Młynki zlewozmywakowe

Dlaczego warto korzystać z młynka zlewozmywakowego?

Młynki zlewozmywakowe nie są w Polsce urządzeniami popularnymi. Jednak zainteresowanie nimi wciąż rośnie i pojawiają się w wielu polskich domach. Czy warto z nich korzystać? Wszystko wskazuje na to, że tak. Dwoma najważniejszymi argumentami, które mogą przekonać potencjalnego inwestora do zakupu młynka zlewozmywakowego są niewątpliwie ekologia i wygoda.

Młynki zlewozmywakowe są wynalazkiem amerykańskim i to właśnie w USA używa się ich najwięcej na świecie. Szacuje się, że w młynek zlewozmywakowy wyposażonych jest: 50 proc. wszystkich gospodarstw domowych w tym kraju, 80 proc. nowych domów i 94 proc. wszystkich nieruchomości w Kalifornii. Ciekawostką jest również fakt, że w niektórych krajach odnotowuje się powrót do stosowania tych urządzeń. Przykładem w tym wypadku jest Szwecja, która swego czasu wprowadziła zakaz ich instalacji. Jednak wzrastająca ilość odpadów spowodowała, że Szwedzi mogą powrócić do używania młynków zlewozmywakowych.  
Dlaczego młynki zlewozmywakowe są tak popularne?
– Przede wszystkim młynek zlewozmywakowy jest urządzeniem szalenie wygodnym, które w bardzo łatwy sposób pomaga użytkownikowi utrzymać czystość w kuchni. Dodatkowo przemawia za nimi aspekt ekologiczny i nie chodzi tylko o redukcję zanieczyszczenia środowiska. Dzięki młynkom zlewozmywakowym można produkować czystą energię – mówi przedstawiciel z firmy Progat, autoryzowany przedstawiciel największego producenta młynków zlewozmywakowych In Sink Erator – Argumenty ekologiczne nie są gołosłowne, ponieważ ponad 80 gmin w USA wymaga ich używania w imię polityki ochrony środowiska – dodaje.

 

młynek zlewozmywakowy młynek zlewozmywakowy młynek zlewozmywakowy młynek zlewozmywakowymłynek zlewozmywakowyfot. Progat

 

Młynki zlewozmywakowe – wygoda i czystość
Zastanawiając się nad „plusami” stosowania młynków zlewozmywakowych, przede wszystkim przychodzi nam do głowy wygoda. Każdy odpad organiczny w postaci resztek jedzenia, obierek, kawałków ryb, skorupek jaj, wyciśniętych cytryn i innych owoców oraz fusów po kawie i herbacie może trafić bezpośrednio do zlewu, gdzie zostanie rozdrobiony a następnie spłukany do instalacji kanalizacyjnej.
– Szybki i bezpieczny sposób pozbywania się odpadków organicznych sprawia, że użytkownicy korzystający z młynków zlewozmywakowych nie mogą wyobrazić sobie kuchni bez ich obecności – tłumaczy specjalista z firmy Progat.
Dzięki zastosowaniu tych prostych w obsłudze urządzeń skraca się czas i ergonomia pracy w kuchni. Wszelkie odpadki zarówno na poziomie produkcji jedzenia jak i sprzątania po posiłkach mogą być usunięte w bezproblemowy sposób. Aby się o tym przekonać wystarczy, w trakcie prozaicznych czynności takich jak obieranie ziemniaków, wylewania resztek zupy czy wyrzucania odpadków po obiedzie pomyśleć o ile czyściej i szybciej byłoby unieszkodliwić wszystko w zlewie niż wyrzucać do kosza na śmieci czy spłukiwać w toalecie.
– Nie można również zapomnieć o tym, że odpadki organiczne nie zalegają już w koszach na śmieci, a zatem nasze kuchnie nie są już miejscem, gdzie mogą mnożyć się bakterie czy owady lub gryzonie – stwierdzają specjaliści z firmy Progat.

 

młynki zlewozmywakowe

 

Młynek zlewozmywakowy – pozytywny wpływ na środowisko i zielona energia
W dobie ciągłej pogoni za ekologią i wprowadzania nowych przepisów i ustaw również młynki zlewozmywakowe są w stanie poprawić stan środowiska naturalnego. W świetle „ustawy śmieciowej” instalacja młynków zlewozmywakowych po prostu się opłaca.
– Przy niskich kosztach inwestycyjnych użytkownicy otrzymują natychmiastowe efekty w radzeniu sobie z odpadkami w miastach, gospodarstwach domowych, gastronomii – mówi przedstawiciel firmy Progat.
Biorąc pod uwagę aspekt ekologiczny tego zagadnienia należy zgodzić się z faktem, że dzięki masowemu zastosowaniu młynków zlewozmywakowych następuje spore odciążenie wysypisk śmieci. Odpady, pozbawione śmieci „mokrych” stają się bardziej selektywne, przez co następuje redukcja czasu i kosztu ich likwidacji.
Należy pamiętać, że rozkład odpadów organicznych powoduje powstawanie biogazu, którego głównym składnikiem jest metan, gaz powodujący ocieplenie klimatu w sposób szybszy niż dwutlenek węgla. Na większości wysypisk nie jest on pozyskiwany i zanieczyszcza atmosferę. Dodatkowo rozkład odpadów organicznych przyczynia się do skażenia gruntów.
Usuwanie rozdrobnionych odpadów organicznych wraz ze ściekami może ta sytuację odwrócić. Podłączenie młynków zlewozmywakowych do kanalizacji zwiększa „wartość odżywczą” ścieków. Dzięki temu proces oczyszczania wody następuje prawidłowo, bez konieczności udziału środków chemicznych. Jednocześnie większe ilości odpadów organicznych w ściekach powodują powstawanie biogazu, który w nowoczesnych oczyszczalniach może być pozyskiwany do produkcji energii. Natomiast wszelkie osady pozostałe po procesie oczyszczania mogą być przerobione na nawóz.
Młynki zlewozmywakowe mogą przyczynić się do osiągnięcia celu, jakim jest 15 proc. udział odnawialnych źródeł w produkcji energii, zgodnie z dyrektywą 2009/28.

Ze szczegółową ofertą młynków zlewozmywakowych In Sink Erator można zapoznać się na stronie firmy Progat, autoryzowanego dystrybutora tych urządzeń: www.progat.pl

 

02-414 Warszawa, Ul. J.Chrościckiego 93/105 lok.12, woj. mazowieckie
tel. 224987888, 502062555,


Liczba odwiedzin: 1261 | Data publikacji: 2014-02-12

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


Sanitariat to jedno z ważniejszych pomieszczeń w...
ASORIS to firma-córka znanego producenta betonu komórkowego...
Pomieszczenia czyste typu cleanroom jeszcze niedawno wydawały...
Obecnie łazienka przestaje być pojmowana wyłącznie jako...
Funkcjonalna i stylowa łazienka to efekt przemyślanej...
Jak przełamać nudę w aranżacji łazienki? Odpowiedzią...
Wybór ogrzewania to bardzo ważna decyzja, która...
Osady na armaturze sanitarnej i kafelkach, szorstkie...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. mazowieckie
woj. kujawsko-pomorskie
woj. śląskie
woj. mazowieckie

Słowa kluczowe: młynek zlewozmywakowy
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy