa na comiesięczne koszty. Wentylacja z odzyskiem ciepła to system, który przechwytuje energię z odprowadzanego powietrza i korzysta z niej do ogrzania powietrza, wprowadzanego do wnętrza. W praktyce oznacza to, że niezależnie od pory roku, śniegu, mrozu i wiatru, nie zauważymy zmian w kosztach ogrzewania, pomimo tego, że do naszego domu nieustannie wpływa świeże powietrze z zewnątrz.

Oferowane centrale rekuperacyjne profi-air zapewniają wysoki stopień odzysku ciepła aż do 95%, co pozwala na redukcję kosztów ogrzewania o 30-50%.

fot. FRÄNKISCHE 

Korzyść dla ludzi…

Czyste i świeże powietrze jest niezwykle istotne dla naszego zdrowia, odpowiedniego snu, koncentracji oraz samopoczucia. Jest ponadto ogromnie ważne dla osób z problemami zdrowotnymi oraz alergików. System profi-air przynosi w tym zakresie dodatkowe korzyści, o wiele większe niż wietrzenie poprzez otwieranie okien.

– Smog, zanieczyszczenia oraz spaliny to nieodłączni towarzysze miejskiego życia. Przebywając i mieszkając w miastach, płacimy niestety za to wysoką cenę. Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła to odpowiedź na problemy związane z pyłem, kurzem i zanieczyszczeniami. Sekret tkwi w specjalnym filtrze, jaki stosujemy w naszej instalacji profi-air. Dzięki niemu żadne cząstki stałe i inne szkodliwe substancje nie przedostają się do pokoi. Możemy odetchnąć ze spokojem i zadbać o zdrowie naszych najbliższych – wyjaśnia Jürgen Rudolf.

fot. FRÄNKISCHE 

…i dla budynku

Właściwe wentylowanie ma dodatkową zaletę – wpływa na odpowiednią kondycję budynku. Zjawisko kondensacji, kumulacji wilgoci, powstawanie pleśni i grzybów to zarówno zagrożenie dla stanu nieruchomości, jak też dla jego konstrukcji, ale przede wszystkim kolejny problem dla domowników i ich zdrowia.

fot. FRÄNKISCHE 

Dopasuj wentylację do swoich potrzeb

System profi-air gwarantuje równomierną wentylację powietrza.

– Dzięki temu systemowi nie musimy martwić się codziennym wietrzeniem oraz kosztami. Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła to rozwiązanie na miarę przyszłości, które nie tylko zwiększa efektywność energetyczną budynku, ale także pozwala zachować wartość nieruchomości. Raz zaprogramowana nie musi być kontrolowana, ale oczywiście w razie potrzeb, można ją nią wielokrotnie indywidualnie sterować – mówi Jürgen Rudolf.

fot. FRÄNKISCHE 

Decydując się na profi-air, wybieramy kompletny system od jednego dostawcy.
– Zaprojektowany i produkowany przez nas system do wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła to kompleksowe rozwiązanie do dla każdych potrzeb – dodaje Jürgen Rudolf. – Oferujemy zarówno ciche i wydajne centrale rekuperacyjne, rury wentylacyjne o gładkiej i antybakteryjnej powłoce, kształtki, akcesoria oraz ekskluzywne kratki wentylacyjne, które będą pasowały do wnętrz o różnym stylu.

fot. FRÄNKISCHE 

Centrale, rury i kratki – kompletny i estetyczny system

Centrale wentylacyjne Fränkische 180 flat i 250/360 flex charakteryzują się cichą pracą oraz wysoką efektywnością energetyczną A lub A+. Oba modele posiadają certyfikat Instytutu Passivehouse oraz mogą być sterowane za pomocą aplikacji. Model 180 flat jest specjalnie dostoswany do montażu naściennego oraz sufitowego. 250/360flex zamontujemy na ścianie, a dzięki jego specjalnej konstrukcji, zajmie on jedynie minimalną ilość miejsca.

fot. FRÄNKISCHE 

Systemy rurowe profi-air są nie tylko antybakteryjne, ale także antystatyczne oraz zoptymalizowane pod kątem przepływu powietrza. Ich bezpieczeństwo potwierdza niezależny Niemiecki Instytut Techniki Budowlanej oraz Instytut Higieny Zagłębia Ruhry. Firma Fränkische posiada w swojej ofercie zarówno elastyczne okrągłe rury typu classic, jak też kanały płaskie typu tunnel o dużej wytrzymałości na obciążenia.

fot. FRÄNKISCHE 

Rozwiązanie profi-air charakteryzuje doskonały design oraz atrakcyjna cena. Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła produkcji Fränkische odpowiada na najwyższe potrzeby użytkowników, zarówno w zakresie funkcjonalności, jak i wyglądu. Atrakcyjne kratki wentylacyjne wykonane są z różnorodnych materiałów najwyższej jakości, m.in. szkła white pure, szlifowanej stali nierdzewnej, dostępne są także kratki lakierowane w kolorze białym, brązowym oraz antracytowym. Różnorodne wzory sprawiają, że kratki świetnie wpisują się zarówno we wnętrza nowoczesne, jak i tradycyjne.

fot. FRÄNKISCHE 

Firma Fränkische działa na rynku już od 1906 roku i nieustannie rozwija swoje produkty, pracując nad ich udoskonalaniem, aby spełniały one oczekiwania rynku.

 

97486 Königsberg/ Bayern, Hellinger Str. 1, woj.
tel. +49 9525 88-0,