Potrzeba umycia się po skorzystaniu z toalety towarzyszy nie tylko tym, którzy bardzo dbają o higienę. Nierzadko jest to po prostu konieczność – zwłaszcza w przypadku osób o ograniczonej sprawności ruchowej, chorych, ludzi starszych, ale także dzieci. W wielu krajach dalekiego wschodu, ale także w innych rejonach świata – np. w Australii czy Ameryce Północnej – inteligentne toalety czy też bidety inteligentne nikogo nie dziwią. Instaluje się je w hotelach, toaletach publicznych, przestrzeniach komercyjnych, ale także w domach prywatnych, bo poziom komfortu oferowany przez takie rozwiązanie trudno przecenić. Jednym z niewielu przedsiębiorstw, które na polskim rynku oferują inteligentne toalety, jest firma Masma, która jest dostawcą ceramiki sedesowej, desek sedesowych, a także zawiasów i części zamiennych.

Bidet inteligentny i toaleta inteligentna
Toaleta naścienna/wisząca, którą znajdziemy w ofercie firmy Masma to rozwiązanie, które sprawdzi się nawet w niewielkiej łazience. Dzięki temu, że inteligentna toaleta ceramiczna jest wyposażona w zintegrowany zbiornik wodny z inteligentnym systemem integracji, nie ma konieczności rozkuwania płytek ani kupowania dodatkowego zbiornika, co znacznie obniża koszt inwestycyjny. To zarazem rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić miejsce, a także ułatwia utrzymanie czystości w łazience, dając pełen dostęp do podłogi znajdującej się tuż pod toaletą.
Dzięki temu, że inteligentna toaleta pełni jednocześnie funkcję bidetu, można ją zamontować nawet w bardzo małej łazience, w której brakuje miejsca na osobny bidet.
Na tym jednak zalety inteligentnych toalet się nie kończą, bo oferowany przez firmę Masma produkt posiada szereg funkcjonalności, które ułatwiają codzienną eksploatację.

Komfort do potęgi
Naścienna toaleta inteligentna z bidetem oprócz zbiornika na wodę ma też wbudowaną pompę wspomagającą, przez co użytkownik nie musi martwić się ciśnieniem wody. Takie rozwiązanie gwarantuje jednocześnie zawsze mocne spłukiwanie, a zarazem oszczędne gospodarowanie wodą.
Praktycznym rozwiązaniem, które odróżnia inteligentne bidety oferowane przez Masma od konkurencyjnych wyrobów, jest utrzymywanie stałej, zaprogramowanej przez użytkownika temperatury wody do mycia. Ciekawym pomysłem jest też zastosowanie technologii adaptacyjnej w desce sedesowej, która również utrzymuje stałą temperaturę, co znacznie podnosi komfort użytkowania toalet.
Każda toaleta inteligentna posiada automatycznie opadającą deskę, a spłukiwanie wody następuje samoistnie, gdy tylko czujniki wyczują, że osoba korzystająca z toalety wstała.
Wygodne korzystanie z toalety w ciemnościach ułatwia z kolei oświetlenie LED, co szczególnie docenią osoby wrażliwe na sztuczne oświetlenie czy dzieci, a także automatyczne otwieranie pokrywy, gdy ktoś wejdzie do toalety oraz jej zamykanie po trzech minutach od wyjścia.

Toaleta inteligentna dopasowana do potrzeb
Inteligentne toalety mają wiele trybów mycia, m.in. mycie delikatne, silne mycie biodrowe, mobilne mycie, samodzielne mycie, a także suszenie ciepłym powietrzem.
Sterowanie funkcjami ułatwia jednoprzyciskowe pokrętło, które w prosty sposób umożliwia ustawienie pożądanego programu mycia, suszenia czy spłukiwania.
Toalety posiadają ponadto szeroki zakres regulacji innych parametrów, takich jak: dostosowywanie temperatury wody, siedziska i powietrza suszącego, regulacja ciśnienia wody, a także regulacja deski/siedziska czy sterowanie ruchem pokrywy. Praktycznym rozwiązaniem – zwłaszcza gdy z toalety korzysta więcej osób – jest pamięć użytkownika, która umożliwia zachowanie wybranych parametrów i ustawienie ich jednym przyciskiem.
Standardowy zestaw, oprócz samej inteligentnej toalety, obejmuje również ramę do jej instalacji oraz panel do zdalnego sterowania.

Oferowany przez firmę Masma bidet inteligentny to produkt, który znacznie może ułatwić życie osób starszych, o ograniczonej mobilności czy mających trudności z wykonywaniem podstawowych zabiegów higienicznych. Doskonale sprawdzi się też jednak w domach, w których są małe dzieci, a także wszędzie tam, gdzie brakuje miejsca na zamontowanie tradycyjnego bidetu.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: https://masma.pl/

43-215 Studzienice , ul. Jaskółek 14, woj. śląskie
tel. +48 790 785 333,