Drążek do zasłony prysznicowej zamiast kabiny

Przeglądając blogi wnętrzarskie można odnieść wrażenie, że czas kabin prysznicowych mija lub – mówiąc nieco ostrożniej – takie rozwiązanie przestało już być szczytem dobrego smaku, zwłaszcza w swojej plastikowej odsłonie. Elegancka zasłona prysznicowa, która zabezpiecza brodzik przed zalaniem, w wielu aranżacjach okazuje się być elementem o wiele bardziej stylowym i designerskim niż zamocowana na stałe kabina. Oprócz estetyki zasłona prysznicowa ma jeszcze inne zalety sprawiające, że to rozwiązanie bardziej praktyczne niż kabiny. Te ostatnie – nawet jeśli ilość elementów mocujących ograniczona jest do niezbędnego minimum – jako stała zabudowa narażone są na powstawanie osadów z wody i zacieków. Nierzadko do wielu miejsc dostęp jest na tyle ograniczony, że trudno jest utrzymać je w czystości. Tego problemu nie stwarzają oczywiście zamocowane na drążku zasłony prysznicowe. Wystarczy zdjąć je i wyprać w pralce, natomiast sam drążek przetrzeć wilgotną szmatką, aby przywrócić im pierwotny wygląd. Z kolei proces malowania proszkowego drążków na elegancki, ponadczasowy biały kolor sprawia, że zachowują one długotrwałą świeżość na wiele lat.

fot. Sasko 

Przy tych wszystkich zaletach drążków warto też pamiętać, że są one zdecydowanie tańsze niż kabiny, przez co dla wielu osób, szukających oszczędności, są one właściwie jedynym branym pod uwagę rozwiązaniem. To również najbardziej praktyczny pomysł na zabezpieczenie przed zalaniem łazienki, której właściciele chcą mieć wannę i prysznic w jednym.

Sasko proponuje drążki do zasłon prysznicowych (kątowe, łukowe), które przeznaczone są do różnych rodzajów wanien i brodzików, przez co bez trudu można dopasować je do armatury o zarówno w kształcie klasycznego prostokąta czy kwadratu, jak również do wanien i brodzików asymetrycznych. Jednocześnie staranny dobór wysokiej jakości materiałów i nienaganne standardy wykonania sprawiają, że drążki będą pełnić swoją rolę bezawaryjnie i przez długi czas.

fot. Sasko 

Drążek kątowy do zasłony prysznicowej

Gamę proponowanych przez Sasko rozwiązań otwierają drążki kątowe do zasłon prysznicowych do wanien i brodzików, które zapewniają bardzo dużą wygodę eksploatacji. Ponieważ nie wymagają one podwieszenia sufitowego, przesuwanie zasłonki jest całkowicie bezkolizyjne, a ponadto konstrukcja pozwala zaciągnąć ją na ścianę boczną, zabezpieczając w ten sposób narożnik przed wydostawaniem się wody.

Warto też podkreślić jakość zastosowanych przez producenta materiałów. Wysokiej klasy stop aluminium PN – PA38 (EN 6060) ma dobrą plastyczność oraz bardzo wysoką odporność na korozję, a jednocześnie jest odporny na deformacje. Z kolei nowatorskie połączenie elementów aluminiowych przy montażu drążka oraz innowacyjny system mocowań pozwala uzyskać dużą stabilność i wytrzymałość.

fot. Sasko 

Drążek łukowy do zasłony prysznicowej

Sasko jest też producentem drążków łukowych do zasłon prysznicowych, które przeznaczone są do brodzików klasycznych, asymetrycznych, a także do wanien asymetrycznych. Również one wykonane są z najwyższej jakości aluminium, które pozwala na bezawaryjne i długotrwałe użytkowanie drążka. Cechą wspólną jest też proste mocowanie – wystarczają do tego już trzy elementy do złączenia z kołkami rozporowymi, zaślepkami maskującymi śruby, zaślepkami do rur i śrubami dociskowymi oraz podkładkami pod śruby.

Drążki łukowe pozwalają na przesuwanie zasłony prysznicowej bez kolizji i zacięć, bo również w tym wypadku nie ma potrzeby wykonywania podwieszania sufitowego. Szczególnie docenią to osoby starsze, o ograniczonej sprawności czy mające kłopoty ze wzrokiem.

fot. Sasko 

Choć teoretycznie nic nie stoi na przeszkodzie, aby do kwadratowego brodzika dobrać drążek łukowy, to jednak takie rozwiązanie niekoniecznie będzie praktyczne i atrakcyjne wizualnie. Decydując się na drążki do zasłony prysznicowej należy brać przede wszystkim pod uwagę kształt wanny czy brodzika. Znajdujące się w ofercie Sasko drążki podzielone są zarówno pod względem ich kształtu (łukowe, kątowe), jak również z uwzględnieniem miejsca montażu (wanny, brodziki klasyczne i asymetryczne). Bardzo ułatwia to dobór pasującego rozwiązania. Co istotne – drążki doskonale spiszą się w nietypowych realizacjach, na przykład wówczas, gdy w łazience w pobliżu prysznica znajduje się okno czy półeczka. Możliwość dopasowania różnych kształtów i rozmiarów drążków pozwala dobrać je tak, aby z powodzeniem ominąć te przeszkody.

fot. Sasko 

Warto też pamiętać o jednym: mody zmieniają się dziś w tempie błyskawicznym, a wielu z nas zależy na tym, aby iść z duchem czasów. Choćby z tego powodu wiele osób wybiera takie materiały i produkty wykończeniowe, które pozwalają na szybki lifting wnętrza bez konieczności ponoszenia dużych wydatków. Zawieszoną na drążku zasłonę prysznicową można zmienić właściwie bez nakładów finansowych (nie licząc ceny zakupu zasłony), błyskawicznie odświeżając aranżację wtedy, gdy wystrój zdąży się znudzić.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.sasko.pl

55-120 Oborniki Śląskie, ul. Fredry 78, woj. dolnośląskie
tel. 607 448 088,